Triki, kas palīdzēs nepārvērst mājokli par bērnu mantu noliktavu

Teiciens "Kārtot māju, kurā aug bērni, ir tas pats, kas tīrīt sniegu, kamēr snieg" visai patiesi ataino situāciju, ar kādu ikdienā saskaras bērnu vecāki. Tieši rotaļlietas un dažādi citi bērnu izklaides elementi mēdz būt tie, kas mājās rada lielāko haosu un nekārtību. Iedvesmojoties no dzīvesstila bloga Zillow.com, iesakām dažus iedarbīgus veidus, kā veiksmīgi tikt vaļā no mūžīgā bardaka. Redaktora izvēle, Interjers un dizains, City24, Noderīgi zināt, Decco Mudiniet bērnus izveidot mazuļu rotaļlietu kaudzīti - no visa lielā mantu kalna kopīgi atlasiet tās rotaļlietas, kas viņus vairs neinteresē un vairs nav piemērotas konkrētajam vecumam (piemēram, sen aizmirstu multeņu varoņu figūriņas). Šis arī būs labs veids, kā saturīgi pavadīt laiku kopā ar savu atvasi un bērnam radīs iespēju novērtēt, cik liels jau viņs ir izaudzis. Tāpat, var bērnu iepazīstināt ar labdarības un ziedošanas ideju un jēgu. 

Izvēlies rotaļlietas gudri - pērkot rotaļlietas, ir vērts būt izvēlīgiem. Lai tās bērnam būtu nozīmīgākas, tās labāk iegādāties tikai īpašos gadījumos (svētkos, vai kā apbalvojumu par īpaši labiem darbiem un sasniegumiem). Svarīgi par šo ideju vienoties arī ar omēm, opjiem un citiem dāsniem radiniekiem. Izvairieties no rotaļlietām, kas ir sliktas kvalitātes vai bezjēdzīgas un muļķīgas.  

Daļu no mantām nolieciet nepieejamā vietā - vai vienkāršāk sakot, noslēpiet! Pēc kāda laika noslēptās mantas, izvelkot no dziļākajiem skapja plauktiem, no jauna kļūs par vērtīgām un interesantām.  Redaktora izvēle, Interjers un dizains, City24, Noderīgi zināt, Decco
Nosakiet robežas - ar bērniem var vienoties par to, kuras telpas mājoklī ir rotaļlietām tabu. Piemēram, virtuve, vannas istaba un vestibils. Sākumā robežu vilkšana varētu nebūt tik vienkārša, taču, patiesībā, bērniem tas rada drošības sajūtu un mazuļi, kuriem ir definētas stingras robežas, jūtas daudz komfortablāk, nekā tad, ja tādu nebūtu. 

Padariet mantu kārtošanu jautru un radošu - ne vienmēr mantu savākšanas procesam jābūt kā sodam vai garlaicīgai nodarbei. Pieejot procesam radoši, tas var kļūt par labu ieradumu, ko bērns paveic bez prasīšanas - piemēram, mantu savākšana braucot uz trīsriteņa vai sacenšoties ar mammu vai brāli uz ātrumu. 

Katrai rotaļlietai dodiet savu māju - jeb, sašķirojiet! Problēmu neatrisinās viena liela, kopīga mantu kaste. Tā noteikti neveicina pārskatāmību un lietu organizēšanu. Drīzāk otrādi, lai tiktu pie viena rotaļu auto kastes apakšā, tiks izmētāts viss pārējais saturs. Tāpēc talkā jāņem vairākas, visāda veida kastītes un citi mantu organizatori - lego vienā, vilciena sliedes otrā, spēļu auto trešajā utt. Noderīgi varētu būt arī tā sauktie ziplock maisiņi. 

Izveidojiet grāmatu plauktu - svarīgi, lai grāmatu plaukts ir tāds, kas nerada riskus bērna drošībai (neapgāztos vai, piemēram, bez fasādes durvīm, kur iespiest pirkstus). Tāpat svarīgi, lai plaukts ir tāds, kuru var aizsniegt un kur savu kārtību var ieviest pats mazais lasītājs. Idejām vērts apskatīt ģeniālo montessori grāmatu plaukta koncepciju.   Redaktora izvēle, Interjers un dizains, City24, Noderīgi zināt, Decco City24.lv iesaka:

BALTIJĀ LIELĀKAIS INTERJERA, DIZAINA PRIEKŠMETU UN APDARES MATERIĀLU TEMATISKAIS KVARTĀLS - DECCO CENTRS

IT uzņēmums Visma paplašinās un izvēlas biroju telpas kompleksā Business Garden Rīga

02.08.2019

alt
alt

Šonedēļ skatītāko sludinājumu TOP 5

02.08.2019

Saistītās ziņas

alt

Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties apgaismojuma risinājumus iekštelpām

alt

Kā nekļūdīties, izvēloties virtuves izlietni?

alt

No siena šķūņa līdz ekskluzīvai īres mājai - "Trejdekšņi" Skultē

alt

Latvijas pērles jaunu īpašnieku meklējumos: pārdod Kazimirvāles muižu

alt

Tūrisma māju kompleksam SALA meklē jaunu saimnieku

alt

Piecas īres mājas Latvijā, kur pavadīt sapņu atvaļinājumu

alt

Burvīgs dzīvoklis, kas "paslēpies" sērijveida Brežņeva projektā

alt

Veidi, kā gaišai dzīvesvietai piešķirt akcentus

alt

Pieci apskates vērti īpašumi, ko būvē un pārdod igauņi

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Vēl tikai līdz 31. augustam 3 istabu dzīvoklis ar iebūvētu virtuvi un tehniku 93 000 €

2

"Āgenskalna melodijas" jaunajā projektā "Legato" atklāts paraugdzīvoklis

3

"Valsts nekustamie īpašumi" izsolei nodod 5 objektus Rīgā, Jūrmalā un Cēsīs

4

Kā nekļūdīties, izvēloties virtuves izlietni?

5

Salienas iedzīvotāju ērtībām - pašiem sava aplikācija

6

Speciālists skaidro, kas izraisījis darījumu skaita būtisko pieaugumu jaunbūvēs

City24 redaktora izvēle

alt

Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties apgaismojuma risinājumus iekštelpām

alt

Kā nekļūdīties, izvēloties virtuves izlietni?

alt

Īpašs vasaras piedāvājums "Anniņmuižas Parka Rezidence" dzīvokļiem Imantā