Šogad nekustamo īpašumu tirgū vērojami vairāki uzlabojumi

Šogad nekustamo īpašumu tirgū vērojami vairāki uzlabojumi, kas varētu liecināt par iespējamu attīstības perspektīvu nākotnē, stāsta «Domuss» direktors Ralfs Jansons.

Mājokļu tirgus, Komercplatības, Investīcijas un kredīti

Pirmkārt, norādīja Jansons, lieli un starptautiski investīciju fondi, ieskaitot fondus no ASV, Latvijā sākuši pirkt "prime" segmenta nekustamos īpašumus - piemēram, ASV investīciju fondu grupas NCH pārdotā "Riga Plaza", kā arī notikušie darījumi ar tirdzniecības centriem "Alfa", "Domina" un "Olimpija".

"Otrkārt, attīstītāji atkal sākuši interesēties par labi novietotiem zemesgabaliem. Pēckrīzes gados tas netika novērots, šis ir pirmais gads, kad šāda tendence parādījusies un attīstītāji redz jēgu attīstīt projektus dažādos īpašumu segmentos. Treškārt, daudzi ar tirdzniecību, loģistiku un ražošanu saistīti uzņēmumi meklē iespējas paplašināties. Arī banku finansējums šogad kļuvis krietni pieejamāks," sacīja Jansons.

Taujāts, vai tas viss liecina par attīstības perspektīvu, Jansons sacīja, ka "patlaban ir redzama mirāža un mēs jau dzirdam dažas skaņas, tikai vēl nevar īsti saprast, vai skaņas nāk no šīs mirāžas puses vai no otras puses".

"Te Rīga ir jāsalīdzina ar Tallinu un Viļņu. Ja skatāmies no dzīvojamā segmenta puses, tad pieprasījums pēc mājokļiem un jauno dzīvokļu būvniecība Tallinā un Viļņā būtiski pārsniedz to, kas notiek Rīgā. Ja Rīgā mēnesī tiek nopirkti aptuveni 100 jauni dzīvokļi, tad Tallinā tie ir aptuveni 200 dzīvokļi, bet Viļņā - vairāk nekā 300 dzīvokļi. Protams, jāsaprot, ka to veicina jaunās darbvietas, kas pēdējo gadu laikā ir radītas Tallinā un Viļņā. Pārsvarā tas ir noticis tādēļ, ka lielas ārvalstu kompānijas izvietojušas savus birojus Tallinā un Viļņā, bet tajos strādājošie cilvēki var atļauties pirkt mājokļus," skaidroja Jansons.

Viņš sacīja, ka, iebraucot Tallinā un Viļņā, ir labi redzams, ka dzīvojamo un biroju ēku segmentā Rīga no šīm pilsētām atpaliek. Jansons uzskata, ka ir neiedomājami, ka Tallinā un Viļņā šī attīstība notiek, bet Rīgā varētu turpināties šībrīža lēnais temps.

Jansons norādīja, ka Rīgā bija vairāk to īpašumu, kurus krīzes laikā pārņēma bankas un pēc tam visus šos gadus pārdeva zem pašizmaksas, ļoti būtiski ietekmējot tirgu. Tagad banku meitasuzņēmumu ietekme tirgū gan ir samazinājusies līdz minimumam.

"Otrs faktors, kāpēc attīstība Rīgā ir lēnāka, ir tas, ka kopējais aizņēmumu apjoms līdz šim ir tikai samazinājies un tikai tagad ir sagaidāms, ka tas varētu sākt augt. Lietuvā un Igaunijā tas nebija novērojams, tāpēc tas liek domāt, ka tūlīt, tūlīt Rīgas īpašumu tirgū notiks eksplozija. No otras puses, jāsaprot, ka kaimiņvalstīs gan valsts, gan pašvaldības ir intensīvi strādājušas pie investīciju piesaistes. Redzams, ka Tallinai un Viļņai tas ir ļoti labi izdevies, cerams, ka tas notiks arī Rīgā. Piesaistot investīcijas, nav zaudētāju - jaunu darbvietu radīšana ir visu interesēs," sacīja Jansons.

 

City24.lv iesaka:

UZKARSĒ RUDENI AR KARSTAJIEM PIEDĀVĀJUMIEM JAUNAJOS PROJEKTOS!

Taureņu lidojums tumsā jeb iedvesmojošs dzīvoklis Rīgas centrā

27.10.2016

alt
alt

Deviņos mēnešos sarucis mājsaimniecībām mājokļa iegādei izsniegto kredītu apmērs

31.10.2016

Saistītās ziņas

alt

Gada skatītākie privātmāju un investīciju objektu sludinājumi

alt

Tendences un izaicinājumi nekustamā īpašuma tirgū 2018

alt

Nākamā krīze var būt saistīta ar nekustamo īpašumu tirgu

alt

Nekustamo īpašumu nozarē ir sācies jauns laikmets - PropTech

alt

Pieaug "Merko Ehitus" pusgada apgrozījums un peļņa

alt

Nekustamo īpašumu nozares forums BREL šogad pievērsīsies nākotnes tehnoloģiju tendencēm

alt

Latvijas nekustamā īpašuma profesionāļi: nav nekāda pamata runāt par tuvojošos krīzi

alt

Vērtē eksperti: kāds 2017.gads bijis nekustamo īpašumu tirgū?

alt

"Hanner" Latvijā investēs 34 miljonus eiro

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā