Pārdod Džemmas Skulmes dzimtas māju Mežaparkā

Mežaparka vēsturiskajā daļā, Stokholmas ielā 11, šobrīd tiek pārdota augstu novērtētās un cienītās latviešu gleznotājas Džemmas Skulmes dzimtas māja. Kopš nama uzcelšanas 1961. gadā, tā laika vienā no šarmantākajiem īpašumiem dzīvojuši mākslinieki trīs paaudzēs. Te radīti darbi, kas ir nozīmīgs un nenovērtējams Latvijas kultūras mantojums un savulaik tā kalpojusi par prominentu ārzemju viesu un pašmāju inteliģences pulcēšanas vietu. Ievērības cienīgs ir ne tikai šīs mājas glabātais kultūrvēsturiskais mantojums, bet arī tās tapšanas stāsts.  Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, City24, Īpašumi Latvijā, Nekustamais īpašums, Codo RealSkulmju dzimtas mājas tapšanas ceļš sākās 1958. gadā, un ņemot vērā tā laika padomju varas dominanci teju ikvienā latvieša dzīves aspektā, tas nebūt nebija viegls, prasot radošu un viltīgu piegājienu ikvienā unikālā nama tapšanas plānā.

37 m2 villa "uz papīra" 

Tolaik pastāvēja ļoti ierobežotas un strikti reglamentētas individuālās būvniecības iespējas, tāpēc, lai īstenotu sapni par ģimeni vienojošu māju, Skulmēm nācās meklēt vērā ņemamus, sabiedrībai nozīmīgus argumentus, kas pierādītu nepieciešamību izveidot mākslinieku darbnīcu kompleksu. Galu galā, pateicoties ģimenes īpašajiem nopelniem padomju mākslas stiprināšanā, šāda izņēmuma celtniecības atļauja tika dota.

Birokrātiskajā līmenī nebija izpratnes, ka mākslinieku darbnīcas vienlaicīgi var būt arī lieliskas dzīvojamās istabas, par kādām tās arī tika izveidotas.

Tomēr neviens neatcēla padomju būvnormatīvus, kas vienam cilvēkam paredzēja vien 9 m2 dzīvojamās platības. "Jaunceļamās mājas projekta uzdevumā tika ietverta viltība. Proti, mākslinieku darbnīcas netika iekļautas apdzīvojamajā platībā, jo tās kvalificējās kā ražošanas telpas. Tādējādi māju varēja projektēt ar trim lielām mākslinieku darbnīcām, kam piekļāvās nelielas guļamistabas un vēl kāda maza dzīvojamā istaba. Birokrātiskajā līmenī nebija izpratnes, ka mākslinieku darbnīcas vienlaicīgi var būt arī lieliskas dzīvojamās istabas, par kādām tās arī tika izveidotas", par Skulmju dzimtas mājas tapšanu raksta žurnālists Jānis Borgs.  

"Uz papīra" dzīvojamā platība uzrādījās pavisam niecīga – vien 37 m2. "Teju villas iedzīvotāji šeit skaitījās uz galējās nabadzības robežas dzīvojoši. Tieši šī situācija veido vienu no fascinējošākajām mājas tapšanas vēsturiskajiem aspektiem. Disidentisms tur jau iekodēts arhitektūras mākslinieciskajā struktūrā", raksta Borgs.  Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, City24, Īpašumi Latvijā, Nekustamais īpašums, Codo Real Rietumu modernās arhitektūras iedvesmots nams

Mežaparka māja būvēta rietumu modernās arhitektūras idejās, kuras īpašnieki bija aizguvuši amerikāņu arhitektūras žurnālos. Pateicoties modernismam raksturīgajām pieejām, māja kļuva par tam laikam neraksturīgu un pat radikālu arhitektūras paraugu. 

Māju modernisma un kubisma stilā projektējis pieredzējušais Latvijas funkcionālisma meistars, arhitekts Artūrs Reinfelds, veidojot vairākas sešstūra formas šūnas divos stāvos. Labajā ēkas pusē bija izvietotas Oto Skulmes un Martas Skulmes darbnīcas (54 un 40 m2), bet kreisajā – Džemmas Skulmes un Ojāra Ābola kopējā darbnīca (53 m2).

Sevišķi jāizceļ pati Stokholmas iela, kas ir viena no prestižākajām Mežaparka apkaimēm.


Īpašums ar nezūdošu vērtību arī šobrīd 

Mierīga dzīve netālu no trokšņainā pilsētas centra, tīrs gaiss, brīnišķīgas pastaigas ar ģimeni pa labiekārtotām ielām un zaļāko apkārtni visa Rīgā, drošība un komforts – to visu iespējams baudīt, dzīvojot Mežaparkā. Sevišķi jāizceļ pati Stokholmas iela, kas ir viena no prestižākajām Mežaparka apkaimēm, pateicoties teicamam izvietojumam un patīkamajiem iedzīvotājiem un kaimiņiem. 

Šis nams būs īstais īpašums tiem, kuri gatavi ieguldīt laiku un finanses, lai izveidotu savu sapņu māju ar unikālu vēsturisko vērtību un stāstu. Skulmju dzimtas īpašumam ir labs izvietojums uz zemes gabala, skaistā un klusā vietā. Ēkas kopējā platība - 385 m2, zemes gabala platība - 2666 m2. Mājai ir divi stāvi, kā arī plašas puspagraba telpas. Gāzes apkure, visas pilsētas komunikācijas. Māja nav arhitektūras piemineklis. Īpašumam nepieciešama renovācija. 

Vairāk informācijas par īpašumu un tā iegādes iespējām pie oficiālā pārdevēja "Codo Real". Kontaktinformācija: Inese Zaķīte, +371 22167887, inese@codoreal.com. 

NEDĒĻAS ĪPAŠUMS: fantastiski skaista māja Priedkalnē

22.05.2020

alt
alt

Cenu izmaiņas: dzīvokļi, kurus šobrīd vari iegādāties par samazinātu cenu!

25.05.2020

Saistītās ziņas

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi LABAJĀ KRASTĀ: Purvciemā, Ķengaragā, Mežciemā un citur

alt

Dzīvot laukos skaisti! Iegādei pieejamas privātmājas ar gaumi un ērtībām

alt

Pēdējās iespējas kļūt par lieliska īpašuma saimnieku: 85% "Bišumuižas" dzīvokļu izpārdoti

alt

Bez tuviem kaimiņiem un elpu aizraujošu ainavu: lauku viensēta "Vecrozas" Rankas pagastā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

4

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem