Dzīvokļa pārvērtības Pļavniekos: kā ienest mūsdienas padomju laika dzīvoklī

Dzīvokļa remonts prasa laiku un finanses. Tomēr, lai sajustu mūsdienīgu un ērtu telpu priekšrocības, mājokļa pārvērtības var uzsākt arī pakāpeniski. Kā noderīgu piemēru varam minēt šo 602.sērijas dzīvokli Pļavniekos, kur kompānija Baltic Būves Centrs visa dzīvokļa vietā sākotnēji remontu veica vien daļā no tā – virtuvē, priekšnamā un sanmezglā. Piedāvājam viņu sagatavoto stāstu, kā tas tika paveikts, lai iedvesmotu arī ikvienu no jums uzsākt remontu arī savā mājoklī. 

Pļavniekos esošais dzīvoklis kopumā ir 63 kvadrādmetru plašs un tas ir paredzēts 3 dažāda vecuma ģimenes locekļiem. No kopējās platības kompānijai Baltic Būves Centrs (www.buvescentrs.lv) tika uzdots veikt izmaiņas 19,3 kvadrātmetros. "Dotā projekta uzdevums - 602.sērijas dzīvokļa daļas, (virtuve, priekšnams un sanmezgls) pārplānošana un remonts ar mēbeļu uzstādīšanu, kas tika izgatavotas pēc pasūtījuma. Galvenā klienta prasība — iekļaut līgumā garantiju par realizētiem darbiem," ar kompānijai doto uzdevumu iepazīstina tās pārstāvji. 

Plānojums un dizains 

Baltic Būves Centrs eksperti stāsta, ka šajā gadījumā viņu  uzdevums bija pārveidot padomju laika remontu, kas ir novecojis morāli un fiziski, un līdz ar to ir gaidījis atjaunošanu. Dzīvokļa saimniece bija izstrādājusi savu dizaina risinājumu, taču procesa gaitā, kad darbus plānoja jau detalizētāk, remontdarbu veicēji no savas puses izvirzīja dažus padomus optimālāka rezultāta sasniegšanai (gan no tehniskās, gan no finansu puses). "Mūsu rekomendācija — vienmēr uzklausīt viedokli par plānoto dizainu no tās komandas, kas šo dizainu īstenos dzīvē. Ja meistariem ir pietiekama pieredze, viņi var redzēt visu ainu plašāk un argumentēti ieteikt kaut ko citu, ja plānotais risinājums pārāk laikietilpīgs, vai tam ir tehniskie ierobežojumi," skaidro kompānija.

Lieko detaļu demontāža un nesošo konstrukciju apdare 

602. sērijas dzīvokļu īpatnība ir tāda, ka tās uzbūves laikā sanmezgls tika montēts ar ceļamkrānu kā viengabala "kaste". Remonta darba gaitā šīs "kastes" sienas un grīda tika demontēta, jo veicot daļējo demontāžu, konstrukcija pazaudētu savu noturību. Tika demontēta arī starpsiena, kas sadala virtuvi un koridoru.

Kopā ar starpsienām demontēja arī visas virtuves mēbeles, iebūvēto aukstuma skapi, durvis, sienas un grīdas pārklājumu, kā arī santehniku.

Сaurules un radiators 

Visas caurules tika demontētas kopā ar radiatoru un dvieļu žāvētāju.

Pirms starpsienu demontāžas darbiem tika uzstādīti jauni stāvvadi, kā arī pārnesti ūdens un kanalizācijas izvadi jauno pieslēgumu vietās (kā virtuvē, tā arī sanmezglā).

Virtuvē tika uzstādīts jauns radiators, bet sanmezglā — hromēts dvieļu žāvētājs.

Starpsienas 

Baltic Būves Centrs komanda izveidoja jaunu starpsienu, kas atdala sanmezglu no priekštelpas. Jaunā starpsiena ļāva aptuveni divas reizes (salīdzinot ar sākotnējo izmēru) palielināt tualeti. Starpsiena tika izgatavota atbilstoši tehnoloģijai Knauf С111. Tas ir metāliskais karkass (75 mm), kas no abām pusēm ir apšūts ar Knauf plāksnēm. Skaņas izolācijas nodrošināšanai tas tika aizpildīts ar 70 mm biezu minerālvati.

Lai paslēptu caurules, tika izgatavotas 2 ģipškartona kastes.

Virtuvi un pārējo dzīvokļa daļu atdala arka.

Еlektrotīkla maiņa 

Pirms elektrotīkla maiņas uzsākšanas, ar dzīvokļa saimnieci tika apspriestas visu elektroierīču, rozešu un slēdžu atrašanās vietas.

"Elektrotīkla maiņas darba rezultātā tas pilnībā tika nomainīts arī tajās telpās, kur remonts netika veikts. Tas tika izdarīts, lai nākotnē remonts tur norisinātos ātrāk un efektīvāk, savukārt vadiem tika veikta pagaidu izolācija," par veiktajiem darbiem stāsta Baltic Būves Centrs komanda. 

Priekštelpā tika uzstādīts elektriskais skapis ar automātiem, kā arī veikta montāža dažādiem sīkumiem — apavu žāvētājs, durvju zvans, domofons.

Griesti 

Griesti tika izlīdzināti pēc tehnoloģijas Knauf D113. Strādājot ar šo tehnoloģiju, griesti tiek samazināti tikai par 5-7 mm.

Sienas 

Pirms sienu krāsošanas tās tika nošpaktelētas un izlīdzinātas. Lielākā sanmezgla daļa tika nokrāsota ar ūdens emulsijas krāsu, savukārt blakus izlietnei tika uzlikts mozaīkas priekšautu — optimāls un simpātisks risinājums, kad vanna atrodas citā telpā. Kompānijas eksperti rekomendē pievērst uzmanību, izvēloties flīzes no katalogos pieejamā klāsta, jo visticamāk tur redzēsiet piemērus ar bildēm, kur flīzes klāj grīdu un sienas līdz pašiem griestiem: "Tā nav nejaušība, bet gan mēģinājums jūs pārliecināt veikt pēc iespēs apjomīgāku pirkumu. Patiesībā tas pavisam nav obligāti. Ir pietiekami aizsargāt tikai tas sienas, kurām ir vislielākais risks saskarei ar ūdeni, kā, piemēram, mūsu projektā".

Grīda 

Vecai grīdai tika konstatētas lielas augstuma atšķirības, tādēļ tā tika apstrādāta ar pašizlīdzināmo masu Mira x-plan, lai sagatavotu to flīžu klāšanai. Visās telpas tika klātas ar flīzēm, kas atgādina marmora motīvu. Virtuvē, sanmezglā un priekštelpā ir uzstādītas kājlīstes.

Mēbeles un santehnika

Lai saimnieki varētu maksimāli ātri izbaudīt svaiga remonta priekšrocības, jaunā virtuve tika izgatavota paralēli tehniskiem darbiem. Uzreiz pēc apdares tika uzstādītas visas virtuves mēbeles, izlietne, gāzes plīts un sadzīves tehnika kopa ar jauno trauku mazgājamo mašīnu. Izlietne bija pārnesta pie loga, lai ikdienas kulinārās rūpes kļūtu vēl patīkamākas.

Lai uzglabātu higiēnas priekšmetus un sadzīves ķīmiju, tika izgatavots neliels skapītis, uzstādīta izlietne, klasiska tipa klozetpods, dvieļu žāvētājs, pieslēgta veļas mašīna.

"Priekštelpā esam uzstādījuši plašo skapi ar bīdāmajām durvīm un bronzas spoguli, kas pilda ne tikai savu pamatfunkciju, bet arī atstaro no loga gaismu, tādējādi padarot virtuvi vēl gaišāku un vizuāli plašāku," skaidro Baltic Būves Centrs pārstāvji.

Detaļas 

Visu darbu beigās tika iekarinātas lampas, uzstādīts stikla priekšauts, spogulis, kluss ventilators sanmezglā, kā arī durvju atdures.

Dzīvokļa pārvērtības apskati galerijā:

 

City24.lv iesaka:

APSKATI ARĪ CITUS KOMPĀNIJAS BALTIC BŪVES CENTRS REMONTDARBUS UN IEDVESMOJIES PĀRMAIŅĀM SAVĀ DZĪVOKLĪ!

Vai nekustamais īpašums ir laba investīcija?

14.02.2017

alt
alt

Februārī aicina uz Klientu dienām dabas ieskautajos Salienas Golfa Apartamentos

15.02.2017

Saistītās ziņas

alt

Pirms un pēc: kā lietderīgi izmantot dzīvokļa lodžiju un īstenot sapni par savu darba zonu

alt

Pirms un pēc: no dzīvokļa ar "vecmāmiņas remontu" par interjera žurnāla cienīgu sapņu mājokli

alt

Soli pa solim: vērienīgs dzīvokļa remonts jaunajā projektā

alt

Tuvāk dabai: atpūta lapenē ar vasaras virtuvi jebkuros laika apstākļos

alt

Pirms un pēc: kā vecmāmiņas Hruščova dzīvokli pārvērta omulīgā "ligzdiņā"

alt

Iedvesmojoši! Dzīvokļa pārvērtības Miera ielā, kas priecēs vēl gadiem ilgi

alt

Soli pa solim: kā "pelēku" dzīvokli pārveidoja elegantā un klasiskā mājoklī

alt

Mēbeles, kas atspoguļo individualitāti

alt

Pirms un pēc: nolietots divistabu dzīvoklis Purvciemā piedzīvo lieliskas pārvērtības

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu

3

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

4

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

5

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

6

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

City24 redaktora izvēle

alt

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

alt

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

alt

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu