Arco Real Estate: sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par maiju

Sērijveida dzīvokļi, 2020. gada 1. jūnijs 

2020. gada maijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas nedaudz samazinājās, vidējai cenai sarūkot par 0,1 % un noslīdot līdz 817 EUR/m². 2020. gadā sērijveida dzīvokļu cenas kopumā samazinājās par 0,2 %. Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Arco Real Estate Sērijveida dzīvokļu cenas trešo mēnesi pēc kārtas samaiznājās. Cenu kritums bija neliels – vidēji ap 0,2 % mēnesī. Atsevišķos Rīgas lielākajos mikrorajonos negatīvas cenu svārstības tika novērotas arī iepriekšējos mēnešos. Vairākās Rīgas lielākajās apkaimēs, kā arī Pierīgā cenas saglabājās nemainīgas.

Vislielākais cenu kritums maijā konstatēts vienos no dārgākajiem mikrorajoniem – Teikā un Imantā. Pēc 2020. gada aprīlī novērotā Rīgas lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājuma līmeņa straujā krituma, maijā tas atkal pieauga. Arī dzīvokļu kopējais piedāvājumu skaits pēdējā mēneša laikā būtiski palielinājās – par 13 %. Ievērojamākais piedāvājuma palielinājums tika novērots Rīgas centrālajā daļā, kur tas palielinājās par 23 %.

Kopš 2020. gada sākuma dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas lielākais pieaugums Rīgas mikrorajonos novērots Zolitūdē (+ 0,7 %). Citos Rīgas lielākajos mikrorajonos kopš gada sākuma cenas gan pieauga, gan saruka. Lielākais cenu samazinājums kopš gada sākuma Rīgas mikrorajonos novērots Imantā (- 1,3 %).

2020. gada maijā sērijveida dzīvokļu vidējā cena samazinājās līdz 817 EUR/m². Cenas vidēji bija par 49 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 EUR/m².

Dzīvokļu cenas, vērtējot pēc istabu skaita, maijā nedaudz samazinājās. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena samazinājās vienistabas (- 0,1 %), divistabu (- 0,1 %) un trīsistabu (- 0,1 %) dzīvokļiem. Vienīgi četristabu dzīvokļiem pēdējā mēneša laikā izmaiņas netika konstatētas.

Maijā dzīvokļu piedāvājums Rīgā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, palielinājās par 13 %. Piedāvājumu skaits ARCO REAL ESTATE analizētajos Rīgas lielākajos mikrorajonos palielinājās par 10 %. Salīdzinot ar 2019. gada maiju, dzīvokļu piedāvājums kopumā bija mazāks: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits bija mazāks par 20 %, un arī lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums bija par 18 % mazāks nekā pirms gada.

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, var secināt, ka maijā vislielākais tas bija Purvciemā, savukārt vismazākais - Bolderājā.

Pagājušajā mēnesī Rīgas lielākajos mikrorajonos dzīvokļu piedāvājumu skaits palielinājās. Visvairāk piedāvājumu skaits palielinājās Bolderājā, kur tas maijā dubultojās. Piedāvājumu skaits samazinājās vienīgi Imantā (- 9 %) un Vecmīlgrāvī (- 4 %). 

Analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums konstatēts Mežciemā un Āgenskalnā, turpretī Bolderājā piedāvājumu skaits proporcionāli bija vismazākais. 

Maijā Rīgas lielākajs mikrorajonos novērotas sērijveida dzīvokļu cenu izmaiņas. Lielākajā daļā no mikrorajoniem cenas nedaudz samazinājās – lielākais cenu kritums tika novērots Teikā, kur cenas mēneša laikā saruka par 0,9 %. Savukārt vairākos mikrorajonos maijā cenu izmaiņas netika konstatētas.

Maijā sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar 2019. gada sākumu, bija augstākas par 2,6 %. Savukārt kopš 2020. gada sākuma cenas samazinājās par 0,2 %.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas maijā saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena saruka līdz 957 EUR/m². Viszemākā viena kvadrātmetra vidējā cena maijā bija Bolderājā – 585 EUR/m².

Maijā visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 50 000 līdz 54 000 EUR atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 27 000 līdz 41 000 EUR, un Hruščova laika mājas - tajās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 25 000 līdz 40 000 EUR atkarībā no mikrorajona.

Dzīvokļu tirgus Rīgas apkārtnē

Ogre

Maijā Ogres sērijveida dzīvokļu cenas nemainījās. Dzīvokļu vidējā cena – 644 EUR/m². 2019. gadā dzīvokļu cenas Ogrē kopumā palielinājās par 7 %, bet šā gada pirmajos mēnešos cenu izmaiņas netika konstatētas.

Kauguri, Jūrmala

Kauguros maijā sērijveida dzīvokļu cenas nemainījās. Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena saglabājās 615 EUR/m². Kopš 2020. gada sākuma dzīvokļu cenas Kauguros kopumā palielinājās par 0,9 %.  

Salaspils

Maijā Salaspilī dzīvokļu cenas nemainījās. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena Salaspilī saglabājās 696 EUR/m². Kopš 2020. gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas Salaspilī kopumā palielinājās par 0,7 %.

Jelgava

Maijā Jelgavā dzīvokļu cenas cenas samazinājās par 0,6 %. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena maijā – 520 EUR/m². Kopš 2020. gada sākuma Jelgavā sērijveida dzīvokļu cenas samazinājās par 0,9 %. Jelgavā dzīvokļu cenas šī gada maijā bija tieši tādā pašā līmenī kā pirms gada. 

NR.1 JAUNO PROJEKTU IZVĒLĒ - CITY24.LV! SKATIES ŠEIT!

Atvērto durvju dienā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

11.06.2020

alt
alt

Atvērto durvju dienas maratons JAUNAJOS PROJEKTOS!

11.06.2020

Saistītās ziņas

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

alt

Vai pēdējā pusgada notikumi ir ieviesuši izmaiņas vērtēšanas pakalpojumu sniegšanā?

alt

Gudri pirkts mājoklis: pērciet īpašumu ar perspektīvu!

alt

Kā vienoties par kopīpašuma dalītu lietošanu, lai tā būtu saistoša trešajām personām?

alt

Ko šobrīd meklē mājokļu pircēji Baltijā?

alt

Nekustamo īpašumu asociācija: interese atgriezusies, darījumu pagaidām mazāk

alt

Ober-Haus: daudzdzīvokļu projektu attīstītāju noskaņojums ir pozitīvs

alt

Cenu izmaiņas: dzīvokļi, kurus šobrīd vari iegādāties par samazinātu cenu!

alt

"Valsts nekustamie īpašumi" elektroniskajās izsolēs pārdod zemesgabalus Rīgā un Jūrmalā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

2

Madonā, Jelgavā, Smiltenē un citur: privātmājas ar samazinātu cenu

3

Apskati klātienē jaunos projektus Rīgas Centrā: Merks Viesturdārzs, Rēdera nami un citi!

4

Atvērto durvju dienā ciemos gaidīs jaunie projekti Rīgā un Pierīgā!

5

Ekspluatācijā nodota projekta "Green City" otrā māja

6

Nedēļas skatītāko īpašumu sludinājumu TOP 10

City24 redaktora izvēle

alt

Apskati klātienē jaunos projektus Rīgas Centrā: Merks Viesturdārzs, Rēdera nami un citi!

alt

Atvērto durvju dienā ciemos gaidīs jaunie projekti Rīgā un Pierīgā!

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem