Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Luminor Bank, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle, Investīcijas un kredīti, Jaunie projekti Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Miljardieris Endrū Kārnegijs reiz ir izteicies, ka 90% no miljonāriem savu finansiālo labklājību ir ieguvuši ieguldot naudu nekustamajā īpašumā. Nekustamā īpašuma tirgus izsenis sevi pierādījis, kā viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem, domājot par ģimenes labklājību un vecumdienām. Pārdomas par to, vai ir vērts iegādāties mājokli, šķiet, ir piemeklējušas ikvienu, tāpēc svarīgi saprast, vai šis ieguldījums nākotnē varētu atmaksāties.

Uzlabojas iedzīvotāju spēja iegādāties mājokļus

Arvien vairāk iedzīvotāju šobrīd sāk interesēties par mājokļa iegādi. Kā norāda Luminor ekonomists Pēteris Strautiņš: "Rīgā un vēl vairākās plaukstošās Latvijas pilsētās ir pievilcīga vide ar augošu ekonomiku un izdevīgu ienākumu un mājokļu cenu attiecību. Dzīvojamās platības apjoms, ko var nopirkt par vidējo algu, pakāpeniski palielinās. Savukārt aizņemšanās izmaksas eirozonā ir vēsturiski zemākajā līmenī."Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Luminor Bank, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle, Investīcijas un kredīti, Jaunie projekti Lielākā interese par dzīvokļiem – Rīgā

Iedzīvotāju interese par īpašumu iegādi pieaug. Luminor dati rāda, ka lielākā daļa dzīvokļus iegādājās Rīgā vai tās rajonā (78%), bet populārākās pilsētas pārējā Latvijā ir Liepāja, Ventspils, Jelgava, Daugavpils, Valmiera. Redzam, ka kopumā pieaug iedzīvotāju uzkrājumi un kā liecina prognozes – paredzams ekonomikas un algu pieaugums. Tas nozīmē kopējā labklājības līmeņa celšanos un sagaidāms, ka cilvēkiem, visticamāk, pieaugs finansiālās drošības "spilvens", gan arvien vairāk mājsaimniecību varēs atļauties sev jaunu mājokli.Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Luminor Bank, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle, Investīcijas un kredīti, Jaunie projekti Netiek paredzēts straujš cenu kāpums

Dzīvokļu cenas Rīgā ir ievērojami lētākas nekā valstīs ar līdzvērtīgiem ienākumiem. Kā norāda Strautiņš, tas vēl nenozīmē, ka cenas tuvākajā nākotnē strauji augs: "Rīgas vēsturiskais centrs ir vislielākais Baltijas galvaspilsētu vidū, jo šeit iedzīvotāju skaits 1914. gadā bija apmēram trīs reizes lielāks nekā Tallinā un Viļņā. Rīgā ir liels piedāvājums, kas tiks papildināts, tiekot atjaunotām daudzām tukšajām ēkām un uzbūvētām jaunām. Tas bremzēs cenu kāpumu vēl ilgu laiku. Sagaidāms, ka tālākā nākotnē cenas labākajās vietās Rīgas centrā būs ievērojami augstākas salīdzinājumā ar pašreizējo līmeni, bet tas nebūs tik drīz un iespējas izdevīgi iegādāties īpašumu vēl būs."

Kam pievērst uzmanību, pirms tiek dots "jāvārds" nekustamā īpašuma iegādei?

1. Izvērtē savu maksātspēju

Nepieciešams izvērtēt, cik daudz esat gatavs ieguldīt un kāda ir jūsu maksātspēja. Nekādā gadījumā nevajadzētu atdot pēdējo naudu vai ņemt hipotekāro kredītu, kura uzturēšanai nepietiek līdzekļu. 

2. Veic nekustamā īpašuma izvērtēšanu

Pirms nekustamā īpašuma iegādes nepieciešams rūpīgi izvērtēt izvēlēto īpašumu. Ja nepieciešams, piesaistiet ekspertus, piemēram, arhitektus un restauratorus, lai iegūtu pēc iespējas vairāk noderīgas informācijas par mājokli un tā vērtību. Jāsaprot, ka jums var nākties ieguldīt lielus finanšu līdzekļus, izvēloties vērtīgu nekustamo īpašumu. Protams, ilgtermiņā tā vērtība, visticamāk, celsies.

3. Ņem vērā nekustamā īpašuma atrašanās vietu

Lai īpašums ilgtermiņā būtu vērtīga investīcija, ir rūpīgi jāizvērtē vieta un attīstības perspektīva ilgākā laika posmā. Izvēloties kāroto nekustamo īpašumu atcerieties, ka nākotnē dažādu Latvijas reģionu attīstība būs krasi atšķirīga. Dažviet Latvijā prognozējams iedzīvotāju skaita pieaugums, savukārt citviet tas samazināsies. Jau šobrīd daudzviet dzīvokļu cenas ir ļoti zemas. Vairākos Latvijas reģionos nekustamo īpašumu iespējams nopirkt par dažiem tūkstošiem vai pat simtiem eiro – šādu vietu nākotnē kļūs vairāk. Taču citur gaidāms cenu pieaugums, jo augs iedzīvotāju ienākumi, bet mājokļu skaits pieprasītākajās vietās ir ierobežots.Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Luminor Bank, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle, Investīcijas un kredīti, Jaunie projekti Ko iesākt ar nekustamo īpašumu?

Veicot ieguldījumu nekustamajā īpašumā, protams, svarīgi saprast, ko iesākt ar iegādāto mājokli. Esam apkopojuši pāris padomus, ko iesākt ar nekustamo īpašumu, lai tas nestu peļņu:

* Pārdod par lielāku vērtību – ja mājoklī ieguldīsiet līdzekļus un atjaunosiet, pēc tam varēsiet to pārdot par lielāku vērtību.

* Iznomā citiem – lielisks veids, kā nopelnīt, izīrējot savu mājokli citiem.

* Pievieno zemes gabalu – ja vēlaties palielināt savas mājokļa vērtību, ir vērts apsvērt ideju par zemes gabala pievienošanu tam.

* Izmanto kā ķīlu – nekustamo īpašumu iespējams izmantot kā ķīlu, lai iegādātos nākamo īpašumu.

Svarīgi atcerēties – īpašnieka rokās ir iegādātā mājokļa nākotne, lai tas audzētu savu vērtību un atmaksātos kā vērtīga investīcija!Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Luminor Bank, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle, Investīcijas un kredīti, Jaunie projekti

PLAŠĀKĀ JAUNO PROJEKTU IZVĒLE - TIKAI CITY24.LV! SKATIES ŠEIT!

Aicina uz atvērto durvju dienu projektā "Sun Re.public" Saulkrastos

11.08.2020

alt
alt

Projekts "Rododendri" Juglā, Pāles ielā 11 – klusuma un kvalitātes cienītājiem

12.08.2020

Saistītās ziņas

alt

Vienīgie dzīvokļi Rīgā ar pieaugošu vērtību – projekts Ģenerāļa Radziņa krastmalā 29

alt

Premium zemes darījumu tirgus Latvijā šogad visaktīvākais Jūrmalā

alt

Izziņoti "Krasta City" apbūves metu konkursa rezultāti

alt

Jaunākās paaudzes dzīvesvieta Rīgas centrā: atvērto durvju diena projektā CENTRUS

alt

"Vestabalt", vadoties no klientu maksātspējas, pielāgo nekustamo īpašumu cenas savos attīstītajos projektos

alt

Viedoklis: mainās prasības dzīvesvietas izvēlē. Vai tas uzlabos demogrāfiju un reģionu attīstību?

alt

Mājokļa iegāde Rīgā, Pierīgā vai reģionos – kas jāņem vērā?

alt

6 biežākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj, izvēloties pirmo mājokli

alt

SEB banka: šogad lielākais mājokļu kredītu apjoms piešķirts jūlijā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Projektā "Zelta Rasa" Mārupē atklāts jauns demo dzīvoklis!

2

Vienīgie dzīvokļi Rīgā ar pieaugošu vērtību – projekts Ģenerāļa Radziņa krastmalā 29

3

Jaunā daudzdzīvokļu ēka Strēlnieku ielā 4b nodota ekspluatācijā

4

Projektā Loft&Rosegold pieejamas arī komercplatības

5

Artūrs Silantjevs: finanšu pratības "kustība" kā neizdevies projekts?

City24 redaktora izvēle

alt

Skaties! Lieliski sērijveida māju dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

alt

Vieta, kur veidot nākotni - jauna koncepta kvartāls Pierīgā "Līčukrasti"

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?