Jūrmalā plāno ienākt globāls viesnīcu zīmols ar jaunu pieczvaigžņu viesnīcu

Globāls viesnīcu zīmols ir iecerējis būvēt un atvērt jaunu piecu zvaigžņu viesnīcu Jūrmalas centrālajā daļā, Dzintaros. Viesnīca radītu vairāk nekā 100 jaunu darba vietu, dotu pienesumu pilsētas ekonomiskajai attīstībai, kā arī palielinātu izvēles iespējas tūristiem, ceļot kopējos viesmīlības standartus augstākā līmenī.

Nekustamais īpašums, Būvniecība, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Komercplatības

Pie "Baltic Sotheby’s International Realty" vērsies kāds pasaulē zināms viesnīcu ķēdes uzņēmums ar vēlmi atvērt šīs ķēdes viesnīcu Jūrmalā. Jau kopš pagājušā gada "Baltic Sotheby`s International Realty" strādā ar vairākiem klientiem, kas uz Jūrmalas nekustamā īpašuma tirgu skatās nevis no ekskluzīvu dzīvokļu, bet gan no viesnīcu projektu attīstības perspektīvas.  

Nekustamais īpašums, Būvniecība, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Komercplatības Trūkst labu vietu

Uzņēmums fiksējis vairākus izaicinājumus jaunu viesnīcu atvēršanai kūrortpilsētā. Viesnīcu attīstītāji meklē prāvus zemesgabalus - virs 3000 m- pieprasītākajās Jūrmalas vietās: Dzintaros, Majoros, Lielupē, bet ir diezgan grūti atrast šādus zemesgabalus, lai no "nulles" jeb skices idejas attīstītu viesnīcu projektu, stāsta "Baltic Sotheby`s International Realty" valdes locekle Ilze Mazurenko. Zināms, ka kūrortpilsētā ir gana daudz senu viesnīcu, kas pamazām iet bojā un tām būtu nepieciešams atdzimt jaunā izskatā, tomēr tās attīstītājus liekoties neinteresē: tās bieži vien ir nomaļās vietās, un to pārveide ir daudz dārgāka nekā jaunas viesnīcas izbūve. Daudziem atbilstošiem zemesgabaliem nav viesnīcas biznesam atbilstoša izmantošanas funkcija, tāpēc ir nepieciešams mainīt zonējumu, jo šādās vietās ne apbūves intensitāte, ne augstuma ierobežojums neļauj attīstīt starptautiska līmeņa viesnīcu.

I
epriekš, kad bija aktīvs dzīvokļu tirgus, ir pieredzēti gadījumi, kad iecerētās viesnīcas pārtapa dzīvokļos. "Var saprast pašvaldības piesardzību šajā jautājumā, baidoties, vai viesnīcu vietā netaps jauni dzīvokļi. Tomēr bažām nav pamata, jo Jūrmalā pašlaik pieejamo dzīvokļu fonds pietiks tuvākajiem 5-10 gadiem," saka I. Mazurenko.

Pasaulslavens viesnīcu zīmols - pašā Jūrmalas sirdī

Globāli zināma viesnīcu zīmola uzdevumā "Baltic Sotheby’s International Realty" pārstāvēts attīstītājs ir atradis un iegādājies zemesgabalu Turaidas ielā 10/12 - pilsētas aktīvākajā tūrisma zonā ar dzīvāko gājēju satiksmi (līdzās ir Jomas iela, Dzintaru koncertzāle). Lai gan Turaidas ielā noteiktais funkcionālais zonējums pieļauj zemesgabalā izvietot viesu izmitināšanas objektus, tomēr apbūves rādītāji nepieļauj izveidot konkurētspējīgu viesnīcu: esošais lokālplānojums paredz attīstīt vien divarpus stāvu augstu ēku.

"Starptautiskiem viesnīcu operatoriem, kuriem ir ķēdes viesnīcas plašā pasaulē, kas atbilst 4 un 5 zvaigžņu kvalitātes standartam, ir savi standarti, kādai jābūt viesnīcai, t.i., lai tā būtu rentabla, numuriņu skaitam jābūt vismaz 150 - 200. Zinot, ka Jūrmalā viesmīlības biznesam ir izteikta sezonalitāte, ir saprotams, ka viesnīcas funkcija būs jāpapildina ar citiem pakalpojumiem, ko izmantot nesezonā: labs, plašs SPA piedāvājums, konferenču zāle utt. Daudzi klienti vēlas piepulcināt arī medicīnas funkciju, kas kūrortpilsētai, kas, kā vienu no mērķiem izvirzījusi arī veselības tūrisma (kurortoloģija) attīstību, būtu ļoti atbilstoši. Tas nozīmē, ka divu stāvu augstumā nav iespējams izveidot starptautiskiem standartiem atbilstošu viesnīcu," stāsta I. Mazurenko.

Globālais viesnīcu zīmols iepriekš minētās ieceres plāno papildināt arī ar pazemes auto stāvvietu, kopumā apbūvi veidojot tā, lai tiktu saglabāta publiskā ārtelpa pret Turaidas ielu. Tiktu izveidots priekšdārzs, bet viesnīcas 1. stāvā būtu pieejama arī galerija, restorāni. 

"Zemesgabalam apkārt esošajā daudzveidīgajā apbūvē jau pašlaik ir atšķirīgi gan ēku augstumi, gan ēku stāvu skaits, gan ēku apjomi. Blakus esošo ēku augstums jau pašlaik svārstās no 1 stāva līdz 4 stāviem, dažviet - līdz pat 7 stāviem. Tā kā lokālplānojuma risinājumi teritorijā neparedz dzīvojamo apbūvi, un teritorijas attīstība tiek balstīta uz darījumu funkciju attīstību, uzskatām, ka šajā teritorijas daļā būtu pieļaujams izvietot paaugstināta tipa apbūvi (5 stāvi/18 metri). Projektā iecerētais funkcionālais zonējums un plānotā teritorijas izmantošana atbilstu kopējai teritorijas telpiskajai un  apbūves struktūrai, kā arī Jūrmalas pilsētas attīstības stratēģiskajām pamatnostādnēm, kuras nosaka lokālplānojuma teritorijas attīstību, nodrošinot pozitīvu ietekmi uz dzīves vides kvalitāti, veicinot kūrorta un draudzīgas uzņēmējdarbības attīstību. Lokālplānojuma teritorijas attīstība neradīs arī būtiskus šķēršļus kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai. Realizējot publiska rakstura apbūvi - konkurētspējīgu viesnīcu, kas saistīta ar investīciju piesaisti īpašuma attīstībai, tiktu veicināta kūrorta pakalpojumu pieejamība, līdztekus nodrošinot kvalitatīvas arhitektūras integrāciju kultūrvēsturiskajā ainavā," pamato I. Mazurenko.

Mazinātu mītņu deficītu, paaugstinātos kvalitātes standarti

T
uvojoties atpūtas sezonai, Jūrmalā ir izteikti jūtams apmešanās vietu deficīts, to ik gadu redz arī "Baltic Sotheby`s International Realty": jau gada pirmajos mēnešos visi augstas kvalitātes īres apartamenti tiek izīrēti rekordātri. Jūrmala ir iecienīta tūristu vidū,- apliecina arī jaunākie pieejamie statistikas dati.  2019. gada 3. ceturksnī Jūrmala ir bijis otrs iecienītākais tūristu galamērķis uzreiz aiz Rīgas: kūrortpilsētā tika uzņemti 11.2% no visiem tūristiem, kas apmeklēja Latviju. Jūrmalas viesnīcās 2018. gadā tika apkalpoti 163 330 ārvalstu viesi, kas bija par 15 % vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Jūrmala ir novērtēta arī Latvijas iedzīvotāju vidū.

Lai gan nav konkrētas informācijas, cik Jūrmalā ir tieši augstākās kvalitātes - 4 un 5 zvaigžņu - viesnīcu (Latvijā kopumā tādu 2018. gada beigās bija 62, 66% jeb 41 - Rīgā), pēc CSP datiem redzams, ka 2018. gada beigās Jūrmalā kopumā darbojās 41 viesnīca un citas tūristu mītnes, bet Latvijas Viesnīcu asociācijas mājas lapā lasāms, ka to biedru vidū ir viena pieczvaigžņu viesnīca un četras 4 zvaigžņu viesnīcas Jūrmalā.

"Taisnības labad jāpiebilst, ka vairums viesnīcu, kas pašlaik darbojas Jūrmalā, nav tapušas no jauna, bet gan ir pielāgotas viesnīcu vajadzībām, un turklāt ir jau diezgan ilgi ekspluatētas. Kūrortpilsētā ienākot augstas klases, globālam viesnīcu zīmolam, tas ne tikai sniegtu šai vietai plašāku atpazīstamību, bet arī celtu kopējos viesnīcu kvalitātes standartus. Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) pētījums "Ārvalstu investīciju vides indekss 2019" apliecināja, ka pērn augusi ārvalstu investoru gatavība palielināt investīcijas Latvijā, un tas būs arī labs starptautisks signāls par Latviju, Jūrmalu kā investīcijām labvēlīgu vidi. Pašvaldībai, esot pretimnākošai tūrisma attīstības iniciatīvām, būs papildinājums budžetā nodokļu veidā, būs jaunas darba vietas. Tāpēc negribas pazaudēt šo iespēju, jo ik gadu kūrortpilsētu apmeklē ne tikai tūristi no Austrumu zemēm, kam šī vieta ir ar zināmu nostaļģiju apvīta un zināma, bet arī rietumu tūristi, kam Jūrmala ir mazāk zināma. Globāls, zināms viesnīcu zīmols būtu laba reklāma Jūrmalai," saka "Baltic Sotheby`s International Realty" valdes locekle Ilze Mazurenko.


KOMERCINFORMĀCIJA

Tirdzniecības platību pārskats: notiek tirdzniecības centru renovācija vai paplašināšana

13.02.2020

alt
alt

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

13.02.2020

Saistītās ziņas

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

alt

Uzsākti remontdarbi ēkā Raiņa bulvārī 25, Rīgā

alt

Magdelēnas kvartāls ierindots starp labākajiem aizvadītā gada Pilsētas rajona atjaunošanas projektiem Baltijā

alt

Jaunā daudzdzīvokļu ēka Strēlnieku ielā 4b nodota ekspluatācijā

alt

Premium zemes darījumu tirgus Latvijā šogad visaktīvākais Jūrmalā

alt

Izziņoti "Krasta City" apbūves metu konkursa rezultāti

alt

"Mežaparka Rezidencēs" ekspluatācijā nodota pirmā dzīvokļu māja Jaunā Mežaparka ielā 36

alt

"Vestabalt", vadoties no klientu maksātspējas, pielāgo nekustamo īpašumu cenas savos attīstītajos projektos

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

2

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

3

Jauns, uzlabots plānojums trīsistabu dzīvokļiem "Merks Gaiļezera namos"

4

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

5

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

6

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī