Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

"Konrāda nams" Cēsīs – kādam vairāk, kādam mazāk pazīstams, taču plašākai sabiedrības daļai teju nezināms, jo daudzus gadus tas bijis it kā paslēpies aiz necila izpētes, rekonstrukcijas un attīstības gaidoša pelēkā aizsega, meklējot īstos saimniekus, kas spētu dot jaunu dzīvi izcilas vietas un skatu aplaimotajam īpašumam, kas atrodas  faktiski vienā no labākajām vietām pilsētā – Rožu laukumā, ar skatu uz Cēsu pili un Cēsu Svētā Jāņa evanģēliski luterisko baznīcu. Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle, City24, Mājokļu tirgus, Īpašumi Latvijā, Būvniecība, KomercplatībasKādreizējā īres nama ēka Cēsīs, Torņa ielā 1, atrodas pie senā tirgus laukuma, iepretim Cēsu Svētā Jāņa evanģēliski luteriskās baznīcas austrumu ieejai. Ēka atrodas vairāku valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu teritorijā, taču tā nav iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Vietas nozīmīgums datēts arī vēsturiskās fotogrāfijās, piemēram, 1924. gadā iemūžinātajās nama fotogrāfijās redzams kā no teju rokas stiepiena attālumā esošās baznīcas notiek rakstnieka J. Poruka izvadīšana, kā arī fiksēta J. Čakstes dalība Uzvaras pieminekļa atklāšanas svētkos 1924. gada 16. novembrī. 

TOREIZ

Savu pašreizējo nosaukumu nams ieguvis pateicoties Matildei Paulīnei –  Emelīnai Konrad, kurai 1902. gadā tika nostiprinātas nama īpašuma tiesības. Savukārt, 1911. gada 3. novembra laikraksts "Cēsu Ziņas" vēsta jaunumus, iezīmējot interesantu liecību par to, ko savulaik iemiesojušas nama telpas: "Gada sākumā īrētās telpās t.s. "Konrāda namā" pie Sv. Jāņa baznīcas sācis darboties Cēsu pirmais konematogrāfs "Teatrs Pate Elektrokino".

Pēc pārbūves veikšanas, kas notika laika posmā no 1932. – 1934. gadam, ēka tika pie 3. stāva, kas ļāva pulcēt vēl dažādus radošā darba veicējus – jaunizveidotajā jumta stāvā darbojās drēbnieka P. Čiekura darbnīca (šobrīd šī daļa ir lieliski saglabājusies ar autentiskiem sienu krāsojumiem), arī "Baloža slēpju izgatavošanas darbnīca", bet 40. gados – kurpnieka darbnīca, kur varēja tikt pie zamšādas un ādas kurpēm. Kādā no pagalma saimniecības ēkām bijusi arī galdniecība.

Nams atrodas  faktiski vienā no labākajām vietām pilsētā – Rožu laukumā, ar skatu uz Cēsu pili un Cēsu Svētā Jāņa evanģēliski luterisko baznīcu.

Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle, City24, Mājokļu tirgus, Īpašumi Latvijā, Būvniecība, Komercplatības TAGAD - AR SKATU NĀKOTNĒ

Kādreiz īpašums sastāvēja no diviem zemes gabaliem, kur uz viena atradās mūra ēka, uz otra – koka ēka. Šobrīd īpašums ir viens zemes gabals ar saglabājušos 3 stāvu mūra ēku, bet kādreizējās demontētās koka ēkas vietā ir brīvas iespējas radīt ko laikmetīgu.

Mūra ēkai ir divas kāpņu telpas, kas 2. un 3. stāvā ļauj brīvi izvietot sešus dzīvokļus, kuri augšējos stāvos varētu būt aptuveni 130 m2 plaši, viesnīcas numuriņus vai biroja koncepta telpas utml. Pirmajā stāvā ir iespējas izvietot gan vienu lielu komercplatību, gan sešas mazākas komerctelpas – mazas darbnīcas, studijas un veikaliņus. Ēkai ir arī liels pagrabs, ko izmantot gan komerctelpu vajadzībām, gan kā tehniskās telpas, vai noliktavas.Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle, City24, Mājokļu tirgus, Īpašumi Latvijā, Būvniecība, Komercplatības
Izvēloties būvēt jaunu ēku bijušās koka ēkas vietā, tā būs iespēja realizēt plašas telpas dažādām vajadzībām/ pasākumiem, vai tāpat kā mūra ēkā, iespējams izbūvēt dzīvokļus, no kuriem skats paveras uz abām pusēm – uz baznīcu un pili. Savukārt, veicot arhitektonisko izpēti, speciālisti ir vienisprātis – saulainajam pagalmam ir liels potenciāls gan kā privātajai zonai, gan sabiedriskai pulcēšanās vietai ar interesantu piedāvājumu un atvērtām ieejas ailām, kas tā vien vilinātu tajā ienākt, dodot iespēju īstenot veiksmīgu biznesa modeli. Viena no idejām – kafejnīcas zona, kur nesteidzīgi malkot kafiju un skatīties uz pils pagalmu. Neapšaubāmi, tas būtu lielisks pienesums arī Cēsu pilsētai. 

Labai arhitektūrai jābūt labai sava laika liecībai, veicot izpētes darbus par to atkal pārliecinājušies arhitekti. Jāsaka, ka "Konrāda nams" tam ir lielisks piemērs – vienā pusē Cēsu Svētā Jāņa evanģēliski luteriskā baznīca, otrā – skats uz pili, caurejošā gaisma, skati un arhitektūra, kas patiešām ir izcila tā laika liecība un padara šo īpašumu par unikālu piedāvājumu Cēsīs. 

Vairāk par īpašumu un iespējām to iegādāties: Kristīne Dubane, e - pasts: dubane@inbox.lv, tālrunis: 28232007. 

Uzsāk Preses Nama kvartāla 1. kārtas projekta būvniecību

16.07.2020

alt
alt

Dzīvojamā kvartāla "Merks Viesturdārzs" pirmā ēka nodota ekspluatācijā

20.07.2020

Saistītās ziņas

alt

Jaunums! Atvērto durvju dienas augustā mājām un zemēm. Piesaki savu māju vai zemi!

alt

Acu priekam: satriecošas mājas ar baseiniem Mārupē, Ķekavā, Babītē un citur!

alt

Piedāvā ARENS: kādai šobrīd jāizskatās mūsdienīgai virtuvei?

alt

Tuvojas atvērto durvju diena jaunajos projektos Rīgā un Pierīgā!

alt

Apskati klātienē jaunos projektus Rīgas Centrā: Merks Viesturdārzs, Rēdera nami un citi!

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Madonā, Jelgavā, Smiltenē un citur: privātmājas ar samazinātu cenu

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Ādažos! Uzsāk dzīvokļu rezervāciju jaunā mājā Podniekos

2

Jaunums! Atvērto durvju dienas augustā mājām un zemēm. Piesaki savu māju vai zemi!

3

Arco Real Estate: kadastrālo vērtību reforma ir sākta no otra gala

4

"Latio" tirgus pētījums: cilvēku interese par mājokļiem nav būtiski kritusies

5

Viedoklis: Kas notiek Rīgas komercīpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunums! Atvērto durvju dienas augustā mājām un zemēm. Piesaki savu māju vai zemi!

alt

Acu priekam: satriecošas mājas ar baseiniem Mārupē, Ķekavā, Babītē un citur!

alt

Piedāvā ARENS: kādai šobrīd jāizskatās mūsdienīgai virtuvei?