Projekts AUSEKĻA 14 saņēmis atzinības rakstu arhitektūras sasniegumu skatē "2020. gada balva Rīgas arhitektūrā"

Ēkas pārbūves projekts Ausekļa ielā 14 saņēma atzinības rakstu Rīgas pilsētas arhitekta biroja rīkotajā arhitektūras sasniegumu skatē "2020. gada balva Rīgas arhitektūrā". Būvniecība, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Ausekļa 14, VestabaltRīgas pilsētas arhitekta biroja rīkotajā konkursā par Gada balvu sacentās visi 2019.gada laikā pabeigtie objekti, no kuriem konkursa žūrija atlasīja 33 būves dalībai skatē un pēc to apskates klātienē 14 objektus izvirzīja konkursa finālam un publikas balsojumam. Gada balvu saņēma Noliktavas ēkas pārbūve par ēku plašizklaides pasākumiem "Hanzas Perons".

Starp šī gada 14 finālistiem bija tādi Rīgas pilsētvidē zināmi un pamanāmi objekti kā Āfrikas savannas ekspozīcija Rīgas Zooloģiskajā dārzā, lielveikala ALFA priekšlaukuma pārbūve un apzaļumošana, Hanzas Perons, projekts Vecrīgas Skati Kuģu ielā 15, skvēra pārbūve pie viesnīcas Dzirnavu ielā 33. Īpašu atzinību no Valsts policijas par ieguldījumu drošākas pilsētvides radīšanā saņēma ēkas Jaunsaules ielā 1 projekts.

Uzsverama šī gada aktualitāte ir virkne ar vides kvalitātes uzlabošanu saistītu objektu, kuri demonstrē zināšanas un risinājumus, kā rūpēties par labāku dzīves kvalitāti rīdziniekiem. Bez jau minētajiem objektiem tika izcelts prettrokšņu valnis gar Gustava Zemgala gatvi, kas ne tikai norobežo intensīvās satiksmes trokšņus no Mežaparka dzīvojamās apbūves, bet ir kļuvis par apzaļumotu pastaigu vietu tuvējā apkaimē.Būvniecība, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Ausekļa 14, VestabaltJoprojām aktuāla ir mājokļu tēma, veidojot daudzveidību un kvalitāti Rīgai tradicionālas apbūves struktūras atjaunošanā un pilnveidošanā, ko apliecināja daudzie dzīvojamo māju projektu finālistu vidū – atjaunotās koka ēkas Nometņu ielā 33 un 33a, ēkas Tallinas ielā 86 pārbūve, labiekārtotie pagalmi Jāņa Asara ielā 12, industriālo ēku pārbūves par dzīvojamām ēkām Mūrnieku ielā 12 un Jaunsaules ielā 1, un klusā centra pērles Ausekļa ielā 14 pārbūve un atjaunošana.

Ausekļa ielas 14 pārbūves projekts tika īpaši uzteikts par profesionalitāti un izpildījuma kvalitāti vēsturiskā mantojuma saglabāšanā, atjaunošanā un pilnveidošanā.

Īsā uzrunā pie balvas saņemšanas Līga Uzkalne sacīja: "Esam pateicīgi par saņemto atzinību un to, ka notiek šāds konkurss. Tas dod motivāciju strādāt turpmāk. Daudzi zina, cik liels izaicinājums ir strādāt ar vēsturisku ēku pārbūvi un atjaunošanu, īpaši ja ēka pati ir arhitektūras piemineklis. Bez stipras un saliedētas komandas ir neiespējami veiksmīgi pabeigt tik sarežģītus un izaicinošus projektus kā ēku rekonstrukcija Rīgas vēsturiskajā centrā. Tāpēc vēlreiz pateicība projektēšanas biroja KROKS arhitektei Ditai Lapiņai un viņas komandai par ieguldīto darbu un profesionalitāti."

Noslēdzot runu Līga Uzkalne novēlēja, lai pasaulē un Latvijā ātrāk beidzas Covid-19 ierobežojumi, atgriežas pārliecība par nākotni, par stabilitāti  un atjaunojas ekonomiskā izaugsme, kas ir svarīgi aspekti, lai šodien uzsāktu darbu pie jaunu projektu attīstības un realizācijas.Būvniecība, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Ausekļa 14, VestabaltDita Lapiņa, saņemot atzinības rakstu, apliecināja, ka projekts tiešām bija izaicinošs arī arhitektei, lai maksimāli saglabātu ēkas vēsturisko substanci un mūsdienīgo pienesumu veidotu sabalansētu un ar pietāti pret ēkas raksturu. Arhitekte atzīmēja, ka sarežģīto pārbūves projektu vadīja pieredzējis attīstītājs un projektu vadītājs SIA "Vestabalt", ar kuru kopā tiek strādāts vairāk kā 20 gadus. Jāpiebilst, ka Dita Lapiņa šī gada skatē saņēma vēl otru atzinību par Veselības centru Baznīcas ielā 18.

Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis apsveikuma vārdos projekta Ausekļa 14 pārstāvjiem minēja, ka konkursa žūrija bija iespaidota par redzēto ēkā un vērtējot ēku, nevarēja atrast  trūkumus.

Tradicionāli balvu pretendentu loks atspoguļo profesionāli daudzpusīgi un pēc iespējas objektīvi augstvērtīgāko pienesumu Rīgas arhitektūrā un pilsētbūvniecībā. Tādas vērtības kā mērenība, raksturs un pilsētvides konteksts ir vadījušas šī gada žūriju finālistu atlasē. Sekojot līdzi aktuāliem procesiem pilsētā žūrija īpaši atzīmēja Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrību Riga Annenhof – "Par aktīvismu Anniņmuižas dzīvojamās ēkas un parka saglabāšanā kā apkaimes kultūras vietu".

 

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

23.10.2020

alt
alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

26.10.2020

Saistītās ziņas

alt

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

alt

"Merks" uzsāk projekta "Merks Viesturdārzs" otrās kārtas būvniecību un dzīvokļu rezervēšanu

alt

Noslēdzies arhitektūras ideju konkurss "Zunda parks" attīstības vīzijai

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums

alt

"ARCO REAL ESTATE" eksperti tiešraidē analizēs nekustamo īpašumu nozari

alt

Jaunums tirgū! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais projekts

alt

Atvērta rekonstruētā t/c Origo ēka

alt

Ilgi gaidīts jaunums Purvciemā: dzīvojamais projekts "Safrāns"

alt

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

2

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

3

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

4

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

5

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums