Procentu likmju kāpums - drauds nozarei vai peļņas iespēja investoriem?

Līdz ar mainīgo situāciju globālajā tirgū arvien ievērojamākas pārmaiņas vērojamas arī pūļa finansējuma sektorā. Platformas steidz piedāvāt arvien augstākas procentu likmes investoriem un ir būtiski saprast, vai šāda rīcība ir pamatota biznesa attīstības stratēģija, vai iespējama krāpšanas shēma un drauds nozares nākotnei. 

Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, Mājokļu tirgus, EstateGuru, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Jaunie projekti, estateguru

Šajā rakstā noskaidrosim galvenos iemeslus, kāpēc pūļa finansējuma platformās investoriem šobrīd iespējams ieguldīt ar nekustamo īpašumu nodrošinātos aizdevumos ar atdevi līdz pat 14%. Pārāk labi, lai būtu patiesība?

Situāciju plašāk komentē pūļa finansējuma platformas EstateGuru vadītājs Latvijā Dainis Rupainis: "Pūļa finansējuma platforma būtībā ir rīks, kas savieno investorus ar aizņēmējiem, tāpēc neatkarīgi no ekonomiskās situācijas mums arvien jāveido produkts, kas ir pievilcīgs abām šīm pusēm."

Lielākajās pūļa finansējuma platformās reģistrēto un aktīvo investoru skaits sasniedz pat vairākus desmitus tūkstošu, starp tiem likumsakarīgi ir gan pieredzējuši ieguldītāji, kas savu investīciju portfeli sadalījuši starp dažādām aktīvu klasēm un seko līdzi tendencēm tirgū, gan arī cilvēki, kas uzsāk savu ceļu investīciju pasaulē un uzkrājumu veidošanā, abos variantos cilvēki ir ieinteresēti ieguldīt pēc iespējas drošākos projektos ar iespējami lielāku atdevi. Daļa no investoriem šobrīd aktīvi pievēršas akciju tirgum, kas līdz ar akciju cenu kritumu sola ievērojamu peļņu nākotnē, tā ir viena no spēcīgākajām motivācijām sagaidāmo atdevi palielināt arī alternatīvā finansējuma nozarē. 

"Jāņem vērā arī tas, ka līdz ar ekonomisko situāciju pasaulē arvien samazinās būvniecības izmaksas, kas sniedz papildu iespējas nekustamo īpašumu attīstītājiem realizēt projektus, tāpēc finansējuma sadārdzinājums nerada nepārvaramas problēmas attīstībai, taču atdeves pieaugums investoriem var būt noteicošs kritērijs izvēloties ieguldīt savus brīvos finanšu līdzeklis. Pieņemot, ka COVID-19 krīze nebūs ilglaicīga un tiešā veidā nozari ietekmēs vien pāris mēnešus, brīdī, kad pircēji atgūs pārliecību par īpašuma iegādi, pabeigti projekti būs pieprasītāki nekā īpašumi būvniecības stadijā," piebilst Rupainis.

Situācijā, kad investoru fokuss tiek dalīts uz vairākām potenciāli ienesīgām nozarēm, bet aizņēmēju pieprasījums pēc ērta un ātra finansējuma nerimst, ir jāpielāgojas un jārod vidusceļš. EstateGuru platformā šobrīd pieejami projekti ar procentu likmi līdz 14% gadā, kas ir ievērojami augstāks rādītājs kā ierastā likme ar nekustamo īpašumu nodrošinātiem aizdevumiem un jaunu projekti tiek pievienoti katru dienu. 

Varam secināt, ka procentu likmes pieaugums ir īslaicīgs risinājums, kā platformā nodrošināt investoru uzmanību un interesi, lai būtu iespējams turpināt finansēt aizņēmēju projektus atbilstoši šī brīža pieprasījumam. Investoriem tas nozīmē lielisku iespēju pelnīt vairāk nepalielinot savu ieguldījumu risku.

EstateGuru pasludinājis Aprīli par investoru mēnesi Latvijā, piedāvājot īpaši izdevīgas investīciju iespējas un kampaņas gan pieredzējušiem investoriem, gan patīkamus bonusus tiem, kas vēl tikai apsver domu par pirmo soļu speršanu investīciju pasaulē.

Seko līdzi jaunumiem EstateGuru Latvia Facebook lapā un vairāk par investīciju iespējām uzzini šeit! 

KOMERCINFORMĀCIJA

Pārdod Vidzemes piejūras atpūtas kompleksu "Klintis"

07.04.2020

alt
alt

Nedēļas skatītāko īpašumu sludinājumu TOP 5

08.04.2020

Saistītās ziņas

alt

42% Latvijas jauniešu tuvākajā piecgadē plāno iegādāties savu mājokli

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Kā otro īpašumu kredītā Latvijas iedzīvotāji 50% gadījumu iegādājas privātmāju

alt

Seši veidi, kā uzņēmējdarbības aizdevums palīdzēs tava biznesa attīstībā

alt

SEB banka: šogad lielākais mājokļu kredītu apjoms piešķirts jūlijā

alt

Investori Baltijā - kur meklēt finanšu ieguldījumus?

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Alternatīvais finansējums uzņēmējiem – iespēja arī krīzes laikā

alt

EstateGuru aicina uz bezmaksas semināru tiešsaistē – alternatīvā finansējuma iespējas uzņēmējiem

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem