Mans īpašums ir mana pils

Pieredzē dalās Daniels Jāns (Daniel Jahn) – "Kukšu muižas" īpašnieks un namatēvs, viesmīlības guru un zinošs eksperts, kas bijis klātesošs vairākos jaunbūvju, renovētu un pārbūvētu īpašumu projektos, sākot no jūgendstila apartamentiem un viesnīcām līdz pat vēsturiskas muižas atdzimšanai. Nekustamais īpašums ir viens no drošākajiem un pārdomātākajiem ieguldījumiem nākotnē. It īpaši šajā mainīgajā laikā, kad mūsu nams burtiski ir kļuvis par mūsu pili. Kam pievērst uzmanību, izvēloties un iegādājoties mājokli? 

Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, City24, Būvniecība, River Breeze Residence, Pro Kapital Latvia

Mājokļa kvalitāte, atrašanās vieta un emocionālā saikne 

Nav šaubu, ka investīcijas nekustamajā īpašumā ir ļoti svarīgs lēmums, tieši tādēļ ir virkne lietu, kam pievērst uzmanību pirms mājokļa iegādes. Vispirms rūpīgi jāizvērtē un jāizpēta visas ar nekustamā īpašuma iegādi saistītās nianses – sākot no projekta kvalitātes un attīstītāja reputācijas līdz pat iesaistītajām pusēm – piesaistītajiem arhitektiem, celtniecības kompānijas un dizaineriem.

Mājokļa vērtību perspektīvā no uzņēmējdarbības vai investora, vai potenciālā klienta puses primāri nosaka atrašanās vieta, atrašanās vieta un atkal atrašanās vieta. Tā ir plaši pazīstama atbilde, kad jautājat par īpašuma vērtību un ieguldījumu tajā. Kā privātpersonai, protams, ir arī citi faktori, kas veido īpašuma vērtību. Manā skatījumā, vislielākā vērtība ir emocionālā saikne – tas ir īpašums, kas ģimenē būs un ir bijis paaudzēm ilgi. Tad, protams, nāk praktiskā vērtība – lai ir ērti strādāt, bērni var ātri un droši nokļūt skolās, ir teicama savienojamība ar publisko transportu un ērta satiksme privātam transportam, tuvumā atrodas visi nepieciešamie sabiedriskie pakalpojumi un zaļās atpūtas zonas.

Ekoloģiskie aspekti un sajūtu tekstūra

Domājot par mājokļa iegādi, noteikti iesaku ņemt vērā arī ekoloģiskās prasības, kas ir būtiskas, lai īstermiņā izvairītos no turpmākām investīcijām. Videi draudzīgi būvmateriāli un ilgmūžīgu materiālu pielietojums kā ārējā, tā iekšējā apdarē, kā arī energoefektīvas tehnoloģijas  un ekoloģiju uzturošas ventilācijas un apkures sistēmas – tas viss liecina par kvalitatīvu un ilgtspējīgi veidotu nekustamo īpašumu. Tai ir jābūt arī videi pielāgotai arhitektoniskai būvei, lai ēka neparādītos kā svešķermenis.

Tomēr, manuprāt, vislielākā īpašuma vērtība ir iztēles un ķermeņa vibrāciju paliekošā gamma. Man ārkārtīgi būtiska ir ēkas aura, sajūtas, ko tā izraisa. Nereti dzirdēts, ka katram mājoklim ir sava dvēsele, un tam patiesi ir izšķiroša nozīme. Es pats dzīvoju vēsturiskā ēkā un neskaitāmas reizes no viesiem esmu dzirdējis, ka mājai ir īpaša aura. Tā nav māņticība, bet gan daļa realitātes – ja savā mājoklī nejūties kā kungs savā pilī, kaut kas ir jāmaina. Tikai pēc emocionālās saiknes, manuprāt, nāk pārējie aspekti – būvniecības kvalitāte, interjers, istabu skaits u.t.t. 

Pamatots lēmums ilgtermiņam, ar ko nāksies saskarties?

Lai nekustamā īpašuma iegādes lēmums būtu ilgtermiņā gudrs un pamatots, svarīgi pārliecināties gan par visu iepriekš minēto, gan konkrētā mājokļa iemītnieku vajadzībām – piemēram, cik tālu atrodas skolas un bērnudārzi, kāds ir sabiedriskā transporta tīkls ēkas tuvumā, vai iespējams droši novietot auto u.c. Galu galā katra īpašnieka rokās ir ne tikai savu vajadzību, vēlmju un budžeta izvērtēšana pirms nekustamā īpašuma iegādes, bet arī mājokļa tālākā nākotne, lai turpmākos gados mājoklis tikai audzētu savu vērtību un ilgtermiņā atmaksātos kā vērtīga investīcija.

Īpaši vēlos uzsvērt būvniecības kvalitāti un īpašuma lietošanas mūžu – par to būtiski pārliecināties, jo nereti nekustamais īpašums kalpo kā “apdrošināšana vecumdienām” un ir nododams nākamajām paaudzēm. Izšķirošs jautājums, ko ikvienam vajadzētu izsvērt, ir, finansiālie resursi – kā mans budžets sakrīt ar īpašuma cenu un cik lielā mērā ir iespējams vienoties par aizdevumu ar bankām?

Īpaši iepriekš minētais ir saistīts ar "Premium" klases īpašumiem – ieteicams sazināties ar attīstītājiem, uzzināt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem. Piemēram, jaunais "River Breeze Residence" projekts Rīgas centrā ir tāds, kā norāda nosaukums – atrašanās vieta, protams, fantastiska – pilsētā ar ūdens klātbūtni un netraucētu skatu, baudīt un dziļu elpu ieelpot svaigu gaisu, tas ir dzīvs, dinamisks, veiksmīgs – šīs sajūtas tiek nodotas zemapziņā un arī šādi pārdotas.  

Dzīves vietas izvēle šodien

Objektam ir jābūt mūsdienīgam pilsētvides projektam, kā to var atrast daudzās pasaules pilsētās un līdzīgi, kā to veic "Pro Kapital" Baltijas valstīs. "Upscale" tirgum jābūt aprīkotam ar visām ērtībām, kas nepieciešamas iedzīvotājam, un jānodrošina labs savienojums – centrāla atrašanās vieta ar arhitektoniski pievilcīgu dizainu, prasībām atbilstoši pakalpojumi, serviss un prestižs, pārdomāta apkārtnes plānošana, attīstība un uzturēšana, ko nodrošina attīstītājs, un iegādātā īpašuma nākotnes vērtība ilgtermiņā nākamajām paaudzēm.

Kad Baltijas jūra ir rokas stiepiena attālumā: skandināvu stila māja Lapmežciemā

30.04.2020

alt
alt

Saliena Park Apartments turpina attīstīties – top 4 jaunas dzīvokļu mājas!

05.05.2020

Saistītās ziņas

alt

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

alt

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

alt

42% Latvijas jauniešu tuvākajā piecgadē plāno iegādāties savu mājokli

alt

EstateGuru 3. ceturkšņa rezultāti: platformā veiktas miljons investīcijas

alt

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

alt

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem