"Latio" iegūst ekskluzīvas tiesības pārdot "PNB Banka" piederošos īpašumus

Viens no Latvijas pieredzes bagātākajiem pilna servisa nekustamo īpašumu uzņēmumiem "Latio" noslēdzis līgumu, iegūstot ekskluzīvas tiesības divu gadu laikā pārdot 84 maksātnespējīgās bankas "PNB Banka" tieši vai pastarpināti piederošos īpašumus piecās valstīs, lai ar iegūtajiem līdzekļiem papildinātu kopējo bankas atgūto naudas līdzekļu apjomu bankas kreditoru prasījumu apmierināšanai, t.sk. Noguldījumu garantiju fonda prasījuma segšanai.
"PNB Banka" maksātnespējas procesa administratora organizētajā aptaujā par labāko piedāvājumu "Pilna cikla bankai tieši vai pastarpināti piederošo nekustamo īpašumu (vai SPV kapitāldaļu) pārdošanas organizēšanā" "Latio" piedāvājums tika atzīts par atbilstošāko un  finansiāli izdevīgāko, tādējādi uzņēmumam tiek piešķirtas ekskluzīvas tiesības organizēt visas ar pārdošanu saistītās darbības.

Kopumā "Latio" divu gadu laikā jāorganizē pārdošana 84 īpašumiem. Šie īpašumi atrodas piecās valstīs: Latvijā (66 īpašumi), Krievijā (3), Ukrainā (3), Armēnijā (7) un Bulgārijā (5). Mūsu valstī esošo īpašumu īpatsvars ir vislielākais – 66 īpašumi jeb 79% no kopējā skaita. Ārvalstīs esošo īpašumu realizēšanai "Latio" piesaistīs partnerus – ārvalstu nekustamo īpašumu uzņēmumus.

Latvijā realizējamo īpašumu vidū ir gan dzīvokļi, gan namīpašumi Rīgas centrā, gan arī komerciālās telpas, industriālie objekti un zemes īpašumi. Piemēram, iegādei būs pieejams namīpašums Rīgā, Raiņa bulvārī 11, namīpašums Elizabetes ielā 15, kā arī 4 ēku komplekss B. Upīša ielā, kur šobrīd atrodas "PNB bankas" (kādreiz – "Norvik banka") telpas. Pārdošanā tiks izlikts arī kādreizējās Līgatnes papīrfabrikas īpašums, zemes gabali visā Latvijā u.c. objekti.

Ņemot vērā bankas portfelī esošo īpašumu dažādību, "Latio" tos piedāvās gan privātpersonām, gan juridiskajām personām, izmantojot dažādas pārdošanas stratēģijas un nodrošinot potenciālajiem pircējiem objektu apskates iespējas. Tiks izmantota gan uzņēmuma plašā klientu datu bāze, gan arī tiks gatavoti piedāvājumi investoriem, daļa no īpašumiem tiks pārdota speciāli rīkotās virtuālās īpašumu izsolēs ar augšupejošu cenu. Īpašumu iegādei būs iespējams izmantot arī kredītiestāžu piešķirtos aizdevumus. Tāpat, atkarībā no pircēju intereses, būs iespēja pārdot uzreiz visu īpašumu vai arī sadalīt to, piemēram, lielāku zemesgabalu sadalot mazākos u.tml.

Ņemot vērā, ka klienti vairāk iecienījuši tādus objektus, kuriem ir īres/nomas līgumi - ar pastāvīgu naudas plūsmu, šādi objekti varētu tikt realizēti ātrāk, pieļauj uzņēmums, atgādinot, ka ikviena pircēja naudas līdzekļu izcelsme, saskaņā ar valstī esošo likumdošanu, tiks rūpīgi pārbaudīta.

Edgars Šīns, "Latio" valdes priekšsēdētājs: "Pašreizējā nekustamo īpašumu situācijā, ko ietekmējusi vīrusa pandēmija, uzvara sīvā konkurencē ir ne tikai atzinība mūsu uzņēmuma kompetencei, jo arī iepriekš esam uzkrājuši pieredzi līdzīgu darbu veikšanā, bet arī  diezgan izaicinošs uzdevums. Mums ir uzticēts atbildīgs darbs: pēc iespējas veiksmīgāk pārdot šos īpašumus. Uzskatām, ka varēsim doto īpašumu portfeli realizēt par maksimāli lielāko summu, kas savukārt dos iespēju bankas maksātnespējas procesā apmierināt vairāk kreditoru prasību. Veiktie darījumi būs kā lakmusa papīriņš, kas parādīs īsto situāciju un pieprasījumu nekustamā īpašuma tirgū. Tas, cik veiksmīgi izdosies atgūt līdzekļus, būs atkarīgs no tā, kā izskatīsies nekustamā īpašuma tirgus: vai tā vājums būs īslaicīgs vai tas tomēr ievilksies. Latvijā no klientu puses jau ir liela interese par šiem īpašumiem, tomēr, kā norāda mūsu partneri, Krievijas īpašumu tirgus šobrīd nav tajā labākajā situācijā, tādēļ skatīsimies, kā tas attīstīsies nākamajos gada ceturkšņos. Tomēr esam pārliecināti, ka noteiktais laiks - divi gadi -  ir optimāls termiņš, lai sekmīgi realizētu šos īpašumus."

Atgādināsim, ka "PNB banka" (iepriekš  - "Norvik banka") par maksātnespējīgu tika atzīta ar 2019. gada 12. septembri, bet bankas darbība tika apturēta jau 2019. gada 15. augustā, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu. Par bankas maksātnespējas administratoru apstiprināja Vigo Krastiņu.

Bankā jau kopš 2017. gada beigām tika konstatēti kapitāla pietiekamības prasību pārkāpumi kopš 2017. gada beigām. Bankai bija pilnībā jāpārtrauc finanšu pakalpojumu sniegšana, ieskaitot klientu maksājumu izpildi. FKTK pieņēma lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu kārtību "PNB bankas" klientiem, uzticot garantēto atlīdzību izmaksu veikt bankai "Citadele". Klientiem kopumā jāizmaksā 297 miljoni eiro. No Noguldījumu garantiju fonda garantētās atlīdzībās varēs saņemt līdz 100 000 eiro, un tas attiecas uz 99,2% "PNB bankas" klientu.

PLAŠĀKĀ JAUNO PROJEKTU IZVĒLE - TIKAI CITY24.LV! SKATIES ŠEIT!


KOMERCINFORMĀCIJA

VNĪ piedāvā iegādāties Teteru namu, saglabājot Okupācijas muzeja ekspozīciju

06.08.2020

alt
alt

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!

10.08.2020

Saistītās ziņas

alt

Pirkt īpašumu pandēmijas laikā - droši, ērti un produktīvi

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Jautājumi, ko uzdot bankai, plānojot mājokļa iegādi

alt

"Merks" pakāpjas uz 3. vietu attīstītāju vidū un izveido jaunu zīmolu "Merks mājas"

alt

"Bonava Latvija" atzīta par lielāko jauno mājokļu attīstītāju Latvijā 2020. gadā

alt

Premium īpašumu tirgus pērn bijis apjomīgākais pēdējo sešu gadu laikā

alt

Latvijā katrs trešais Covid-19 situācijas dēļ domājis par dzīvesvietas maiņu

alt

SEB banka: pieprasījums pēc mājokļa kredītiem turpina mēreni augt

alt

"Vestabalt" sāk piedāvāt pakalpojumu, kas paredz sagatavot īpašumu pirms pārdošanas

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

3

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

4

Pirkt īpašumu pandēmijas laikā - droši, ērti un produktīvi

City24 redaktora izvēle

alt

Pirkt īpašumu pandēmijas laikā - droši, ērti un produktīvi

alt

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū