Nekustamā īpašuma tirgus pielāgojas situācijai: priekšrocības, iegādājoties dzīvokli šodien

Lai arī pašreizējā situācija ieviesusi neskaitāmas korekcijas mūsu ikdienā, prasme pielāgoties un rast risinājumus ļauj turpināt darbu arī nestandarta apstākļos. Nekustamā īpašuma tirgus turpina darboties, nodrošinot saviem klientiem virkni jaunu risinājumu, kas ļauj veikt īpašuma iegādi, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus un pat neizejot no mājām, atgādina nekustamo īpašumu attīstītājs "Bonava Latvija". Iespējams, kādam šis var izrādīties pat ļoti piemērots laiks jauna īpašuma iegādei.  

Nekustamo īpašumu darījumi, Jaunie projekti, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Bonava Latvija

Situācija nekustamo īpašumu tirgū un tirgus prognozes

Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags stāsta: "Ņemot vērā vīrusa pandēmijas ietekmi uz ekonomiku, tuvākajos gados varam prognozēt jaunu mājokļu piedāvājuma samazināšanos. Lai gan iesāktie dzīvokļu projekti tiek veiksmīgi turpināti un tiks nodoti ekspluatācijā, jaunu dzīvojamo namu projektu uzsākšanu vairāki nekustamo īpašumu attīstītāji ir nolikuši uz pauzes. Tas nozīmē, ka jaunu un ilgtspējīgu dzīvokļu piedāvājums tuvākajos gados varētu pat samazināties, kas var izsaukt arī to cenu pieaugumu. Tirgus likumi ir skaidri – jo mazāks piedāvājums, jo augstākas cenas. Līdz ar to šobrīd ir labs laiks, lai izvēlētos jaunu mājokli un to rezervētu, izmantojot visus attālināto pakalpojumu risinājumus, ko piedāvā attīstītāji. Šobrīd tirgū arvien ir pietiekami plašs piedāvājums dažādās cenu kategorijās un atrašanās vietās, kā arī labi kreditēšanas nosacījumi, tostarp "Altum" Mājokļu programma."

Pašreizējā situācija ir kā stimuls rast arvien jaunas pieejas, lai īpašuma iegādes procesu padarītu pēc iespējas ērtu un drošu, ir pārliecināts arī nekustamo īpašumu attīstītāja  " Bonava Latvija" valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš. Viņš uz izaicinājumiem raugās pozitīvi: "Mūsu dati rāda, ka arī šī brīža situācijā tie cilvēki, kuri mājokļus bija rezervējuši iepriekš, pirkšanas darījumus pabeidz gandrīz 100gadījumu, tāpat arī arvien ir novērojama jaunu klientu interese un gatavība veikt darījumus, neraugoties uz ārējiem apstākļiem. Kopumā saņemam pozitīvas atsauksmes par pieejamajiem risinājumiem."

Jauns mājoklis šobrīd – par vai pret? 

"Mājoklis ir droša ilgtermiņa investīcija. Protams, neskaidrība par nākotni ir visiem, tomēr situācijas ir dažādas. Ja zaudēts darbs, jauna mājokļa iegāde, visdrīzāk, nebūs aktuāla, toties tiem, kam ir ietaupījumi vai uzkrājumi, tos investēt ilgtermiņā drošos pirkumos ir pat ieteicams. Tāpat šo laiku, kad uzturamies mājās un papildu tēriņi ir samazinājušies, var izmantot uzkrājumu veidošanai, lai īpašumu iegādātos jau pēc situācijas stabilizēšanās," uzsver Mareks Kļaviņš, aicinot ikvienu atbildīgi izvērtēt savas iespējas.

Šobrīd īpaši izdevīgi ir rezervēt dzīvokļus projektos, kas vēl ir būvniecības stadijā. Dzīvokļus izpērk gana ātri, pirms ēka ir uzbūvēta, un šī brīža priekšrocība, ko nodrošina zemāka pircēju aktivitāte, ir plašāka izvēle un iespēja tikt pie sev tīkamākā plānojuma un mājokļa platības. Arī finansiāli pirkt dzīvokli būvniecības stadijā ir izdevīgāk. Turklāt krīzes situācija izceļ pirkuma emocionālo aspektu, kam pirms mēneša varbūt nebija tik lielas nozīmes: mājoklis un tā sniegtās ērtības saistās ar drošību, kas daudziem ir viens no būtiskākajiem faktoriem jebkura lēmuma pieņemšanā.

Drošībai – attālinātas apskates un dokumentu noformēšanas iespējas

Tiem, kuri šaubās par dzīvokļa iegādi attālinātā režīmā, Mareks Kļaviņš atgādina – iegādājoties dzīvokli būvniecības stadijā, attālumam nav nozīmes, jo tik un tā klients paļaujas uz vizualizācijām. "Nekustamo īpašumu attīstītāji piedāvā saviem klientiem virkni veidu, kā virtuāli apskatīt jauno mājokli: gan mājas lapā, gan saņemšanai e-pastā ir pieejamas jauno projektu detalizētas vizualizācijas, dzīvokļu plāni, izsauļojuma plāni un citi materiāli. 360’ tūre ir kļuvusi teju vai par pašsaprotamu lietu. Dažādi risinājumi pieejami arī klientiem, kuri dzīvokli jau rezervējuši un kuriem pienācis laiks izvēlēties apdari, ko arī iespējams paveikt attālināti, aplūkojot digitālos katalogus," stāsta "Bonava Latvija" valdes priekšsēdētājs. Nekustamo īpašumu attīstītāji nodrošina arī bezkontakta dzīvokļa pieņemšanu, kad pirkuma līgums noslēgts un mājoklis iegādāts, piedāvājot detalizētas video instrukcijas un ievērojot maksimālu distancēšanos, jo darbinieki procesā fiziski nepiedalās. Tāpēc par savu veselību dzīvokļa iegādes laikā nav jāraizējas.

Arī konsultācijas un dokumentu noformēšanu iespējams veikt digitālajā vidē. Uzņēmumi, institūcijas un bankas ir ieviesušas virkni risinājumu, lai nodrošinātu saviem klientiem attālinātu dokumentu noformēšanu un ērtu saziņu ar iestādēm digitālajā vidē. Jau kopš marta sākuma viss pārdošanas process ir iespējams attālināti, ieskaitot tikšanās ar pārdošanas konsultantiem, dokumentu noformēšanu un digitālu parakstīšanu, attālinātu dokumentu iesniegšanu Zemesgrāmatā. Pat noformēt hipotekāro kredītu tagad ir iespējams, neizejot no mājas. 

"Kopumā šis ir labs laiks dzīvokļa iegādei, ja tāds lēmums ir pieņemts. Mēs visi ceram, ka ārkārtas situācija nebūs ilgstoša, tomēr droši paredzēt to nevaram. Tāpēc var izrādīties, ka šis izdevīgais iegādes "koridors" nebūs sevišķi garš, un lēmums ir jāpieņem jau tagad," atgādina "Bonava Latvija" valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš. 

Daži no "Bonava Latvija" jaunākajiem projektiem!

 

 

Via Jurmala Outlet Village nodots ekspluatācijā

29.04.2020

alt
alt

Svinam pavasari kopā ar IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS!

30.04.2020

Saistītās ziņas

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Uzsākti remontdarbi ēkā Raiņa bulvārī 25, Rīgā

alt

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

alt

Vienīgie dzīvokļi Rīgā ar pieaugošu vērtību – projekts Ģenerāļa Radziņa krastmalā 29

alt

Izziņoti "Krasta City" apbūves metu konkursa rezultāti

alt

Jaunākās paaudzes dzīvesvieta Rīgas centrā: atvērto durvju diena projektā CENTRUS

alt

"Vestabalt", vadoties no klientu maksātspējas, pielāgo nekustamo īpašumu cenas savos attīstītajos projektos

alt

Mājokļa iegāde Rīgā, Pierīgā vai reģionos – kas jāņem vērā?

alt

SEB banka: šogad lielākais mājokļu kredītu apjoms piešķirts jūlijā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem