Procentu likmju kāpums - drauds nozarei vai peļņas iespēja investoriem?

Līdz ar mainīgo situāciju globālajā tirgū arvien ievērojamākas pārmaiņas vērojamas arī pūļa finansējuma sektorā. Platformas steidz piedāvāt arvien augstākas procentu likmes investoriem un ir būtiski saprast, vai šāda rīcība ir pamatota biznesa attīstības stratēģija, vai iespējama krāpšanas shēma un drauds nozares nākotnei. 

Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, Mājokļu tirgus, EstateGuru, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Jaunie projekti, estateguru

Šajā rakstā noskaidrosim galvenos iemeslus, kāpēc pūļa finansējuma platformās investoriem šobrīd iespējams ieguldīt ar nekustamo īpašumu nodrošinātos aizdevumos ar atdevi līdz pat 14%. Pārāk labi, lai būtu patiesība?

Situāciju plašāk komentē pūļa finansējuma platformas EstateGuru vadītājs Latvijā Dainis Rupainis: "Pūļa finansējuma platforma būtībā ir rīks, kas savieno investorus ar aizņēmējiem, tāpēc neatkarīgi no ekonomiskās situācijas mums arvien jāveido produkts, kas ir pievilcīgs abām šīm pusēm."

Lielākajās pūļa finansējuma platformās reģistrēto un aktīvo investoru skaits sasniedz pat vairākus desmitus tūkstošu, starp tiem likumsakarīgi ir gan pieredzējuši ieguldītāji, kas savu investīciju portfeli sadalījuši starp dažādām aktīvu klasēm un seko līdzi tendencēm tirgū, gan arī cilvēki, kas uzsāk savu ceļu investīciju pasaulē un uzkrājumu veidošanā, abos variantos cilvēki ir ieinteresēti ieguldīt pēc iespējas drošākos projektos ar iespējami lielāku atdevi. Daļa no investoriem šobrīd aktīvi pievēršas akciju tirgum, kas līdz ar akciju cenu kritumu sola ievērojamu peļņu nākotnē, tā ir viena no spēcīgākajām motivācijām sagaidāmo atdevi palielināt arī alternatīvā finansējuma nozarē. 

"Jāņem vērā arī tas, ka līdz ar ekonomisko situāciju pasaulē arvien samazinās būvniecības izmaksas, kas sniedz papildu iespējas nekustamo īpašumu attīstītājiem realizēt projektus, tāpēc finansējuma sadārdzinājums nerada nepārvaramas problēmas attīstībai, taču atdeves pieaugums investoriem var būt noteicošs kritērijs izvēloties ieguldīt savus brīvos finanšu līdzeklis. Pieņemot, ka COVID-19 krīze nebūs ilglaicīga un tiešā veidā nozari ietekmēs vien pāris mēnešus, brīdī, kad pircēji atgūs pārliecību par īpašuma iegādi, pabeigti projekti būs pieprasītāki nekā īpašumi būvniecības stadijā," piebilst Rupainis.

Situācijā, kad investoru fokuss tiek dalīts uz vairākām potenciāli ienesīgām nozarēm, bet aizņēmēju pieprasījums pēc ērta un ātra finansējuma nerimst, ir jāpielāgojas un jārod vidusceļš. EstateGuru platformā šobrīd pieejami projekti ar procentu likmi līdz 14% gadā, kas ir ievērojami augstāks rādītājs kā ierastā likme ar nekustamo īpašumu nodrošinātiem aizdevumiem un jaunu projekti tiek pievienoti katru dienu. 

Varam secināt, ka procentu likmes pieaugums ir īslaicīgs risinājums, kā platformā nodrošināt investoru uzmanību un interesi, lai būtu iespējams turpināt finansēt aizņēmēju projektus atbilstoši šī brīža pieprasījumam. Investoriem tas nozīmē lielisku iespēju pelnīt vairāk nepalielinot savu ieguldījumu risku.

EstateGuru pasludinājis Aprīli par investoru mēnesi Latvijā, piedāvājot īpaši izdevīgas investīciju iespējas un kampaņas gan pieredzējušiem investoriem, gan patīkamus bonusus tiem, kas vēl tikai apsver domu par pirmo soļu speršanu investīciju pasaulē.

Seko līdzi jaunumiem EstateGuru Latvia Facebook lapā un vairāk par investīciju iespējām uzzini šeit! 

KOMERCINFORMĀCIJA

Pārdod Vidzemes piejūras atpūtas kompleksu "Klintis"

07.04.2020

alt
alt

Nedēļas skatītāko īpašumu sludinājumu TOP 5

08.04.2020

Saistītās ziņas

alt

EstateGuru aicina uz bezmaksas semināru tiešsaistē – alternatīvā finansējuma iespējas uzņēmējiem

alt

Estateguru izsludina kapitāla piesaistes kampaņu 2 miljonu EUR apmērā vietnē Seedrs

alt

SEB Mājokļu cenu indikators: sarucis iedzīvotāju optimisms par nekustamā īpašuma cenu pieaugumu

alt

Colliers International: mainīgā situācija Centrālās un Austrumeiropas nekustamā īpašuma tirgos

alt

Īpašs piedāvājums banku klientiem, iegadājoties dzīvokli IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS projektā

alt

Jaunas iespējas investoriem - EstateGuru finansē pirmo projektu Vācijā

alt

VIDEO! Pūļa finansējums - krāpnieciska shēma vai reāla iespēja nopelnīt?

alt

SEB banka: 2019. gadā mājokļa kredītu portfelis pieaudzis par 7%

alt

No investora par īpašnieku - iegādei pieejami četri ar pūļa finansējumu realizēti projekti

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

2

Pārdod Džemmas Skulmes dzimtas māju Mežaparkā

3

Cenu izmaiņas: dzīvokļi, kurus šobrīd vari iegādāties par samazinātu cenu!

4

Vasara ir klāt! Sapņu īpašumi ūdens tuvumā, kas pašlaik meklē saimniekus

5

Nekustamo īpašumu asociācija: interese atgriezusies, darījumu pagaidām mazāk

6

NEDĒĻAS MĀJA: klasicisma stilā uz mākslīgās salas Bieriņos

City24 redaktora izvēle

alt

Tuvojas Atvērto durvju dienas maratons JAUNAJOS PROJEKTOS!

alt

Vasara ir klāt! Sapņu īpašumi ūdens tuvumā, kas pašlaik meklē saimniekus

alt

NEDĒĻAS MĀJA: klasicisma stilā uz mākslīgās salas Bieriņos