Labākā jaunā dzīvojamā ēka 2019. gadā - premium nams Club Central Residence II

Rīgas vēsturiskā centra jaunā premium klases dzīvokļu un komercplatību ēka Club Central Residence II Lāčplēša ielā 11/13 konkursā "Latvijas Būvniecības Gada balva 2019" nominācijā "Jauna dzīvojamā ēka" atzīta par aizvadītā gada labāko projektu.

Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Club Central Residence II

Daudzdzīvokļu ēkas ar komercplatībām jaunbūves Rīgā, Lāčplēša ielā 11/13, pasūtītājs ir "Axi Invest", ēkas projekta arhitekts un interjeru autors - SIA "SZK/Z" un tā vadošais arhitekts Uģis Zābers, kurš ir zināms arī ar citu, augstas kvalitātes, ekskluzīvu īpašumu realizēšanu, bet ideju realizēja būvniecības uzņēmums "LNK INDUSTRIES GROUP", būvuzraudzība - "Arhis Konsultanti".

Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Club Central Residence II

Lielākā būvju izvērtēšanas konkursa Latvijā - "Latvijas Būvniecības Gada balva" organizatoru - biedrības "Building Design and Construction Council" pārstāve Gunita Jansone: "Izvēlēties labākās aizvadītā gada būves Latvijā nebija viegli: konkursam kopumā tika iesniegti 162 pieteikumi 10 nominācijās, turklāt tie bija objekti ne tikai Latvijā, bet arī mūsu būvnieku realizētie projekti ārvalstīs. Nominācijā "Jauna dzīvojamā ēka" konkurence bija diezgan sīva un cienījama. Uzvarētājs - ēka Club Central Residence II iezīmīga ar labas idejas rūpīgu izpildījumu, īpaši uzteicama ir vēsturiskā griestu gleznojuma restaurācija ēkas hallē. Žūrija, apsekojot ēku klātienē, atzīmēja tās augsto kvalitātes līmeni, bet būvkonstruktori novērtēja ēku par drošu. Šī gada konkursā novērojām tendenci, ka daudzos jaunajos projektos attīstītāji un arhitekti īpašu uzmanību pievērš publisko telpu dizainam, bet premium klases projektos tiek realizēta labākā pieredze un idejas. Nominācijas uzvarētājs - Club Central Residence II nams  - ir spējis koncentrēt labāko būvniecības pieredzi elegantā, kvalitatīvā izpildījumā, izveidojot augstākās klases dzīvojamo namu, kam derētu apzīmējums "urbānais šiks"."

Club Central Residence II arhitekts Uģis Zābers: "Ikviens projekts, ar kuru nākas strādāt, ir ar kaut ko nozīmīgs. Turklāt jebkura objekta tapšana Rīgas vēsturiskajā centrā ir izaicinājums. Šis projekts bija īpašs, jo tam ir stūra apjoms, turklāt tajā bija ļoti sarežģīts fasādes risinājums, kā arī pietiekami izaicinoša ēkas halles griestu gleznojuma restaurācija. Saņemtā balva ir apliecinājums tam, ka būvnieki ir veiksmīgi tikuši galā ar šo sarežģīto projektu, kas noteikti nebija viegli."

Iepriekš U. Zābers norādījis, ka ēkas fasādes ideju rosināja Lāčplēša iela, un tas, ko mums katram nozīmē Lāčplēsis. Asociācijas aizved uz Lielvārdi, pie Lielvārdes jostas rakstiem. Baznīcas ielas fasādē to var redzēt kā ģeometrisku rakstu, kas ir izkārtots stingrā kārtībā un apliecas ap stūri, uz Lāčplēša ielu. Savukārt publisko telpu – halles un abu kāpņu telpu – interjers veidots kā ēkas ārējā tēla turpinājums: iekštelpās interjerā turpinās tie paši motīvi, kas ir ārpusē. Jaunbūves vietā kādreiz atradās vēsturiska ēka, kurā tika atrasts vērtīgs griestu gleznojums. Tas pēc Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas norādījumiem tika rūpīgi noņemts un restaurēts, atrodot vietu eksponēšanai nama ieejas hallē, turklāt visas vēsturiskās plaisiņas, defekti nav "piepucēti", bet gan saglabāti, un gleznojumu ir izdevies saglabāt ļoti autentisku. 

AS "LNK Industries" valdes loceklis Kaspars Ratkevičs: "Mums ir patiess gandarījums par iegūto balvu un nozares profesionāļu novērtējumu. Šī balva ir komandas izcila darba rezultāts. Rīgas centrā būvēt nav viegli. Konkrētajā gadījumā darbus sarežģīja fakts, ka darbi bija jāveic ierobežotā teritorijā, kur praktiski nebija vietas būvlaukumam, tādēļ mums nācās ļoti precīzi plānot un organizēt darbus. Neskatoties uz dažādiem sarežģījumiem būvniecības procesa gaitā, mūsu komanda savu darbu paveica kvalitatīvi un atbildīgi. Nama būvniecība noritēja stingrā saskaņā ar projektu, kur katra detaļa, tehniskā nianse, apdares materiāli tika rūpīgi saskaņoti ar pasūtītāju un projekta autoriem. Pateicoties darbu izpildē iesaistīto speciālistu profesionalitātei un rūpīgai darbu izpildei, ir tapusi izcila elitāras klases daudzdzīvokļu ēka, kura apvieno sevī vēsturiskās apbūves tradīcijas, mūsdienu arhitektūras idejas un aktuālās pilsētu attīstības tendences. Vēlos pateikt lielu paldies pasūtītājam, projekta autoriem, būvuzraugam un visai "LNK Industries" komandai!"

"Axi Invest" pārstāvis Normunds Lojāns: "Mums, kā šī projekta pasūtītājam, ir liels gandarījums, ka šo namu augstu novērtējuši nozares profesionāļi. Jau uzsākot šī projekta – visa kvartāla atjaunošanu un labiekārtošanu, kurā atrodas arī godalgotais nams, uzlikām sev augstu latiņu - visam bija jābūt visaugstākajā līmenī: estētiska arhitektūra, bezkompromisa būvniecības kvalitāte, uzmanība pret ēkas lietotāju visām iespējamām vajadzībām: ērti plānojumi, augstvērtīgi materiāli, dienas gaismas daudzums, drošības un komforta sistēmas, un citas ne mazāk svarīgas lietas. Tāpēc konkursa žūrijas, kurā bija plašs būvniecības ekspertu loks (būvuzraugi, arhitekti, restaurācijas, inženierbūvju speciālisti, būvkonstruktori u.c.) kopējais lēmums ir atzinība izcili paveiktam komandas darbam. Tāpēc ceram, ka pēc nozares ekspertu augstā novērtējuma arī pilsētas iedzīvotāji un viesi, kā arī šī nama potenciālie jaunie iemītnieki novērtēs ne tikai labāko jauno dzīvojamo ēku Latvijā, bet arī vēl vienu skaistu, sakoptu kvartālu Rīgas centrā."

Baltic Sotheby’s International Realty pārdošanas direktore Līga Kohtanena: "Mūsuprāt, šis apbalvojums ir papildus apliecinājums Club Central Residence II esošajiem iemītniekiem un potenciālajiem klientiem tam, ar kādu rūpību un atdevi attīstītājs ir piegājis visām detaļām un niansēm. Ienākot ēkā jūs apņem miera sajūta, kuru paspilgtina pārdomāti interjera elementi, harmoniskas dizaina detaļas, smarža, gaisma, mūzika. Katra nama koptēla sastāvdaļa papildina viena otru, veidojot vienu, nedalāmu veselumu - ne tikai elegantas arhitektūras paraugu, bet arī daļu no sakopta Rīgas kvartāla un pilsētas sejas. Atrodoties šeit, nepamet sajūta, ka esi uz nelielas mierpilnas salas, lai gan nams atrodas pašā Rīgas sirdī un tuvākajā apkaimē pieejams viss nepieciešamais – sabiedriskais transports, veikali, kafejnīcas un restorāni, parki, teātri un izklaides vietas. Šobrīd, šis ir vienīgais gatavais luksusa klases jaunais projekts, ar pilnu apdari, Rīgas centrā. Namā ierīkots gan pilnībā mēbelēts demo dzīvoklis, gan trīs no dzīvokļiem aprīkoti ar augstas kvalitātes iebūvētajām virtuvēm un nepieciešamo tehniku. Šo projektu īpaši novērtēs tie mūsu klienti, kuriem būtiski ir saņemt vislabāko, visās dzīves jomās."

Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Club Central Residence II

Club Central Residence II ēkas kopējā platība ir 3990 m²: tas ir 7 stāvu dzīvojamais nams ar pazemes autostāvvietu un komerctelpām 1. stāvā.  Namā ir 28 dzīvokļi. Ēkas fasāde pieskaņota gan kopējai Baznīcas ielas, gan arī jau projekta ietvaros tapušās pirmās ēkas – Club Central Residence - estētikai, izmantojot līdzīgus arhitektoniskos risinājumus un tonalitāti, bet fasādes apdarē izmantotais stikls atstaro apkārtējo apbūvi un nodrošina maksimālu izgaismojumu, kā arī plašas, gaišas telpas iekšienē. Rudens toņos ieturētā koka tekstūra rada mājīgumu un sasaisti ar kādreizējo, vēsturisko koka apbūvi zemesgabalā un ar blakus ēkām, bet Lielvārdes jostas elementi sasaucas ar ielas nosaukumu Lāčplēša kontekstā, fasādē iekļauti arī līdzās esošās vecās Ģertrūdes baznīcas arhitektūras elementi. Arī interjera apdares materiāli un elementi izvēlēti mūsdienu augstākās klases komforta līmenim atbilstoši, lai organiski iekļautos ērtajā un komfortablajā dzīvokļu plānojumā. Namā ir plaša, reprezentabla parādes ieejas halle (lobby) ar kamīnu. Nama unikālo identitāti papildina restaurēts vēsturiskais 19. gadsimta griestu gleznojums, kas bija saglabājies no iepriekšējās koka apbūves.

Projekta telpu pārdevējs ir premium segmenta nekustamo īpašumu uzņēmums Baltic Sotheby’s International Realty; pašlaik labākajā jaunajā dzīvojamā namā Latvijā – premium klases ēkā Lāčplēša ielā 11/13 vakanti vēl ir 18 dzīvokļi.

Nedēļas skatītāko īpašumu sludinājumu TOP 5

19.03.2020

alt
alt

Green City, Riverstone Residence, Annas Parks – apskati šos un citus projektus virtuālajās tūrēs

20.03.2020

Saistītās ziņas

alt

Premium klases dzīvokļi kā privātmāja River Breeze Residence tieši pretī Vecrīgai

alt

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

alt

Ekspluatācijā nodota jaunā projekta "Annas Parks" trešā ēka

alt

Projekts "Rododendri" Juglā, Pāles ielā 11 – klusuma un kvalitātes cienītājiem

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Aicina uz atvērto durvju dienu projektā "Sun Re.public" Saulkrastos

alt

Felicity Apartments – dzīvokļi Rīgas centrā ar starptautiski sertificētu kvalitāti!

alt

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!

alt

Ciematā "Mārupes Rezidences" ekspluatācijā nodotas jaunākās četras mājas

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

2

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

3

Durvis vērs šarmantas privātmājas Daugavas kreisā krasta apkaimēs

4

Saldais ēdiens investīciju objektu medniekiem: grandiozu īpašumu TOP 10

5

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!

6

Asociācija: pandēmija novirza interesi uz savrupmājām

City24 redaktora izvēle

alt

Saldais ēdiens investīciju objektu medniekiem: grandiozu īpašumu TOP 10

alt

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

alt

Mājokļa iegāde Rīgā, Pierīgā vai reģionos – kas jāņem vērā