Pirms un pēc: nolietots divistabu dzīvoklis Purvciemā piedzīvo lieliskas pārvērtības

Katram mājoklim ir savs derīguma termiņš. Kad tas ir iztecējis un dzīvoklī viss ir kļuvis dzīvošanai nederīgs, pienācis laiks to «uzfrišināt» un veikt kapitālo remontu. Sadarbībā ar kompāniju Baltic Būves Centrs piedāvājam ieskatīties, kādas pārmaiņas tika veiktas kādā divistabu dzīvoklī Purvciemā un uzzināt, kādēļ kapitālo remontu vislabāk taisīt vienā reizē, nevis pa daļām. 

Divistabu dzīvoklis, kurā kompānijas Baltic Būves Centrs (www.buvescentrs.lv) komandai tika uzdots veikt kapitālo remontu, ir 54,1 kvadrātmetru liels. Dzīvoklis bija nolietojies un dzīvošanai nepiemērots, tādēļ tika nolemts tajā veikt kapitālo remontu. Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka ne tikai šajā, bet arī citos gadījumos labāk kapitālo remontu veikt visā dzīvoklī vienā reizē, nevis pa daļām: "Veicot remontu pa daļām, jūs riskējat izstiept šo procesu uz ļoti ilgu laiku, un ir iespējams, ka tas būs daudz dārgāks. Vienmēr ir labāk:

1) aizbraukt un vienā reizē  nopirkt celtniecības materiālus visu dzīvokļa sienu apdarei nevis braukt vairākas reizes, pērkot pa daļām – tādējādi ietaupīsiet gan par piegādi, gan degvielu.

2) nodrošināt meistaru darbu uz dažām pilnām dienām, nevis izsaukt viņus starplaikā pa nedēļām vai mēnešiem, katru reizi skalojot vai pērkot jaunus veltnīšus un otas;

3) uzreiz uzklāt visu grīdu, lai nekluptu uz sliekšņiem augstuma starpības dēļ;

4) būvniecības veikalos pirkt lielu preču daudzumu un saņemt atlaides. Piemēram, būvmateriālu veikals "Depo"  piedāvā – ja iegādāsies trīs un vairāk gabalus no kāda produkta, saņemsi atlaidi."

Plānojums un dizains 

Šajā specprojekta dzīvoklī saimnieki nolēma veikt pilnīgu dzīvokļa renovāciju. Dizaina idejas autore ir pati dzīvokļa saimniece, kura dzīvoklī visu nolēma atstāt savās vietās, mainot tikai pāreju uz virtuvi. Durvju vietā, kuras pastāvīgi bija atvērtas, tika izveidota arka bez akcentētas apmales.

Speciālie projekti bieži tiek slavēti ērto ērtu un pārdomāto telpas izkārtojumu dēļ, tādēļ telpu pārplānošana netika veikta un visas sienas palika savās vietās. 

Lieko detaļu demontāža

Baltic Būves Centrs pārstāvji stāsta, ka remonts šajā dzīvoklī tika sākts ar durvju un grīdas demontāžu. Visas vecās grīdas tika noņemtas līdz grīdas plātnēm, bet pēc tam tika demontētas kastes, noņemtas grīdas un sienas flīzes, kā arī visas tapetes.

Caurules un radiatori 

Dzīvoklī tika nomainītas visas ūdens un kanalizācijas caurules, kā arī skaitītāji.

Radiatorus dzīvokļa saimnieki izlēma nemainīt, un tie, kā arī apkures stāvvadu caurules, tika noslīpēti un nokrāsoti. Ja šādiem "tehniskiem sīkumiem" nepievērstu uzmanību, tad ciemiņu un mājinieku acis pēcāk neapzināti tiem pievērsīsies, jo tie izcelsies uz laba remonta fona. Tādēļ, ja jūsu mājās ir mīļi un izturīgi čuguna radiatori, kurus neplānojat mainīt, tomēr būtu vērts tos vismaz atsvaidzināt.

Jaunas grīdas un logi 

Tā ka grīdas augstums visā dzīvoklī ļoti atšķīrās (līdz 10 cm), tika nolemts klāt grīdu ar sauso betonu pēc Estrich tehnoloģijas. 

Siltuma un skaņas izolācijai pirms tam remonta veicēji uzklāja Eps 150E (5cm) putuplasta plāksnes.

Uzņēmums "Saluds" nomainīja vecus koka logus pret jauniem plastikāta PVC logiem. Virtuves logs tika izstrādāts pēc speciāla pasūtījuma, tā kā darba virsma būs uzstādīta visa loga garumā kura aizvietos palodzi.

Elektrotīkla maiņa

Viss iekšējais dzīvokļa elektrotīkls tika nomainīts. Koridorā tika uzstādīts sadales skapis ar elektroautomātiskiem slēdžiem, kurš turpmāk tiks novietots skapī. Plānojot sadales tīklu un jaunu slēdžu un rozešu izvietojumu, Baltic Būves Centrs uzklausīja klientu vēlmi maksimāli saglabāt iepriekšējo slēdžu un rozešu izvietojumu. Darbu gaitā tika uzaicināti "Lattelecom" kompānijas speciālisti, kuri ievilka optiskā interneta kabeli.

Lai gulēt ejot, nevajadzētu celties un atgriezties pie durvīm, guļamistabā tika uzstādīti pārslēdži, kā rezultātā tagad gaismu var ieslēgt un izslēgt ne tikai pie guļamistabas ieejas, bet arī gultas abās pusēs. 

Griesti 

Piekaramie griesti no Knauf lapām uz viena līmeņa metāla rāmja palīdzēja Baltic Būves Centrs komandai bez lieliem augstuma un laika zudumiem izlīdzināt virsmas plātnes.

Dzīvojamā istaba 

Dzīvojamā istabā tika uzklāts tumšs lamināts, bet sienas - apmestas, nošpaktelētas un krāsotas ar ūdens emulsijas krāsu silta smilšu krāsā.

Guļamistaba 

Šeit, tāpat kā dzīvojamā istabā, tika uzklāts tumšs lamināts. Ņemot vērā, ka guļamistabu tika plānots iekārtot ar baltām mēbelēm, sienas tika nokrāsotas piesātinātā ceriņu krāsā akcentam.

Virtuve 

Grīdas segumam saimniece izvēlējas flīzes ar tekstūru, kas atgādina dolomītu.

Virtuves mēbeles tika izpildītas pēc klasiskās kombinācijas: tumša apakšējā daļa, kas izskatās pēc koka un gaiša, glancēta augšas daļa. Tas ir labs gājiens, kas vizuāli padara konstrukciju vieglāku. Glancēta virsma atspoguļo gaismu un gaišie toņi piešķir bezsvara stāvokli.

Visas sadzīves ierīces, izņemot ledusskapi - iebūvētas.

Starp piekarinātām kastēm un galda virsmu ir plānots uzstādīt stiklu.

Vannas istaba 

Visā grīdas virsmā un sienās, kas atrodas blakus vannai un izlietnei, tika veikta hidroizolācija. Grīdas virsmai tika izvēlētas flīzes no betona masas, bet uz sienām - glancētas keramikas flīzes. Baltic Būves Centrs eksperti stāsta, ka, uzklājot flīzes, viena flīze tika uzklāta nepareizi, kas nav pārsteigums, ja flīzes zīmējums ir diezgan raibs. Taču – kļūda tika konstatēta, šī flīze demontēta un aizvietota ar jaunu. 

Griesti tika pārklāti ar ūdensizturīgu špakteli un nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu, kas ir paredzēta mitrām telpām un nodrošina aizsardzību pret pelējumu un sēnīti.

Lai dvieļu žāvētājam dotu jaunu izskatu, tas tika noslīpēts un krāsots ar metāla aizsargājošu krāsu ar āmura efektu Hammerite Hammered Silver Grey krāsā.

Grīda tualetē tika pārklāta ar tādu pašu flīzi, bet sienas tika nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu. Ērtai tualetes sīkumu izvietošanai un caurules maskēšanai tika uztaisīta neliela kaste -plaukts.

Vannas istabā un tualetē tika uzstādīti klusie ventilatori S&P Silent 100 CRZ Design ar taimeri. Pēc atslēgšanas no strāvas padeves ventilācija ilgst no 2 līdz 30 minūtēm (atkarībā no izvēlētās programmas).

Gaitenis 

Gaitenis tika aprīkots ar laminātu. Sienas un griesti tika nošpaktelēti un nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Sagatavotas divas vietas priekš iebūvētiem skapjiem, vienā no kuriem bija arī ievietots sadales skapis ar elektroautomātiskiem slēdžiem. Vecās ārdurvis, kā arī vannas istabas durvis, tualetes durvis un visas iekšējas durvis bija aizstātas ar jaunām.

Šahta ar ūdens un kanalizācijas stāvvadiem tika aiztaisīta ciet ar MDF loksni un fiksēta ar mēbeļu eņģēm, lai nepieciešamības gadījumā tai būtu viegli piekļūt, norāda Baltic Būves Centrs pārstāvji. Turpat tika uzstādīta lūka ar ūdens skaitītājiem.

Dzīvokļa pārvērtības apskati galerijā:

 

City24.lv iesaka:

APSKATI ARĪ CITUS KOMPĀNIJAS BALTIC BŪVES CENTRS REMONTDARBUS UN IEDVESMOJIES PĀRMAIŅĀM SAVĀ DZĪVOKLĪ!

Notiks otrais bezmaksas konsultāciju maratons "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu diena Spicē"

15.02.2017

alt
alt

Jaunas vēsmas Mežciemā — "Gaiļezera nami"

17.02.2017

Saistītās ziņas

alt

Pirms un pēc: kā lietderīgi izmantot dzīvokļa lodžiju un īstenot sapni par savu darba zonu

alt

Pirms un pēc: no dzīvokļa ar "vecmāmiņas remontu" par interjera žurnāla cienīgu sapņu mājokli

alt

Soli pa solim: vērienīgs dzīvokļa remonts jaunajā projektā

alt

Tuvāk dabai: atpūta lapenē ar vasaras virtuvi jebkuros laika apstākļos

alt

Pirms un pēc: kā vecmāmiņas Hruščova dzīvokli pārvērta omulīgā "ligzdiņā"

alt

Iedvesmojoši! Dzīvokļa pārvērtības Miera ielā, kas priecēs vēl gadiem ilgi

alt

Soli pa solim: kā "pelēku" dzīvokli pārveidoja elegantā un klasiskā mājoklī

alt

Mēbeles, kas atspoguļo individualitāti

alt

Dzīvokļa pārvērtības Pļavniekos: kā ienest mūsdienas padomju laika dzīvoklī

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

3

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

4

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

5

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

6

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu

City24 redaktora izvēle

alt

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

alt

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu

alt

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā