Teikas dzīvokļa pārvērtības: no neglītā pīlēna par skaistu gulbi

Nonākot šajā gaišajā un modernajā Teikas dzīvoklī, grūti iztēloties, ka vēl nesen tā vietā bija cits, pavisam neizteiksmīgs miteklis. Taču šādi gadījumi, kad no savu laiku nokalpojuša specprojekta dzīvokļa izdodas izveidot skaistu un modernu mājvietu ģimenei, ir labākais piemērs tam, ka uzdrīkstoties, pieliekot nedaudz izdomas un ņemot talkā palīdzīgas rokas, arī neglītu pīlēnu var pārvērst par skaistu gulbi, bet dzīvokli ar padomju laika dzīves elementiem – par pārdomātu un stilīgu dzīves telpu. 

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Plašais divistabu dzīvoklis, kurā noritēja pārvērtības, pieder jaunam pārim ar bērnu. Pieaicinot palīgā kompāniju Baltic Būves Centrs, tika uzstādīts mērķis 65,5 kvadrātmetrus lielo dzīvokli pārplānot un veikt tajā remontu. Kā stāsta kompānija, klients vēlējās paplašināt vannas istabu un apvienot to ar tualeti, kā arī uztaisīt garderobi. Turklāt, pēc visu darbu pabeigšanas, jaunā ģimene vēlējās ieraudzīt modernu, pārdomātu un stilīgu telpu bez padomju laika dzīves elementiem. Piedāvājam ieskatu veiktajos darbos, kā arī dažādus noderīgus ieteikumus, ko varat likt lietā, veicot remontu savā mājoklī. 

Plānojums un dizains

Telpu plānojums un vannas istabas labiekārtošana tika izpildīta ar Baltic Būves Centrs pastāvīgo partneri - dizaineri Oksanu Nikitenko, kura palīdzēja izvēlēties flīzes un santehniku. Savukārt par tehniskajām niansēm parūpējās pati Baltic Būves Centrs komanda.

Lieko detaļu demontāža 

Lai realizētu ieplānoto, tika pieņemts lēmums demontēt visas starpsienas (izņemot nesošās), jo jaunās gipškartona sienas ļauj realizēt ideālo izlīdzināšanu pie minimāla laika un līdzekļu patēriņa, kā arī ļauj paslēpt caurules un elektriku. Pēc sienu demontāžas tika noņemta arī vecā grīda līdz pašām betona plītīm.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Caurules un radiatori 

Vecā parauga radiatori tika aizvietoti ar mūsdienīgiem un ar tādu jaudu, kas atbilstoša jaunai istabu platībai. Stāvvadu caurules ir paslēpa aiz sienu apdares, kas papildu tika siltināta ar akmens vates palīdzību.

Šajā dzīvoklī, kā arī stāvu zemāk un augstāk tika nomainīti kanalizācijas stāvvadi, lai kaimiņi nākotnē plānojot savu remontu, neietekmētu paveikto. 

Ūdens un kanalizācijas izvadi tika nedaudz pārvietoti plānoto pieslēgumu vietās virtuvē un vannas istabā.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Jaunas grīdas 

Kluso grīdu pamatnoslēpums — līdzena virsma un kvalitatīvi, sausi materiāli. Kā tas bieži gadās veco laiku mājās, arī šajā Teikas dzīvoklī pēc demontāžas tika konstatētas lielas augstumu atšķirības, tādēļ par vispraktiskāko lēmumu tika pieņemta grīdas izlīdzināšana ar sausā betona palīdzību pēc Estrich tehnoloģijas.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Elektrotīkla maiņa 

Mājās, kas uzceltas padomju laikā un agrāk, ir maz rozešu, kā rezultātā ir grūti iztikt bez pagarinātājiem. Jaunais un pārdomātais rozešu un slēdžu plāns ar ērtiem augstuma līmeņiem ļāva sakārtot vizuāli nepievilcīgus metrus ar vadiem. Saskaņojot ar pasūtītājiem to atrašanās vietas, Baltic Būves Centrs veica elektrotīkla maiņu visās telpās, paslēpjot elektrosadales kasti vienā no garderobes skapja nodalījumiem. Tas tika piemeklēts ar vietas rezervi arī citai nepievilcīgai tehnikai — TV dekoderim un wi-fi rūterim. Interneta provaidera speciālisti palīdzēja ievilkt optiku sadales kastē, lai izvairītos no veco kabeļu "zirnekļu tīkla".

Guļamistabā tika uztaisīta dubulto slēdžu sistēma ērtākai gaismas ieslēgšanai kā pie ieejas un izejas, tā arī no abām gultas pusēm.

Sekojot līdzi kompānijas kvalitātes standartiem, rozetes, slēdži un pārslēdži tika izvēlēti no Schneider Electric Sedna sērijas.

Tā kā ir zināms, ka drīzumā ugunsgrēku signalizācija kļūs par obligātu mājokļa sastāvdaļu, virtuvē tika ievilkts kabelis, kā arī uzstādīts dūmu detektors.

Starpsienas 

Starpsienas tika izgatavotas pēc Knauf С 112 tehnoloģijas. Tas ir vienkārtas metāla karkass (75 mm), kas ir apšūts no abām pusēm ar divām Knauf plākšņu kārtām. Skaņas izolācijas nodrošināšanai starpsienā ir ievietotas 70 mm minerālvates loksnes. Pateicoties jaunām sienām, izstieptās formas guļamistaba tika sadalīta divās telpās — guļamistabā un garderobē (katra ar atsevišķu ieeju).

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Ventilācija 

Ventilācija ir palikusi savās vietās, jo telpu pielietojums nav mainījies. Pēc plastikāta logu uzstādīšanas vairākus gadus atpakaļ, ir parādījusies gaisa nepietiekamības problēma, tādēļ tika nolemts novērst šo problēmu, uzstādot 3 pašregulējošos ventīļus VTK-100 Airvent mājas ārējā sienā. Pašregulējošais gaisa vārsts strādā kopā ar termostatu, kas regulē aizbīdņa stāvokli. Gaisa spraugas regulēšana (tai skaitā arī gaisa plūsmas) tiek nodrošināta atkarībā no ārējā gaisa temperatūras. Vertikālā plāksne samazina gaisa plūsmu, kad ārā ir auksti, un palielina to, kad ir karsti.

Vannas istabas ventilācijai uzstādīja klusu ventilatoru ar taimeri.

Griesti 

Griesti tika izveidoti atbilstoši tehnoloģijai Knauf D113. Tie ir griesti ar viena līmeņa metāla konstrukciju. Papildu labākai siltumizolācijai virs griestu sistēmas tika uzlikts 50 mm minerālvates pārklājums un tvaika izolācijas plēve, lai novērstu kondensāta iedarbības ietekmi uz pašu minerālvati. Pateicoties šai konstrukcijai, var neuztraukties par iespējamu troksni no augšējiem kaimiņiem.

Sienas 

Visas ārējās sienas tika apšūtas pēc Knauf С623 standartiem. Sistēma iekļauj sevī arī minerālās vates plāksnes, kas ir nepieciešamas papildus termoizolācijai.

Dažu iekšējo nesošo konstrukciju apdares izlīdzināšanai tika izmantota vienslāņa apdare no Knauf plāksnem, izmantojot līmi, pēc standarta С611.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Dzīvojamā istaba 

Grīdas apdarei tika izvēlēts lamināts gaišā krāsā, kas atgādina parketu no maziem koka dēlīšiem.

Griesti un sienas tika nošpaktelētas un nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu siltos smilšu toņos. Iespējams, esat pamanījuši, ka krāsošana ir ieguvusi lielāku popularitāti, nekā tapešu līmēšana. Tā tiešām arī ir, jo tapetes ir grūtāk izvēlēties (patīkamu zīmējumu dažreiz nemaz nav tik viegli atrast), ir nepieciešama līme, zīmējumu motīvu pielāgošana, savukārt nepieciešamo krāsu toni iegūst jebkurā celtniecības veikalā no tūkstoš krāsu kataloga. Turklāt - krāsu atsvaidzināt ir daudz vieglāk nekā pārlīmēt tapetes. 

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Guļamistaba 

Te tika klāts tas pats lamināts, kāds dzīvojamā istabā. Dizaineru rekomendācija ir nemainīt grīdas materiālu un krāsu (tādējādi telpa tiek uztverta harmoniski), ja to neprasa īpaši apstākļi, kā, piemēram, paaugstināts mitruma līmenis.

Griesti un sienas tika nošpaktelētas un nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Lai nodrošinātu maigu un vienmērīgu gaismas diožu apgaismojumu, guļamistabā tika uztaisīta gipškartona kaste, kā arī uztaisīta aizkaru niša. Starp citu - ja aizkari tiek karināti no griestiem līdz grīdai, logs izskatās lielāks.

Bērnu istaba 

Pēc griestu un sienu špaktelēšanas, bērnu istaba tika nokrāsota pelēkajos toņos ar ūdens emulsijas krāsu, bet viena siena - aplīmēta ar tapetēm. Neskatoties uz sabiedrībā izplatīto uzskatu par pelēkās krāsas drūmumu, Baltic Būves Centrs norāda, ka tad, ja istabā ir gaiša grīda, aizkari, mēbeles, spilgti aksesuāri un augi, šī krāsa drīzāk kalpo par patīkamu, neitrālu fonu, uz kura visi objekti izskatās vēl labāk. Varat uztaisīt savu eksperimentu!

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Virtuve 

Mūsdienu lamināta grīda ir nepretenzioza un viegla viegli kopjama, tādēļ saimnieki izvēlējās to klāt arī virtuvē. Sienas un griesti tika nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu, lai atvieglotu to tīrīšanu. 

Virtuvē tika uzstādītas iebūvētās mēbeles un tehnika. Augšējo skapīšu fasādes — glancēts un pulēts MDF, zemāk novietotie skapīši — laminēti, zīmols Egger. Karkass ir izgatavots no laminētā materiāla, galda virsma — arī Egger. Virs darba virsmas tika uzstādīts stikla priekšauts, kas ir izgatavots atbilstoši tehnoloģijai Clear Vision un aplīmēts ar zīmējumu, kuru ir izvēlējušies dzīvokļa saimnieki.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Garderobe 

Pirms sienu un griestu krāsošanas garderobes telpā, tās tika rūpīgi nošpaktelētas. Tika izmantota ūdens emulsijas krāsu, jo tā nav toksiska, labi klājas un ātri žūst.

Ērtākai piekļuvei pie apģērba tika izvēlēts atvērto plauktu tips. Tāda skapja konstrukcija izmaksā daudz lētāk, jo pie izdevumiem netiek pieskaitīti bīdāmo atvilktnīšu mehānismi. Turklāt - tam nav arī nekādas nepieciešamības, jo skapis ir paslēpts garderobes telpā.

Uz durvīm no iekšpuses tika piestiprināts pilna auguma spogulis. Remonta veicēji to izvēlējās nestiprināt pie sienām, jo nākotnē varētu būt uzstādīti plaukti gar brīvajām sienām, un tādā veidā spogulis tam netraucēs.

Vannas istaba 

Dzīvokļa saimnieks ir 1.90 m garš vīrietis, tādēļ vannas istabai tika izvēlēta liela un komfortabla vanna no akmens masas Oberon Solo (170 cm uz 75 cm), kas arī kalpoja par pamata iemeslu pašas vannas istabas palielināšanai. Estētiskākam izskatam tika izvēlēta arī stikla sieniņa, kas pasargās sienas un grīdu no ūdens. Šāds risinājums ir vizuāli pievilcīgāks un arīdzan izdevīgāks variants, kā, piemēram, plastikāta aizkari.  

Visa grīda, kā arī pie vannas un izlietnes pieguļošās sienas tika apstrādātas ar hidroizolāciju, tad tika uzlikta silta grīda, kas pēc tika klāta ar betona masas flīzēm. 

Vietas ekonomijai uzstādījām iebūvēto podu, bet brīvo nišu virs tā aizņēmām ar dvieļu žāvētāju.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonts, Interjers un dizains

Skapīši virs veļas mašīnas un zem izlietnes tika izgatavoti no laminētiem, ūdensizturīgiem materiāliem. 

Zem ielīmētā spoguļa ir uzstādīta apsilde. Ieslēdzot to pirms vannošanās, ūdens priekus var baudīt mierīgi, nebaidoties, ka spogulis pārklāsies ar kondensātu. 

Uz griestiem ir uzlikts ūdens izturīgs špaktelis un nokrāsots ar ūdens emulsijas krāsu, kas ir paredzēta tāda veida telpām.

Priekšnams

Priekšnama spogulis tika uzstādīts uz garderobes durvīm. Tika uzstādīts arī bezvadu zvans ar iespēju izvēlēties melodiju. 

Visas istabu durvis tika nomainītas uz kvalitatīvām, laminētām.

Teikas dzīvokļa pārvērtības apskati galerijā:

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Mājokļa atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem valsts galvojumi piešķirti 4208 ģimenēm

23.01.2017

alt
alt

Samazinās iedzīvotāju optimisms par mājokļa cenu pieaugumu

24.01.2017

Saistītās ziņas

alt

Pirms un pēc: kā lietderīgi izmantot dzīvokļa lodžiju un īstenot sapni par savu darba zonu

alt

Pirms un pēc: no dzīvokļa ar "vecmāmiņas remontu" par interjera žurnāla cienīgu sapņu mājokli

alt

Soli pa solim: vērienīgs dzīvokļa remonts jaunajā projektā

alt

Tuvāk dabai: atpūta lapenē ar vasaras virtuvi jebkuros laika apstākļos

alt

Pirms un pēc: kā vecmāmiņas Hruščova dzīvokli pārvērta omulīgā "ligzdiņā"

alt

Iedvesmojoši! Dzīvokļa pārvērtības Miera ielā, kas priecēs vēl gadiem ilgi

alt

Soli pa solim: kā "pelēku" dzīvokli pārveidoja elegantā un klasiskā mājoklī

alt

Mēbeles, kas atspoguļo individualitāti

alt

Pirms un pēc: nolietots divistabu dzīvoklis Purvciemā piedzīvo lieliskas pārvērtības

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

4

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem