Tirdzniecības platību pārskats: notiek tirdzniecības centru renovācija vai paplašināšana

2019. gada otrajā pusgadā tirdzniecības platību segmentā turpinājās jau gada sākumā uzņemtais aktivitātes temps. Ar lielu popularitāti izceļas lielie tirdzniecības centri, kas ir ērti piekļūšanas ziņā un apkopo vairākus iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus, kā arī atpūtas un izklaides zonas. Daudzas no tirdzniecības platībām ir ar nolietotām komunikācijām, novecojušās ēkās un nav energoefektīvas. Līdz ar to notiek daudzu tirdzniecības centru renovācija vai paplašināšana.

Nekustamais īpašums, Komercplatības, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Būvniecība, Ober Haus

2019. gadā, mainoties pircēju ieradumiem, palielinājās to mājsaimniecību skaits, kuras dažādus pārtikas produktus un mājsaimniecības preces iegādājās internetā. 2019. gada novembrī tika atklāta RIMI jaunā tiešsaistes iepirkšanās vietne. Uzņēmums uzsāka RIMI Drive tirdzniecības centrā Ozols, kur pircēji iepriekš pasūta preces un pabeidz pirkumu no savas automašīnas. Tas var nospēlēt lomu tirdzniecības platību attīstībā, taču lielākajai daļai iedzīvotāju tomēr ir nepieciešama saskare ar preci, pirms to iegādāties, jo 2019. gadā šādus pakalpojumus regulāri izmantoja tikai 5% Latvijas iedzīvotāju.

2019. gada 3. ceturksnī ekspluatācijā tika nodota tirdzniecības parka Alfa piebūve. Paplašināšanas rezultātā iepirkšanās parka kopējā platība, ieskaitot daudzstāvu un pazemes autostāvvietas, tika palielināta no 99,000 līdz 154,000 kvadrātmetriem, no kuriem 71,000 kvadrātmetri ir atvēlēti nomniekiem. Jaunajai ēkai ir trīs stāvi: divi iepirkšanās un trešais izklaides un restorānu apmeklētājiem, nodrošinot pakalpojumus no 210 dažādiem nomniekiem.

Tirdzniecības centrs Galerija Azur tika atklāts 2006. gadā. Desmit gadus vēlāk, 2016. gadā, to iegādājās KS Holding, kas ieguldīja līdzekļus tirdzniecības cetra rekonstrukcijā un paplašināšanā, un tirdzniecības centra nosaukumu pārdēvēja par Ozols. Tirdzniecības centra 2. kārta tika nodota ekspluatācijā 2019. gada 3. ceturksnī. Tirdzniecības centra kopējā platība sastāda 29,500 kvadrātmetrus, no kurām 4,500 kvadrātmetri ir pilnīgi jaunas telpas. Pilnībā atjaunotajā tirdzniecības centrā Ozols tirdzniecības platība sastāda 27,100 kvadrātmetrus ar plašu autostāvvietu 750 automašīnām, elektrisko automašīnu uzlādes staciju un velosipēdu novietni.

Arī lielākie mazumtirdzniecības tīkli RIMI un MAXIMA ir turpinājuši paplašināšanos visā Latvijas teritorijā. RIMI joprojām ir četras koncepcijas - RIMI Hyper, RIMI Super, RIMI Mini un RIMI Express. 2019. gada beigās kopumā Latvijā ir 128 RIMI veikali, 5 no tiem atvērti 2019. gadā, savukārt MAXIMA ir 168 veikali, no kuriem 2019. gadā atvērti 13. Arī MAXIMA ir četras veikalu koncepcijas: X, XX, XXX un MAXIMA Express.

2019. gadā tirdzniecības telpu nomas maksa mazām telpām līdz 100 kvadrātmetri pilsētas centrā gandrīz nemainījās, svārstoties no € 10.00 līdz € 33.00 par kvadrātmetru mēnesī.

Vecrīgā, intensīvas gājēju plūsmas vietās nomas maksa sastāda no € 20.00 līdz € 40.00 par kvadrātmetru mēnesī, vietām sasniedzot € 55.00 par kvadrātmetru ekskluzīvām telpām. Nelielās šķērsielās pilsētas centrā un Vecrīgā nomas maksa ir no € 10.00 līdz € 20.00 par kvadrātmetru mēnesī. 

2019. gadā tirdzniecības centros nomas maksas būtiski nemainījās, sākot no € 8.00 par kvadrātmetru mēnesī (telpām ar platību virs 1000 kvadrātmetri), no € 15.00 līdz € 35.00 vidēja lieluma telpām (150 - 300 kvadrātmetri) un no € 25.00 līdz € 50.00 euro (telpām līdz  100 kvadrātmetri). Enkura nomieki mēnesī maksā no vidēji € 6.00 līdz € 10.00 par kvadrātmetru mēnesī.

SEB banka: 2019. gadā mājokļa kredītu portfelis pieaudzis par 7%

12.02.2020

alt
alt

Jūrmalā plāno ienākt globāls viesnīcu zīmols ar jaunu pieczvaigžņu viesnīcu

13.02.2020

Saistītās ziņas

alt

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

alt

Vairāk nekā vienkārši birojs: Tava uzņēmuma mājvieta VEF KVARTĀLĀ

alt

Projektā Loft&Rosegold pieejamas arī komercplatības

alt

Colliers Latvia jauna mājvieta

alt

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

alt

Viedoklis: Kas notiek Rīgas komercīpašumu tirgū?

alt

Uzsāk Preses Nama kvartāla 1. kārtas projekta būvniecību

alt

Rīgā top jauns biznesa komplekss "StokOfiss U30"

alt

Birojos drīz atkal kūsās dzīvība

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

2

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti