Triki, kas palīdzēs nepārvērst mājokli par bērnu mantu noliktavu

Teiciens "Kārtot māju, kurā aug bērni, ir tas pats, kas tīrīt sniegu, kamēr snieg" visai patiesi ataino situāciju, ar kādu ikdienā saskaras bērnu vecāki. Tieši rotaļlietas un dažādi citi bērnu izklaides elementi mēdz būt tie, kas mājās rada lielāko haosu un nekārtību. Iedvesmojoties no dzīvesstila bloga Zillow.com, iesakām dažus iedarbīgus veidus, kā veiksmīgi tikt vaļā no mūžīgā bardaka. Redaktora izvēle, Interjers un dizains, City24, Noderīgi zināt, Decco Mudiniet bērnus izveidot mazuļu rotaļlietu kaudzīti - no visa lielā mantu kalna kopīgi atlasiet tās rotaļlietas, kas viņus vairs neinteresē un vairs nav piemērotas konkrētajam vecumam (piemēram, sen aizmirstu multeņu varoņu figūriņas). Šis arī būs labs veids, kā saturīgi pavadīt laiku kopā ar savu atvasi un bērnam radīs iespēju novērtēt, cik liels jau viņs ir izaudzis. Tāpat, var bērnu iepazīstināt ar labdarības un ziedošanas ideju un jēgu. 

Izvēlies rotaļlietas gudri - pērkot rotaļlietas, ir vērts būt izvēlīgiem. Lai tās bērnam būtu nozīmīgākas, tās labāk iegādāties tikai īpašos gadījumos (svētkos, vai kā apbalvojumu par īpaši labiem darbiem un sasniegumiem). Svarīgi par šo ideju vienoties arī ar omēm, opjiem un citiem dāsniem radiniekiem. Izvairieties no rotaļlietām, kas ir sliktas kvalitātes vai bezjēdzīgas un muļķīgas.  

Daļu no mantām nolieciet nepieejamā vietā - vai vienkāršāk sakot, noslēpiet! Pēc kāda laika noslēptās mantas, izvelkot no dziļākajiem skapja plauktiem, no jauna kļūs par vērtīgām un interesantām.  Redaktora izvēle, Interjers un dizains, City24, Noderīgi zināt, Decco
Nosakiet robežas - ar bērniem var vienoties par to, kuras telpas mājoklī ir rotaļlietām tabu. Piemēram, virtuve, vannas istaba un vestibils. Sākumā robežu vilkšana varētu nebūt tik vienkārša, taču, patiesībā, bērniem tas rada drošības sajūtu un mazuļi, kuriem ir definētas stingras robežas, jūtas daudz komfortablāk, nekā tad, ja tādu nebūtu. 

Padariet mantu kārtošanu jautru un radošu - ne vienmēr mantu savākšanas procesam jābūt kā sodam vai garlaicīgai nodarbei. Pieejot procesam radoši, tas var kļūt par labu ieradumu, ko bērns paveic bez prasīšanas - piemēram, mantu savākšana braucot uz trīsriteņa vai sacenšoties ar mammu vai brāli uz ātrumu. 

Katrai rotaļlietai dodiet savu māju - jeb, sašķirojiet! Problēmu neatrisinās viena liela, kopīga mantu kaste. Tā noteikti neveicina pārskatāmību un lietu organizēšanu. Drīzāk otrādi, lai tiktu pie viena rotaļu auto kastes apakšā, tiks izmētāts viss pārējais saturs. Tāpēc talkā jāņem vairākas, visāda veida kastītes un citi mantu organizatori - lego vienā, vilciena sliedes otrā, spēļu auto trešajā utt. Noderīgi varētu būt arī tā sauktie ziplock maisiņi. 

Izveidojiet grāmatu plauktu - svarīgi, lai grāmatu plaukts ir tāds, kas nerada riskus bērna drošībai (neapgāztos vai, piemēram, bez fasādes durvīm, kur iespiest pirkstus). Tāpat svarīgi, lai plaukts ir tāds, kuru var aizsniegt un kur savu kārtību var ieviest pats mazais lasītājs. Idejām vērts apskatīt ģeniālo montessori grāmatu plaukta koncepciju.   Redaktora izvēle, Interjers un dizains, City24, Noderīgi zināt, Decco City24.lv iesaka:

BALTIJĀ LIELĀKAIS INTERJERA, DIZAINA PRIEKŠMETU UN APDARES MATERIĀLU TEMATISKAIS KVARTĀLS - DECCO CENTRS

IT uzņēmums Visma paplašinās un izvēlas biroju telpas kompleksā Business Garden Rīga

02.08.2019

alt
alt

Šonedēļ skatītāko sludinājumu TOP 5

02.08.2019

Saistītās ziņas

alt

Acu priekam: satriecošas mājas ar baseiniem Mārupē, Ķekavā, Babītē un citur!

alt

Piedāvā ARENS: kādai šobrīd jāizskatās mūsdienīgai virtuvei?

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Iespējams, visu laiku skaistākais piejūras īpašums: "Brīzes" Salacgrīvas novadā

alt

Šobrīd pārdošanā! Vasaras "must have": mājoklis ar terasi

alt

Iespēja iegādāties 2017. gada sakoptāko īpašumu Ādažu novadā

alt

Šobrīd pārdošanā: dzīvokļi ar privātmājas priekšrocībām. Kādi tie ir?

alt

Mājas ar stāstu: jaunie dzīvokļu projekti ar īpašu filozofiju

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

2

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

3

Īpašās Atvērto durvju dienās klātienē varēs apskatīt privātmājas un zemes

4

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

5

VNĪ piedāvā iegādāties Teteru namu, saglabājot Okupācijas muzeja ekspozīciju

6

Durvis vērs šarmantas privātmājas Daugavas kreisā krasta apkaimēs

City24 redaktora izvēle

alt

Mājokļa iegādes izmaksas, par ko pircēji mēdz piemirst

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes