Premium zemes darījumu tirgus Latvijā šogad visaktīvākais Jūrmalā

Līdzīgi kā augstākās klases jeb premium privātmāju tirgū, arī šīs kategorijas apbūvējamās zemes tirgus šogad sešos mēnešos ir  koncentrējies Jūrmalā, kur veikti teju visi šī perioda zemes iegādes darījumi. Kūrortpilsētā nopirkti 5 zemesgabali par kopējo summu 3.8 milj. eiro. Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums, Būvniecība
Par to liecina premium segmenta nekustamo īpašumu uzņēmuma "Baltic Sotheby’s International Realty" veiktais pētījums par darījumu aktivitāti 2020. gada pirmajā pusgadā trijos apskatītajos reģionos un trijos premium īpašumu tirgus segmentos: dzīvokļi, privātmājas un apbūves zeme Rīgā, Jūrmalā un Pierīgā. Datu apkopojumā pētīta informācija par dzīvokļiem un apbūvējamo zemi vērtībā virs 150 000 eiro un privātmājām, kas maksājušas dārgāk nekā 350 000 eiro.

Šogad pusgadā trīs pārskata reģionos fiksēti  6 premium apbūvējamās zemes darījumi par kopējo summu 4.18 milj. eiro, no kuriem 5 bijuši Jūrmalā un viens - Pierīgā par 350 000 eiro. Rīgā šogad nav ticis  iegādāts neviens apbūvējamās zemes īpašums šajā kategorijā.

2020. gada 6 mēnešos zemes un privātmāju darījumi kopā veidojuši ceturto daļu no kopējā Latvijas premium īpašumu tirgus.

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums, Būvniecība
Vestards Rozenbergs, "Baltic Sotheby’s International Realty" līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs: "2020. gada 6 mēnešu premium apbūves zemes statistika ir salīdzināma ar, piemēram, 2015., 2016. gadu , kad 6 mēnešu periodā bija novērojama līdzīga aktivitāte (tad tika iegādāti 7 un 8 zemes gabali), lai gan šogad nopirktie 6 zemesgabali to vērtības ziņā teju divkārt pārsniedz minēto divu gadu laikā sasniegto darījumu apgrozījumu. Lai gan šogad iegādāts par 9 zemes gabaliem mazāk nekā pērn attiecīgā laika posmā, kopējais zemes iegādes darījumu apgrozījums šogad ir bijis viens no augstākajiem 8 gadu laikā un vidējā zemes darījuma vērtībā Jūrmalā ir sasniegusi EUR 760,000. No tā var secināt, ka pastāv pieprasījums pēc augstvērtīgiem zemes gabaliem izcilās vietās, kas paredzēti gan privātai apbūvei, gan dzīvokļu ēku attīstībai. Jūrmalā klientu pieprasījums pēc zemes gabaliem privātmāju apbūvei būtībā pārsniedz piedāvājumu, un zemes gabala cena Jūrmalā pirmajā līnijā pie jūras var pārsniegt EUR 500/kv.m. Attiecīgi zemes gabala cena attīstības projektiem var būt vēl augstāka un tiek noteikta vadoties no vietas specifikas un iespējamās apbūves rādītājiem. Klientu motivācija iegādāties zemes gabalus ārpus Rīgas visticamāk saglabāsies arī paredzamā nākotnē, ņemot vērā šogad piedzīvoto - attālinātais darbs, izolācija, un daudzu procesu digitalizācija."

Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums, Būvniecība    
Ilze Mazurenko, "Baltic Sotheby’s International Realty" līdzīpašniece un valdes locekle
: "Premium apbūves zemi klienti pērk vai nu pašu vajadzībām, ieguldot brīvos līdzekļus kā investīciju objektā, vai arī, lai izveidotu savai gaumei un vajadzībām atbilstošu premium savrupnamu, vai arī augstākās klases privāto mājokļu projektu attīstīšanai. Pandēmijas laikā novērojām, ka klienti vairāk interesējās par jau gataviem mājokļiem, kur uzreiz bija iespēja dzīvot un izpildīt izolācijas prasības augsta komforta apstākļos, jo jāņem vērā, ka sava mājokļa celtniecība uz tikko iegādātas zemes ir diezgan laika un citu resursu ietilpīgs process. Tomēr viens no 5  Jūrmalā iegādātajiem zemes gabaliem ir bijis diezgan iespaidīgs darījuma vērtības ziņā:  Dzintaru prospektā (pilsētas centrs) nopirkta zeme vairāk nekā  3 000 m² platībā par 2.9 milj. eiro. Pārējie zemesgabali Jūrmalā iegādāti Slokā (šis ir apjomīgākais pirkums – iegādāti 12 597 m² zemes), kā arī Asaros  un divi zemes gabali Vaivaros. Pierīgā (Baltezerā) notikušais darījums arī bijis diezgan iespaidīgs: iegādāta 6000 m² zeme par  pēdējo 8 gadu laikā augstāko cenu - 349 tūkst. eiro, un tas  ievērojami pārsniedz citu gadu darījumus Pierīgā, kad bija iegādāti vairāk zemesgabalu par daudz zemāku vidējo cenu. Tas, ka interese arī šādos sarežģītos apstākļos, kādus piedzīvojām pavasarī, nemazina interesi par augstvērtīgu zemes gabalu iegādi, apliecina, ka īpašums labā vietā savu aktualitāti nezaudēs."

Atvērto durvju diena IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS: mājas B un C ir nodotas ekspluatācijā

22.09.2020

alt
alt

Projektā "Zelta Rasa" Mārupē atklāts jauns demo dzīvoklis!

24.09.2020

Saistītās ziņas

alt

42% Latvijas jauniešu tuvākajā piecgadē plāno iegādāties savu mājokli

alt

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

alt

Kā otro īpašumu kredītā Latvijas iedzīvotāji 50% gadījumu iegādājas privātmāju

alt

Nekustamā īpašuma starpniekiem būs obligāta civiltiesiskās atbildības apdrošināšana

alt

Vienīgie dzīvokļi Rīgā ar pieaugošu vērtību – projekts Ģenerāļa Radziņa krastmalā 29

alt

Izziņoti "Krasta City" apbūves metu konkursa rezultāti

alt

Jaunākās paaudzes dzīvesvieta Rīgas centrā: atvērto durvju diena projektā CENTRUS

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

2

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti