Kādreizējā Latvijas lepnuma "Dzintars" mājvieta meklē jaunu saimnieku

Piedzīvojot vienu neveiksmīgu izsoli, kādreizējā Latvijas lepnuma, tagad maksātnespējā nonākušā uzņēmuma "Dzintars" zemi, ēkas un iekārtas potenciālajiem pircējiem tiek piedāvāts iegādāties individuāli, uzklausot katra iespējas un piedāvājumu. Mājokļu tirgus, Komercplatības, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, ImmostateNekustamā īpašuma uzņēmuma "IMMOSTATE", kam uzticēts veikt vēsturiskā objekta pārdošanu, vadītāja Ilze Mazurenko stāsta, ka objekts ir unikāls ne tikai labi atpazīstamā vārda, bet arī īpašā izvietojuma  un tajā esošā nekustamā īpašuma dēļ. Gan savulaik spožā zīmola, gan vēsturisko atmiņu un objekta iespaidīgo apmēru dēļ I. Mazurenko pret darījumu izturas ar īpašu vērību un lielu atbildību.

Mājokļu tirgus, Komercplatības, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Immostate

"Mums uzticēts ļoti atbildīgs uzdevums – veiksmīgi pārdot šo ne vien Latvijā, bet daudzviet citur pasaulē zināmo uzņēmumu. Visi priecātos, ja rūpnīcā tiktu turpināta ražošana. Ēkas ir labā stāvoklī ar labu attīstības perspektīvu," stāsta Ilze Mazurenko. Viņa atklāj, ka par īpašumu interesi izrādījis kāds Francijas smaržu ražotājs, taču tas vairāk interesējies par paša zīmola "Dzintars" iegādi, ne ražotni.

Ražošanas teritorija ar labu attīstības potenciālu

"Dzintars" ražotne atrodas Ziepniekkalna apkaimē, pilsētas Dienvidrietumu daļā, kas jau vēsturiski bijusi ražošanas teritorija. Īpašums Ziepniekkalnā, Mālu ielā 30, izvietots 6,5 hektāru platībā, kas tādās pilsētās kā Rīga ir ļoti liels retums. Parasti objekti pārdošanā pieejami ne vairāk kā 2 hektāru platībā. Tas nozīmē, ka prasmīgs attīstītājs teritoriju var veiksmīgi attīstīt atbilstoši savām iecerēm un pilsētas attīstības tendencēm. Arī turpmākajā Rīgas attīstības plānā šī vieta vairāk atvēlēta industriālajai produkcijas ražošanai un komercdarbībai. 

Mājokļu tirgus, Komercplatības, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Immostate

Pilsētas galvenais arhitekts Gvido Princis apliecina, ka kvartāls ir ar lielu attīstības potenciālu – te iespējams attīstīt gan birojus, gan ražošanu – galvenais, lai šajā teritorijā tiktu veikta darbība ar iespējami augstu pievienoto vērtību un mazāku kaitīgo ietekmi uz apkārtni, dodot jaunas darbavietas un nodokļu ieņēmumus pilsētai. Ieskicējot šīs teritorijas nākotnes aprises, pilsētas galvenais arhitekts vērš uzmanību uz šobrīd populāro tendenci – nozaru klasterēšanos. Proti, industriāla teritorija apvieno vienas nozares, piemēram, parfimērijas pārstāvjus, sākot no pētniecības, eksperimentiem un ražošanas, beidzot ar biroju uzturētājiem, dizaina un servisa pakalpojumiem. Tādējādi teritorijā papildus ražošanas ēkām var tikt attīstīti C klases biroji. "No pilsētas viedokļa raugoties, svarīgi, ka tik liela teritorija tiek izmantota kā vieta, kur pulcējas noteiktas industrijas un nozares pārstāvji, kas stratēģiski ļauj attīstīties gan pašai nozarei, gan pilsētas ekonomikai kopumā," vērtē Gvido Princis.

Pievilcību vairo Dienvidu tilta 4. kārta un lidostas tuvums

Ilze Mazurenko ir pārliecināta, ka Ziepniekkalna pieejamību pārskatāmā nākotnē vairos arī Dienvidu tilta būvniecības 4.kārta. Iecerēts, ka tā savienos Ziepniekkalna ielu ar Vienības gatvi – uz šo Ziepniekkalna apkaimi varēs ērti atbraukt no visām pusēm. To apstiprina arī Gvido Princis, uzsverot, ka salīdzinot šo apkaimi ar citu Rīgas ražošanas centru – Šķirotavu,  Ziepniekkalna gadījumā pievilcību vairo arī lidostas tuvums. 

Tāpat ērti sasniedzams ir pilsētas centrs, Vecrīga, kā arī Pārdaugavas "centrs" – Latvijas Nacionālā bibliotēka. Iespējams, kādai nozarei nākotnē ir būtiska sadarbība starp Ziepniekkalna ražošanas centru un universitāšu kampusu Pārdaugavā, kas atrodas relatīvi tuvu.

Relatīvi netālu, Bišumuižas apkaimē, tuvāk Bauskas ielai, aptuveni pusotra kilometra attālumā iecerēta Paralimpiska sporta centra izveide, kas nozīmē, ka šeit nākotnē šeit tiek plānots valstiski svarīgs objekts, uzlabojot apkārtējo vidi, kā arī mainot cilvēku plūsmu. Šis objekts perspektīvā savukārt varētu veidoties gan kā paralimpiska sporta klasteris vai radošais centrs, gan apkaimes centrs ar sakārtotu publisko ārtelpu.  Mājokļu tirgus, Komercplatības, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Immostate Gan pievilcīgs īpašums, gan cena

Ņemot vērā paša īpašuma unikalitāti, kā arī sagaidāmās pozitīvās Ziepniekkalna apkaimes attīstības tendences, "IMMOSTATE" vadītāja pauž pārliecību, ka līdz gada beigām, kad īpašumu iecerēts pārdot, varētu parādīties arī nopietni interesenti, jo tiks uzrunāti arī investori ārpus Latvijas – Baltijā un citviet, turklāt noteiktā cena par zemi un ēkām ir visai pievilcīga – 6,9 miljoni eiro.

Otrs potenciālā pircēja ieguvums ir tas, ka ēku galvenie korpusi ir ļoti labā stāvoklī – ja arī netiek turpināta ražošana, šeit var ierīkot industriālo parku ar birojiem un noliktavām, kas tagad ir populāri un pieprasīti gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Kopumā kādreizējās ražotnes teritorijā ir 52 ēkas. Teritorijā izvietotās novecojušās nederīgās ēkas var pārveidot vai nojaukt, veidojot C klases birojus vai noliktavas. Par 534 300 eiro tiek piedāvāts iegādāties arī iekārtas, taču, kā norāda I.Mazurenko, prioritāte ir nekustamais īpašums.

Uzziņai:

* Pamatojoties uz līgumu, SIA "IMMOSTATE" aicina iesniegt rakstveida piedāvājumus par AS "Dzintars" piederošā nekustamā īpašuma iegādi.

* Ražošanas un komercapbūves teritoriju veido divi funkcionāli saistīti nekustamie īpašumi: zemes gabals ar kopējo platību 65 300 kvadrātmetru un ēkas ar kopējo platību 48 000 kvadrātmetru.

* Teritorija ir norobežota, zemes gabals ir līdzens, regulāras taisnstūra formas, ar asfalta seguma laukiem gar teritorijā esošām ēkām.

* Apbūves teritoriju veido 52 ēkas (administratīvā ēka, ražošanas ēkas, noliktavas, saimniecības ēkas, tehniskās ēkas, darbnīcas).

* Šobrīd teritorijā atrodas bijušās ražotnes "Dzintars" piederošās kustamās mantas, kas sastāv no parfimērijas un kosmētikas ražošanas iekārtām, kā arī transporta un citām mantām, veidojot kopumā 749 vienības. Visu kustamo mantu iespējams iegādāties par sertificēta vērtētāja novērtējuma summu - 534 300 EUR. Pirkuma maksa ir apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Āgenskalna koka apbūves "pērlē" tiks rīkota atvērto durvju diena

15.06.2020

alt
alt

Nosvinēti spāru svētki daudzdzīvokļu projektā "Fjordi" Rīgas centra apkaimē

16.06.2020

Saistītās ziņas

alt

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

alt

Projektā Loft&Rosegold pieejamas arī komercplatības

alt

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

alt

Viedoklis: Kas notiek Rīgas komercīpašumu tirgū?

alt

Neparasti un stilīgi biroji, kas uz darbu liks steigties ātrāk un biežāk

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Ekspluatācijā nodota jaunā biroju ēka "Mežaparka birojs"

alt

15% atlaide pēdējiem dzīvokļiem un komerctelpām Slokas ielā 31

alt

Doles salā pieejams unikāls investīciju projekts

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

4

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem