Februārī ar kampaņu "Mājai otru dzīvi" mazinās iedzīvotāju aizspriedumus par mājokļu atjaunošanu

Pēdējo septiņu gadu laikā Latvijā ir atjaunotas aptuveni tikai 740  daudzdzīvokļu ēkas, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu. Tie ir vien aptuveni 2% no padomju laikā celto daudzdzīvokļu ēku skaita valstī.

Remonts, Notikumi, Būvniecība

Tāpēc, lai izglītotu un iedrošinātu iedzīvotājus spert pirmos soļus savu māju atjaunošanā, biedrība "Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs" (ESEB), finanšu piesaistes fonds "LABEEF" kopā ar SUNShINE projekta partneriem pasludinājuši februāri par ēku atjaunošanas mēnesi un rīko informatīvu kampaņu "Mājai otru dzīvi! Zini savas tiesības".  Kampaņas mērķis ir mazināt sabiedrības aizspriedumus par ēku atjaunošanu, izglītojot, cik šis process patiesībā ir vienkāršots un pieejams.

Dagnija Blumberga, ESEB valdes priekšsēdētāja: "Dažādu iemeslu dēļ daudzdzīvokļu ēku renovācija, ieskaitot siltināšanu, Latvijā noritējusi ārkārtīgi lēni. Īpašnieku izlēmības trūkums daudzdzīvokļu ēku sektorā ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kāpēc Latvijā nenotiek aktīva ēku atjaunošana. Tas ir svarīgi vairāku iemeslu dēļ, no kuriem būtiskākais ir arvien ātrāka mājokļu novecošanās, kas iezīmēs dzīvojamā fonda krīzes sākumu valstī tuvākajā nākotnē." 

Mēneša ietvaros notiks dažādas iedzīvotāju izglītojošas aktivitātes, laužot galvenos aizspriedumus par ēku atjaunošanu, kā arī izglītojot par Latvijai salīdzinoši jaunām pieejām jeb biznesa modeļiem, kas būtiski atvieglo un veido caurspīdīgāku un pārredzamāku pašu ēku atjaunošanas procesu. Viens no šādiem risinājumiem ir energoefektivitātes pakalpojuma līguma sniedzēji jeb ESKO (energoefektivitātes pakalpojumu sniedzējs), kuru darbība balstās uz labāko Eiropas valstu un ASV praksi, nodrošinot standartizētu ēku atjaunošanas procedūru un dokumentāciju, kā arī garantētiem rezultātiem un enerģijas ietaupījumiem.

"Mājai otru dzīvi! Zini savas tiesības" paredz virtuālās atvērtās dienas, kad ikviens var zvanīt ekspertiem, uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes. Jautājumu uzdošanai speciāli izveidots ekspertu forums mājas lapā sharex.lv, kā arī sociālajā tīklā Facebook/ekubirojs. Plānotas arī dažādas tiešraides internetā, kā arī citi informatīvi pasākumi. Vairāk informācijas www.sharex.lv.

Projekta iniciators ir ESEB, LABEEF un projekts "SUNsHINE", bet tā partneri - Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Pensionāru federācija,  "ALTUM,,, Latvijas namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociācija, Latvijas-Baltijas Energoefektivitātes fonds, Cēsu dzīvokļu pārvalde, Valmieras namsaimnieks un Jelgavas nekustamo īpašumu pārvalde.

"Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” (ESEB) ir nevalstiska organizācija, kura kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes vadošajiem speciālistiem, starptautiskiem un vietējiem finanšu un ēku renovācijas ekspertiem jau vairākus gadus strādā pie alternatīviem risinājumiem novecojošā dzīvojamā fonda daudz sekmīgākai atjaunošanai. 

Kopīgi sadarbojoties, uzsākts Eiropas Komisijas programmas "Apvārsnis 2020" projekts "SUNShINE", kas finansiāli atbalsta nepieciešamo dokumentu, piemēram, standartizēta līguma un procedūru izveidi, kā arī projektu sagatavošanu un jaunu energoservisa kompāniju iesaistīšanos tirgū. Projekta uzdevums ir izstrādāt inovatīvus finanšu un zināšanu konceptus daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai, ko nākotnē plānots izmantot ne tikai Latvijā, bet arī citās Austrumeiropas valstīs.  

Savukārt pērn izveidots finanšu piesaistes fonds "LABEEF" (Latvian Baltic Energy Efficiency Facility), kura mērķis ir izveidot inovatīvu investīciju piesaistes platformu un, vadoties no labākās ārvalstu prakses, izstrādāt procedūras, kas ilgtermiņā nodrošinātu novecojošā dzīvojamā fonda atjaunošanu Latvijā. Investīciju piesaiste ir tikai viena no LABEEF darbības jomām. Tikpat svarīgs tā virziens būs pilnīgi jauna Latvijai koncepta izveide atjaunošanas projektu pārvaldībai, nodrošinot daudz lielāku caurskatāmību un ekonomisko rezultātu māju iedzīvotājiem. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Pasteidzies! Projektā "Ķengaraga klusais centrs" pieejami vēl tikai 15 dzīvokļi

01.02.2017

alt
alt

Konkurss "Nekustamo īpašumu aģents 2017" - lieliska pieredze un pozitīvu emociju kokteilis!

02.02.2017

Saistītās ziņas

alt

Uzkrājumus ēkas uzturēšanai nākotnē jāveido jau laikus!

alt

Turpmāk būs jānorāda dzīvokļu īpašnieku maksājumi par veicamajiem mājas remontiem

alt

Draugiem Group gudrās mājas risinājums Istabai.com būs pieejams arī uz nomaksu

alt

SEB banka un ALTUM paraksta līgumu par daudzdzīvokļu māju siltināšanu

alt

Nākamgad plānots palielināt līdzfinansējumu arhitektūras pieminekļu atjaunošanai Rīgā

alt

Atvērto durvju dienā rīdziniekus iepazīstinās ar dzīvojamo māju atjaunošanas iespējām

alt

"Altum" un "Citadele" parakstīs līgumu par sadarbību daudzdzīvokļu namu siltināšanas programmā

alt

Rudenī 13 Latvijas pilsētās informēs par nosacījumiem daudzdzīvokļu ēku renovācijai

alt

Ventspilī plāno atjaunot fasādi vienai no vecākajām koka ēkām Latvijā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

4

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem