Ekspluatācijā nodota trešā ēka projektā "Dreilinga mājas", kas top ar pirmo e-būvatļauju Latvijā

2018. gada nogalē Stopiņu novada būvvaldē tika izsniegta Latvijā pirmā elektroniskā būvatļauja, ko saņēma vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs dzīvojamo namu segmentā "Bonava Latvija" dzīvojamo ēku būvniecībai Stopiņu novada Dreiliņos, Robežu ielā 5. Nu ekspluatācijā nodota trešā ēka topošajā vērienīgajā 1daudzdzīvokļu māju ciematā "Dreilinga mājas". Šis ir pirmais gadījums būvniecības nozarē, kad pilnībā viss būvniecības ieceres un būvprojekta saskaņošanas process ir noritējis elektroniski.  Būvniecība, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Bonava Latvija, Dreilinga mājasGrozījumi Būvniecības likumā, kas ļauj īstenot elektronisku dokumentu saskaņošanu, nu sabiedrībai nodrošina daudz caurspīdīgāku, ātrāku, un ērtāku būvniecības procesa pārvaldību. Pieredzi ar jauno risinājumu pozitīvi vērtē "Bonava Latvija" projektu attīstības vadītājs Mārtiņš Vonda: "Ekspluatācijā šo ēku esam nodevuši apmēram mēnesi ātrāk, nekā bija plānots. Šī brīža apstākļos tas apliecina ne tikai mūsu mērķtiecību, bet arī Stopiņu novada pašvaldības slavējamo spēju pielāgoties apstākļiem. Esam gandarīti par pieredzi ar digitālo būvatļauju un varam apliecināt, ka iepriekš ieguldītais darbs elektroniskajā saskaņošanā ir vainagojies panākumiem, ļaujot raiti turpināt darbus arī šobrīd." 

Ņemot vērā, ka par šo projektu vislielāko interesi izrāda ģimenes, no jau pabeigtajām divām ēkām šī atšķiras ar to, ka tajā ir tikai trīs un četru istabu dzīvokļi "Dreilinga mājas" ir īpaši piemērotas ģimenēm, jo projekta lielākā vērtība ir mierīgā atmosfēra, ko sniedz harmoniska mūsdienu piepilsētas arhitektūra, brīvā daba visapkārt un mūsdienīgi, pārdomāti dzīvokļi 62–92 kvadrātmetru platībā. Tuvumā atrodas gan bērnudārzi un skolas, gan veikali. Veidojot projekta apkārtnes labiekārtojuma plānu, arhitekti īpaši domājuši par to, kā iedzīvotājiem radīt daudzveidīgas un interesantas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Apkārtnes atpūtas vietas un bērnu rotaļlaukumi savstarpēji būs savienoti ar gājēju celiņu tīklu. Papildus iedzīvotājiem būs pieejama apzaļumota, labiekārtota atpūtas zona gar upīti, kas vijas gar visu teritorijas austrumu robežu un ieplūst lielajā dīķī ziemeļaustrumos. Šobrīd pārdota jau  puse no 50 ēkā esošajiem dzīvokļiem.

"Ņemot vērā mūsu ilggadējo pieredzi, attīstot netālu esošo Biķernieku ielas 160 ciematu, kur mājvietas radījām vairāk nekā 1000 Rīgas iedzīvotājiem, arī šajā projektā piedāvājam pārdomāta plānojuma dzīvokļus un daudzveidīgus atpūtas zonu risinājumus. Mēs vēlamies radīt dzīvesvietu, kurai piemīt visas pārdomātam ciematam raksturīgās priekšrocības mazstāvu apbūve, plaši pagalmi, dabas tuvums, brīvības sajūta un miers. Turklāt, lai to visu iegūtu, nebūs nepieciešams pamest galvaspilsētu un tās infrastruktūras sniegtās priekšrocības ," uzsver Mārtiņš Vonda.


Līdz šim projektā "Dreilinga mājas" pabeigti 116 dzīvokļi divās trend mājās un 50 dzīvokļi jaunajā comfort mājā. Maijā gaidāmi nākamās trend mājas spāru svētki, plānojot to pabeigt vasarā, bet vēl vienu trend māju līdz gada beigām.

"Bonava Latvija" īsteno ekonomiskā segmenta un biznesa klases mājokļu attīstīšanu, būvniecību un pārdošanu Rīgā saskaņā ar augstākajiem skandināvu kvalitātes un funkcionalitātes standartiem. Attīstot projektus tādos Rīgas mikrorajonos kā Purvciems, Teika, Ķengarags, Šampēteris, Rīgas klusais centrs un Krasta ielas rajons, "Bonava Latvija" nodrošina mūsdienīgu un Rīgas iedzīvotājiem pieejamu alternatīvu novecojušajam dzīvojamajam fondam. 

 

Nedēļas skatītāko īpašumu sludinājumu TOP 10

13.05.2020

alt
alt

Dzīvot Ādažos - tā ir perspektīva! Kas pieejams novada mājokļu tirgū?

13.05.2020

Saistītās ziņas

alt

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

alt

Uzsākti remontdarbi ēkā Raiņa bulvārī 25, Rīgā

alt

Magdelēnas kvartāls ierindots starp labākajiem aizvadītā gada Pilsētas rajona atjaunošanas projektiem Baltijā

alt

Jaunā daudzdzīvokļu ēka Strēlnieku ielā 4b nodota ekspluatācijā

alt

Izziņoti "Krasta City" apbūves metu konkursa rezultāti

alt

"Mežaparka Rezidencēs" ekspluatācijā nodota pirmā dzīvokļu māja Jaunā Mežaparka ielā 36

alt

"Vestabalt", vadoties no klientu maksātspējas, pielāgo nekustamo īpašumu cenas savos attīstītajos projektos

alt

Dzīvokļi uz visiem 100 jaunajā mājā Stabu ielā

alt

Uzsākta dzīvokļu rezervācija jaunajā projektā "Ūbeļu Nami", Ādažos

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

2

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

3

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī

4

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi LABAJĀ KRASTĀ: Purvciemā, Ķengaragā, Mežciemā un citur

5

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

6

Jauns, uzlabots plānojums trīsistabu dzīvokļiem "Merks Gaiļezera namos"

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī