Februārī ar kampaņu "Mājai otru dzīvi" mazinās iedzīvotāju aizspriedumus par mājokļu atjaunošanu

Pēdējo septiņu gadu laikā Latvijā ir atjaunotas aptuveni tikai 740  daudzdzīvokļu ēkas, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu. Tie ir vien aptuveni 2% no padomju laikā celto daudzdzīvokļu ēku skaita valstī.

Remonts, Notikumi, Būvniecība

Tāpēc, lai izglītotu un iedrošinātu iedzīvotājus spert pirmos soļus savu māju atjaunošanā, biedrība "Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs" (ESEB), finanšu piesaistes fonds "LABEEF" kopā ar SUNShINE projekta partneriem pasludinājuši februāri par ēku atjaunošanas mēnesi un rīko informatīvu kampaņu "Mājai otru dzīvi! Zini savas tiesības".  Kampaņas mērķis ir mazināt sabiedrības aizspriedumus par ēku atjaunošanu, izglītojot, cik šis process patiesībā ir vienkāršots un pieejams.

Dagnija Blumberga, ESEB valdes priekšsēdētāja: "Dažādu iemeslu dēļ daudzdzīvokļu ēku renovācija, ieskaitot siltināšanu, Latvijā noritējusi ārkārtīgi lēni. Īpašnieku izlēmības trūkums daudzdzīvokļu ēku sektorā ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kāpēc Latvijā nenotiek aktīva ēku atjaunošana. Tas ir svarīgi vairāku iemeslu dēļ, no kuriem būtiskākais ir arvien ātrāka mājokļu novecošanās, kas iezīmēs dzīvojamā fonda krīzes sākumu valstī tuvākajā nākotnē." 

Mēneša ietvaros notiks dažādas iedzīvotāju izglītojošas aktivitātes, laužot galvenos aizspriedumus par ēku atjaunošanu, kā arī izglītojot par Latvijai salīdzinoši jaunām pieejām jeb biznesa modeļiem, kas būtiski atvieglo un veido caurspīdīgāku un pārredzamāku pašu ēku atjaunošanas procesu. Viens no šādiem risinājumiem ir energoefektivitātes pakalpojuma līguma sniedzēji jeb ESKO (energoefektivitātes pakalpojumu sniedzējs), kuru darbība balstās uz labāko Eiropas valstu un ASV praksi, nodrošinot standartizētu ēku atjaunošanas procedūru un dokumentāciju, kā arī garantētiem rezultātiem un enerģijas ietaupījumiem.

"Mājai otru dzīvi! Zini savas tiesības" paredz virtuālās atvērtās dienas, kad ikviens var zvanīt ekspertiem, uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes. Jautājumu uzdošanai speciāli izveidots ekspertu forums mājas lapā sharex.lv, kā arī sociālajā tīklā Facebook/ekubirojs. Plānotas arī dažādas tiešraides internetā, kā arī citi informatīvi pasākumi. Vairāk informācijas www.sharex.lv.

Projekta iniciators ir ESEB, LABEEF un projekts "SUNsHINE", bet tā partneri - Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Pensionāru federācija,  "ALTUM,,, Latvijas namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociācija, Latvijas-Baltijas Energoefektivitātes fonds, Cēsu dzīvokļu pārvalde, Valmieras namsaimnieks un Jelgavas nekustamo īpašumu pārvalde.

"Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” (ESEB) ir nevalstiska organizācija, kura kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes vadošajiem speciālistiem, starptautiskiem un vietējiem finanšu un ēku renovācijas ekspertiem jau vairākus gadus strādā pie alternatīviem risinājumiem novecojošā dzīvojamā fonda daudz sekmīgākai atjaunošanai. 

Kopīgi sadarbojoties, uzsākts Eiropas Komisijas programmas "Apvārsnis 2020" projekts "SUNShINE", kas finansiāli atbalsta nepieciešamo dokumentu, piemēram, standartizēta līguma un procedūru izveidi, kā arī projektu sagatavošanu un jaunu energoservisa kompāniju iesaistīšanos tirgū. Projekta uzdevums ir izstrādāt inovatīvus finanšu un zināšanu konceptus daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai, ko nākotnē plānots izmantot ne tikai Latvijā, bet arī citās Austrumeiropas valstīs.  

Savukārt pērn izveidots finanšu piesaistes fonds "LABEEF" (Latvian Baltic Energy Efficiency Facility), kura mērķis ir izveidot inovatīvu investīciju piesaistes platformu un, vadoties no labākās ārvalstu prakses, izstrādāt procedūras, kas ilgtermiņā nodrošinātu novecojošā dzīvojamā fonda atjaunošanu Latvijā. Investīciju piesaiste ir tikai viena no LABEEF darbības jomām. Tikpat svarīgs tā virziens būs pilnīgi jauna Latvijai koncepta izveide atjaunošanas projektu pārvaldībai, nodrošinot daudz lielāku caurskatāmību un ekonomisko rezultātu māju iedzīvotājiem. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Pasteidzies! Projektā "Ķengaraga klusais centrs" pieejami vēl tikai 15 dzīvokļi

01.02.2017

alt
alt

Konkurss "Nekustamo īpašumu aģents 2017" - lieliska pieredze un pozitīvu emociju kokteilis!

02.02.2017

Saistītās ziņas

alt

Uzkrājumus ēkas uzturēšanai nākotnē jāveido jau laikus!

alt

Turpmāk būs jānorāda dzīvokļu īpašnieku maksājumi par veicamajiem mājas remontiem

alt

Draugiem Group gudrās mājas risinājums Istabai.com būs pieejams arī uz nomaksu

alt

SEB banka un ALTUM paraksta līgumu par daudzdzīvokļu māju siltināšanu

alt

Nākamgad plānots palielināt līdzfinansējumu arhitektūras pieminekļu atjaunošanai Rīgā

alt

Atvērto durvju dienā rīdziniekus iepazīstinās ar dzīvojamo māju atjaunošanas iespējām

alt

"Altum" un "Citadele" parakstīs līgumu par sadarbību daudzdzīvokļu namu siltināšanas programmā

alt

Rudenī 13 Latvijas pilsētās informēs par nosacījumiem daudzdzīvokļu ēku renovācijai

alt

Ventspilī plāno atjaunot fasādi vienai no vecākajām koka ēkām Latvijā

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

6

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā