Kļūdas, no kurām virtuves plānošanas procesā palīdzēs izvairīties dizaineris

Nav noslēpums, ka projekts "jauna virtuve" nozīmē noteiktas izmaksas, kas nav no mazākajām, nevilšus liekot aizdomāties par veidiem, kā ietaupīt. Tomēr būtu vērts atcerēties seno teicienu: "skopais maksā divreiz". Mainīt virtuvi nebūs tik vienkārši kā iegādāties jaunu dīvanu, un ar rezultātu būs jāsadzīvo ilgus gadus. Tamdēļ ir vērts sadarboties ar profesionāļiem, kuri ne vien piedāvās vairākus piemērotākos izvēles variantus, bet arī palīdzēs procesu realizēt līdz izcilam gala rezultātam, palīdzot veiksmīgi saskatīt kopainu, virtuvei paredzēto budžetu izmantojot maksimāli jēgpilni.  Noderīgi zināt, Interjers un dizains, City24, Arens, Nekustamais īpašums, Redaktora izvēle KĀDAS IR BIEŽĀKĀS KĻŪDAS, PLĀNOJOT UN IZVĒLOTIES VIRTUVES RISINĀJUMUS?

TELPĀM NEPIEMĒROTU TOŅU UN/ VAI MĒBEĻU IZVĒLE – lielāks risks pastāv, plānojot virtuves iekārtu mazām telpām. Piemēram, tumšas krāsas fasādes vizuāli telpu var samazināt vēl vairāk un padarīt to smagnēju. Līdzīgu efektu var radīt arī nepietiekams apgaismojums. Virtuves krāsa dažādos apgaismojumos var izskatīties atšķirīgi - jānovērtē kāds ir mājokļa dabiskais un mākslīgais apgaismojums. Šaurā platībā jābūt uzmanīgam arī ar rokturu izvēli – līdzīgi kā ar asiem gultas stūriem, pastāv iespēja tajos ieskriet, gūstot nepatīkamas izjūtas vai pat traumas. 

SADZĪVES TEHNIKAS NEATBILSTĪBA IEKĀRTAS IZMĒRIEM – var gadīties, ka iepriekš ir iegādāta, piemēram, plīts virsma, bet izgriezums darba virsmā tai būs par lielu/mazu, vai nepiegulēs perfekti pēc izmēriem. Līdzīgi var gadīties ar izlietni – nepiemērota izlietne var aizņemt pārāk lielu virsmas platību, nelietderīgu padarot to virsmas daļu, kur būtu iespēja praktiski darboties gatavojot. Savukārt pārāk maza izlietne var radīt praktiskas neērtības – tajā neietilps pannas vai būs apgrūtinoši mazgāt traukus. Neatbilstoši var izrādīties pat rozešu karkasi, kas var neatbilst izvēlētajam virtuves dizainam, vai elektrības un santehnikas izvadi atradīsies nepiemērotā vietā – virs plīts virsmas vai citā neērtā un nepiemērotā punktā. Noderīgi zināt, Interjers un dizains, City24, Arens, Nekustamais īpašums, Redaktora izvēleNEĒRTS UN NEERGONOMISKS NOVIETOJUMS – varam tikai iedomāties, cik neērti būtu strādāt pie darba virsmas, kas uzstādīta parāk zemu vai parāk augstu. Taču tā patiesi gadās! Un gadās arī tā, ka izlietne atrodas teju blakus plīts virsmai – arī tad nav nedz ērti, nedz loģiski. Tāpat ļoti izplatīta kļūda ir skapīšu vēršanās virziens, kas nav korekti pārdomāts. 

NEKVALITATĪVI MATERIĀLI – pats ekonomiskākais variants reti atmaksājas, jo šādas mēbeles gluži vienkārši ātri nolietojas, jo ir izgatavotas no zemākas kvalitātes materiāliem. Piemēram, skapīšu durvīm var nebūt piemēroti apstrādātas maliņas utml. Situāciju var pasliktināt faktors, ka montāža notikusi saviem spēkiem, kas var radīt pat acīmredzamas neprecizitātes, vēl vairāk samazinot iekārtas kalpošanas laiku. 

NEDROŠI BĒRNAM – nav nekā svarīgāka par bērnu drošību! Asi stūri un rokturi, viegli atveramas atvilktnes, cepeškrāsns bērnam aizsniedzamā augstumā, virsmas, kas ātri atstāj pleķus un ir grūti kopjamas - par šīm un citām niansēm vislabāk zinās tie speciālisti, kuri radījuši neskaitāmas ģimenēm piemērotas virtuves iekārtas.  NEATBILSTOŠS DIZAINS UN APRĪKOJUMS IKDIENAS VAJADZĪBĀM UN NOSLODZEI – virtuve un tās aprīkojums, kur ļoti daudz un bieži gatavo, noteikti nebūs tā, kam būtu jābūt no stikla, akrila vai citiem glancētiem un tumšiem materiāliem, kurus neērti kopt utt. Tāpat nebūtu velams izvēlēties dizainu, kas krasi kontrastē ar pārējo mājokļa interjeru. Ja zinām, ka trauku sortimentā ir augstāki katli vai citi nestandarta izmēra piederumi, jādomā par to, vai skapīšu augstums un tilpums būs tiem piemērots. 

NIANSES, KAS PALIELINA KOMFORTU IKDIENĀ – nereti varam aizmirst vai gluži vienkārši nezināt par dažādām niansēm, kas var ļoti atvieglot ikdienas darbu virtuvē. Viegli kopjamas fasādes, atvilktnes ar bremzēm, slēptās atvilktnes, iebūvējamās atkritumu tvertnes, trauku žāvēšanas aprīkojums skapīšos, specializēti virtuves dēlīši, noteces virsmas, viedie risinājumi utml. – šādu ērtību pasauli ir vērts apzināt, pirms izstrādāt savu ideālās virtuves konceptu.  Noderīgi zināt, Interjers un dizains, City24, Arens, Nekustamais īpašums, Redaktora izvēleIzmanto lielisku iespēju pieteikties individuālai BEZMAKSAS konsultācijai pie Arens dizaineriem: www.arens.lv/pieteikt-konsultaciju!

FOTO GALERIJA IEDVESMAI!

Oktobra atvērto durvju dienas "Liepziedos"

12.10.2020

alt
alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi LABAJĀ KRASTĀ: Purvciemā, Ķengaragā, Mežciemā un citur

14.10.2020

Saistītās ziņas

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Piedāvā ARENS: kādai šobrīd jāizskatās mūsdienīgai virtuvei?

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Aktuālākās interjera dizaina tendences 2020. gadam

alt

Pareizi izvēlēts mājoklis var palīdzēt ikdienas steigā rast vairāk laika sev būtiskām nodarbēm

alt

Vecrīga: tūristu un biroju citadele

alt

Kāds interjers padara Tavu mājokli par modernu dzīvesvietu?

alt

Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties apgaismojuma risinājumus iekštelpām

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

2

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti