SEB banka: daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei vai būvniecībai būs pieejama subsīdija "Balsts"

Lai veicinātu mājokļu pieejamību daudzbērnu ģimenēm, SEB banka ir noslēgusi līgumu ar valsts attīstības finanšu institūciju ALTUM un kā pirmā uzsāks īstenot programmu "Balsts". Tā paredz, ka ģimenes, kurās ir vismaz trīs bērni (vai divi bērni un ir iestājusies grūtniecība), varēs saņemt subsīdiju mājokļa iegādei vai būvniecībai līdz pat 12 000 eiro, un šī summa nebūs jāatmaksā. Atbalstam varēs pieteikties, līdzko Ministru kabinetā tiks apstiprināts programmas uzsākšanai nepieciešamais regulējums, un plānots, ka tas notiks jau tuvākajā laikā.  Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, SEB bankaSubsīdijas apmēru noteiks ne tikai bērnu skaits ģimenē, bet arī, vai īpašums, ko ģimene plāno iegādāties vai būvēt, atbilst gandrīz nulles enerģijas ēkas* prasībām (programmas ietvaros lielāks subsīdijas apmērs plānots tieši šādu ēku vai dzīvokļu iegādei vai būvniecībai). Subsīdijai varēs pieteikties, iesniedzot pieteikumu bankas aizdevumam mājokļa iegādei vai būvniecībai. Programmas ietvaros subsīdiju varēs saņemt tikai vienu reizi, un tās maksimālais apmērs nevarēs pārsniegt 50% no mājokļa iegādes vai būvniecības darījuma summas. Atbalstam varēs pieteikties arī tad, ja aizdevuma līgums ar banku ir jau noslēgts (laikā no šī gada 1. jūlija līdz programmas uzsākšanas brīdim), iesniedzot pieteikumu grozījumiem jau iepriekš noslēgtajam aizdevuma līgumam, un šajā gadījumā subsīdija tiks novirzīta aizdevuma pamatsummas dzēšanai.  

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: "Ikvienai valsts atbalsta programmai ir būtiska nozīme ilgtermiņa sabiedrības labklājības un demogrāfiskas situācijas uzlabošanas veicināšanā. Vienlaikus tādi atbalsta instrumenti pozitīvi ietekmē gan mājokļu pieejamību, gan arī kopējo kreditēšanas situāciju valstī. Piemēram, 2019. gadā iedzīvotājiem mājokļa iegādei vai remontam esam izsnieguši vairāk nekā 2500 aizdevumus par kopējo summu 146 miljoni eiro, un puse no izsniegtajiem kredītiem bija aizdevumi ar ALTUM garantijām, kuras izsniegtas ģimenēm vai jaunajiem speciālistiem. Jaunais atbalsta mehānisms, kas paredzēts tieši daudzbērnu ģimenēm, samazinās pirmās iemaksas uzkrāšanai nepieciešamo laiku un sniegs iespēju iegādāties lielāku vai labāku mājokli."

Ģimenes, kurās ir vismaz trīs bērni (vai divi bērni un ir iestājusies grūtniecība), varēs saņemt subsīdiju mājokļa iegādei vai būvniecībai līdz pat 12 000 eiro, un šī summa nebūs jāatmaksā.

ALTUM valdes locekle Inese Zīle: "Jau piecus gadus sadarbībā ar komercbankām sekmīgi īstenojam mājokļu garantiju programmas ģimenēm ar bērniem un jaunajiem speciālistiem, kuru iespējas izmantojuši jau gandrīz 20 tūkstoši klientu. ALTUM garantijas ir sevi pierādījušas kā efektīvs risinājums situācijās, kad ģimenei vai jaunajam speciālistam ir stabili ienākumi, lai uzņemtos kredītsaistības, bet nepietiek uzkrājumu pirmajai iemaksai bankā. "Balsts" subsīdija būs papildu atbalsts daudzbērnu ģimenēm, lai palīdzētu tām iegādāties piemērotu mājokli, un priecāsimies arī šajā programmā turpināt veiksmīgo sadarbību ar SEB banku. Aicinām "Balsts" partneru lokam pievienoties ikvienu banku, kas vēlas saviem klientiem – daudzbērnu ģimenēm – piedāvāt subsīdiju mājokļa iegādei."

Subsīdijai "Balsts" varēs pieteikties, ja ģimenes vidējie bruto ienākumi uz vienu ģimenes locekli par pēdējo  kalendāro gadu nepārsniedz 17 000 EUR un aizņēmējam nepieder cits mājoklis. Ja ģimenē ir trīs bērni (vai divi bērni un iestājusies grūtniecība), subsīdijas apmērs būs 8000 EUR, savukārt, ja ģimene  plāno iegādāties vai būvēt gandrīz nulles enerģijas ēku, subsīdijas apmērs palielināsies līdz 10 000 EUR. Ja ģimenē ir vairāk kā trīs bērni (vai trīs bērni un iestājusies grūtniecība) subsīdijas apmērs būs 10 000 EUR, bet, ja ģimene iegādāsies vai būvēs gandrīz nulles enerģijas ēku, subsīdijas apmērs būs 12 000 EUR. Maksimālā mājokļa iegādes vai būvniecības darījuma summa varēs būt 250 000 EUR, bet subsīdijas apmērs nedrīkstēs pārsniegt 50% no tās.

Lai pieteiktos aizdevumam mājokļa iegādei vai būvniecībai, tostarp, ja darījuma ietvaros būs paredzēts  saņemt subsīdiju "Balsts", nepieciešams aizpildīt pieteikumu mājaslapā.

Darījuma izvērtēšanai nepieciešamos dokumentus iespējams iesniegt elektroniskā veidā, kā arī aicinām klientus izmantot attālinātās konsultācijas video formātā. Arī aizdevuma un subsīdijas darījuma dokumentu noformēšanu un parakstīšanu varēs veikt elektroniski. 

* Gandrīz nulles enerģijas ēka — paaugstinātas energoefektivitātes klases ēka, kuras energoapgādei izmanto augstas efektivitātes sistēmas, kas nodrošina ne mazāk kā 75 % ventilācijas siltuma zudumu atgūšanu apkures periodā, vismaz daļēji nodrošina atjaunojamās enerģijas izmantošanu, kā arī ēkā nav uzstādītas zemas lietderības fosilo kurināmo apkures iekārtas.

"IMMOSTATE": esam gandarīti, ka "Dzintara" jaunais saimnieks sola saglabāt ražošanu

12.11.2020

alt
alt

Klientu dienās varēs apskatīt jaunos "Merks Gaiļezera nami" trīsistabu dzīvokļu plānojumus

12.11.2020

Saistītās ziņas

alt

"IMMOSTATE": esam gandarīti, ka "Dzintara" jaunais saimnieks sola saglabāt ražošanu

alt

42% Latvijas jauniešu tuvākajā piecgadē plāno iegādāties savu mājokli

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Kā otro īpašumu kredītā Latvijas iedzīvotāji 50% gadījumu iegādājas privātmāju

alt

Seši veidi, kā uzņēmējdarbības aizdevums palīdzēs tava biznesa attīstībā

alt

SEB banka: šogad lielākais mājokļu kredītu apjoms piešķirts jūlijā

alt

Investori Baltijā - kur meklēt finanšu ieguldījumus?

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Alternatīvais finansējums uzņēmējiem – iespēja arī krīzes laikā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

2

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

3

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

5

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums