Neparastās Lidojošo koku mājas celtniecības darbi rit noslēguma fāzē

2019. gada jūlija beigās bija pabeigti darbi pie HOFT projekta jaunās ēkas pamatiem, un jau 6. decembrī bija pabeigta 7. stāva pārseguma betonēšana. Celtnieki darbu turpināja pie inženiertīkliem un komunikācijām, izbūvējot siltummezglu, siltinot jumtu, kā arī uzstādot sienas starp dzīvokļiem un šahtas.

Būvniecība, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, R.Evolution, HOFT

HOFT (House Of the Flying Trees) jeb Lidojošo koku māja ir projekts tiem, kuri vēlas būt tuvāk dabai, vienlaikus atrodoties pilsētas centrā, tiem, kuri novērtē ēkas ar vēsturi, vienlaikus vēloties saņemt visas mūsdienīga projekta ērtības.

HOFT projektā ainavu dizains nevis papildina arhitektūru, bet gan to iedvesmo, savijoties ar tās formām, radot jaunas aprises, kļūstot par vienu veselumu ar fasādi. Šeit satiekas vēsturiskā arhitektūra, daba, tehnoloģijas un māksla. Unikālais "lidojošo koku" koncepts paredz dažādu veidu bonsai kociņu (ciedra, kalnu priedes) izvietošanu uz fasādes, terasēm un papildu konstrukcijām, izmantojot speciālu stiprinājumu sistēmu. Koki, gluži kā pašas dabas radīti dizaina objekti, izvietoti stikla vitrīnā virs saudzīgi saglabātās un atjaunotās vēsturiskās fasādes. Vēsturiskās ēkas iekšpagalmā ir uzcelta jauna ēka, cilvēka veidota oāze, kalnu nogāzes ar ūdenskritumu, kas plūst lejup pa fasādi, un koki uz akmens platformām - mūsdienīgs vides koncepts pilsētniekam, kurš tiecas dzīvot saskaņā ar dabu.

HOFT vēsturiskās ēkas dzīvokļiem fasādes pusē paveras skats uz skaisto Stokholmas Ekonomikas augstskolas ēku un uz Alberta ielu, pa pagalma puses dzīvokļu logiem vērojami diženi augoši koki. HOFT koncepcija paredz absolūti unikālus skatus pa logiem. Graciozie bonsai koku silueti rotā modernās ēkas lakonisko, mūsdienīgo arhitektūru, spoguļodamies stikla aukstajā atspīdumā ar saviem kaprīzajiem, savādi izliektajiem zariņiem un mūžzaļo vainagu.

Būvniecība, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, R.Evolution, HOFT

Pie projekta arhitektūras un koncepcijas realizācijas strādā divas arhitektes - OPEN AD biroja vadītāja Zane Tetere-Šulce un Dita Lapiņa no biroja KROKS. Sadarbība ar Zani Teteri-Šulci turpinās darbā pie iekštelpu interjera dizaina. HOFT projektā ir izdevies ieviest īpašu filozofiju, kas raksturīga visiem kompānijas R.EVOLUTION projektiem. Vestibila zāles, kāpņutelpas un dzīvokļu istabas ir loģisks arhitektūras turpinājums, sasaistīts ar kopējo projekta koncepciju.

Gaiteņu interjeri ir izveidoti ar visaugstāko precizitāti, katra detaļa ir izgatavota īpaši šim projektam. Šeit nav otršķirīgu vai nenozīmīgu detaļu: krāsa, gaisma, forma, smarža, sajūtas - visam ir sava nozīme, abstrakta loma, viss ir pakārtots mērķim radīt īpašu dzīves gaisotni HOFT. Galvenās halles iekšējā telpa ir loģisks ēkas kopējās arhitektūras turpinājums, kas veidots saskaņā ar projekta koncepciju. Apdarē izmantoti dabiski materiāli: uz sienām un grīdas ir dabiskais travertīns ar tā dzīvo tekstūru, koks detaļās un akcentos, stikla un spoguļa virsmas vestibila mēbeļu grupā. Gaismas spēle uz interjera reljefa un gludajām virsmām akcentē un izceļ materiālu struktūru.

Attīstītāja R.EVOLUTION valdes loceklis Aleksejs Zagrebeļnijs pateicas celtniekiem par viņu profesionalitāti šā unikālā projekta realizācijā gan saistībā ar būvniecības sarežģītību pilsētas vēsturiskajā daļā, gan īstenojot Latvijā un visā Baltijā iepriekš neredzētu konceptu.

"Šis ir projekts par mīlestību. Par mīlestību pret to, kas tevi ieskauj. Par to, kā jūtaties, dodoties uz darbu no rīta, pastaigājoties pa pazīstamām un iemīļotām ielām, vakarā atgriežoties savās mājās, izdzerot tasi kafijas uz savas terases vai mājīgā apkaimes kafejnīcā, apbrīnojot smalko sastingušo skaistumu sev apkārt. Un šis šķietami statiskais skaistums liek palūkoties sevī, paver jaunas iespējas un apvāršņus."

Būvniecība, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, R.Evolution, HOFT

"HOFT "Velvei" kā būvniekam ir iespēja vēlreiz apliecināt savu ekspertīzi gan ēku rekonstrukcijā un restaurācijā, gan jaunu izaicinošu projektu būvniecībā. Šī projekta ietvaros veicam esošās ēkas rekonstrukciju, pastiprinot celtnes konstrukcijas un virs restaurētās fasādes ēkas augšējā stāvā papildus izbūvējot vēl divus pilnībā stiklotus stāvus. Šobrīd jau paveikti galvenie esošās ēkas un jaunbūves būvkonstrukciju un betonēšanas darbi, kā arī uzsākti starpsienu un skursteņu mūrēšanas, jumta un komunikāciju sistēmu izbūves darbi. Lai gan vēl ir daudz darāmā, jau tagad varam teikt, ka šis unikālais projekts, kurā vienkopus sastapsies dabas, mākslas un dizaina elementi, būs viens no tiem, kas izdaiļos Rīgas kluso centru," norāda būvkompānijas "Velve" valdes loceklis Ivo Brālēns.

Daudzdzīvokļu dzīvojamā nama būvniecību uzsāka 2018. gada decembrī. Investīcijas projektā sasniedza 16 miljonus eiro, no kuriem 8,9 miljonus finansēja banka.

Projekts HOFT sastāv no divām 7 stāvu daudzdzīvokļu dzīvojamajām ēkām, ko savieno pazemes autostāvvieta ar 23 vietām. Ēka Strēlnieku ielā ir rekonstruēts arhitektūras piemineklis ar diviem piebūvētiem stāviem. Ēka pagalmā ir jauna ēka. Projektā ir 42 dzīvokļi, dzīvokļu platība - no 76 m2 līdz 232 m2 ar apvienošanas iespēju. Visiem dzīvokļiem ir balkoni, kuru platība ne mazāka par 1,80 m2, lieli, gaiši logi un panorāmas logi ar grezniem skatiem uz pagalmu un kokiem. 

No investora par īpašnieku - iegādei pieejami četri ar pūļa finansējumu realizēti projekti

10.12.2019

alt
alt

Arco Real Estate: sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par novembri

11.12.2019

Saistītās ziņas

alt

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

alt

Uzsākti remontdarbi ēkā Raiņa bulvārī 25, Rīgā

alt

Magdelēnas kvartāls ierindots starp labākajiem aizvadītā gada Pilsētas rajona atjaunošanas projektiem Baltijā

alt

Jaunā daudzdzīvokļu ēka Strēlnieku ielā 4b nodota ekspluatācijā

alt

Izziņoti "Krasta City" apbūves metu konkursa rezultāti

alt

"Mežaparka Rezidencēs" ekspluatācijā nodota pirmā dzīvokļu māja Jaunā Mežaparka ielā 36

alt

"Vestabalt", vadoties no klientu maksātspējas, pielāgo nekustamo īpašumu cenas savos attīstītajos projektos

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

2

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

5

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī