Uzsāk Preses Nama kvartāla 1. kārtas projekta būvniecību

Jūlija beigās tiks uzsākta Preses Nama kvartāla 1. kārtas projekta īstenošana. Tas paredz arī vēsturiskās Preses Nama ēkas rekonstrukciju. Pirms būvniecības darbu uzsākšanas mediju pārstāvjiem bija iespēja vēl pēdējo reizi iemūžināt Preses Nama iekštelpas. Būvniecība, Komercplatības, City24, Nekustamais īpašums, Preses Nams, Jaunie projektiPirmajā projekta attīstības posmā paredzēts izbūvēt mūsdienīgu A klases biroju centru, tirdzniecības telpas ar Baltijā pirmo futbola laukumu uz ēkas jumta un Holiday Inn viesnīcu, kas būs pirmā InterContinental Hotels Group (IHG) viesnīca Latvijā. 

Giedrius Bernotas, PN Project pārstāvis: "Projekta nosaukumā esam saglabājuši vārdu "Preses nams", ņemot vērā šīs ēkas vēsturisko kontekstu un nozīmi. Preses Nama kvartāls būs viens no modernākajiem un inovatīvākajiem biznesa centriem Rīgā. Jūlija beigās uzsākam rekonstrukcijas un būvniecības darbus, kurus plānojam pilnībā pabeigt 2022. gadā."

Jaunais Preses Nama kvartāls atradīsies Zināšanu jūdzes rajonā Pārdaugavā un tajā līdzās inovatīvam darījumu centram paredzēts izveidot arī kvalitatīvu publisko ārtelpu, kur primāri tiks veidotas zaļās zonas un atpūtas vietas, kas paredzētas gājējiem un velosipēdistiem. Esošā Preses Nama augstceltne tiks rekonstruēta, pārtopot par 4 zvaigžņu IHG viesnīcu, savukārt daļēji nojaucamās esošās tipogrāfijas ēkas vietā paredzēts izbūvēt daudzfunkcionālu centru ar tirdzniecības platībām, ēdināšanas zonu un daudzstāvu autostāvvietu kompleksa lietotāju ērtībai, kā arī ir paredzēta unikāla futbola laukuma izbūve uz ēkas jumta, kura tehniskajā izstrādē piedalījusies arī Latvijas Futbola federācija.  Būvniecība, Komercplatības, City24, Nekustamais īpašums, Preses Nams, Jaunie projektiProjekta pirmajā kārtā 25 000 m2 paredzēti A klases biroju ierīkošanai, 7000 m2 – mazumtirdzniecības telpām, kā arī daudzstāvu autostāvvieta, bet bijušā Preses Nama ēkā tiks izveidota Holiday Inn viesnīca ar 307 numuriem. 

Projekts paredz īpašu uzmanību veltīt energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Līdzās augstākās klases biroju un kopstrādes telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta Excellent standartam, kas kopā paredzētas 2500 cilvēkiem, te tiks iekārtotas arī vairākas ēdināšanas iestādes, veikali, konferenču telpas, kā arī 200 velosipēdu novietnes, vairāk nekā 970 autostāvvietas, 27 elektroauto uzlādes stacijas, pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.Būvniecība, Komercplatības, City24, Nekustamais īpašums, Preses Nams, Jaunie projektiBijušā Preses Nama teritorijas apbūves koncepta autors ir arhitekts Andris Kronbergs un SIA ARHIS Arhitekti: "Prieks teikt, ka  līdz ar būvatļaujas saņemšanu projektā iecerētās idejas un risinājumi  ir "izvadīti" cauri visiem procesa līkločiem un tagad ieguvuši likumīgas tiesības tapt īstenotiem. Sevišķs gandarījums par to, ka tās ieceres, kas attiecās uz publiskās ārtelpas veidošanu šajā zonā (ap ēkām un uz ēkām), ir no visiem iesaistītajiem un atbildīgajiem saprastas un atbalstītas. Tagad tikai jāīsteno, un es ticu, ka šī vieta drīz būs pievilcīga, populāra, aktīvi lietota un mīlēta Rīgas centra daļa."

Projekta attīstītājs ir investīciju fonds Lords LB Special Fund V. Projekta ieviesējs ir fonda meitas uzņēmums Latvijā – AS PN Project.

Atvērto durvju dienā aicina iepazīt "Liepziedus" un Āgenskalna koka apbūves "pērli"

16.07.2020

alt
alt

Dzīvojamā kvartāla "Merks Viesturdārzs" pirmā ēka nodota ekspluatācijā

20.07.2020

Saistītās ziņas

alt

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

alt

Viedoklis: Kas notiek Rīgas komercīpašumu tirgū?

alt

Rīgā top jauns biznesa komplekss "StokOfiss U30"

alt

Kādreizējā Latvijas lepnuma "Dzintars" mājvieta meklē jaunu saimnieku

alt

Dzīvesstila tirdzniecības centrā SĀGA veidos Latvijā pirmo veselības klasteri ar ārstu privātpraksēm

alt

Ieguldot 8 miljonus eiro, Mežaparka Rezidencēs būvēs Dr. Mauriņa Vēnu klīniku

alt

Piņķos atvērs modes zīmolu outlet ciematu

alt

GREEN PARK pie lidostas "Rīga" top par Latvijas e - komercijas biznesa attīstības centru

alt

"Krasta City" izsludina metu konkursu 150 miljonu apbūves vīzijai Daugavas krastā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Projektā "Zelta Rasa" Mārupē atklāts jauns demo dzīvoklis!

2

Vienīgie dzīvokļi Rīgā ar pieaugošu vērtību – projekts Ģenerāļa Radziņa krastmalā 29

3

Jaunā daudzdzīvokļu ēka Strēlnieku ielā 4b nodota ekspluatācijā

4

Projektā Loft&Rosegold pieejamas arī komercplatības

5

Artūrs Silantjevs: finanšu pratības "kustība" kā neizdevies projekts?

City24 redaktora izvēle

alt

Skaties! Lieliski sērijveida māju dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

alt

Vieta, kur veidot nākotni - jauna koncepta kvartāls Pierīgā "Līčukrasti"

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?