Kuru mājokli izvēlēties: standarta, luksusa vai komforta klases?

Labs dzīvoklis ir kā mākslas darbsskaists un vērtīgs. Gadiem ejot, labas gleznas vērtība pieaug, arī augstas kvalitātes projektos dzīvokļi ar laiku kļūst tikai dārgāki.  Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Baltic Investment Group

Mūsdienās šo apstākli bieži neņem vērā. Cilvēki steidzas pirkt to, kas tiek pārdots ar atlaidi. Viņi pat nepamana, ka iegādājas preci tāpēc vien, ka tā ir lētāka, nevis to, kura patiešām nepieciešama. Jau ieguldītos līdzekļus atgūt nav iespējams, nemaz nerunājot par peļņu. Lielas atlaides galvenokārt tiek piemērotas grūti realizējamām precēm, kuras jāpārdod steidzami. Runājot par lieliem pirkumiem, ir jāmācās novērtēt ieguvumus un zaudējumus, kas var rasties perspektīvā. Iegādājoties nekustamo īpašumu, nav prātīgi paķert to, kas tiek izpārdots. Tā nav kleita, kuru pavalkā sezonu un tad izmet vai atdod. Dzīvoklis sniedz ērtības un drošību, unlīdzīgi kā mākslas darbs – tas ir arī ieguldījums finansiālajā labklājībā nākotnē. Nemēdzam pirkt jaunu dzīvokli katru sezonu, tāpēc ir vērts domāt tālredzīgi – ko šis pirkums dos ilgtermiņā?

Pērkot dzīvokli, jārēķinās, ka tas nav lēts pirkums. Kad vienā svaru kausā ir kvalitāte, ērtības un drošība, bet otrā lētums, labāk izvēlēties to, kas atbilst jūsu interesēm un vajadzībām. Mūsdienās dzīvokļa lētums ir visai droša zīme, ka nākotnē tā cena nepieaugs.

Mājokļu šobrīd netrūkst – nekustamo īpašumu tirgū ir daudz dažādu projektu. Izvēloties lētāko, varat sastapties ar faktu, ka nedzīvojat tur un tā, kā patiesībā to vēlaties. Lēta dzīvokļa īpašnieks var kļūt par sava īpašuma ķīlnieku, kad vēlamā dzīve tiek atlikta "uz vēlāku laiku"; labāka vieta, kaimiņi, apstākļi – būs kaut kad, bet ne šodien. Taču mēs dzīvojam tagad, un prieks, ko saņemam, pārnākot mājās, mums vajadzīgs šodien – lai rastos spēks un iedvesma piedzīvot rītdienu. 

Daudzi sacīs, ka komforta klases mājokļi ir dārgāki nekā jaunie sērijveida ekonomiskās klases mājokļi, kuru tagad ir daudz. Taču, domājot par dzīvokļa vērtību, jāņem vērā būtiska nianse – komforta klases mājokļu cena nākotnē pieaugs, bet ekonomiskās klases mājokļiem – nē. To var droši paredzēt jau šodien, jo komforta klases mājokļu kvalitāte ir stabila un vispusīga – kvalitatīvas konstrukcijas, īpaši izraudzīta būvniecības vieta, plānojums un apdare, griestu augstums un skaņas izolācija, ērta blakus esošā infrastruktūra.

Izvēloties mūsdienu ekonomiskās klases mājokli, saņemsiet gaišu, tīru tipveida dzīvokli, bez papildu ērtībām, kas tiek piedāvātas augstākas kvalitātes mājokļos. Šādā miteklī 4 istabas ir saspiestas 60 m2 platībā, un vienmēr dzirdama kaimiņu ģimenes dzīve. Kādam ir ērti dzīvot arī tā. Citi izvēlas sevis un savas ģimenes cienīgu dzīvokli ar plašu viesistabu, atsevišķām ērtām istabām bērniem, divām vannas istabām – sev un viesiem; māju, kurā nav dzirdami ne kaimiņi, ne lifts un kura atrodas pilsētas centrā vai Jūrmalā.Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Baltic Investment GroupIzvēloties mājokli, vispirms vērtējiet kvalitātipirmkārt, būvniecības vietas kvalitāti, apkārtējās infrastruktūras kvalitāti un pašas būves kvalitāti. Ir starpība, vai māja celta no paneļiem, blokiem vai no monolīta betona; vai fasāde ir apmesta vai no akmens un ventilējama; kāda apdare paredzēta kāpņu telpā – uz pakāpieniem un sienām būs akmens flīzes, vai tās būs vienkārši nokrāsotas; kāda energoefektivitātes klase būs jūsu mājai, vai tajā būs divkārši vai trīskārši stikla pakešu logi, kas izgatavoti no plastmasas vai alumīnija; vai būs iespējams uzreiz uzstādīt gaisa kondicionierus un apsardzes signalizāciju, vai nāksies sabojāt svaigo apdari; vai būs atsevišķi siltuma skaitītāji. Visām šīm detaļām ir nozīme, domājot par izmaksām. Šodien ietaupītais nākotnē kļūs par zaudējumiem. Un otrādi – dārgāks, bet kvalitatīvs pirkums būs izdevīgs ilgtermiņā.

"Sliktai precei vienmēr var paaugstināt cenu un pēc tam to pazemināt, bet tā nenotiek ar augstas kvalitātes lietām. Biznesa klases automašīna nekad nemaksās kā mazlitrāžas auto, un pirmo nekad nepārdos ar 50% atlaidi. Ja redzat, ka nekustamajam īpašumam ir atlaide 40 procenti un vairāk, ir vērts padomāt – kāda gan ir pašizmaksa? Neviens nekad nepārdos preci lētāk par tās pašizmaksu", skaidro Tamāra Reine, uzņēmuma BIG pārdošanas direktore.

KOMERCINFORMĀCIJA

Šobrīd pārdošanā! Vasaras "must have": mājoklis ar terasi

29.06.2020

alt
alt

Vai pēdējā pusgada notikumi ir ieviesuši izmaiņas vērtēšanas pakalpojumu sniegšanā?

01.07.2020

Saistītās ziņas

alt

Projekts ar zaļu vidi un plašām terasēm - "Zelta Rasa" Mārupē!

alt

Jauni dzīvokļi Pļavniekos, Rembates ielā 8 - mūsdienīgai un ekonomiskai dzīvei!

alt

Viedoklis: Kas notiek Rīgas komercīpašumu tirgū?

alt

Jaunums Ādažos! Uzsāk dzīvokļu rezervāciju jaunā mājā Podniekos

alt

Uzsāks būvniecību un dzīvokļu rezervāciju jaunākajā "Mārupes nami" mājā

alt

Asociācija brīdina par nepaceļamu nodokļa nastu

alt

Dzīvojamā kvartāla "Merks Viesturdārzs" pirmā ēka nodota ekspluatācijā

alt

Tuvojas atvērto durvju diena jaunajos projektos Rīgā un Pierīgā!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Projekts ar zaļu vidi un plašām terasēm - "Zelta Rasa" Mārupē!

2

Jaunums Ādažos! Uzsāk dzīvokļu rezervāciju jaunā mājā Podniekos

3

Jauni dzīvokļi Pļavniekos, Rembates ielā 8 - mūsdienīgai un ekonomiskai dzīvei!

4

Jaunums! Atvērto durvju dienas augustā mājām un zemēm. Piesaki savu māju vai zemi!

5

Arco Real Estate: kadastrālo vērtību reforma ir sākta no otra gala

6

"Latio" tirgus pētījums: cilvēku interese par mājokļiem nav būtiski kritusies

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunums! Atvērto durvju dienas augustā mājām un zemēm. Piesaki savu māju vai zemi!

alt

Acu priekam: satriecošas mājas ar baseiniem Mārupē, Ķekavā, Babītē un citur!

alt

Piedāvā ARENS: kādai šobrīd jāizskatās mūsdienīgai virtuvei?