Mājokļa jautājums: kā sadraudzēties ar kaimiņiem?

Dzīvojot daudzdzīvokļu mājā, viens no svarīgākajiem aspektiem ir attiecības kaimiņu starpā, jo patiesībā mūsu labsajūta un mājās būšanas laiks lielā mērā ir atkarīgs tieši no kaimiņu kultūras, pieklājības un cieņas prasmēm - piemēram, izpratnes par to, kad darbināt veco, skaļo burkānu sulas spiedi, un kad - tomēr labāk nē.  Bet, ko darīt, lai kaimiņu būšana būtu priekpilna un, kāpņu telpā sastopot kādu no viņiem, nebūtu jāpielieto superspēja uzlikt mākslīgo smaidu?

Pavisam piemērots brīdis lai sadraudzētos ir tiem, kuri teju vienlaicīgi sāk apdzīvot kādu jaunu, nesen uzceltu māju/ jauno projektu. Iepazīsties ar dažiem soļiem, kas var palīdzēt statusu "kaimiņi" nomainīt uz statusu "sadarbības partneri", vai vēl labāk - "draugi". 

KOPSAPULCE

Kad būsi saņēmis drosmi to noorganizēt, tā varētu būt lieliska iespēja pirmo reizi redzēt savus kaimiņus vienuviet. Un lai nepiepildītos scenārijs, kad visi ir atbildīgi, bet beigās atbildīgs nav neviens, būtu ieteicams ievēlēt mājas vecāko. Diemžēl (vai par laimi), nav grūti paredzēt, ka visas iespējas kļūt par mājas galveno būs tieši Tev! Vai nav lieliski?

Kopējās sapulces laikā nerosini pagalmā izveidot klaiņojošo kaķu barošanas punktu.


WHATSAPP CHAT

Būtu muļķīgi neizmantot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas. Mājas iedzīvotāju kopīgais čats (kur redzami telefona numuri, vārdi un pat simpātiski foto) ir lielisks veids, kā operatīvi risināt dažādas ikdienišķa situācijas. Piemēram, gadījumos, kad kāds neatļauti novietojis automašīnu Tavā stāvvietā, viena īsa un konkrēta ziņa kopīgajā čatā to varētu ātri atrisināt… Tāpat, ja kāda kaimiņa ballīte ir ieilgusi, publisks aizrādījums darbosies labāk (ātri un vienkārši būs iespēja savākt savus atbalstītājus) nekā uzstājīga klauvēšana un mulsinoša saruna pie vaininieka durvīm.  

DĀRZA/ PAGALMA BALLĪTE

Jauno māju attīstītājiem ir prasība ne vien uzbūvēt kvalitatīvu māju, bet arī labiekārtot apkārtējo vidi. Kas nozīmē, ka bieži iedzīvotājiem ir pieejamas daudz un dažādas atpūtas un izklaides iespējas turpat mājas pagalmā - tie ir piknika galdi, koplietošanas grili, lapenes un pat atsevišķas koplietošanas jumta terases, kas tā vien gaida kādu kopīgu kaimiņu solidarizēšanās pasākumu. Tā ir lieliska iespēja sadraudzēties ar citiem iemītniekiem - kā rāda pieredze, nereti kaimiņi kļūst pat par labiem draugiem. 

PĀRSTEIGUMA STŪRĪTIS

Kamēr daudziem no mums ir lauku īpašums, kas rudens sezonā saražo tik daudz lauku labumus, ka pašrocīgi ar tiem tikt galā ir apgrūtinoši, tikmēr citi pie tādiem var tikt tikai apciemojot Centrāltirgu. Vai, piemēram, Tev ir liekas biļetes uz kādu interesantu pasākumu... Kāpēc gan neizveidot mājas kopīgo pārsteigumu stūrīti, kur padalīties ar ko citiem noderīgu? 

DRAUDZĪGAIS LIKUMS - APLEJ PUĶES, PABARO KAĶI (NESAJAUKT VIETĀM)

Jāņem vērā, ka vienmēr darbojas princips: neaizmirsti pats būt par labu kaimiņu! Ja to ievērosi, tā jau ir puse no uzvaras. Ja kaimiņš stāsta, ka dosies ceļojumā, esi pirmais, kas piedāvā apliet puķes un aprunāties ar viņa brīnišķīgo kaķi. 

Pēteri, Tev atkal ir jauna draudzene?

TABU TĒMAS

Der atcerēties, ka ir tēmas, ko labu attiecību saglabāšanas nolūkos, nekad neapspriest ar kaimiņu. Piemēram, nekad nesaki kaimiņam, lai viņa bērns raud klusāk vai brīvdienās ceļas vēlāk. Tici, tas ir arī viņa kvēlākais sapnis! No rīta stāvvietā neuzsāc sarunu ar faktu, ka Tavam opim ir tieši tāds auto kā kaimiņam. Neturpini sarunu ar: "Starp citu, vai nebūtu laiks iegādāties jaunu auto?" Neej ciemos pārāk bieži - atceries, ka pārlieku liela uzstājība parāda, ka esi uzbāzīgs nevis draudzīgs. Satiekot kaimiņu kāpņu telpā, kopā ar simpātisku meiteni, nejautā apmēram šādi: "Pēteri, Tev atkal ir jauna draudzene?" Un galu galā, kopējās sapulces laikā nerosini pagalmā izveidot klaiņojošo kaķu barošanas punktu.

Lai priecīga kopā būšana!

City24.lv iesaka:

BALTIJĀ LIELĀKAIS INTERJERA, DIZAINA PRIEKŠMETU UN APDARES MATERIĀLU TEMATISKAIS KVARTĀLS - DECCO CENTRS

Laukos, bet ar mūsdienu vērienu! Pārdod skaistu īpašumu Staiceles pagastā

02.10.2019

alt
alt

Tiek uzsākta daudzdzīvokļu ēku kompleksa "Trebū HOME" nākamās kārtas pārdošana

07.10.2019

Saistītās ziņas

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis

alt

Kļūdas, no kurām virtuves plānošanas procesā palīdzēs izvairīties dizaineris

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Mājokļa iegāde Rīgā, Pierīgā vai reģionos – kas jāņem vērā

alt

Mājokļa iegādes izmaksas, par ko pircēji mēdz piemirst

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Pirkt vai īrēt - tāds ir jautājums!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

2

Laiks jaunām mājām! Piesakies projektu individuālai apskatei!

3

Zemesgabali Daugavas labajā krastā: lieliskas vietas Tavai privātmājai!

4

Perspektīvajā Krasta ielas apkaimē ekspluatācijā nodota "Krasta kvartāla" otrā ēka

5

Jaunums Ķekavas pusē: dzīvokļu projekts "Apiņi"

6

Ķengaraga projektā "Divi krasti" uzsāk otrās mājas dzīvokļu rezervāciju

City24 redaktora izvēle

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!

alt

Koka dārgumi: mājas, ar kurām lepojas paaudzēs