Gudri pirkts mājoklis: pērciet īpašumu ar perspektīvu!

Nekustamais īpašums bieži tiek uzskatīts par investīciju objektu. Nereti ieguldījums tiek veikts, domājot vienīgi par nākotni. Lai gan kvalitatīvs komforta klases mājoklis ir divkāršs ieguvums – izdevīgs šodien un nākotnē, kad šāds mājoklis kļūs tikai dārgāks. Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, Rīgas 51, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Baltic Investment GroupUzņēmuma BIG pārdošanas direktore Tamāra Raine norāda, ka mūsdienās nav iemeslu sevi ierobežot un samierināties ar mazumiņu, bet ir vērts parūpēties par labāku un ērtāku dzīvi jau šodien. Ir laiks atteikties no iepriekšējo paaudžu pieredzē balstītā uzskata, ka viens mājoklis ir visam mūžam un "citu neviens nedos". Šodien varam atļauties izvēlēties mitekli atbilstoši mūsu pašreizējām vajadzībām. Laiki, kad seši cilvēki saspiedās divistabu dzīvoklī, ir pagājuši. Nav arī jāturpina dzīvot piecistabu dzīvoklī, turpinot atmaksāt nekustamā īpašuma kredītu, kad bērni jau izauguši un pārcēlušies dzīvot atsevišķi. Nekustamā īpašuma tirgus šodien piedāvā bezmaksas nosacījumus un elastīgu pieeju: kamēr ģimene jauna un bērnu nav, var dzīvot 40 kvadrātmetru dzīvoklī; ģimenei ar bērniem pieejami plašāki mājokļi – ar 4 vai pat 5 istabām; kad bērni izauguši un dzīvo patstāvīgi, lielo dzīvokli var pārdot un pārcelties tuvāk dabai vai jūrai. Taču daudzi arvien ir pagātnes ķīlnieki.Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, Rīgas 51, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Baltic Investment Group

Ņemot vērā elastīgo pieeju nekustamā īpašuma izvēlē, aktuāla ir mājokļu kvalitāte. "Kad tiek maksāts aizdevums par kvalitatīvu komforta klases mājokli, reizē tiek veidots uzkrājums. Pārdodot nekustamo īpašumu arī pēc 15 – 20 gadiem, būs iespējams atmaksāt aizdevumu un vēl iegūt kādu naudas summu nākamajam mājoklim – piemērotākam jaunajiem dzīves apstākļiem. Tipveida projektā šī shēma nedarbojas. Pēc 20 gadiem ekonomiskās klases mājokļi, visticamāk, nebūs tikpat pieprasīti un nemaksās tik, cik tagad," stāsta Tamāra Raine.

Komforta klases mājokļi atšķiras ar būves kvalitāti, atrašanās vietu un visu, kas nepieciešams ērtai dzīvošanai – ceļu, veikalu, transporta infrastruktūras pieejamību. Dzīvojot komforta klases mājoklī, nav vajadzības katru dienu lietot automašīnu, jo māja atrodas vietā, kur nepieciešamie objekti ir pastaigas attālumā, un līdzās ir sabiedriskais transports. Var izvēlēties – tērēt naudu taksometram vai iekāpt elektriskajā vilcienā un ietaupīto naudu tērēt, piemēram, restorānā. "Komforta klase nozīmē, ka ikdienas uzdevumi ir mazāki, bet gandarījums par dzīvi lielāks," piebilst Tamāra Raine.

Turpat Jūrmalā iespējams izvēlēties kvalitatīvu mājokli Dzintaros, kas nav ne luksusa klases apartaments pirmajā līnijā, ne tipveida dzīvoklis kūrorta nomalē. Tādam pirkumam ir priekšrocības arī ikdienā – no koncertiem var atgriezties kājām, katru dienu staigāt gar jūru, braukt ar divriteni, lidostā nokļūt bez sastrēgumiem un Rīgā ar vilcienu – daudz ātrāk un lētāk. Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, Rīgas 51, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Baltic Investment Group"Izvēloties nekustamo īpašumu, ir vērts iedvesmoties no zviedriem, kuri teic – neesam pietiekami bagāti, lai iegādātos lētas lietas. Izvēloties, kur un kā dzīvot, apdomājiet, vai maksāsiet par divām automašīnām vai vienu, dzīvosiet mājā ar augstu energoefektivitāti vai ne, vai no mājvietas varēsiet visur nokļūt kājām, vai arī būs vajadzīgs transports, visbeidzot – īrēsiet vai pirksiet kredītā. Izvērtējot dažādās iespējas, izrādās, ka ņemt aizdevumu ir izdevīgāk, un labs, augstākas klases mājoklis nākotnē būs ienesīgāks nekā ekonomiskās klases dzīvoklis pilsētas nomalē. Jau ietaupot naudu par ikmēneša maksājumiem, rēķiniem par apkuri, transportu un papildu automašīnas uzturēšanu, iespējams atmaksāt lielu daļu aizdevuma. Turklāt mainot dzīvesvietu, komforta klases mājokli labā vietā Rīgā vai Jūrmalā pārdot būs krietni vieglāk, un tā pārdošana nesīs peļņu, nevis zaudējumus," norāda nekustamo īpašumu pārdošanas aģente. 

KOMERCINFORMĀCIJA

 

Birojos drīz atkal kūsās dzīvība

29.06.2020

alt
alt

Šobrīd pārdošanā! Vasaras "must have": mājoklis ar terasi

29.06.2020

Saistītās ziņas

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

alt

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

alt

Jaunajā ēkā Stabu ielā 100 veiksmīgi aizvadīta Atvērto durvju diena

alt

"Green City" kļuvis par vienu no atzītākajiem jauno mājokļu projektiem Purvciema apkārtnē

alt

Projekts ar zaļu vidi un plašām terasēm - "Zelta Rasa" Mārupē!

alt

Atlaides dzīvokļiem "Mārupes namos": ieguvums līdz 10 000 EUR

alt

Vai pēdējā pusgada notikumi ir ieviesuši izmaiņas vērtēšanas pakalpojumu sniegšanā?

alt

Jaunums Ādažos! Uzsāk dzīvokļu rezervāciju jaunā mājā Podniekos

alt

Kuru mājokli izvēlēties: standarta, luksusa vai komforta klases?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Iespējams, visu laiku skaistākais piejūras īpašums: "Brīzes" Salacgrīvas novadā

2

Projekts ar zaļu vidi un plašām terasēm - "Zelta Rasa" Mārupē!

3

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

4

Jaunums Ādažos! Uzsāk dzīvokļu rezervāciju jaunā mājā Podniekos

5

Atlaides dzīvokļiem "Mārupes namos": ieguvums līdz 10 000 EUR

6

"Green City" kļuvis par vienu no atzītākajiem jauno mājokļu projektiem Purvciema apkārtnē

City24 redaktora izvēle

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

alt

Iespējams, visu laiku skaistākais piejūras īpašums: "Brīzes" Salacgrīvas novadā