Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

Vairāk kā puse dzīvokļu pārdošanas darījumu notiek tieši padomju laika sērijveida ēkās un cenu diapazons šādās ēkās ir ļoti plašs. Protams, galvenie faktori, kas ietekmē īpašuma cenu, ir atrašanās vieta un tehniskais stāvoklis. Tomēr, bez ievērības nedrīkst atstāt citus faktorus, kas būtiski ietekmē īpašuma realizāciju. TRIBUS aģentūra, kas specializējas šajā segmentā, dalās savos novērojumos par populārākajām sērijveida ēkām.

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Tribus Realty

Hruščova laika ēkas

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Tribus Realty

Visvairāk kritizētas, bet varbūt mazliet par daudz, jo Hruščova laika ēkas iedalās paneļa un ķieģeļa mūra ēkās. Šīs ēkas ir vienas no pirmajām sērijveida ēkām, kas tika celtas, tāpēc tieši šīs ēkas atrodas vislabākajās atrašanās vietās. Ja tā ir ķieģeļu mūra māja labā vietā, neskatoties uz to, ka tā ir hruščovka, pārdošanas cena var sasniegt maksimumu sērijveida ēku segmentā, kas mēdz būt pat virs 1 400 EUR/m2.

602. sērija

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Tribus Realty

Šī ir viena no vispopulārākajām un biežāk sastopamajām paneļu ēkām Rīgas mikrorajonos. Arī cenas ziņā pircējiem šī sērija ir viena no pieejamākajām. Parasti 602. sērija cilvēkiem patīk labāk, jo ēkā ir lifts. Tomēr, jāņem vērā, ka dzīvokļi tieši lifta pusē mēdz arī atbaidīt pircēju trokšņa dēļ. Dzīvokļu ēkā ir daudz, kas citus pircējus motivē izvēlēties piecu stāvu ēkas, jo tur būs mazāka cilvēku plūsma.

Vienas istabas, divu istabu un tāpat arī trīs istabu dzīvokļi mēdz būt gan ar balkoniem, gan ar lodžijām un retākos gadījumos bez ārtelpām. Lodžijas pircējiem patīk visvairāk, balkoni mazāk, bet, ja dzīvoklī nav ārtelpas, tas gandrīz vienmēr ietekmē pārdošanas cenu un realizācijas laiku. Cilvēki bieži jautā - vai dzīvoklis ir stūra? Četru istabu dzīvokļi vienmēr ir stūra, bet, ja trīs istabu dzīvoklis ir stūra, likviditāte būs zemāka - vairāk cilvēku atteiksies no iegādes.

119. sērija

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Tribus Realty

Vienas no jaunākajām paneļu sērijveida ēkām ir 119. sērija. Līdz ar to, ka dzīvokļi ir ar daudz ērtāku plānojumu, plašāki, ar lieliem koridoriem un lodžijām - cenas ir augstākas. 

Tiesa, 119. sērijā dzīvokļiem aktivitāte no pircēju puses ir zemāka. Aktivitāti vispirms jau ietekmē cena - pieejamība, otrkārt, liela daļa pircēju ar attiecīgo budžetu izvēlās econom klases jaunos projektus. Iespējams, arī šo sēriju varētu saukt par alternatīvu konkurenci lētajiem jaunajiem projektiem.

Pircēji, kuri pērk dzīvokli 119. sērijā, nevis kompaktu dzīvokli jaunajā projektā, izvēlās komfortablu plānojumu. Bieži jaunceltnēs econom segmentā nav lifta, kas salīdzinoši arī ir mīnuss, jo 119. sērijā tāds ir. Pircēji, kuri pērk dzīvokli šajā ēkā, parasti orientējas un ļoti labi pārzina 119. sērijas plusus.

Lietuviešu projekts

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Tribus Realty

Arī lietuviešu projekts ir ļoti populārs, sastopams gandrīz visos Rīgas mikrorajonos. Ir svarīgi saprast, ka lietuviešu projektu iedala jaunajos un vecajos. 

Vecais lietuviešu projekts, loģiski, ir vecāks, ēkai ir balkoni. Jaunais lietuviešu projekts ir jaunāka gada ēkas, dzīvokļiem nav balkonu, bet ir lodžijas, kas pircējiem labāk patīk. Parasti šīs ēkas ir sakoptākas par daudzstāvu ēkām ar 9 un vairāk stāviem. Tas izskaidrojams ar iedzīvotāju skaitu ēkā, kas izmanto koplietojamās telpas. 

Lietuviešu projektos parasti istabas būs plašākas, bet virtuve un sanitārie mezgli ļoti kompakti. Tomēr lietuviešu projektā ir pateicīgs plānojums pārbūvēm - iespējams paplašināt vannas istabu uz koridora rēķina un virtuvi apvienot ar viesistabu, kas plānojumu padara ļoti mūsdienīgu. Šāda plānojuma dzīvokļi, ja pārbūve ir saskaņota būvvaldē, ir daudz pieprasītāki. Tos var pārdot ātrāk vai dārgāk - likviditāte ir augstāka.

Lietuviešu projektus parasti izvēlās jaunas ģimenes ar ierobežotāku budžetu, jo dzīvokļi platības dēļ mēdz būt lētāki. Ir trīs istabu dzīvokļi pat ar 54 m2 platību, kuri, attiecīgi, tiek pārdoti par ļoti pieejamu cenu.

Mazģimeņu projekts

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Tribus Realty

Mazģimeņu projekta ēkās dzīvokļi, iespējams, ir vieni no lētākajiem, tomēr, jāņem vēra, ka tā tas nav visur. Šajā projektā ir daudz vienas istabas dzīvokļi, pircējus mulsina garie gaiteņi un citreiz arī mājas iedzīvotāji - kaimiņi, atkarība no rajona un atrašanās vietas. 

Cilvēki šo projektu izvēlās ne tikai cenas dēļ. Labā vietā dzīvokli šādā ēkā sanāk pārdot pat, iespējams, dārgāk kā citās sērijās, jo plānojums ir ļoti labs. Dzīvokļi ir plašāki - liela lodžija dzīvokļa platumā. Plānojums pircējiem daudz labāk patīk kā lietuviešu, Hruščova un pat 602. sērijas dzīvokļos.


TRIBUS aģenti ikdienā strādā ar sērijveida ēkām, tas ļauj tirgus situāciju raksturot maksimāli precīzi, pieņemot pareizo stratēģiju īpašuma pārdošanā. Sertificēta nekustamo īpašumu aģenta konsultācijas ir bez maksas!

Vairāk par dzīvokļu pārdošanu sērijveida ēkās uzzini šeit!    

KOMERCINFORMĀCIJA

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

23.01.2020

alt
alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

24.01.2020

Saistītās ziņas

alt

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

alt

Novembrī notiks individuālās klientu dienas jaunajos projektos!

alt

Aptauja: dzīvoklī Rīgas centrā vēlas dzīvot tikai 23% Latvijas jauniešu

alt

Noslēdzies arhitektūras ideju konkurss "Zunda parks" attīstības vīzijai

alt

SEB banka: daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei vai būvniecībai būs pieejama subsīdija "Balsts"

alt

"IMMOSTATE": esam gandarīti, ka "Dzintara" jaunais saimnieks sola saglabāt ražošanu

alt

42% Latvijas jauniešu tuvākajā piecgadē plāno iegādāties savu mājokli

alt

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

2

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

3

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

4

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

5

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

6

"Merks" uzsāk projekta "Merks Viesturdārzs" otrās kārtas būvniecību un dzīvokļu rezervēšanu

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums