Būtiski pieaugusi interese par nekustamo īpašumu

Vēl ir pāragri apgalvot, ka nekustamā īpašuma nozare būs viens no veiksmes stāstiem, kuras dramatiskai ietekmēšanai vīrusa rokas būs bijušas par īsu, tomēr, vērojot procesus tirgū, jāsecina, ka vīruss un ar to saistītie ierobežojumi to būtiski satricināt nav spējuši un šis ir labs laiks, lai savu īpašumu tirgū virzītu un pozicionētu īpaši sekmīgi. Interese par mājokļu iegādi šobrīd ir ļoti liela, bet vienlaicīgi kopējo pieejamo īpašumu sludinājumu skaits ir zemākais pēdējo piecu gadu laikā. Tādējādi veidojas situācija, ka šobrīd konkurence ir salīdzinoši maza, bet tirgū aktīvajiem īpašumiem pievērstā uzmanība – necerēti liela.  Nekustamo īpašumu darījumi, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Redaktora izvēleNekustamā īpašuma tirgus šobrīd ir īpaši aktīvs – cilvēki meklē sev piemērotus dzīvokļus, mājas un zemesgabalus, lai pieejamos līdzekļus investētu nekustamā īpašuma iegādē, kas pašlaik tiek uzskatīts par vienu no drošākajiem investīciju veidiem. Interese atspoguļojas lielajā sludinājumu skatījumu skaitā, kas pēc City24.lv datiem, salīdzinot ar pērnā gadu periodu, ir būtiski audzis. Savukārt nekustamo īpašumu pārdevēji un attīstītāji secinājuši, ka esošie klienti ir nopietnāki, motivētāki un zinošāki kā jebkad. Tā, piemēram, vēl oktobrī darījumu skaits turpināja palielināties, salīdzinot gan ar septembri, gan ar iepriekšējā gada oktobri. 2020. gada pirmajā ceturksnī vidējā darījuma summa (neskaitot ekskluzīvos projektus) sasniedza 3 gadus augstāko punktu, nākamajos ceturkšņus nedaudz samazinoties, liecina Cenu bankas dati. 

Savukārt jaunākie Zemesgrāmatas dati liecina, ka pērnā gada decembrī Rīgā un Pierīgā reģistrēts pirkuma līgumu skaita rekords. Visticamāk, ievērojami palielinoties mājokļu nozīmei 2020. gadā, virkne cilvēku nolēmuši uzlabot dzīves apstākļus.

Jāņem vērā arī faktors, ka pieaugošais sludinājumu skatījumu skaits, visticamāk, ir saistīts arī ar sabiedrības paradumiem vairāk uzturēties mājās, līdz ar to, palielinoties pie ekrāniem pavadītajam laikam.  Nekustamo īpašumu darījumi, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Redaktora izvēleĪpaši liela interese šobrīd ir par iespēju iegādāties privātmāju un/vai zemi. Tas ir vērojams jau no pērnā gada pavasara, kad pandēmija tikai uzņēma apgriezienus. Speciālisti šo interesi skaidro ar ierobežojošajiem apstākļiem, ar kādiem vīrusa laikā nākas saskarties ikvienai mājsaimniecībai. Cilvēku vēlme izrauties no dzīvokļu sienām, uz plašāku teritoriju ar savu pagalmu, kļūst arvien intensīvāka. Īpaša interese novērojama par Pierīgas īpašumiem - tie ir vieni no skatītākajiem sludinājumiem portālā. City24.lv dati liecina, ka māju pārdošanas sludinājumu meklējumu skaits decembrī un janvāra pirmajās dienās kopā pieaudzis par 8%, salīdzinot ar šo pašu periodu iepriekšējā gadā. Savukārt zemes pārdošanas sludinājumu skatījumu skaits pret pērnā gada periodu pieaudzis pat par 32%. 

Novērojama arī pieaugošā interese par īres mājām (+ 47% pieaugums sludinājumu skatījumos), kas kļūst populārās to ģimeņu vidū, kuras mājas pirkšanai vēl nav gatavas, vai ir ierobežotas finansiālās iespējas veikt iegādes darījumu. Interese par īres dzīvokļiem arī ir stabila un pat pieaugoša (dzīvokļu īres sludinājumu skatījumu skaits iepriekš minētajā periodā pieaudzis par 23%) un šajā segmentā nav novērotas krasas cenu izmaiņas. Īres dzīvokļu piedāvājums ir ar pieaugošu raksturu, kas saistīts ar īstermiņa piedāvājumu (airbnb tipa dzīvokļi) pāriešanu ilgtermiņa piedāvājumā.

Veikto meklējumu skaits dzīvokļu pārdošanas sludinājumiem ir nedaudz samazinājies, kas skaidrojams ar to, ka šajā segmentā arī jaunu piedāvājumu (sludinājumu skaits) ir mazākais, kāds novērots pēdējo gadu laikā. Taisnības labad jāsaka, ka jau pēdējos gados ir novērojama tendence, ka pieprasītākajos segmentos tirgum atbilstošs piedāvājums ir mazāks nekā piedāvājums. Nekustamo īpašumu darījumi, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Būvniecība, Redaktora izvēle

Pārdošanas procesā savu lomu nospēlējuši arī praktiskie aspekti, ka pandēmijas laikā cilvēki nelabprāt izvēlas kontaktēties ar sev nepazīstamiem cilvēkiem, kas ir neizbēgami, izrādot īpašumu potenciālajiem pircējiem. 

Arī jauno projektu segmentā par aktivitāti nevar sūdzēties un situācija ir saglabājusies visnotaļ stabila. Interese ir liela un darījumi joprojām notiek ar stabiliem un ļoti motivētiem klientiem. Nav apstājusies būvniecība un cilvēki īpaši aktīvi interesējas par vidējā segmenta mājokļiem, bieži tos rezervē un iegādājas jau būvniecības stadijā. 

Līdzīgas tendences novērojamas arī pie mūsu kaimiņiem. Lietuvā 2020. gada pēdējā ceturksnī jauno darījumu līgumu rekords tika pārspēts divas reizes, salīdzinot ar šo pašu periodu iepriekšējā gadā. Tā, piemēram, decembrī darījumu skaits pieauga par 9%, savukārt Igaunijā par aptuveni 8%.    

Līdzīgi kā Latvijas tirgū, arī Igaunijā un Lietuvā lielākais pieprasījums arvien ir pēc ekonomiskās un vidējās klases mājokļiem un īpašumu cenām ir tendence nevis samazināties, bet palielināties.

PLAŠĀKĀ JAUNO PROJEKTU IZVĒLE - TIKAI CITY24.LV! SKATIES ŠEIT!  

Arco Real Estate: 2020. gadā sērijveida dzīvokļu cenas samazinājās par 1,5 %

12.01.2021

alt
alt

Pārsteidzošas villas, kuru vērtība pārsniedz divus miljonus eiro

12.01.2021

Saistītās ziņas

alt

"Vestabalt" pārdevis pēdējo "Mārupes Rezidences" māju un ekskluzīvu dzīvokli Ausekļa ielā

alt

12 soļi līdz veiksmīgam dzīvokļu pirkumam jaunajos projektos

alt

Asociācija: vīruss tirgu nav pievārējis

alt

Mājokļu iegāde neapstājas: jauno projektu attīstītāji ar pircējiem tiekas individuālās klientu dienās

alt

Kā būvvaldē pieņemtais zaļais koridors mainīs nekustamo īpašumu attīstības kārtību

alt

Novembrī notiks individuālās klientu dienas jaunajos projektos!

alt

Aptauja: dzīvoklī Rīgas centrā vēlas dzīvot tikai 23% Latvijas jauniešu

alt

Noslēdzies arhitektūras ideju konkurss "Zunda parks" attīstības vīzijai

alt

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Mājas par dzīvokļa cenu: 10 jautājumi par ekonomiskajām un glītajām SIP mājām

2

Privātmājas Pierīgā par labu cenu: piedāvājumi no 139 000 EUR

3

Rīgas stilīgākie dzīvokļi, kur pavadīt mājsēdi būtu tīrā bauda

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS projektā atlikuši vien 7 brīvi dzīvokļi

5

Pievilcīgi otrreizējā tirgus dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

6

Pasaules investori paredz, ka 2021. gada ieguldījumu pieaugums būs līdz pat 50%

City24 redaktora izvēle

alt

Pievilcīgi otrreizējā tirgus dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

alt

Rīgas stilīgākie dzīvokļi, kur pavadīt mājsēdi būtu tīrā bauda

alt

Privātmājas Pierīgā par labu cenu: piedāvājumi no 139 000 EUR