Pirms un pēc: kā vecmāmiņas Hruščova dzīvokli pārvērta omulīgā "ligzdiņā"

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju dzīvo sērijveida daudzdzīvokļu namos, tajā skaitā arī padomju laikā celtajās Hruščova mājās jeb tā dēvētajās «hruščovkās». Tās ar savu nelielo platību, mazajām virtuvēm un zemajiem griestiem jau sen vairs neatbilst mūsdienu cilvēka dzīvesveidam un vajadzībām, tomēr ar radošu pieeju un profesionāļu palīdzību arī Hruščova mājas dzīvokli iespējams padarīt funkcionālu un komfortablu dzīvošanai. Kompānija Baltic Būves Centrs piedāvā iedvesmojošu stāstu, kā tas tika izdarīts kādā dzīvoklī Tomsona ielā 34, Rīgā, aicinot nebaidīties arī savā dzīvesvietā veikt kardinālas pārmaiņas. 

Nelielais divistabu dzīvoklis, kura kopējā platība ir vien 44 kvadrātmetri, paredzēts diviem iemītniekiem, kas dzīvo diezgan aktīvu dzīvesveidu, kā arī savās mājās novērtē komfortu un mieru. Kā stāsta kompānijas Baltic Būves Centrs (www.buvescentrs.lv) pārstāvji, kuri uzskata, ka pat vecmāmiņas dzīvokli iespējams pārvērst par omulīgu un gaišu ligzdiņu, projekta uzdevums bija pārplānot un izremontēt šo dzīvokli, nodrošinot maksimālu nelielās platības funkcionalitāti. 

Plānojums un dizains

Šī dzīvokļa interjera dizaina galvenais princips – lakoniskais minimālisms. Konsultējoties ar klientu, kompānija Baltic Būves Centrs vienojās par sienu krāsojumu vienā tonī. "Dzīvojamo istabu nolēmām apvienot ar virtuvi, tādējādi mazās telpas vizuāli paplašinot. Ņemot vērā telpu kompaktumu, sadzīves zonas iezīmēs katrai zonai atbilstošie dažādie apdares materiāli, iebūvētās mēbeles un sadzīves tehnika," stāsta kompānijas pārstāvji.

Lieko detaļu demontāža un nesošo konstrukciju apdare

Remontu kompānija uzsāka ar starpsienu demontāžu. Tā kā tās ir ļoti labi izgatavotas (no lieliem padomju laika gāzbetona blokiem), starpsienas demontēt ir diezgan grūti. Šim darbam vajadzīgas attiecīgas iemaņas un stingri jāievēro visus drošības tehnikas noteikumus. Bloki ir diezgan smagi un ja tādus demontē patstāvīgi, atliek vien pieļaut dažas neuzmanības kļūdas un traumas būs neizbēgamas.

Pēc starpsienām sekoja nesošo konstrukciju attīrīšana no cementa - smilšu apmetuma. Lai gan sākumā bija iecere šo apmetumu daļēji atstāt, lai tas kalpotu kā dizaina elements, darba procesā izrādījās, ka apmetums ir visai "interesants" - divu metru garumā bija vērojams 0-10 cm liels ķīlis, tas ir, pie otrā metra izauga jauns ķieģeļu slānis. Respektīvi, kā dizaina elements tas nederēja ne krāsas, ne kvalitātes dēļ, tāpēc sākotnējā iecere bija jāmaina. 

Ņemot vērā 4 cm dziļās bedres un sienu vertikālo slīpumu, likt apmetumu nebija racionāli. Sienas tika aplīmētas ar ģipškartonu, kas ieekonomēja gan klienta laiku, gan finanses. "Tā kā dzīvoklis ir tā saucamā "hruščovkas" tipa, griestu augstums ir tikai 255 cm, tāpēc uzreiz atteicāmies no nodoma arī griestus veidot ar reģipša plāksnēm, jo tās tikai "apēstu" vēl pāris griestu augstuma centimetrus. Griestus nolēmām iztaisnot, izmantojot ģipša apmetumu," skaidro Baltic Būves Centrs komanda.

No iepriekšējiem saimniekiem dzīvoklī palika koka grīda. 30% gadījumu vecās koka grīdas iespējams atjaunot, taču restaurācijai vajadzīga vairāk vai mazāk līdzena virsma, kādas dzīvoklī nebija, kā rezultātā tika pieņemts lēmums grīdu taisīt no jauna, no nulles.

Radiatoru nomaiņa

Nav noslēpums, ka vecie labie čuguna radiatori ir pats labākais apkures sezonas siltuma avots. Tomēr, tas darbojas vien gadījumā, ja radiatoru apsildes sistēmas nav aizsērējušas. Gadu gaitā uzkrāto nosēdumu dēļ radiatoru caurules var kļūt necaurlaidīgas. Remonta veicēji smej, ka šajā gadījumā radiatoru un arī dvieļu žāvētāju caurules bija gluži kā no anekdotes - radiatora caurules pievads bija tieši gar balkona slieksni, 10 cm augstumā no grīdas. Īpaši neuzmanoties, elementāri varēja uzkāpt vai aizķerties aiz apkures caurules un to sabojāt.

Visas vecās metāla caurules tika nomainītas uz vara, bet radiatori - uz Purmo tērauda radiatoriem.

Savukārt dvieļu žāvētāja caurulei bija ļoti dīvains izvietojums. Tā sākās pie griestiem, virzienā vertikāli uz leju, līdz dvieļu žāvētājam, pēc tam nolaidās līdz grīdai un horizontāli zem vannas, tad pacēlās par metru uz augšu un caur starpsienu tika izvadīta līdz virtuvei, savukārt tur jau laidās uz leju iekšā grīdā.

Jauna grīda

Grīdas līmenis dažādās telpas vietās ievērojami atšķīrās, tāpēc, saskaņā ar Estrich tehnoloģiju, tika nolemts grīdu pildīt ar sauso betonu. Siltuma un skaņas izolācijai pirms tam tika uzklātas Eps 150E (5cm) putuplasta plāksnes, bet pēc tam diezgan operatīvi (5 stundu laikā) grīdas tika pārklātas ar sauso betonu, ko ar speciālu iekārtu palīdzību iespējams piegādāt uz jebkuru stāvu.

Logu maiņa

Kompānija Avotiņi vecos koka logus nomainīja uz jauniem plastikāta logiem. Palielinot balkona durvis, balkona slieksni izdevās samazināt no 15 cm uz 5 cm (līdz ar loga profila augstumu), līdz ar to izeju uz balkonu padarot komfortablāku un vizuāli pievilcīgāku.

Elektrotīkla maiņa

Remondarbu kompānija nomainīja arī visu dzīvokļa elektrotīklu, jo lietot veco sistēmu vairs nebija droši - nekas nebija mainīts vai uzlabots kopš dienas, kad māju uzbūvēja. "Nomainījām elektrības skaitītāju un tā kabeli. Plānojot kabeļa pievadu un jauno elektrības slēdžu un rozešu izvietojumu, ņēmām vērā jauno dzīvokļa iemītnieku vajadzības, dzīvokļa plānojumu, ergonomitāti un elektroierīču pieslēgšanas ērtumu. Nodrošinājām elektropadevi arī visām jaunajām iespējamajām drošības sistēmām – durvju kustības un durvju atvēršanas sensoriem, kā arī dūmu detektoriem. Pieeja internetam un televīzijai ierīkota gan dzīvojamā istabā, gan guļamistabā," Baltic Būves Centrs pārstāvji detalizētāk pastāsta par veiktajiem darbiem. 

Starpsienas

Starpsienas tika veidotas pēc Knauf C 111. Tas ir - ordinārs metāla karkass (75mm), no abām pusēm apsists ar Knauf plāksnēm. Skaņas izolācijai starpsienas pildītas ar 70mm biezu minerālvati.

Dzīvojamā istaba

Dzīvojamā istabā tika ieklāts gaišs lamināts, bet sienas un griesti tika nošpaktelēti un nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Atšķirībā no papīra tapetēm, uz tās nenosēžas putekļi un vajadzības gadījumā to var droši mazgāt ar ūdeni. Pēc pārplānošanas istabas kopējā platība kopā ar virtuvi aizņēma aptuveni 21 kvadrātmetru.

Guļamistaba

Guļamistabā tika ieklāts ļoti labs lamināts, nošpaktelēti griesti un sienas, kā arī tie tika nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Telpas ekonomijai tika uzstādīts ietilpīgs iebūvētais skapis - kupeja. Lielais spogulis ne tikai pilda savu pamatfunkciju, bet arī vizuāli palielina nelielo guļamistabas telpu, kas būs jūtams, kad parādīsies pirmās mēbeles.

Virtuve

Ērtībai un uzkopšanas vienkāršošanai Baltic Būves Centrs speciālisti izvēlējās betona masas flīzes, kas vizuāli atgādina grīdas dēļus un ideāli harmonē ar dzīvoklī esošo lamināta grīdu. Grīdas krāsa saskan arī ar augšējo virtuves skapīšu toni. Sienas un griesti nošpaktelēti un nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu, kas ievērojami atvieglos ikdienas uzkopšanas darbus. Uzstādītas laminētas virtuves mēbeles ar iebūvētu gāzes plīti, elektrisko cepeškrāsni un ledusskapi. Sienu virs darba virsmas aizsargā rūdītā stikla plāksne, kas pieskaņota sienas tonim. Lai nomaskētu briesmīgo gāzes vadu, atzaru tika pārnests zem virtuves mēbeļu līnijas.

Vannas istaba

Kvalitatīvs vannas istabas remonts ir mājas saimnieku komforta ķīla un telpas ilgstošas kalpošanas garants, tāpēc tā noteikti nav tā vieta, kur vajadzētu ekonomēt. Mazākā kļūda var izraisīt biežas cauruļu nosprostošanās vai pat nepieciešamību demontēt sienas. Padomājiet, cik daudz nervu šūnu jums nāksies ziedot! 

Tomsona ielas dzīvoklī tika veikta pilna visu ūdens cauruļu demontāža un tās nomainīja uz jaunām vara caurulēm.  Tika nomainīti ūdens skaitītāji, kanalizācijas caurules un uzstādīts rāmis sienā iebūvētajam tualetes podam, kas nodrošinās stabilu tā stiprinājumu pie sienas. 

Tā kā pieslēgšanās kanalizācijas cauruļvadam bija ļoti ērta, dušas kabīni tika nolemts uzstādīt bez vannītes, tikai ar grīdā iemontētu trapu, kā arī izveidojot nišu dušas piederumiem. Šāds risinājums ļauj ievērojami ekonomēt vietu un izskatās daudz gaisīgāk, neradot piekrāmētas telpas sajūtu. Lai kabīnē nebūtu peļķes un mitrums, remontdarbu veicēji izveidoja nelielu slīpumu apkārt trapam. 

Grīdai un sienām, kas atrodas tuvu dušas kabīnei, tika veikta hidroizolācija. Grīdu pārklāja ar betona masas flīzēm, bet sienām izmantoja glancētas keramiskās flīzes - šādu virsmu uzkopšana ir ļoti viegla un tā kalpos ilgus gadus. Griestus un citas sienas noklāja ar mitrumizturīgu špakteli un nokrāsoja ar ūdens emulsijas krāsu, kas paredzēta mitrām telpām. Tā neļaus ieperināties sēnītēm un pelējumiem, jo satur speciālas piedevas. Kā norāda Baltic Būves Centrs eksperti, šāda krāsa izturēs pat ļoti mitras telpas, kā, piemēram, fitnesa klubu sabiedriskās dušas telpas. 

Vēl vannas istabā tika uzstādīts iebūvētais pods, ērts dvieļu žāvētājs un balta fajansa izlietne ar skapīti. Vannas istabā pietika vietas arī veļas mašīnai, kas tika paslēpta iebūvētā skapī.

Priekšnams

Koridora grīdai tika izvēlēts tas pats klājums, kas virtuvē - betona masas flīzes. Griesti un sienas tika nošpaktelētas un nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu. Virsdrēbēm tika uzstādīts iebūvētais skapis – kupeja, kurā atrada vietu arī elektrības skaitītājam, slēdžu panelim un Wi-Fi rūterim. Vecās ieejas durvis, kā arī dzīvoklī esošās durvis nomainīja uz jaunām.

Balkons

Baltic Būves Centrs speciālisti izlīdzināja un demontēja veco asfalta pārklājumu, pilnībā izlīdzināja grīdu un ieklāja betona masas flīzes. Kā norāda kompānijas pārstāvji, izvēloties flīzes šādiem mērķiem ļoti svarīgi, lai tās būtu izturīgas pret lielām temperatūras svārstībām, jo pretējā gadījumā tās ātri vien sāks plaisāt.

Metāliskās margas tika rūpīgi noslīpētas un nokrāsotas.

Dzīvokļa pārvērtības apskati galerijā:

 

City24.lv iesaka:

APSKATI ARĪ CITUS KOMPĀNIJAS BALTIC BŪVES CENTRS REMONTDARBUS UN IEDVESMOJIES PĀRMAIŅĀM SAVĀ DZĪVOKLĪ!

Turpina samazināties pieprasījums pēc dzīvokļiem mazstāvu koka ēkās Rīgā

13.03.2017

alt
alt

Dzīvokļu izpārdošana Klientu vakarā projektā "Ezerparka Nami"!

13.03.2017

Saistītās ziņas

alt

Pirms un pēc: kā lietderīgi izmantot dzīvokļa lodžiju un īstenot sapni par savu darba zonu

alt

Pirms un pēc: no dzīvokļa ar "vecmāmiņas remontu" par interjera žurnāla cienīgu sapņu mājokli

alt

Soli pa solim: vērienīgs dzīvokļa remonts jaunajā projektā

alt

Tuvāk dabai: atpūta lapenē ar vasaras virtuvi jebkuros laika apstākļos

alt

Iedvesmojoši! Dzīvokļa pārvērtības Miera ielā, kas priecēs vēl gadiem ilgi

alt

Soli pa solim: kā "pelēku" dzīvokli pārveidoja elegantā un klasiskā mājoklī

alt

Mēbeles, kas atspoguļo individualitāti

alt

Pirms un pēc: nolietots divistabu dzīvoklis Purvciemā piedzīvo lieliskas pārvērtības

alt

Dzīvokļa pārvērtības Pļavniekos: kā ienest mūsdienas padomju laika dzīvoklī

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu

3

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

4

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

5

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

6

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

City24 redaktora izvēle

alt

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

alt

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

alt

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu