Biznesa centrs Origo One un t/c Origo iegūst BREEAM sertifikātus ar teicamu vērtējumu

Rīgā topošais biznesa centrs "Origo One" un tirdzniecības centrs "Origo", kas patlaban piedzīvo vērienīgu paplašināšanos, jau projektēšanas stadijā ieguvis pasaulē vadošās ēku ilgtspējas novērtēšanas metodes BREEAM sertifikātu ar vērtējumu - teicami. Abos projektos uzsvars likts uz augstu energoefektivitātes, darba klimata un ilgtspējības standartu ievērošanu, kas attīstītājam - SIA Linstow Center Management (LCM) - ļaus nodrošināt šīs ēkas darbiniekiem un apmeklētājiem veselīgāku un patīkamāku vidi, kā arī ilgtspējīgāku šī nekustamā īpašumu apsaimniekošanu. 

Būvniecība, Komercplatības, City24, Linstow Center Management, Origo, Nekustamais īpašums, Origo One

"Esam mērķtiecīgi gājuši uz to, lai Linstow Center Management ieguldījums jauno un esošo objektu attīstībā būtu vienlaikus arī ilgtermiņa ieguldījums sabiedrības labklājībā un ilgtspējīgas attīstības principu ievērošanā. Tirdzniecības centrs Origo jau projektēšanas stadijā ir ieguvis visaugstāko jebkad saņemto BREEAM vērtējumu starp tirdzniecības objektiem Baltijā, savukārt Origo One - otru augstāko vērtējumu starp biroju centriem Latvijā. Tas apliecina LCM apņemšanos ēku veidot ne tikai ārēji pievilcīgu, bet arī patīkamu apmeklētājiem un darbiniekiem, kas tajā uzturēsies ikdienā, nodrošinot optimālu dienas un āra apgaismojumu, telpu akustiku, termālo komfortu, ērtus ēkas pieejamības apstākļus visām mērķgrupām, ieskaitot cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Turklāt projekts paredz uzbūvēt tādu ēku, kas būtu energoefektīva un finansiāli izdevīga ilgtermiņā, līdz ar to nekustamā īpašuma vērtība tikai pieaugs," atklāj Andis Kublačovs, LCM projektu direktors.

 BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessement Method) ir starptautiski atzīta sistēma, kas ļauj novērtēt dažāda tipa ēkas - birojus, iepirkšanās centrus, daudzdzīvokļu ēkas u.c. - pēc dažādiem ilgtspējības kritērijiem. To var iegūt gan objektu projektēšanas stadijā, gan pēc to būvniecības pabeigšanas, kā arī ēkām, kas jau tiek izmantotas.

Attīstītājs LCM 2019. gada 19. augustā saņēma BREEAM sertifikātu ar biznesa centra Origo One projektēšanas stadijā iegūto vērtējumu: 75.4% ("teicami"). Tas ir otrs augstākais vērtējums, kādu ieguvis projekts biroju novērtējumā Latvijā. 

Visaugstākie rādītāji saņemti kategorijās: transports (100%); zemes izmantošana un ekoloģija (90%) projekta vadība (89%)ūdens (89%)enerģija (88%).

Savukārt 2019. gada 30. augustā BREEAM sertifikātu mazumtirdzniecības sadaļā saņēma tirdzniecības centra Origo projekts, kas ieguvis vērtējumu: 70.8% ("teicami"). Tādējādi Origo iegūtais vērtējums ir līdz šim visaugstākais starp mazumtirdzniecības objektiem Baltijā.

Visaugstākie rādītāji saņemti kategorijās: ūdens (100%);  zemes izmantošana un ekoloģija (90%) projekta vadība (89%)atkritumi (86%); enerģija (79%).

BREEAM sertifikācijas ietvaros LCM ir veicis dažādus aprēķinus un izpētījis, kā pēc iespējas efektīvāk izmantot ēkas izvietojuma un atrašanās vietas priekšrocības, sabiedriskā transporta pieejamību. Iekštelpās izplānoti izdevīgākie liftu un eskalatoru ierīkošanas risinājumi un optimāls to daudzums, noteikti apmeklētājiem un darbiniekiem ērtākie pārvietošanās ceļi, paredzēti arī dažādi risinājumi ūdens taupīšanai, notekūdeņu samazināšanai un lietus ūdens infiltrācijai ēkas iekšpagalmu zaļajās terasēs. Nomnieku iesaiste un līdzatbildība ir vēl viena atslēga uz Origo un Origo One ēkas ilgtspējas nodrošinājumu ilgtermiņā, jo katram no tiem būs iespēja sekot līdzi dažādiem rādījumiem, piemēram, temperatūras izmaiņām telpā, lai ērti justos pat tie darbinieki, kuru darba vieta atrodas loga tuvumā. Kvalitātes zīmē LCM turpina īstenot arī atlikušos būvniecības darbus šajā objektā Rīgas centrā, ko plānots pabeigt 2020. gadā.

Sertifikāciju veica BREEAM auditore Zane Sauka (SIA "IB&P konsultācijas") un BREEAM akreditētais speciālists Hedlijs Barets (Hadley Barrett, OÜ "Oxford Sustainable").

Jau ziņots, ka t/c Origo paplašināšanai Linstow Center Management uzsācis jaunas ēkas būvniecību blakus esošajā zemes gabalā Satekles ielā 2b. Tādējādi tirdzniecības centra kopējā platība tiks palielināta līdz 81 500 kvadrātmetriem, bet iznomājamā platība, ieskaitot birojus, paplašināsies līdz 45 300 kvadrātmetriem. Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot tajā ietilpīgu, drošu un viegli sasniedzamu velonovietni. Attīstot ieceri, plānota arī pašreiz bīstamā Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūve, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Savukārt projekta nākamajos posmos plānota arī esošās t/c Origo ēkas atjaunošana.

SIA Linstow Center Management (LCM) ir viens no vadošajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem un apsaimniekotājiem Baltijā, kas šajā tirgū darbojas kopš 1996. gada. LCM apsaimnieko un attīsta Latvijas tirdzniecības centrus Alfa, Origo un Mols, kā arī lielāko tirdzniecības centru Igaunijā - Ülemiste. Rīgas pilsētas centrā LCM attīsta mūsdienīgu, dabas un sociālajai videi draudzīgu pilsētas kvartālu, kur 2020. gadā plāno atvērt paplašināto tirdzniecības centra Origo ēku un modernu biznesa centru Origo One. 2019. gadā t/c Origo un biznesa centrs Origo One projektēšanas stadijā ir ieguvuši starptautiski atzītās ilgtspējīguma novērtēšanas metodes BREEAM sertifikātus. 

Jaunbūve Stabu ielā 100: 60 % gatavība, jau ieguldīti 2,16 miljoni eiro

12.11.2019

alt
alt

Atvērto durvju dienas maratona sarakstā arī jaunie mājokļi Purvciemā un Pļavniekos

12.11.2019

Saistītās ziņas

alt

Ekspluatācijā nodotas tirdzniecības parka "Alfa" jaunās ēkas

alt

Komercobjekti - laba iespēja brīvos līdzekļus ieguldīt nekustamajā īpašumā

alt

Ekspluatācijā nodots jaunais biroju ēku komplekss Business Garden Rīga

alt

Ober-Haus Komercplatību tirgus pārskats: aktivitāte investīciju tirgū saglabājas augsta

alt

Rīgas biroju tirgu tuvāko divu gadu laikā papildinās 100 000 m² jaunu platību

alt

SG Capital uzņem apgriezienus: Skanstes rajonā top viens no lielākajiem biroju kompleksiem Rīgā

alt

"Elemental Skanste" saņem gala būvniecības atļauju un visaugstāko BREEAM sertifikātu Baltijā

alt

Newsec: Stagnējušais Rīgas biroju tirgus sāk panākt Viļņu un Tallinu

alt

"Arco Real Estate" prognozē jaunu biroja telpu piedāvājuma pieaugumu Rīgā un tās apkārtnē

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Priecīgi Ziemassvētki "Hausmaņa Terasēs" - iegādājoties dzīvokli, dāvanā autostāvvieta 7 000 EUR vērtībā

2

"Riverstone Residence" Ķīpsalā - tikai 4 brīvi dzīvokļi un jaunas cenas!

3

Neparastās Lidojošo koku mājas celtniecības darbi rit noslēguma fāzē

4

Jauno projektu iegādei hipotekāro kredītu izmantoja divas trešdaļas klientu

5

No investora par īpašnieku - iegādei pieejami četri ar pūļa finansējumu realizēti projekti

6

"Bonava" iesaistās vispasaules iniciatīvā ar mērķi ierobežot globālo sasilšanu līdz 1,5°C

City24 redaktora izvēle

alt

Nelikumīga pārbūve - kā tā ietekmē īpašuma pārdošanas procesu?

alt

City24.lv mēneša projekts - renovēts dzīvojamais nams Āgenskalnā, Kuldīgas ielā 32

alt

City24.lv mēneša projekts: unikālais nams "River Breeze Residence" Klīversalā