Daudzi tipveida māju iemītnieki pat neiedomājas, ka arī viņu nelielā vannas istaba var būt arī plaša un skaista. Kompānija Baltic Būves Centrs, kas ir pārliecināti, ka viss ir iespējams un viņu pieredze citos objektos ļauj pieņemt šādu «dizaina izaicinājumu», uzņēmās veikt remontu šādā vien 2,20 kvadrātmetrus mazā vannas istabā. Piedāvājam ieskatīties, kā viņiem veicās ar šī projekta mērķa izpildi.
Plānošana un dizains
Kompānijas Baltic Būves Centrs (www.buvescentrs.lv) pārstāvji stāsta: "Mēs saņēmām maziņu vannas istabu dzīvoklī Hruščova laika projektā. Pirms remontdarbiem ir ļoti noderīgi, lai būtu rīcības plāns, proti, rasējumi ar starpsienu atrašanas vietām, mēbelēm, rozešu, slēdžu vietām un tā tālāk. Bet , kad trāpās tik maziņa telpa, var teikt, ka rasējumi ir obligāti, jo ar to palīdzību var novērst daudz kļūdu. Dizains un izkārtojums šajā gadījumā bija saimnieces un viņas dizaineres risinājums."
Darba gaita
Darba gaitā no sienām tika demontētas vecās flīzes, caurules (sanāca veseli 8 metri!) un apmetums līdz ķieģeļiem. Tas tika izdarīts, lai ekonomētu lietderīgu telpu - šajā gadījumā skaits bija uz milimetriem. Sienas bija iztaisnotas ar reģipsi, kas noslēpa jaunas caurules, kas tika uzstādītas jaunajai santehnikai.
Daudzos tipveida projektos paredzēts, ka vannas istaba tika aprīkota ar nelielu logu, kas veda uz virtuvi. Mūsdienās cilvēki bez tā vēlas iztikt, tā vietā izvēloties gludas sienas bez papildu elementiem.
Griesti tika apšūti ar reģipsi, veicot montāžu maksimāli iespējamā augstumā. Pēc tam tie tika apmesti un nokrāsoti baltā krāsā.
Grīdas flīzes bija pilnīgi renovētas. Pirms jauno flīžu ieklāšanas, vecās tika demontētas, grīdas izlīdzinātas, ierīkota FENIX ECOFLOOR grīdas apkure un hidroizolācija.
Līdz ar demontāžu tika aizstāti ūdens un kanalizācijas stāvvads, caurules, visa santehnika, bet skaitītāji tika uzstādīti lūkā virs tualetes.
Kā ir redzams bildē, vannas istabā atradās ļoti neparastas formas dvieļu žāvētājs. Pēc restaurācijas tas lieliski iederētos citā interjerā, kas ir retro stilā. Mūsu gadījumā nekas tāds nebija plānots, tāpēc tas tika aizstāts ar jaunu.
Tā kā vannas istaba ir pavisam maza, vietas ekonomijai tika ierīkots piekaramais tualetes pods uz rāmja. Pateicoties tam, vannas istaba ieguva nelielu plauktu sadzīves sīkumiem, kā arī kārtīgu izskatu. Lai ievietotu izlietni, kuras līdz tam nebija, tika nolemts mainīt durvis un nedaudz pārvietot tās pa labi. Čuguna vannas vietā, īpašniece izvēlējās jaunu, no akmens masas ar noņemamu sānu paneli.
Lai nodrošinātu mitruma aprūpi, tika uzstādīts S&P firmas ventilators no SILENT DESIGN sērijas. "Mēs izmantojam tos daudzos projektos, jo tie vienmēr lieliski iederas jebkurā interjerā. Kā arī tie ir diezgan klusi, un tiem ir pamata komplekts ar visām nepieciešamām funkcijām," skaidro Baltic Būves Centrs eksperti.
Rezultāts
Baltic Būves Centrs komanda priecājas, ka rezultātā izdevās izveidot ļoti jauku vannas istabu, kas lieko cauruļvadu konstrukciju neesamības un gaišu glancētu virsmu esamības dēļ kļuvusi arī vizuāli lielāka. "Diemžēl lielākā daļa cilvēku, kas dzīvo tipveida mājās, pat nenojauš, ka viņiem var būt skaista vannas istaba, neatkarīgi no tā lieluma. Ar šo projektu realizāciju Baltic Būves Centrs komanda gribēja parādīt, ka, rūpīgi pārdomājot darba gaitu un telpas organizāciju, tas ir pilnīgi iespējams," skaidro kompānijas pārstāvji.
Vannas istabas pārvērtības apskati galerijā:
City24.lv iesaka:
APSKATI ARĪ CITUS KOMPĀNIJAS BALTIC BŪVES CENTRS REMONTDARBUS UN IEDVESMOJIES PĀRMAIŅĀM SAVĀ DZĪVOKLĪ!