Rīgas bulvāru lokā iemirdzas atjaunotais "Alfrēda nams"

Viena no latviešu izcilā arhitekta latvieša – Jāņa (Johanna) Fridriha Baumaņa ievērojamākajām neorenesanses un eklektisma stila mantojuma ēkām Rīgas bulvāru lokā – daudzdzīvokļu nams Alfrēda Kalniņa ielā 6 atguvis agrāko spozmi un ver durvis jaunajiem iemītniekiem. Turklāt Ziemassvētku laikā sagādāta īpaša iespēja: potenciālie nama iemītnieki varēs iegādāties dzīvokļus par pievilcīgāku cenu!

Īpašumi Latvijā

Izcilā latviešu komponista, ērģelnieka un diriģenta, pirmās latviešu klasiskās operas "Baņuta" autora vārdā nosauktajā – Alfrēda Kalniņa ielā pilnībā atjaunotais un renovētais "Alfrēda nams" saglabājis savu vēsturisko vērtību apvienojumā ar mūsdienu tehnoloģijām un jaunām komunikācijām. 

Izcila vieta

A. Kalniņa iela ir ar savu, vēsturisko šarmu: tā veidojās pēc pilsētas vaļņu nojaukšanas 19. gadsimta 60. gados, un kopš tā laika ir atrodama pilsētas ielu sarakstos. Iela, kas mūsdienās savieno Marijas ielu ar Kr. Barona ielu, ir taisnākais ceļš uz Vērmanes dārzu, ne velti A. Kalniņa iela vispirms dēvēta par Mazo parka ielu un pēc tam par Parka ielu. Šajā ielā 20 gs. 30. gados bija izvietoti īres dzīvokļi un izdeva mēbelētas istabas, šeit mitinājušies daudzas, latviešu kultūrā nozīmīgas personības kā, piemēram, komponists Emīls Dārziņš, rakstnieks un dzejnieks Jānis Poruks un dzejnieks Kārlis Krūze, kas labprāt brīvo laiku pavadījuši līdzās esošajā, zaļajā un mājīgajā Vērmanes dārzā. Šajā ielā pamati likti arī avīzes "Jaunākās ziņas" un Emīlijas Benjamiņas panākumiem, kurus līdz mūsdienām apliecina turpat, A.Kalniņa un Kr. Barona ielas stūrī esošais, Rīgas centra greznākais - Benjamiņu nams, kur pašlaik izvietota viesnīca "Europa Royale". 

Īpašumi Latvijā

"Alfrēda nams" atrodas izcilā vietā: tas ir pats pilsētas centrs, kuru ieskauj vēsturiskie bulvāru loka nami, tomēr nostāk no dinamiskajām Kr. Barona un Marijas ielām, pāris soļu attālumā ir gan visa transporta infrastruktūra, iepirkšanās centri un tirgus, gan arī izklaides vietas: restorāni un kafejnīcas un Vecrīga, līdzās esošais zaļojošais Vērmanes dārzs ir piemērota vieta nesteidzīgām pastaigām vai aktīvākam dzīvesveidam, piemēram, ikrīta krosiņam, bet no "Alfrēda nama" logiem paveras skats uz ikviena Latvijas iedzīvotāja tik nozīmīgajām Rīgas dominantēm: Brīvības pieminekli, Operu, Bastejkalnu, Universitātes ēku, Mūzikas akadēmiju un citi.

Kultūrvēsturisks piemineklis

Saudzīgi, ar pietāti pret vēsturisko mantojumu, kluba tipa atjaunotais "Alfrēda nams", līdzīgi kā viss Rīgas vēsturiskais centrs, ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Šī neorenesanses ēka ir tipisks 19. gadsimta otrās puses produkts, kam ir īpaši raksturīga ēku fasāžu apdare: krāšņas logu aiļu apmales, dzegas, joslas u.c. elementi, veidojot līdzsvarotu un mākslinieciski izteiksmīgu kompozīciju: šai laikā Rīgas bulvāru ansamblī tapušie eklektisma stila īres nami nosaka pilsētvides tēlu. 

Tolaik izplatīts apbūves paņēmiens bija būvēt namus pa perimetru ar diezgan plašu iekšējo pagalmu, no kura gaismu ņem uz to pavērsto dzīvokļu logi, bet tie dzīvokļi, kuru logi vērsti gan uz pagalmu, gan ielu, ir vēl gaišāk apgaismoti. Izņēmums nav arī ēka "Alfrēda nams".

Atjaunotais "Alfrēda nams", kurš ar līdzās esošajām ēkām veido interesantu telpas atkāpinājumu no ielas apbūves līnijas, ir pirmā, akadēmiski izglītotā arhitekta – latvieša Jāņa (Johanna) Fridriha Baumaņa radīts. Šī ēka A. Kalniņa ielā 6 tiek dēvēta par vienu no ievērojamākajiem arhitekta Baumaņa devumiem Rīgas centra bulvāra arhitektūrā (kurā teju trešdaļa namu jeb 54 ēkas tapušas pateicoties tieši viņa projektiem),  līdztekus tādiem J.F. Baumaņa darbiem kā Mūzikas akadēmijas un Augstākās tiesas nams un citi. 

Viņa projektētās celtnes, neatkarīgi no to funkcijas, tika veidotas ar iluzorām fasādēm, kurās vienmērīgā ritmā kārtotas arhitektoniskās detaļas, kas lielākoties aizgūtas no iepriekšējiem arhitektūras stiliem. Tomēr Baumaņa celtnes atšķīrās mākslinieciskā veidola un pilsētbūvnieciskajā ziņā. Dzīvojamo ēku fasādes bija raksturīgas gan ar  renesanses, gan gotikas iezīmēm un dažkārt bija sastopami šo abu stilu sajaukumi.

Mūsdienīgas ērtības apvienojumā ar vēsturisko elpu

"Alfrēda namā" neoklasicisma un eklektikas elementi ir saudzīgi restaurēti un saglabāti: ēkai ir atjaunota fasāde, kāpņu telpa un greznā parādes ieeja. Apdarē izmantots un ar izsmalcinātiem elementiem rotāts dabīgais akmens un matētas sarkanas krāsas dekoratīvie ķieģeļi.

"Alfrēda nams" sastāv no diviem korpusiem ar plašu iekšpagalmu, kas savienoti ar greznu vestibilu.

Potenciālajiem nama iemītniekiem tiek piedāvāti 36 dzīvokļi platībā no 57 līdz 154 kvadrātmetriem, bet īpašajā Ziemassvētku akcijas laikā "Alfrēda namā" būs iespējams iegādāties atsevišķus dzīvokļus par pievilcīgu cenu - no 2000 eiro kvadrātmetrā.

Īpašumi Latvijā

Vairākos dzīvokļos, kas ir raksturīgi ar augstiem griestiem, saglabāti un atjaunoti vecie kamīni, ir izbūvēta kondicionēšanas sistēma. Mansarda studio tipa dzīvokļi izceļas ar īpaši augstiem griestiem un mūsdienīgu plānojumu.

Ēkas iemītniekiem pieejama Box-parking autostāvvieta, namā ir mūsdienīgs lifts, pieejamas noliktavas telpas. 

"Līdzīgi kā latviešu mūzikas pasaulē nozīmīgajā operā "Baņuta", kuras vadmotīvs ir cilvēka sapnis par laimi, šīs operas autora vārdā nosauktajā ielā esošais "Alfrēda nams" var kļūt par īstenojamu sapni ekonomiski aktīviem cilvēkiem ar ģimenēm, kuri novērtē gan centra namu vēsturisko šarmu, gan mūsdienīgas ērtības," saka Baltic Sotheby’s International Realty pārdošanas konsultante Inese Zaķīte

Vairāk fotogrāfiju aplūko galerijā!

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Konkurss! Laimē "Cherry Picking" sajūtu virteni sava mājokļa iekārtošanai!

02.12.2016

alt
alt

"Art Luxury House": nams ar jūgendstila šarmu logos

02.12.2016

Saistītās ziņas

alt

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" otrajai kārtai žūrija virza 79 būves

alt

Indijas vēsmas interjerā – iedvesmojies mājokļa iekārtošanai austrumnieciskā stilā

alt

Dzīvokļi dažādiem budžetiem, ko vari iegādāties Mārupē

alt

Četri forši dzīvokļi, ko šobrīd iespējams iegādāties Ādažos

alt

Lauku mājas, kas vilināt vilina dzīvot ārpus pilsētas

alt

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

"Gada labākā būve Latvijā 2018" aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

alt

Četri dzīvokļi Rīgā, kur netrūkst nekā jeb maksimālisma pieeja dzīvesvietā

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība