"IMMOSTATE": esam gandarīti, ka "Dzintara" jaunais saimnieks sola saglabāt ražošanu

Maksātnespējā nonākušā uzņēmuma "Dzintars" zemes, ēku un iekārtu pārdošana tika uzticēta uzņēmumam "IMMOSTATE", kam jaunais īpašnieks bija jāatrod līdz 2020. gada beigām. "IMMOSTATE" vadītāja Ilze Mazurenko pauž gandarījumu, ka tas ir izdevies pat ātrāk, un pats svarīgākais, ka "Dzintara" jaunais saimnieks, Igaunijas uzņēmums "Ritrem", apņēmies turpināt ražošanu. "Ņemot vērā "Dzintara" īpašo vēsturisko nozīmi un zīmola atpazīstamību, mēs visi ļoti cerējām, ka uzņēmums nonāks tāda īpašnieka rokās, kurš būs gatavs turpināt ražošanu. No visiem potenciālajiem interesentiem un pircējiem, kuri nāca un gāja, solīja zelta kalnus, AS "Skinest Group" meitas uzņēmums "Ritrem" bija vienīgais, kurš varēja reāli izpildīt bankas prasības, kā arī citus nosacījumus. Turklāt jaunais īpašnieks arī publiski paudis apņemšanos turpināt ražošanu," stāsta I. Mazurenko.

Viņa ir pārliecināta, ka darījuma summa – 5,5 miljoni eiro – uzskatāma kā situācijai un reālo pircēju skaitam adekvāta un apliecina, ka līdzšinējā ražotne "Dzintara" teritorijā tiks attīstīta gan kā komercobjekts, gan notiks ražošana un iznomāšana. Darījuma summā ietilpst gan ražošanas un komercapbūves teritorija, ko veido divi funkcionāli saistīti nekustamie īpašumi: zemes gabals ar kopējo platību 65 300 kvadrātmetri un ēkas ar kopējo platību 48 000 kvadrātmetri, gan 52 teritorijā esošas ēkas (administratīvā ēka, ražošanas ēkas, noliktavas, saimniecības ēkas, tehniskās ēkas, darbnīcas) ar ražošanas iekārtām un preču zīmes.

Arī zvērināts advokāts, administrators uzņēmuma "Dzintars" maksātnespējas procesā Jānis Ozoliņš atzīst, ka darījums ir sarežģīta un daudzdimensionāla procesa veiksmīgs rezultāts. Šajā gadījumā kā īpaša ir jāizceļ kreditoru gatavība atkāpties no formālā procesa, kas rezultējās veiksmīgā sadarbībā ar SIA "IMMOSTATE". Specifisks objekts ar senu vēsturi, sabiedrības interese, individuālu kreditoru dažāda izpratne par vēlamo procesa gaitu, maksātnespējas procesa regulējuma likumiskās robežas, visbeidzot pandēmijas radītie izaicinājumi ir būtiskākie no elementiem, kas padarīja šo procesu un tā rezultātu īpašu.

"Tas bija izaicinājums, kas padarīja sadarbības partneru darbu grūtāku, jo sentiments radīja gan plašu interesi no sabiedrības puses, gan iespējamo investoru piesardzību, lemjot par iespējamo darījumu. Pēc nepilna gada (maksātnespējas procesu pasludināja 2019.gada novembra vidū) ir sasniegts pozitīvs rezultāts," vērtē J. Ozoliņš.Viņš arī vērš uzmanību uz to, ka sadarbības partneru piesaiste, atsavinot aktīvus maksātnespējas procesā, nav tradicionāla prakse, jo vairumā gadījumu kreditori dod priekšroku tradicionālai aktīvu atsavināšanas procedūrai maksātnespējas procesā - izsolei. Konkrētajā gadījumā formāla pieeja radītu zaudējumus kreditoru kopumam, efektīva sadarbība ar pārdošanas jomas profesionāļiem, tostarp kreditoru atbalsts šai sadarbībai ir novedis līdz veiksmīgam risinājumam, sedzot kreditoru prasījumus maksimāli lielā apmērā. Būtiski šī pozitīvā rezultāta sasniegšanā ir tas, ka sadarbības partneris "IMMOSTATE" piedalījās visās darījuma stadijās, sākot no pircēju atlases procedūras, beidzot ar objekta nodošanu.

Jaunā īpašnieka rokās nonākusī "Dzintars" ražotne atrodas Ziepniekkalna apkaimē, pilsētas Dienvidrietumu daļā, kas jau vēsturiski bijusi ražošanas teritorija. Īpašums Ziepniekkalnā, Mālu ielā 30, izvietots 6 hektāru platībā, kas tādās pilsētās kā Rīga ir ļoti liels retums. Pirmais posms ir noslēdzies, "Dzintara" mantojuma turpinātājs ir atrasts. 

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis

10.11.2020

alt
alt

SEB banka: daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei vai būvniecībai būs pieejama subsīdija "Balsts"

12.11.2020

Saistītās ziņas

alt

Komentē eksperti: vai riskējam, izvēloties īpašumu būvniecības laikā?

alt

Viedoklis: 2022. gadā Latvijā tikai dažos jaunajos projektos būs "vecās cenas"

alt

Viedoklis: kādēļ fiziskām personām ir lietderīgi veikt sava nekustamā īpašuma vērtēšanu?

alt

Par izpārdošanas cenām uzsāk dzīvokļu rezervāciju namā "Pflūga Nams"

alt

Mājokļi Jūrmalā – vietējo pircēju ļoti pieprasīti

alt

Eksperti: Jau tuvāko pāris gadu laikā Latvijā prognozējams daudz aktīvāks īres tirgus

alt

Luminor: Liels pieprasījums pēc zemes iegādes; ko vērts zināt pirms iegādes?

alt

"ARCO REAL ESTATE" eksperti tiešraidē analizēs nekustamo īpašumu tirgu

alt

Pandēmijas laikā teju trešdaļai Latvijas ģimeņu esošais mājoklis kļuvis par šauru

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Nedēļas īpašums: romantisks savrupnams ar Vecrīgas dvēseli

2

Ar skatu uz Cieceres ezeru - pārdod šarmantu namu Brocēnos

3

Uzsāk dzīvokļu rezervēšanu jaunajā "Parka Kvartāls" Pārdaugavā

4

Privātmāju ciematā Ziedlejas Carnikavā sākusies 4. kārtas zemes gabalu pārdošana

5

Komentē eksperti: vai riskējam, izvēloties īpašumu būvniecības laikā?

6

"Rīgas Vārtiem" mainās adrese un notiek aktīva būvniecība

City24 redaktora izvēle

alt

Nedēļas īpašums: romantisks savrupnams ar Vecrīgas dvēseli

alt

Ar skatu uz Cieceres ezeru - pārdod šarmantu namu Brocēnos

alt

Uzsāk dzīvokļu rezervēšanu jaunajā "Parka Kvartāls" Pārdaugavā