Krāsu terapija: kādus toņus izvēlēties mājokļa un biroja iekārtošanai

Interjera dizainā izmantotā krāsu toņu gamma telpās rada īpašu atmosfēru un noskaņu. Izvēlētās krāsas spēj ietekmēt gan mūsu fizisko, gan psiholoģisko stāvokli, tāpēc pirms mājokļa un biroja iekārtošanas  ir būtiski zināt to nozīmi un ietekmi uz cilvēku. Gaismas virteņu darbnīcas «Cherry Picking» saimnieces Egija Taube un Līva Vīgante piekrita pastāstīt savus novērojumus, ar kādu krāsu sajūtu virtenēm latvieši izvēlas papildināt savu interjeru, kā arī iesaka, kādus toņus vislabāk izvēlēties mājokļa un biroja iekārtošanai.

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenes

Krāsas izdala vibrācijas un enerģiju – katra no tām staro citādi un spēj ietekmēt gan cilvēka organismu, gan uztveri un sajūtas. Zinot krāsu nozīmi, ietekmi uz cilvēku un pielietojot krāsu terapiju, mēs varam noskaidrot, kas mums pietrūkst, to kompensēt un radīt sevī un apkārtējā vidē līdzsvaru. Nereti mēs spējam saskatīt vien acīmredzamo, piemēram, problēmas darbā vai ģimenē, taču neiedomājamies, ka to spēj ietekmēt arī krāsas, kādās esam iekārtojuši mājas vai biroju. Saprotams, pēc sienu nokrāsošanas citā tonī, problēmas netiks atrisinātas, tomēr tas var radīt pozitīvu iespaidu. Atmosfēru un noskaņu telpā un pašā cilvēkā var mainīt arī interjera dizainam izvēlētie dekori, piemēram, tās pašas gaismas virtenes, kurās apvienoti divi būtiski labsajūtas elementi – gaisma un krāsa. 

"Cherry Picking" darbnīcas saimnieces Egija Taube un Līva Vīgante ievērojušas, ka latvieši ļoti bieži izvēlas gaismas virtenes, kurās ir oranžā un zaļā krāsa, brūnie, violetie, kā arī pelēkie un sārtie krāsu toņi. 

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenesOranžā krāsa, kurai priekšroku dod aktīvi cilvēki, ir laimes un prieka krāsa, kas izraisa optimismu un dod enerģiju. Sajūtu virteņu veidotājas spriež, ka cilvēki paši sajūt, kas viņiem ir nepieciešams, tādēļ neapzināti izvēlas virtenes krāsās, kādu viņiem trūkst. "Piemēram, tas, ka daudzi latvieši izvēlas bumbiņas oranžos toņos, nozīmē, ka viņi meklē mundrumu un pozitīvismu. It īpaši tas attiecināms uz gada tumšajiem mēnešiem, kad oranžā krāsa un gaisma ir vairāk pieprasīta, kas nozīmē, ka jau zemapziņā mēs sagatavojamies drūmā rudens un ziemas perioda pārvarēšanai. Izvēlēties oranžas bumbiņas virtenei ir gluži kā rudenī veikalos ieraudzīt pirmos mandarīnus un sajust, kā cauri ķermenim izskrien laimes sajūta," skaidro gaismas virteņu darbnīcas saimnieces. 

Pircēju vidū populāra ir arī zaļā jeb dzīvības krāsa, kas pēc garajām darba dienām palīdz noņemt nervu spriedzi. Tā kā pilsētās dzīvojošajiem ir ierobežotas iespējas atrasties dabā un uzņemt tās sniegto enerģiju, ar zaļām gaismas virtenēm  un citiem elementiem dažādos šīs krāsas toņos interjera dizainu visbiežāk papildina tieši pilsētnieki, tādējādi kompensējot dabas trūkumu. "Jāpiebilst, ka atšķiras arī tas, kādus krāsu toņus izvēlas pilsētā un laukos dzīvojošie. Ja pilsētnieki tiecas pēc zaļās krāsas, lauku cilvēki izvēlas mierīgākas krāsas, piemēram, linu, brūnos un baltos toņus. Viņi intensīvās dabas krāsas un to dziedinošo spēku uzņem visu laiku, tādēļ mājokli izvēlas dekorēt mierīgākos toņos," zina teikt E.Taube. 

Visai aktīvi tiek iegādātas arī virtenes violetā krāsā, kas patīk radošiem cilvēkiem. Kā novērojušas "Cherry Picking" darbnīcas saimnieces, virtenes violetos toņos (tāpat arī pelēkos) visbiežāk iegādājas vīrieši. Šī krāsa, kas vienlaikus atslābina un pievelk kā magnēts, sevī apvieno zilo un sarkano krāsu. Sarkanā ir uzbudinājuma krāsa, savukārt zilā rada mieru, tādēļ tas, kādu efektu violetie toņi radīs telpās, atkarīgs no tā, kura no šīm krāsām ir lielākā daudzumā un izteiktāka. 

Ieteikumi, kādas krāsas izvēlēties mājām un birojam

Mājokļa iekārtošanai gaismas virteņu darbnīcas saimnieces iesaka izvēlēties zilās krāsas toņus, jo tiem piemīt nomierinošs un atslābinošs efekts. Bērnistabā ieteicams izmantot zaļos, rozā, kā arī baltās krāsas toņus un nokrāsas, kas ir gan pietiekami dzīvespriecīgi un koši, gan tajā pašā laikā nomierinoši krāsu toņi.

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenes

Nomierinošu atmosfēru mājoklī radīs gaismas virtenes: Himalaju zieds un Salna. 

Bērnistabai piemērotākās gaismas virtenes: Karamele, Ziedošās vārpas (meitenēm), Pavasaris un Novakars (zēniem). 

Visvairāk sava laika mēs ikdienā pavadām darbā, tāpēc ir svarīgi, lai darba vietā būtu radīta tāda vide, kurā jūtamies labi. Birojos visbiežāk ir izveidotas dažādas zonas. Viena no tām ir aktīvā darba zona, kurā nepieciešams izvēlēties tādas krāsas, kas darbiniekus rosinātu uz produktīvu strādāšanu, un atpūtas zona, kurā vajadzētu izmantot mierīgākas krāsas, lai spējam uz brīdi nomierināties un atslābt. 

Aktīvajā darba zonā ieteicams izmantot sarkanos, oranžos un dzeltenos toņus, jo tie dod enerģiju un rosina uz aktivitāti, kā arī zaļos toņus, savukārt atpūtas telpai piemēroti būs nomierinošie zilie toņi, nervu spriedzi mazinošie zaļie toņi, kā arī dažādi mierīgi toņi (pelēkie, brūnie), kas papildināti ar košākiem akcentiem.

Cherry Picking sajūtu virtenes, Cherry Picking sajūtu virtenes

Aktīvai darba zonai piemērotākās gaismas virtenes: Mandarīns, Lilija un Saulespuķe (sarkanie, oranžie un dzeltenie toņi); Āboliņš un Pavasaris (zaļie toņi).

Patīkamu un nomierinošu atmosfēru biroja atpūtas zonā radīs gaismas virtenes: Magone (pelēkie toņi kombinācijā ar sarkano), Āboliņš, Pavasaris (zaļie toņi), Salna un Himalaju zieds (zilie toņi).

SEB banka un ALTUM paraksta līgumu par daudzdzīvokļu māju siltināšanu

16.11.2016

alt
alt

Latvijā palēnām sāk novērtēt koka māju būvniecību

17.11.2016

Saistītās ziņas

alt

Kā interjerā uzburt Ziemassvētku pasaku bez eglītes? Viegli!

alt

Konkurss! Laimē "Cherry Picking" sajūtu virteni sava mājokļa iekārtošanai!

alt

Ieteikumi, kā rudenī un ziemā mājokļa interjeru padarīt mājīgāku

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība