Taureņu lidojums tumsā jeb iedvesmojošs dzīvoklis Rīgas centrā

Kādā no Elizabetes ielas namiem, aizņemot tā augšējos stāvus, izvietojies plašs divu līmeņu dzīvoklis ar vasarās izmantojamu jumta terasi – iedvesmas avots tiem, kuri vēlas dzīvot skaisti. Ārzemju tūristu vidū šī jūgendstila ēka, kurā atrodas apartamenti, ir pati populārākā – neparastās mākslinieciskās izteiksmes noskaņa iedvesmojusi daudzus profesionālus fotogrāfus, un, protams, ēkas fasāde gozējas arī neskaitāmos tūristu uzņemtos fotoattēlos. Dzīvokļa īpašniekam un interjera pasūtītājam šis ir tikai viens no dizaina dzīvokļiem starp vairākiem, kas atrodas Itālijā, Šveicē, Indijā un citur pasaulē, tostarp – arī mūsu skaistajā Rīgā. 

220 kvadrātmetru plašā dzīvokļa interjerā mazāk meklējami praktisku apsvērumu diktēti uzstādījumi, vairāk valdījusi atļaušanās radīt īpašnieka statusam atbilstošu vidi. Viņa dzīves stils šādus dizaina dzīvokļus, kuros izvirzītas augstas prasības vides kvalitātei, paredz izmantot vieglai atpūtai, viesu pieņemšanai un reprezentācijai, tāpēc šim uzdevumam pakļauts gan plānojuma, gan funkcionalitātes koncepts, gan apdares un dekoratīvie risinājumi. Dzīvoklis, kuru Rīgas jūgendstila kvartālā ir kā ļoti dārgs rokaspulkstenis, ar kuru mēdz būt sarežģītāk noteikt laiku nekā tā cenu.

Pēc pārbūves iegūtais rezultāts ir spilgts kontrasts tam, cik sliktā tehniskajā stāvoklī dzīvoklis tika pārņemts. Rēķinoties ar pasūtītāja vēlmēm pēc pārskatāma plašuma un precizitātes detaļās, kas sakrita arī ar dizaineru profesionālajiem ieteikumiem, projekts paredzēja sarežģītus būvdarbus. Pirmajā līmenī traucēja neloģiska līmeņu starpība, šauras, nepraktiskas koka kāpnes, kas veda uz otro stāvu, kura telpās bija ieviesusies sēnīte. Iemesls – ilgstošs, no terases konstrukcijas ieplūstošs mitrums, kas pēc pāris gadiem jau prasītu pārbūvi, ne tikai kapitālo remontu.

Jaunais plānojums ietvēra vairākas izmaiņas. Dzīvokļa pirmajā līmenī tika izvietots gaitenis, viesistaba un virtuve, neliels sanitārais mezgls viesiem, garderobes telpa, apartamentu dziļumā – privātā zona ar guļamistabu saimniekiem un sanitāro mezglu. Otrajā jeb jumta stāvā segtajā daļā ir vieta viesu guļamistabai un sanitārajam mezglam, bet kārdinošākā platība piemērotos laika apstākļos ir labiekārtota un konstruktīvi sakārtota terase ar lielisku skatu uz Rīgas jumtu ainavu. Terases grīda ir apsildāma, sensori iedarbina apsildes sistēmu, kad tas nepieciešams, un ziemā nokrišņi tiek izkausēti un aizvadīti kanalizācijā, neļaujot aizputināt terasi.

Secīgi aplūkojot dzīvokļa telpas, jāsāk ar gaiteni. Garā un gaišā telpa, kuras tālākajā punktā redzamas kāpnes uz otro stāvu, ir jaunā plānojuma rezultāts, kas panākts, plašo halli sadalot ar starpsienām un veidojot jaunu situācijas loģiku. Ieguvumi bija vairāki. Vispirms – atradās vieta apjomīgā drēbju skapja iebūvei, nākamais – lielāku platību ieguva virtuve iepriekšējā kabūzīša vietā, starpsiena starp gaiteni un viesistabu organiski nodalīja zonas ar dažādu funkciju, turklāt radīja vietu spogulim no gaiteņa puses un TV ekrānam no viesistabas puses. Apjomīgā drēbju skapja lielizmēra bīdāmās durvis vairāk nekā 3 metru augstumā un arī ieejas durvju virsma ir ar pārdomātu dekoratīvo risinājumu. Izmantojot jaunākās paaudzes frēžu tehnoloģiju iespējas, plakņu virsma ir uzirdināta ar reljefi vijīgu rakstu, kura motīvs joslās atkārtojas arī citās pirmā līmeņa telpu durvīs. Gaiteņa grīdas segums veidots ar lakonisku un precīzu grīdas flīžu rakstu, kur ornamentu viducī iebūvēti gaismas ķermeņi ar kustību sensoriem, vizuāli pagarinot gaiteni. Jāatzīmē, ka nevienā apartamentu detaļā vai niansē nav sastopama Misis Nejaušība, bet gan valda strikta organizētība – gaitenī grīdas iebūvētie gaismas ķermeņi ir uz vienas ass ar griestos iebūvētiem gaismekļiem, flīžu līstes ir iebūvētas sienu plaknēs, ornamentu raksta turpinājumi vienas telpas ietvaros vai grīdas segumos no telpas telpā ir koordinēti – bez neloģiskiem pārrāvumiem, prasot augstu kvalitāti no būvniekiem.

Interjera dizaineri apartamentos norāda uz vairākiem dekoratīvi un konstruktīvi izteiksmīgiem akcentiem ar stilistiski radošiem autorrisinājumiem – dienas gaismas iepludināšana telpā, apdares materiālu izvēle un to kombinēšana (piemēram, ādas apdare skapja atvilktnēm), eleganta funkcionālo stiprinājumu noslēpšana, bezkompromisa kvalitāte (lasīt arī – budžetā neierobežota) ik niansē. Uz otro stāvu tika izbūvētas jaunas – daudz ērtākas un plašākas – kāpnes, paplašinot arī tām atvēlēto telpu un iepludinot pirmā stāva gaitenī dienas gaismu no otrā stāva jumta stiklojumiem. Savukārt virs iebūvētā gaiteņa skapja instalēta matēta stikla josla, kas, lai arī skopi, tomēr iepludina gaitenī dienas gaismu, bet ar apdomu izvēlētās gaišās un pulētās plaknes un spoguļvirsma atstaro pat niecīgāko gaismas daudzumu, izplatot to telpā.

Kāpnes ir burtiski pakārtas gaisā, balstošo metāla konstrukciju apslēpj starpsiena, un tām caurvijusies pēc speciāla pasūtījuma izgatavotā Bohēmijas kristāla lustra 6 metru garumā ir apliecinājums konstruktoru un būvnieku varēšanai, kas vienmēr būs pamatā radošu ideju pilnvērtīgai realizācijai. Klasiski iekārtotas abas dzīvokļa guļamistabas – viesu un saimnieku, kas papildinātas ar aksesuāriem, kuri personalizēti ar iniciāļiem. Samērīgās proporcijās viesistabā un arī guļamistabās dominē violetās nokrāsas, ņemot vērā īpašnieka simpātijas pret šo toņu gammu. Visfunkcionālākā telpa ir virtuve ar pārlaicīgo un universālas formas labi zināmo "Bulthaup" aprīkojumu no SEDES interjera salona un tikpat lakoniskas formas KFF koka ēdamgaldu, pilnībā attaisnojot izmeklētu un augstvērtīgu dažādu materiālu kombināciju. Ieturētas formas kristāla lustra atdzīvina telpu ar gaismas ņirboņu caur kustīgajiem elementiem, un krāsoto sienu apdare pieskaņojusies kopējam konceptam – atturīga vienkāršība ar funkcionālisma pieskaņu, kam pakļauta arī pusmatētās darba virsmas apdare un stikla paneļu segums sienām.

Viesistabas stilā proporcionāli mijas modernas un klasiskas vērtības ar košiem lillā noskaņu toņiem apdarē un mīkstajās sēdgrupās. Tikpat aktīvi telpas elementi ir grezna kristāla lustra un kamīns ar marmora apdari. Lai telpu nepārblīvētu, pastiprinātāji un mūzikas centrs iebūvēti zemā plauktā, skaļruņi nemanāmi izvietoti telpā.

Nereti vannas istabu iekārtojums dizaina dzīvokļos pārsteidz ar īpašu izdomu, ikdienas rituālu telpām piešķirot īpašu stilu un raksturu, kā arī ievērojot perfekciju izpildē. Ir piedomāts pie higiēnas telpu stila, ar gaišu toņu dominēšanu radot tīrības noskaņu saimnieku vannas istabā un atraktīvāk un austrumnieciskos ritmos veidojot viesiem paredzēto sanitāro mezglu.

Dekoratīvajā noformējumā atsevišķos fragmentos tiek izspēlēts tauriņa motīvs, kam ir savi iemesli – tā ir krāšņa un neatkārtojama dabas parādība, kura gadsimtu gaitā iedvesmojusi arī filozofisko domu. Dzīvoklim ir piešķirts nosaukums "Taureņu lidojums tumsā", gandrīz kā stāstam vai teātra izrādei. Konkursa "Gada balva dizainā 2012" nominācijā "Interjera dizains" apartamenta stils piesaistīja vērtētāju uzmanību un saņēma simpātiju balvu.

Taureņu lidojuma motīvs caurvij apartamentus, krāšņiem vai stilizētiem tauriņiem nosēžoties detaļās, virsmās, gleznās. Lielformāta eļļas gleznas ar tauriņiem ir interjera dizaineres Andas Skorodjonokas dāvana īpašniekiem. Pārsteidzoši – tāds bija pasūtītāju vērtējums, iepazīstoties ar gala rezultātu, kas iemiesojis privātas vēlmes, modernas dizaina tendences un klasiskas vērtības nevainojamā izpildījumā.

*Projekta autori – Anda Skorodjonoka, Ēriks Karlsons, Jurijs Domožirovs; "SEDES" interjeru salons. Aprīkojums – "SEDES" interjeru salons: "Pataviumart", "DOLFI", "Bulthaup", KFF, "Herve Gambs", "Gutmann", "TRECA de Paris", "DEDON", "IPE Cavalli". "SEDES" interjeru salona partneri: "Parketa nams", "Kamīnu nams", salons "Excent", "Royal Bathrooms", "Reliņš".

 

City24.lv iesaka:

UZKARSĒ RUDENI AR KARSTAJIEM PIEDĀVĀJUMIEM JAUNAJOS PROJEKTOS!

Atdzimst 31 hektārs Mežaparka apkaimes vērienīga projekta "Mežaparka Rezidences" veidolā

27.10.2016

alt
alt

Šogad nekustamo īpašumu tirgū vērojami vairāki uzlabojumi

28.10.2016

Saistītās ziņas

alt

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

alt

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

alt

Žūrija vērtēs 90 pretendentes titulam "Gada labākā būve 2020"

alt

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Koka dārgumi: mājas, ar kurām lepojas paaudzēs

alt

Smalkais stils Beberbeķos: villa 1 200 000 EUR vērtībā

alt

Pagarināts pieteikumu termiņš skatē "Gada labākā būve Latvijā 2020"

alt

Bērni mācās, bet vecākiem jāstrādā – kā sadalīt telpu?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu

3

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

4

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

5

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

6

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

alt

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

alt

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu