Arco Real Estate: 2020. gadā sērijveida dzīvokļu cenas samazinājās par 1,5 %

Sērijveida dzīvokļi, 2021. gada 1. janvāris

2020. gada decembrī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas nedaudz palielinājās – cenas mēneša laikā pieauga par 0,1 %. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena pieauga līdz 807 EUR/m², bet kopumā 2020. gadā sērijveida dzīvokļu cenas samazinājās par 1,5 %. Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Nekustamais īpašums, Arco Real Estate 2020. gadā pārsvarā tika novērota sērijveida dzīvokļu cenu lejupslīde, taču gada nogalē bija nelielas pozitīvas cenu svārstības. Tās, visticamāk, izraisīja nepietiekamais piedāvājums, un sakarā ar to daudzviet Rīgas lielākajos mikrorajonos dzīvokļu cenas palielinājās. 

Pēc 2020. gada vidū novērotā straujā piedāvājuma pieauguma, gada otrajā pusē tika novērots straujš piedāvājuma kritums. Lielāko mikrorajonu sērijveida dzīvokļu piedāvājumu skaits decembrī, kā tas ir raksturīgi gada nogalei, būtiski samazinājās ( - 17 %). Kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits pēdējā mēneša laikā arī pazeminājās (-18 %). 

Kopš 2020. gada sākuma visos Rīgas lielākajos mikrorajonos, ņemot vērā pēdējo mēnešu cenu lejupslīdi, cenas kopumā samazinājās. Lielākais cenu samazinājums kopš gada sākuma Rīgas mikrorajonos novērots Pļavniekos un Imantā (- 3 %).

Decembrī sērijveida dzīvokļu vidējā cena pieauga līdz 807 EUR/m². Cenas vidēji bija par 50 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 EUR/m².

2020. gada decembrī, dzīvokļu cenās, vērtējot pēc istabu skaita, tika konstatētas nelielas izmaiņas. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena palielinājās vienistabas (+ 0,1 %), divistabu (+ 0,1 %) un trīsistabu (+ 0,1 %) dzīvokļiem, savukārt četru istabu dzīvokļu cenām netika konstatētas izmaiņas.

Decembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopumā samazinājās par 18 %. Piedāvājumu skaits ARCO REAL ESTATE analizētajos Rīgas lielākajos mikrorajonos samazinājās par 17 %. Salīdzinot ar 2019. gada decembri, dzīvokļu piedāvājums šī gada atbilstošajā laika periodā kopumā bija mazāks: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits bija mazāks par 10 % nekā pirms gada, bet lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums - par 11 %.

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu gas mikrorajonos, var secināt, ka vislielākais piedāvājumu skaits decembrī bija Purvciemā, savukārt vismazākais - Bolderājā.

Pagājušajā mēnesī visos lielākajos Rīgas mikrorajonos dzīvokļu piedāvājumu skaits samazinājās. Visvairāk piedāvājumu skaits samazinājās Mežciemā – par 28 %. Piedāvājumu skaits decembrī vismazāk mainījās Bolderājā (- 4 %). 

Decembrī, analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums konstatēts Zolitūdē, turpretī Bolderājā piedāvājumu skaits proporcionāli bija vismazākais. 

Aizvadītajā mēnesī lielāko Rīgas mikrorajonu sērijveidu dzīvokļu cenās novērotas nelielas izmaiņas. Lielākais cenu pieaugums tika novērots Pļavniekos, kur cenas mēneša laikā palielinājās par 0,9 %, savukārt neliels cenu samazinājums novērots Bolderājā, kur vidējā cena saruka par 0,3 %.

Decembrī sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar 2019. gada sākumu, bija augstākas par 1,2 %. Savukārt kopš 2020. gada sākuma cenas samazinājās par 1,5 %.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas 2020. gada decembrī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra cena saglabājās nemainīga - 951 EUR/m². Viena kvadrātmetra viszemākā vidējā cena decembrī bija Bolderājā – 583 EUR/m².

2020. gada decembrī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 50 000dz 53 000 EUR atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 27 000 līdz 40 000 EUR, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 25 000 līdz 40 000 EUR atkarībā no mikrorajona. 

Dzīvokļu tirgus Rīgas apkārtnē

Ogre

2020. gada decembrī Ogres sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās  par 0,6 %, vidējai cenai pieaugot līdz 659 EUR/m². 2019. gadā dzīvokļu cenas kopumā Ogrē palielinājās par 7 %, bet kopš 2020. gada sākuma -  par 2 %.

Kauguri, Jūrmala

Kauguros 2020. gada decembrī sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 0,2 %. Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena bija 628 EUR/m². Kopš 2020. gada sākuma dzīvokļu cenas Kauguros palielinājās par 3 %. 

Salaspils

2020. gada decembrī Salaspilī dzīvokļu cenas nemainījās. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena Salaspilī bija 696 EUR. Kopš 2020. gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas Salaspilī palielinājās par 1 %.

Jelgava

2020. gada decembrī Jelgavā dzīvokļu cenas palielinājās par 0,3 %. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena decembrī bija 539 EUR/m². Kopumā 2020. gadā Jelgavā sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 3 %.

Topošajā dzīvojamā projektā Baložu ielā 9, Rīgā, rezervēta jau puse dzīvokļu

12.01.2021

alt
alt

Būtiski pieaugusi interese par nekustamo īpašumu

12.01.2021

Saistītās ziņas

alt

12 soļi līdz veiksmīgam dzīvokļu pirkumam jaunajos projektos

alt

Būtiski pieaugusi interese par nekustamo īpašumu

alt

Pirmie soļi nekustamā īpašuma attīstīšanā – ar ko sākt?

alt

Rīgā pārdots pēdējo trīs gadu laikā dārgākais dzīvoklis – 1,9 miljonu eiro apmērā

alt

Asociācija: vīruss tirgu nav pievārējis

alt

Viedoklis! Mīti par premium nekustamo īpašumu segmentu Latvijā

alt

Mājokļu iegāde neapstājas: jauno projektu attīstītāji ar pircējiem tiekas individuālās klientu dienās

alt

Jaunākie māju piedāvājumi ar cenas samazinājumu līdz pat 20 000 EUR!

alt

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Mājas par dzīvokļa cenu: 10 jautājumi par ekonomiskajām un glītajām SIP mājām

2

Privātmājas Pierīgā par labu cenu: piedāvājumi no 139 000 EUR

3

Rīgas stilīgākie dzīvokļi, kur pavadīt mājsēdi būtu tīrā bauda

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS projektā atlikuši vien 7 brīvi dzīvokļi

5

Pievilcīgi otrreizējā tirgus dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

6

Pasaules investori paredz, ka 2021. gada ieguldījumu pieaugums būs līdz pat 50%

City24 redaktora izvēle

alt

Pievilcīgi otrreizējā tirgus dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

alt

Rīgas stilīgākie dzīvokļi, kur pavadīt mājsēdi būtu tīrā bauda

alt

Privātmājas Pierīgā par labu cenu: piedāvājumi no 139 000 EUR