Arco Real Estate: sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par novembri

Sērijveida dzīvokļi, 2019. gada 1. decembris

2019. gada novembrī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās minimāli: dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena palielinājās par 0,1 %, vidējai cenai novembrī sasniedzot 819 EUR/m². Kopš 2019. gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas kopumā palielinājās par 2,7 %. 

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Nekustamais īpašums, Arco Real Estate

Jau ceturto mēnesi pēc kārtas sērijveida dzīvokļu cena saglabāja stabilitāti – būtiskas izmaiņas joprojām netika novērotas. Rīgas mikrorajonu lielākajā daļā cenu svārstības netika novērotas vispār. Atsevišķos mikrorajonos cenas pēdējā mēneša laikā nedaudz palielinājās, turpretī divos mikrorajonos – Vecmīlgrāvī un Ķengaragā – dzīvokļu cenām bija tendence pazemināties. 

2019. gada otrajā pusgadā Rīgas mikrorajonu dzīvokļu tirgū novērots gan piedāvājumu skaita pieaugums, gan samazinājums. Līdzīgi kā pērn, arī gada pēdējā ceturksnī piedāvājumam bija tendence samazināties, tomēr šogad novembra beigās tas bija par 1 % augstāks nekā pirms gada, tas ir, 2018. gada novembrī. 

Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas lielākais pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2019. gada sākuma novērots Āgenskalnā un Zolitūdē (+ 4 %). Arī citos Rīgas lielākajos mikrorajonos kopš gada sākuma cenas pieauga. Vismazākās izmaiņas šogad notika Teikā un Imantā – tur kopš gada sākuma cenas pieauga vien par 1 %.

2019. gada novembrī sērijveida dzīvokļu vidējā cena nedaudz palielinājās un sasniedza 819 EUR/m² atzīmi. Cenas vidēji bija par 50 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 EUR/m².

2019. gada novembrī cenas, vērtējot pēc istabu skaita, nedaudz mainījās četristabu dzīvokļiem. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena četristabu dzīvokļiem palielinājās par 0,3 %, bet pārējiem dzīvokļiem viena kvadrātmetra vidējā cena palika nemainīga. 

2019. gada novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopumā samazinājās par 4 %. Piedāvājumu skaits “ARCO REAL ESTATE” analizētajos Rīgas lielākajos mikrorajonos samazinājās līdzīgi, proti, par 4 %. Salīdzinot ar 2018. gada novembri, kopējais dzīvokļu piedāvājums bija mazāks par 5 %, bet lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums bija lielāks par 1 %.

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, var secināt, ka vislielākais piedāvājumu skaits novembrī bija Purvciemā, savukārt vismazākais dzīvokļu piedāvājumu skaits novērots Bolderājā.

Pagājušajā mēnesī lielākajā daļā no Rīgas mikrorajoniem dzīvokļu piedāvājumu skaits samazinājās. Lielākais samazinājums konstatēts Teikā, kur tas saruka par 18 %. Savukārt visvairāk dzīvokļu piedāvājums palielinājās Iļģuciemā (+ 19 %).

Novembrī, analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums novērots Āgenskalnā, turpretī Bolderājā piedāvājumu skaits proporcionāli bija vismazākais. 

2019. gada novembrī Rīgas lielāko mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenās būtiskas izmaiņas nenotika, lielākajā daļā no mikrorajoniem cenām saglabājoties nemainīgām. Cenu pieaugums tika novērots Pļavniekos un Mežciemā, kur cenas mēneša laikā palielinājās attiecīgi par 0,1 un 0,4 %. Savukārt Vecmīlgrāvī un Ķengaragā dzīvokļu cenas nedaudz samazinājās – attiecīgi par 0,3 un 0,2 %.

2019. gada novembrī sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar 2018. gada sākumu, bija augstākas par 7 %. Savukārt kopš 2019. gada sākuma cenas palielinājās par 3 %.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas 2019. gada novembrī, kā ierasts, bija Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena saglabājās 966 EUR/m² pozīcijā. Viszemākā viena kvadrātmetra vidējā cena novembrī konstatēta Bolderājā, kur tā sasniedza 583 EUR/m² atzīmi.

2019. gada novembrī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kur cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 45 000 līdz 54 000 EUR atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 27 000 līdz 41 000 EUR, un Hruščova laika mājas – tur cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 25 000 līdz 41 000 EUR atkarībā no mikrorajona.

Dzīvokļu tirgus Rīgas apkārtnē

Ogre

2019. gada novembrī Ogrē sērijveida dzīvokļu cenas nemainījās. Dzīvokļu vidējā cena bija 644 EUR/m². Kopumā 2019. gadā dzīvokļu cenas Ogrē palielinājās par 7 %. 

Kauguri, Jūrmala 

Kauguros novembrī sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 0,5 %. Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena sasniedza 610 EUR/m². Kopš 2019. gada sākuma dzīvokļu cenas Kauguros kopumā palielinājās par 7 %. 

Salaspils

2019. gada novembrī Salaspilī dzīvokļu cenas nemainījās. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena saglabājās 689 EUR/m² pozīcijā. Kopš 2019. gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas Salaspilī kopumā palielinājās par 6 %. 

Jelgava

2019. gada novembrī Jelgavā dzīvokļu cenas nemainījās. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena novembrī bija 525 EUR/m². Kopš 2019. gada sākuma Jelgavā sērijveida dzīvokļu cenas pieauga par 4 %. 

Neparastās Lidojošo koku mājas celtniecības darbi rit noslēguma fāzē

10.12.2019

alt
alt

Mājokli pirkt vai īrēt? Pieredzes stāsti, kas palīdzēs izlemt

11.12.2019

Saistītās ziņas

alt

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Arco Real Estate: sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par decembri

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Latvijā

alt

Piecas pievilcīgas īres mājas Rīgā un Pierīgā

alt

Otrās kārtas "Gaiļezera nami" nodoti ekspluatācijā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

3

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju