Pasaules investori paredz, ka 2021. gada ieguldījumu pieaugums būs līdz pat 50%

Pasaules investori paredz, ka 2021. gada ieguldījumu pieaugums būs līdz 50%. Vai Baltijas investori ir tikpat optimistiski kā citur pasaulē Nesen iznākušais Colliers International ziņojums atklāj, ka 98% investoru plāno paplašināt savus ieguldījumu portfeļus. Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Colliers International2021. gada 18. janvāris – Colliers International saskaņā ar tās nesen iznākušo Global Capital Markets 2021 Investor Outlook atklāj, ka investori tirgus atjaunošanās iespējas 2021. gadā lielākoties vērtē optimistiski. Colliers pētījuma rezultāti paredz, ka gada otrā pusē rosība ieguldījumu tirgū pieaugs par 50%, un, ņemot vērā vakcīnas izveidi un valdības tiekšanos veicināt ekonomisko izaugsmi, investori līdzekļus ieguldīs galvenokārt nekustamajos īpašumos. Baltijas valstu tirgi nav izņēmums. Colliers eksperti uzskata, ka iespējas būs gan tiem, kuri vēlēsies veikt ieguldījumus piesardzīgi, gan tiem, kuri vēlas izmantot situāciju, lai iegūtu divkāršu peļņu.

"Balstoties uz Colliers veikto pētījumu un analīzi, jāsecina, ka stratēģiskie plāni nekustamā īpašuma nozarē nemainīsies. Tā kā visā pasaulē tiek piesaistīts milzīgs kapitāla apjoms un ir pieaugusi vajadzība pēc nekustamajiem aktīviem, starptautiskie investori aktīvi vēlas izmantot globālo kapitāla trūkumu un gada laikā atrast veidus, kā gūt no tā labumu," sacīja Angela Koļesņikova Colliers Baltics Investīciju departamenta vadītāja. "Šogad varētu pieaugt riska līkne, globālajiem investoriem apzinot visu veidu aktīvus, sākot no veco ļaužu aprūpes namiem līdz publiskās infrastruktūras projektiem. Arī Baltijas investoriem, ja viņi šogad vēlas saglabāt savus galvenos aktīvus konkurētspējīgus, īpaši industriālajā segmentā, jāpārskata risku pakāpe."

Aptaujā piedalījās gandrīz 300 respondentu, tostarp galvenie institucionālie investori, biržas sarakstā iekļautie nekustamo īpašumu uzņēmumi, valsts ieguldījumu fondi, privātā kapitāla fondi, ģimenes fondi un trešo personu naudas pārvaldnieki, ir norādīts, ka 98% investoru visos reģionos vēlas paplašināt savus portfeļus, aptuveni 60% vēlas tos paplašināt vairāk kā par 10%. Turklāt 67% aptaujas dalībnieku no EMEA (Eiropa, Tuvie Austrumi un Āfrika) un 88% dalībnieku no ASV plāno īstenot nākamo ieguldījumu jau 2021. gada pirmajā ceturksnī. 

Colliers Global Capital Markets 2021 Investor Outlook ziņojuma galvenie secinājumi:  

* Pasaules lielāko pilsētu biroji joprojām ir galvenais aktīvu ieguldījumu mērķis. Vērtējot mērogu un likviditāti biroju kategorijā, investorus ar starptautisku kapitālu uzrunā biroji komerciālajos centros, piemēram, Ņujorkā, Londonā un Sidnejā. Investoriem ir svarīgi, lai biroja aktīvi atbilstu veselības, ilgtspējības un tehniskajiem kritērijiem. 

* Loģistikas nozare un dzīvošanai paredzēti n/ī objekti ir ļoti populāri. Abas nozares ierindojas investoru izvēles saraksta TOP 3 pozīcijās visos reģionos. Ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc šiem aktīviem, investoriem būs jāapzina iespējas plašākā ģeogrāfiskā kontekstā un jāizmanto kopuzņēmumu platformas un partnerība ar vietējiem uzņēmumiem. 

* Iespēja atkārtoti izmantot mazumtirdzniecības un viesmīlības aktīvus ar atlaidi. Pasaules investori sagaida, ka šajās nozarēs cenu atlaides pārsniegs 20%. Tā ir reta iespēja iegūt pamatlīdzekļus un grūtībās nonākušus aktīvus, lai īstenotu vērienīgas pārveides.

* Lielāka nozīme ir alternatīviem aktīviem, platformām un partnerībām. Pieaugošais pieprasījums pēc alternatīviem aktīviem, piemēram, datu centriem, pansionātiem un ar veselīgu dzīvesveidu un farmāciju saistītiem zinātņu aktīviem, atspoguļo plašākas strukturālās izmaiņas, ko pastiprinājusi pandēmija. 

Vairāk info par pārskatu un Colliers Global Capital Markets 2021 Investor Outlook pārskats ir pieejams: corporate.colliers.com.


PLAŠĀKĀ JAUNO PROJEKTU IZVĒLE - TIKAI CITY24.LV! SKATIES ŠEIT!

12 stilīgi "Airbnb" tipa dzīvokļi, kuri tagad pieejami arī ilgtermiņā

15.01.2021

alt
alt

Mājas par dzīvokļa cenu: 10 jautājumi par ekonomiskajām un glītajām SIP mājām

18.01.2021

Saistītās ziņas

alt

Jautājumi, ko uzdot bankai, plānojot mājokļa iegādi

alt

Latvijā katrs trešais Covid-19 situācijas dēļ domājis par dzīvesvietas maiņu

alt

SEB banka: pieprasījums pēc mājokļa kredītiem turpina mēreni augt

alt

Igauņu nekustamā īpašuma fonds iegādājies TC "Juglas Centrs"

alt

Pētījums: starta šāviens strukturālām izmaiņām biroju tirgū ir izskanējis

alt

Vai ir mainījusies hipotekāro kredītu izsniegšanas tendence?

alt

SEB banka: daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei vai būvniecībai būs pieejama subsīdija "Balsts"

alt

"IMMOSTATE": esam gandarīti, ka "Dzintara" jaunais saimnieks sola saglabāt ražošanu

alt

42% Latvijas jauniešu tuvākajā piecgadē plāno iegādāties savu mājokli

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Ķekavas pusē: dzīvokļu projekts "Apiņi"

2

Ķengaraga projektā "Divi krasti" uzsāk otrās mājas dzīvokļu rezervāciju

3

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

4

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

City24 redaktora izvēle

alt

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!