Ober-Haus: daudzdzīvokļu projektu attīstītāju noskaņojums ir pozitīvs

Baltijas valstu galvaspilsētās tika novērota intensīva attīstības aktivitāte dzīvojamā segmentā, Viļņā un Tallinā izceļoties ar lielākajiem būvniecības apjomiem kopš 2007. – 2008. gada. Tikmēr attīstītāju pārliecības līmenis par Rīgas dzīvojamā sektora perspektīvām saglabājās nedaudz zemāks. Pēc Ober-Haus aprēķiniem, 2019.– 2020. gadā attīstītāji Viļņā plānoja uzbūvēt vidēji 17 dzīvokļus uz 1000 iedzīvotājiem, savukārt Tallinā 14 dzīvokļus, bet Rīgā uz pusi mazāk – 7 jaunus dzīvokļus uz 1000 iedzīvotājiem.

Nekustamais īpašums, Būvniecība, Nekustamo īpašumu darījumi, City24, Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, Ober Haus

Pēc Ober-Haus datiem, 2019. gadā Rīgā tika uzbūvēti 1975 dzīvokļi. Baltijas valstu galvaspilsētas 2020. gadu sāka ar rekordlielu dzīvokļu būvniecības plānu. Lietuvas galvaspilsēta izvirzījās priekšplānā – attīstītāji plānoja uzbūvēt apmēram 5200 dzīvokļus daudzdzīvokļu ēkās gadā. Pēc Ober-Haus speciālistu aprēķiniem, Tallinā plānots pabeigt aptuveni 3000 dzīvokļu un nedaudz vairāk kā 2000 dzīvokļu Rīgā.

Kāda ir situācija uz šo brīdi Latvijā? Vai sakarā ar izsludināto ārkārtas situāciju valstī attīstītāji ir apturējuši iesākto būvniecību, jeb gluži pretēji – par spīti visam, turpina iesāktos procesus? Lielāko daudzdzīvokļu projektu attīstītāju noskaņojumu noskaidroja Ober-Haus Real Estate Latvia Vadošā jauno projektu pārdevēja Daiga Maniķe.

"Apkopojot visu saņemto informāciju, jāatzīst, ka daudzdzīvokļu projektu attīstītāju noskaņojums ir ļoti pozitīvs! Kā atzīst lielākā daļa no iztaujātajiem partneriem – apjukums un klusums bija vērojams valstī izsludinātās ārkārtas situācijas pirmajās divās nedēļās. Pēc tam tas norimās un aktivitāte arvien pieaug," secina D.Maniķe.

Ober-Haus pārstāvei minēja R.Evolution Pārdošanas daļas vadītāja Jekaterina Pjanova: "Sakarā ar ārkārtas situāciju pasaule mainās un līdz ar to mainās arī R.Evolution komandas ikdiena. Strādājam attālināti, kreatīvi un izmantojam pieejamās tehnoloģijas, darba procesu nodrošināšanai. Klienta intereses samazināšanos neizjūtam. Dzīvokļu cenas neesam samazinājuši, darījumi joprojām notiek. Jūtamies komfortabli!"

Neviens no partneriem projektu attīstīšanu nav apturējis un šobrīd viss norit pēc plāna. "Būvniecība neapstājas. Projektā Divi krasti,  pirmā māja tiks nodota ekspluatācijā 2020. gada nogalē un šobrīd jau pārdoti 25% no 66 dzīvokļiem. Otrās mājas būvniecība tiks uzsākta vasaras beigās. Šajā laikā, kopš sākās ierobežojumi, interese par dzīvokļiem ir pat lielāka, kā pirms tam. Cilvēkiem ir daudz vairāk brīvā laika, tie vairāk un kvalitatīvāk var veltīt laiku sarunām, iedziļināties dažādās ar projektu saistītās niansēs," atzīst Kaamos attīstītā projekta Divi Krasti Pārdošanas vadītāja Oksana Pedele.

Arī attīstītāji pielāgojas esošajai situācijai. Daudzi īpašumu apskatei piedāvā online prezentācijas, taču neatsaka arī klātienes apskati, ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus. "Projekta apskates laikā ievērojam visus piesardzības noteikumus. Izmantojam cimdus, sejas maskas, kā arī ķiveres un īpašumu apskati vienlaicīgi piedāvājam tikai 1-2 cilvēkiem no vienas mājsaimniecības," skaidro Merks pārstāve Liene Ozola.

Ekonomiskās klases dzīvokļu projektu attīstītāja Bonava Pārdošanas un mārketinga menedžeris Kaspars Eksa atzīst: "Projektu apskates un arī darījuma slēgšana tomēr vairāk notiek tieši klātienē. Ne visiem klientiem ir e-paraksts. Interese par projektiem nav būtiski mainījusies. Cenas ir stabilas un visu iesākto projektu būvniecības gaita norit pēc plāna. Projekta Dreilinga Mājas pirmā māja tika nodota ekspluatācijā 2020. gada aprīlī. Otrā māja tiks nodota augustā un trešā māja – gada beigās. Tāpat projekta Krasta rajona Trend pirmā māja tika nodota ekspluatācijā šī gada martā un 80% dzīvokļu ir jau rezervēti. Otrā māja tiks pabeigta 2021. gada sākumā, kurā arī jau ir rezervēta viena trešdaļa dzīvokļu."

Arī Latvijas lielākās bankas vienbalsīgi atzīst, ka jūtama aktivitātes palielināšanās, iesniegto kredītu pieprasījumu skaits pieaug pa dienām. Nodrošinājuma izvērtēšanā izmaiņas nav novērojamas, vienīgi rūpīgāk tiek izvērtēta nozare, kurā kredītņēmējs strādā. 

"Pēc sarunas ar sadarbības partneriem, jāsecina, ka visi iesāktie daudzdzīvokļu projekti turpina attīstīties un Rīgā šo gadu noslēgsim ar plānotajiem aptuveni 2000 jauniem dzīvokļiem, kas nozīmē, ka daudzdzīvokļu projektu attīstītāju noskaņojums ir pozitīvs" atzīst Ober-Haus vadošā jauno projektu pārdevēja Daiga Maniķe.

 
VISI JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET - TIKAI CITY24! SKATIES ŠEIT!

 

Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

26.05.2020

alt
alt

Stabu iela 100 – mūsdienu Rīga. Kas tajā jauns?

28.05.2020

Saistītās ziņas

alt

EstateGuru 3. ceturkšņa rezultāti: platformā veiktas miljons investīcijas

alt

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

alt

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

alt

Uzsākti remontdarbi ēkā Raiņa bulvārī 25, Rīgā

alt

Magdelēnas kvartāls ierindots starp labākajiem aizvadītā gada Pilsētas rajona atjaunošanas projektiem Baltijā

alt

Jaunā daudzdzīvokļu ēka Strēlnieku ielā 4b nodota ekspluatācijā

alt

Premium zemes darījumu tirgus Latvijā šogad visaktīvākais Jūrmalā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

2

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti