Ieteikumi, kā rudenī un ziemā mājokļa interjeru padarīt mājīgāku

Tumšajā rudens un ziemas periodā, kad saules pielietas debesis nemanot nomainījuši pelēki, savilkušies lietus un sniega mākoņi, bet tumsa ik dienas iestājas arvien ātrāk, neatliek nekas cits, kā siltuma un mājīguma sajūtu mājās radīt pašu spēkiem. Lai ik dienas savās mājās varētu smelties gaišumu un pozitīvas emocijas, piedāvājam ņemt vērā gaismas virteņu darbnīcas «Cherry Picking» saimnieces Līvas Vīgantes sagatavotos ieteikumus. 

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenes

Izrotā mājokli ar gaismas virtenēm

Viena no rudenim un ziemai raksturīgākajām iezīmēm ir tumšie vakari, tāpēc, lai savā mājoklī radītu mājīgu noskaņu, ir svarīgi tajā gaismu ienest pašam. Skaists, salīdzinoši vienkāršs un finansiāli izdevīgs veids, kā to izdarīt, ir to izdekorēt ar gaismas virtenēm. Tās ne vien telpās ienes gaišumu un siltumu, kas cilvēkiem trūkst gada tumšajos un drēgnajos mēnešos, bet kalpo arī kā viegli maināms un variējams interjera dizaina elements, jo jebkurā brīdī viena toņa bumbiņas var nomainīt pret citām, tādējādi virteni pielāgojot svētkiem, gadalaikam vai, piemēram, jaunā mājokļa krāsu toņu gammai. Gaismas virtenes ir arīdzan laba alternatīva svecēm, jo tās var atstāt bez uzraudzības. Piemēram, nakts laikā, lai būtu patīkami iemigt, un bērni un vecāki varētu aiziet uz labierīcībām, neslēdzot lielo gaismu. 

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenesTāpat iespējams rotaļāties arī ar virteņu izvietošanu. Piemēram, tās var izstiept visā garumā un ļaut tām nokarāties no aizkaru stangas vai arī pilnā garumā izkārtot uz gultas galvgaļa, plaukta vai jebkuras citā vietā – virtenes it visur spēs radīt mājīgu noskaņu. Vēl virteni iespējams salikt kaudzītē un ievietot kādā skaistā, caurspīdīgā stikla traukā vai grozā – tādējādi tās izskatīsies pēc maza, omulīga ugunskura. 

Gaismas virteņu darbnīcas "Cherry Picking" saimniece un sajūtu medniece Līva Vīgante stāsta, ka ikvienam ir iespējams izveidot tādu virteni, kādu vēlas, jo piedāvājumā ir 60 toņi, no kuriem var veidot gan vienkrāsainas, gan krāsainas virtenes. Viņa norāda, ka ik sezonu aktuālie toņi mainās, taču arvien populārāks paliek skandināvu dizaina minimālisms – pelēki, gaiši, melni, kā arī pieklusināti, mierīgi krāsu toņi, piemēram, maigi rozā. "Latvieši labprāt izvēlas arī košos toņus, piemēram, oranžo, bet tas vairs nav tik tīrs tonis, kādā agrāk krāsojām virtuves," zina teikt L.Vīgante.

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenes

Gaismas virtene ir domāta patīkamas noskaņas radīšanai, tāpēc ir jāsaprot, kādam nolūkam to mājoklī izmantosi. Piemēram, ja vēlies savu mājvietu padarīt gaišāku un omulīgāku, izvēlies virteni gaišākos toņos, bet, ja plāno to atstāt ieslēgtu arī naktī, vari izvēlēties tumšākus, ne tik spilgtus toņus. "Ja paņemsi, piemēram, melnas bumbiņas, tās kā oglītes kvēlos tumsā un ar tām būs pietiekami, lai justos mājīgi un spētu orientēties telpā," skaidro gaismas virteņu darbnīcas saimniece. 

Iededz gaismiņas logos

Rudens un ziemas laikā ir svarīgi, lai mājās būtu pēc iespējas vairāk dažādu gaismas avotu, jo tie kompensē dienas gaismas trūkumu. "Cherry Picking" izveidotāja stāsta, ka gada tumšajos mēnešos mājokli padarīt mājīgāku var arī ar gaismiņām logos, jo tās rada sajūtu, ka mājas sagaida savu saimnieku: "Latvijā tas nav tik aktuāli, taču Skandināvijas valstīs ir populāri katrā logā ielikt nelielas lampiņas ar abažūriem. Tās ik vakaru tiek ieslēgtas un rada gan patīkamu, siltu un aicinošu noskaņu, gan noder praktiski, lai atvairītu zagļus un radītu iespaidu, ka mājokļa saimnieks ir mājās. Mēs Latvijā liekam gaismiņas logos Ziemassvētku laikā, taču pārējā laikā un tieši tādas lampiņas mūsu logos neesmu manījusi".

Izkarini āra virtenes pie mājas un dārzā

Ļauj mājām sevi sagaidīt! Lai gada tumšajos mēnešos savu dzīvesvietu padarītu siltāku un omulīgāku, izdekorē ar gaismiņām ne vien logus, bet arī savas mājas terasi un dārzu. Tādējādi patīkami un gaiši jutīsies ne vien tad, kad nonāksi savā miteklī, bet jau tam tuvojoties. 

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenes

Lielisks un elegants veids, kā radīt noskaņu, ka mājas tevi sagaida, ir izkārt piemājas teritorijā āra virtenes ar LED spuldzītēm – tās ir askētiskas, ieturētas, taču to siltā gaisma rada omulīgu noskaņu. "Agrāk āra virtenes izmantoja svētkos, piemēram, kāzās, Ziemassvētkos, taču tās izskatās tik skaisti un patīk tik ļoti, ka arvien vairāk cilvēku izvēlas pagalmu un terasi ar tām rotāt arī ikdienā," zina teikt L.Vīgante. 

Radi komfortu ar plediem un spilveniem

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenesGada aukstākajos mēnešos ģimenes arvien vairāk laika pavada tieši mājās. Lai sava mājokļa sienās justos omulīgi un silti, izvelc no skapja (vai iegādājies) siltus kvalitatīva materiāla pledus un spilvenus, kurus vari izvietot, piemēram, uz dīvāna viesistabā. Dienas laikā tie kalpos kā interesants interjera dizaina elements, bet vakarā tā vien gaidīs, kad paņemsi siltu tējas krūzi un kopā ar ģimeni draudzīgi tajos ierušināsies, lai pārrunātu dienas gaitas vai baudītu citas patīkamas nodarbes savu tuvāko lokā. 

Dekorē mājokli ar augiem un ziediem

Gada drūmākajā periodā patīkamāku noskaņu mājās palīdzēs radīt arī augi. Kamēr pavasarī un vasarā mājoklis nav iedomājams bez grieztiem ziediem, rudenī un ziemā mājokļa atsvaidzināšanai un patīkamas noskaņas radīšanai piemērotāki būs mākslīgie ziedi. Cilvēkiem agrāk bija stereotips, ka mākslīgie ziedi ir bezgaumīgi, taču mūsdienās tiek strādāts pie tā, lai tie būtu patiesi skaisti un iespējami atgādinātu īstos ziedus. Tieši tāpēc, ja nevēlas vai nav pacietības rūpēties par augiem mājās turēt augus, tā ir laba alternatīva, ar ko jebkurā gada laikā tos aizstāt.

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenes

"Lielisks interjera elements, kas labi aizpilda telpu, ir milzīgas vāzes ar nelielu atveri, kurā var ielikt vien pāris ziedus. Ja rudens un ziemas periodā ir vēlme pēc kā skaista, iesaku šādā vāzē ielikt tos pašus mākslīgos ziedus – tas izskatīsies gan gaumīgi, gan radīs omulīgāku noskaņu," iesaka gaismas virteņu darbnīcas saimniece. 

Rudens un ziemas sezonā telpās dzīvību un patīkamu noskaņu palīdzēs radīt arī telpaugi – kaktusi, fikusi, dažāda tipa palmas un citi izturīgi augi. Aktīva dzīvesveida piekritēju mājokļiem piemēroti ir arī par sukulentiem, jo tie prasa maz rūpes un nav bieži jālej. 

Iekļauj interjerā iedvesmojošus un personiskus nieciņus

Radi mājoklī tādu atmosfēru, kurā jūties labi! Lai to izdarītu, ir noderīgi mājokļa interjeru dekorēt un papildināt ar dažādiem personiskiem elementiem, piemēram, savām bildēm, iedvesmojošiem saukļiem foto rāmjos vai dažādiem paša gatavotiem nieciņiem, kas ik brīdi ir acu priekšā un raisa patīkamas atmiņas, emocijas un asociācijas. Atceries – jo mājīgāks būs mājoklis, jo vairāk tajā patiks uzturēties!

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenes

Piešķirti 8,4 miljoni eiro studentu mājokļu projektam

14.11.2016

alt
alt

Eksperta viedoklis: Saredz perspektīvu un labu atdevi no studentu tipa mitekļu attīstīšanas Latvijā

15.11.2016

Saistītās ziņas

alt

Kā interjerā uzburt Ziemassvētku pasaku bez eglītes? Viegli!

alt

Konkurss! Laimē "Cherry Picking" sajūtu virteni sava mājokļa iekārtošanai!

alt

Krāsu terapija: kādus toņus izvēlēties mājokļa un biroja iekārtošanai

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos