Darbību uzsāk Latvijā pirmā nekustamo īpašumu pūļa finansējuma platforma

Latvijā darbību uzsācis Bulkestate.com - pirmā pūļa finansējuma interneta platforma, kurā būs pieejami divi ar nekustamo īpašumu saistīti produkti.  Viens no tiem nodarbosies ar pūļa finansējuma (crowdfunding) piesaisti Latvijas un ārvalstu īpašumu darījumu īstenošanai, bet otrs piedāvās «pērkam kopā» iespēju nekustamā īpašuma jomā.

Pūļa finansējums jeb crowdfunding ir vienkāršs, efektīvs un sevi pierādījis veids, kā kolektīvi vākt līdzekļus un investēt kāda konkrēta projekta realizēšanā. Lai arī citviet pasaulē pūļa finansējuma mehānisms ir zināms un populārs jau aptuveni 15 gadus, Latvijā līdz šim šāda platforma nebija izveidota.

Tomēr līdz ar šī gada 12.decembri tas ir mainījies, jo Latvijas uzņēmums LP Private Property ir laidis klajā pirmo pašmāju nekustamo īpašumu pūļa finansējuma platformu Bulkestate.com. Platformas galvenie sadarbības partneri ir starptautiskā auditkompānija BDO Latvija, kura veiks platformas darbības auditu, kā arī tās pārstāve, zvērināta advokāte Vita Liberte ir platformas investīciju komitejas loceklis. Nekustamā īpašuma kompānija Ober Haus Real Estate Latvia veiks platformā izvietoto objektu vērtēšanu un realizāciju.  Ar jaunās crowdfunding platformas palīdzību tiks piesaistīts finansējums Latvijas nekustamā īpašuma darījumiem, kas, kā uzskata projekta veidotāji ne vien pavērs peļņas iespējas plašam ļaužu lokam, bet arī dos pozitīvu impulsu Latvijas nekustamo īpašumu tirgus tālākai attīstībai. 

Bulkestate.com platformā tiek piedāvāti divi ar nekustamo īpašumu saistīti biznesa modeļi:

1. Kolektīvo ieguldījumu pakalpojums

Pirmais no Bulkestate.com piedāvātajiem produktiem ir Latvijā pirmā crowdfunding platforma jeb kopīgi investīciju projekti. 

Bulkestate.com interneta platformā parādīsies attīstības projekts, kurā ikviens tiks aicināts ieguldīt paša izvēlētu summu (minimālā investīcija – 50 eiro) un noteiktā laika periodā gūt no tā peļņu. Piemēram, šobrīd mājas lapā ievietota informācija par pirmo investīciju objektu – īpašumu Ernestīnes ielā 37, kas atrodas zaļajā Āgenskalna rajonā. Tur norādīta informācija gan par pašu projektu, tā atrašanās vietu un pašreizējo stāvokli,  gan par finansējumu, atmaksas datumu (pēc 6 mēnešiem) un procentu likmi.

BDO Latvia pārstāve Vita Liberte norāda, ka Latvijā kolektīvo ieguldījumu pakalpojumam šobrīd nav īstas alternatīvas, jo pārējās Latvijas platformas strādā ar patērētāju kredītiem, nevis nekustamo īpašumu attīstību, kas ir lielāka riska ieguldījumi. Turklāt, iespēja piedalīties projektos ar 10-15% ienesīgumu būtu ne vien lielāka apjoma investoriem, bet arī cilvēkiem, kuri būtu gatavi ieguldīt vien dažus simtus eiro. "Bulkestate.com piedāvājums būs gada laikā, ar, piemēram, 300 eiro ieguldījumu nopelnīt 30 līdz 40 eiro," skaidro V.Liberte. 

Turklāt, ja projektam nepieciešamo naudas summu savākt neizdosies, visi iesaistītie ieguldītos finansiālos līdzekļus saņems atpakaļ.

2. Kolektīvā nekustamā īpašuma pirkšana

Otra metode, ko izmantos Bulkestate.com, ir "pērkam kopā" iespēja jeb kolektīvā nekustamā īpašuma pirkšana. Kā tas strādās? "Banku īpašumā ir daudzdzīvokļu mājas, kuras tiek tirgotas kā kopums, nevis kā atsevišķi dzīvokļi. Ar platformas palīdzību šiem dzīvokļiem, tiks atrasti pircēji, bet no bankas to izpirksim kā viens investors," skaidro Igors Puntuss, viens no projekta veidotājiem.

Platformas veidotāja izvēlētā bankas īpašumā klients varēs izvēlēties vēlamo dzīvokli un iemaksās rezervācijas naudu, piemēram, viena kvadrātmetra apmērā. Pēc tam, kad visi īpašumi būs atraduši savus saimniekus, tiks noslēgts trīspusējs līgums ar banku, klients iemaksās naudu par dzīvokli, bet Bulkestate.com ēkā veiks renovācijas darbus. Rezultātā klients par ļoti zemu cenu un izdevīgiem nosacījumiem sev iegūs īpašumu renovētā ēkā. 

"Kolektīvās pirkšanas gadījumā Bulkestate.com pircējiem sniegs iespēju iegādāties dzīvokļus par cenām, kuras parasti ir pieejamas tikai lieliem investoriem, kuru rīcībā ir nepieciešamie līdzekļi, lai iegādātos visu ēku kopumā," stāsta V.Liberte, piebilstot, ka kolektīvās pirkšanas gadījumā dzīvokļu cenas varētu būt par 15 līdz 20% zemākas nekā tirgus cenas, kas dzīvokļu pircējiem būtu ievērojams ietaupījums.

Tikmēr I. Puntuss spriež, ka šī pūļa finansējuma metode varētu pozitīvi ietekmēt Latvijas nekustamo īpašumu tirgu: "Bulkestate.com darījumi padarīs nekustamo īpašumu sektoru dinamiskāku, jo paātrinās pirkšanas – pārdošanas procesus, ļaujot pircējiem iegādāties vēlamo īpašumu par cenu zem tirgus vērtības, bet attīstītājiem ietaupīs pārdošanas laiku".

Jāpiebilst, ka visi objekti (gan investīciju, gan kolektīvās pirkšanas), kuri parādīsies Bulkestate.com mājas lapā, vispirms tiks rūpīgi pārbaudīti un izvērtēti no Investīciju padomes puses, kurā ietilpst gan paši projekta veidotāji, gan kompānija BDO Latvia, lai pārliecinātos, ka  Bulkestate klientiem tiek piedāvāti tikai labi pārdomāti projekti ar skaidri saprotamiem riskiem un kā no tiem izvairīties. Ja investīciju komiteja noraida projektu, tas netiek realizēts.

Pirmo Latvijas pūļa finansējuma platforma izstrādē ieguldīti 70 tūkstoši eiro, un to ir finansējuši Latvijas investori. Tehniskos darbus veica Latvijas web studija CUBE Aģentūra. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Sertificēti Baltic Sotheby`s International Realty aģenti cels vēl augstāk starpniecības pakalpojumu kvalitātes līmeni

15.12.2016

alt
alt

Rīgas centrā durvis vērs jauna dzīves telpa 26VESETAS

16.12.2016

Saistītās ziņas

alt

Pirmā mājokļa iegādes programmas nodrošināšanai atvēl 2,1 miljonu eiro

alt

"Swedbank" un "Altum" piedāvās mājokļu garantiju programmu jaunajiem speciālistiem

alt

Mājokļa iegādes programmā varēs pieteikties ģimenes, kurās aug bērni līdz 23 gadu vecumam

alt

Paplašināta mājokļu atbalsta programma - finansējumu var saņemt arī personas bez bērniem

alt

Paplašinās mājokļa atbalsta programmu

alt

Rīgā pulcēsies Baltijas nekustamā īpašuma nozares līderi

alt

Jauns podkāsts! Ekspertu sarunas ar EstateGuru

alt

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

3

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu

4

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

5

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

6

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

City24 redaktora izvēle

alt

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

alt

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

alt

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu