Īpašumi laukos varētu nākt modē

Par spīti ārkārtas situācijai valstī darījumi ar īpašumiem ārpus galvaspilsētas joprojām notiek, iespējams, interese varētu pieaugt, stāsta Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA sertificēti aģenti, kuri darbojas reģionos.  Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Lanīda, Noderīgi zināt, BūvniecībaNepieciešamība pašizolēties Latvijas iedzīvotājus ir rosinājusi pārdomāt iespēju īsāku vai garāku laiku dzīvot ārpus pilsētas burzmas.  

Kristine Dakule, SIA "Baltic States" dibinātāja, akcentē, ka šobrīd darbs ir produktīvāks, jo tie cilvēki, kas skatās īpašumus, ir nopietni noskaņoti tos iegādāties un ātrāk pieņem lēmumu par labu šim solim. Ņemot ārkārtas stāvokli, viņi labprāt piekrīt slēgt rokasnaudas līgumus. Vislielākā interese ir par dzīvojamo fondu (dzīvokļi, mājas) un apbūves zemes gabaliem. Līdz šim no darījuma un no jau apstiprināta kredīta bankā ir atteicies tikai viens klients.

Nemaz nenojaušot par pandēmiju, jau gada sākuma uzņēmums ieviesa online konsultācijas, darījumu vadīšanu, īpašumu prezentāciju; esošajiem klientiem tas patīk un jaunie klienti arī ir pateicīgi, ka SIA "Baltic States" var piedāvāt attālināto palīdzību gan īpašuma pārdošanā, gan iegādē, maksimāli izslēdzot klātienes tikšanās, kas pasargā ne tikai pircējus, bet arī pašus pārdevējus.

Turīgi ļaudis arī tagad diez vai var "aizšaut" uz savu māju Madeirā vai Spānijā, savukārt uz Latvijas laukiem gan. 

"Kaut ko paredzēt uz priekšu, protams, ir ļoti grūti, taču tā kā esmu strādājusi arī iepriekšējā krīzē 2008. gadā, taktika šādās situācijas ir labi zināma. Īpašumus pārdevām arī toreiz, tikai par citām summām. Ja ir piedāvājums un pieprasījums, nekustamā īpašuma tirgus neapstāsies," akcentē Kristīne Dakule. Iespējama ir īpašumu cenas samazināšanās, taču cik lielā mērā, gan ir pāragri spriest. 

Šādās situācijā vienmēr ir ieguvēji. Tie būs nekustamā īpašuma investori, pircēji, kas pašā zemākajā punktā slēgs sev izdevīgus darījumus. Labākais palīgs, šajos darījumos būs nekustamo īpašumu aģents, savas nozares profesionālis, viņa atgādina.

Darbīgs un apņēmības pilns ir Andrejs Džeriņš, SIA "A&G Projekts" vadītājs. Arī viņš ir pārliecināts, ka nekustamā īpašuma tirgus nekur nepazudīs - cilvēki dzimst, maina dzīves vietu, īpašumus pārdod un arī pērk. Jautājums gan ir par to, cik liels šis tirgus būs un cik tas būs aktīvs. 

obrīd darbs ir, jo ir bijušas iestrādes. Īpašumu pārdevēji noteikti būs arī turpmāk, cits jautājums ir par pircējiem. Šobrīd īres tirgus ir diezgan aktīvs, ir cilvēki, kuri vēlas no galvaspilsētas burzmas pārcelties uz mazāk apdzīvotām vietām, kādu laiku strādāt attālināti. Pārvietošanās būs," pauž Andrejs Džeriņš. 

Iepriekš Liepāju un Kurzemes jūrmalu vasarās bija iecienījuši kaimiņvalsts Lietuvas atpūtnieki, par viņu klātbūtni šogad tagad gan ir grūti spriest. Interesanti, ka šobrīd ir viesnīcas, viesu mājas, kuras ir tukšas vai aizveras, jo tās vairāk orientējās uz ārvalstniekiem, bet ir tūristu mītnes laukos, kur sezona sākusies agrāk, kuras aktīvi izmanto vietējie Latvijas iedzīvotāji. Tādējādi tūrisma nozares objektiem šogad var klāties atšķirīgi. 

Runājot par komercplatībām, Andrejs Džeriņš norāda, ka lielajos veikalos redzam pircējus, sliktāk klājas mazajiem nepārtikas veikaliem, piemēram, Liepājas centrā, kur dienā ir vien pāris klienti. 

"Redzēsim, cik šī pandēmija mainīs cilvēku ieradumus, iespējams, viņi savos tēriņos būs piesardzīgāki. Nekustamā īpašuma tirgus attīstībā ļoti nozīmīgs faktors būs arī turpmākai banku politikai," viņš uzsver. 

Ir atšķirība sēdēt izolācijā deviņu stāvu "tornī" Pļavniekos vai Imantā vai savas mājas pagalmā svaigā gaisā.

Pēc visiem šiem notikumiem īpašumi laukos varētu raisīt lielāku interesi, tikmēr prognozē SIA "LVKV" vadītājs Jānis Biernis, jo ir atšķirība sēdēt izolācijā deviņu stāvu "tornī" Pļavniekos vai Imantā vai savas mājas pagalmā svaigā gaisā. Viņš akcentē, ka jau šobrīd ir pieprasījums pēc īres īpašumiem ārpus Rīgas. Daudzi, kam ir īpašumi kaut kur citur, ir devušies šos laikus pārlaist turp. Netipiski šim gadalaikam cilvēku pieplūdums ir vērojams, piemēram, Jūrmalā. Ārpus Rīgas ir mazāka burzma un kontaktu. 

"Jāmaina perspektīva, kā raugāmies uz lietām. Turīgi ļaudis arī tagad diez vai var "aizšaut" uz savu māju Madeirā vai Spānijā, savukārt uz Latvijas laukiem gan. Tāpēc tad, kad šis viss būs beidzies, ļaudis aizdomāsies arī par savu dzīves vietu, īpašumiem. Un nebūs jau tā, ka pēc šī vīrusa citas kataklizmas vairs nebūs," akcentē Jānis Biernis. 

LANĪDA ir dibināta 1994.gadā. Tā ir patstāvīga, brīvprātīga sabiedriska organizācija, kura apvieno sertificētus aģentus un aģentu asistentus. Tās biedru rindās ir Latvijā labi zināmas un tirgū sevi pierādījušas nekustamā īpašuma kompānijas.

Šobrīd 100% atlaide īres sludinājumu publicēšanai!

27.03.2020

alt
alt

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

27.03.2020

Saistītās ziņas

alt

Viena no populārākajām izvēlēm jaunajos projektos: "Divi Krasti" Ķengaragā

alt

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

alt

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

alt

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

alt

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

alt

42% Latvijas jauniešu tuvākajā piecgadē plāno iegādāties savu mājokli

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

4

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem