Kuru mājokli izvēlēties: standarta, luksusa vai komforta klases?

Labs dzīvoklis ir kā mākslas darbsskaists un vērtīgs. Gadiem ejot, labas gleznas vērtība pieaug, arī augstas kvalitātes projektos dzīvokļi ar laiku kļūst tikai dārgāki.  Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Baltic Investment Group

Mūsdienās šo apstākli bieži neņem vērā. Cilvēki steidzas pirkt to, kas tiek pārdots ar atlaidi. Viņi pat nepamana, ka iegādājas preci tāpēc vien, ka tā ir lētāka, nevis to, kura patiešām nepieciešama. Jau ieguldītos līdzekļus atgūt nav iespējams, nemaz nerunājot par peļņu. Lielas atlaides galvenokārt tiek piemērotas grūti realizējamām precēm, kuras jāpārdod steidzami. Runājot par lieliem pirkumiem, ir jāmācās novērtēt ieguvumus un zaudējumus, kas var rasties perspektīvā. Iegādājoties nekustamo īpašumu, nav prātīgi paķert to, kas tiek izpārdots. Tā nav kleita, kuru pavalkā sezonu un tad izmet vai atdod. Dzīvoklis sniedz ērtības un drošību, unlīdzīgi kā mākslas darbs – tas ir arī ieguldījums finansiālajā labklājībā nākotnē. Nemēdzam pirkt jaunu dzīvokli katru sezonu, tāpēc ir vērts domāt tālredzīgi – ko šis pirkums dos ilgtermiņā?

Pērkot dzīvokli, jārēķinās, ka tas nav lēts pirkums. Kad vienā svaru kausā ir kvalitāte, ērtības un drošība, bet otrā lētums, labāk izvēlēties to, kas atbilst jūsu interesēm un vajadzībām. Mūsdienās dzīvokļa lētums ir visai droša zīme, ka nākotnē tā cena nepieaugs.

Mājokļu šobrīd netrūkst – nekustamo īpašumu tirgū ir daudz dažādu projektu. Izvēloties lētāko, varat sastapties ar faktu, ka nedzīvojat tur un tā, kā patiesībā to vēlaties. Lēta dzīvokļa īpašnieks var kļūt par sava īpašuma ķīlnieku, kad vēlamā dzīve tiek atlikta "uz vēlāku laiku"; labāka vieta, kaimiņi, apstākļi – būs kaut kad, bet ne šodien. Taču mēs dzīvojam tagad, un prieks, ko saņemam, pārnākot mājās, mums vajadzīgs šodien – lai rastos spēks un iedvesma piedzīvot rītdienu. 

Daudzi sacīs, ka komforta klases mājokļi ir dārgāki nekā jaunie sērijveida ekonomiskās klases mājokļi, kuru tagad ir daudz. Taču, domājot par dzīvokļa vērtību, jāņem vērā būtiska nianse – komforta klases mājokļu cena nākotnē pieaugs, bet ekonomiskās klases mājokļiem – nē. To var droši paredzēt jau šodien, jo komforta klases mājokļu kvalitāte ir stabila un vispusīga – kvalitatīvas konstrukcijas, īpaši izraudzīta būvniecības vieta, plānojums un apdare, griestu augstums un skaņas izolācija, ērta blakus esošā infrastruktūra.

Izvēloties mūsdienu ekonomiskās klases mājokli, saņemsiet gaišu, tīru tipveida dzīvokli, bez papildu ērtībām, kas tiek piedāvātas augstākas kvalitātes mājokļos. Šādā miteklī 4 istabas ir saspiestas 60 m2 platībā, un vienmēr dzirdama kaimiņu ģimenes dzīve. Kādam ir ērti dzīvot arī tā. Citi izvēlas sevis un savas ģimenes cienīgu dzīvokli ar plašu viesistabu, atsevišķām ērtām istabām bērniem, divām vannas istabām – sev un viesiem; māju, kurā nav dzirdami ne kaimiņi, ne lifts un kura atrodas pilsētas centrā vai Jūrmalā.Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, City24, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Baltic Investment GroupIzvēloties mājokli, vispirms vērtējiet kvalitātipirmkārt, būvniecības vietas kvalitāti, apkārtējās infrastruktūras kvalitāti un pašas būves kvalitāti. Ir starpība, vai māja celta no paneļiem, blokiem vai no monolīta betona; vai fasāde ir apmesta vai no akmens un ventilējama; kāda apdare paredzēta kāpņu telpā – uz pakāpieniem un sienām būs akmens flīzes, vai tās būs vienkārši nokrāsotas; kāda energoefektivitātes klase būs jūsu mājai, vai tajā būs divkārši vai trīskārši stikla pakešu logi, kas izgatavoti no plastmasas vai alumīnija; vai būs iespējams uzreiz uzstādīt gaisa kondicionierus un apsardzes signalizāciju, vai nāksies sabojāt svaigo apdari; vai būs atsevišķi siltuma skaitītāji. Visām šīm detaļām ir nozīme, domājot par izmaksām. Šodien ietaupītais nākotnē kļūs par zaudējumiem. Un otrādi – dārgāks, bet kvalitatīvs pirkums būs izdevīgs ilgtermiņā.

"Sliktai precei vienmēr var paaugstināt cenu un pēc tam to pazemināt, bet tā nenotiek ar augstas kvalitātes lietām. Biznesa klases automašīna nekad nemaksās kā mazlitrāžas auto, un pirmo nekad nepārdos ar 50% atlaidi. Ja redzat, ka nekustamajam īpašumam ir atlaide 40 procenti un vairāk, ir vērts padomāt – kāda gan ir pašizmaksa? Neviens nekad nepārdos preci lētāk par tās pašizmaksu", skaidro Tamāra Reine, uzņēmuma BIG pārdošanas direktore.

KOMERCINFORMĀCIJA

Šobrīd pārdošanā! Vasaras "must have": mājoklis ar terasi

29.06.2020

alt
alt

Vai pēdējā pusgada notikumi ir ieviesuši izmaiņas vērtēšanas pakalpojumu sniegšanā?

01.07.2020

Saistītās ziņas

alt

Svētku sezonā IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS dzīvokļi pieejami ar atlaidi līdz 18 000 EUR!

alt

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

alt

Vai mājoklis Rīgas centrā var sniegt klusumu?

alt

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

alt

Jaunums tirgū! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais projekts

alt

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

alt

"Merks" uzsāk projekta "Merks Viesturdārzs" otrās kārtas būvniecību un dzīvokļu rezervēšanu

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

2

Jaunums tirgū! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais projekts

3

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

5

"Merks" uzsāk projekta "Merks Viesturdārzs" otrās kārtas būvniecību un dzīvokļu rezervēšanu

6

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

City24 redaktora izvēle

alt

Aizmirstās Mežaparka pērles un nami, kas gaida savu otro "dzimšanas dienu"

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP