Soli pa solim: kā "pelēku" dzīvokli pārveidoja elegantā un klasiskā mājoklī

Ieraugot šo eleganto un klasiskā stilā ieturēto divistabu dzīvokli, kas atrodas Eksporta ielā 14 (Rīgā), grūti iedomāties, ka vēl pavisam nesen tā vietā bija vien neizteiksmīgs miteklis ar čīkstošām grīdām. 55,7 kvadrāmetrus plašais Staļina laika dzīvoklis, kas pieder diviem mērķtiecīgiem cilvēkiem, savu laiku bija nokalpojis, tādēļ tā saimnieki aicināja talkā kompānijas Baltic Būves Centrs profesionālo komandu. Viņiem tika dots uzdevums realizēt dizainisko ieceri attiecībā uz iekšējās apdares un mēbeļu atjaunošanu, kā arī likvidēt briesmīgo grīdas čīkstēšanu. 

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Plānojums un dizains 

Baltic Būves Centrs ( www.buvescentrs.lv) komanda, kura šajā mājoklī veica daļēju pārplānošanu un remontu, stāsta, ka dizaina idejas autors esot pats dzīvokļa saimnieks. Viņi pastāstīja, ka pārplānošana bija visai nenozīmīga, taču pateicoties tai, nedaudz izdevies palielināt dzīvokļa kvadratūru. "Remonts tika veikts, ievērojot mūsdienīgu klasikas stilu, īpašu uzmanību pievēršot apgaismojumam, izvēloties neparastas lustras, nedaudz sienas lampas un punktveida griestu gaismekļus," skaidro uzņēmuma pārstāvji. 

Lieko detaļu demontāža 

Kā ikviens cits remonts, arī šis sākās ar demontāžu. "Tiklīdz izmērījām iekšējo sienu biezumus, tūlīt nojautām kaut ko nelāgu. Viena no sienām bija neparasti bieza - veselus 30 cm. Kā izrādījās, sienā starp reģipša plāksnēm bija iešūtas padomju laika starpsienas paliekas kopā ar durvju ailēm un stabiem," stāsta remonta veicēji.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Iespējams, atceraties, ka salīdzinoši nesen modē bija arkas. Ar laiku modes tendences mainījās, un to vietā atgriezās klasiskās durvju konstrukcijas.  Arī šī projektā kādreiz bija bijusi arka - tā atradās nesošajā sienā un bija apšūta ar reģipsi. Baltic Būves Centrs demontēja ģipškartonu un notīrīja veco apmetumu. Jauno ģipškartona plākšņu montāža tika veikta, izmantojot ģipša līmi, tādējādi katrā sienas pusē ietaupot papildu 6 cm. Bez tam – remonta veicējiem izdevies palielināt arī durvju augstumu. 

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Caurules un radiatori 

Dzīvoklī tika nomainītas arī visas santehnikas caurules un ūdens skaitītāji. Tā kā remontu veica ziemā, radiatoru maiņu nolēma atlikt uz apkures sezonas beigām, bet, lai saglabātu saimnieku izvēlēto stilu un radiatori izskatītos harmoniski, vecie čuguna radiatori tika nokrāsoti melnā krāsā.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Jauna grīda

Baltic Būves Centrs eksperti stāsta, ka spriežot pēc grīdas stāvokļa, pēdējo reizi tā mainīta pirms 5 līdz 7 gadiem.

Pamatne bija divu veidu. Vienu daļu dzīvokļa aizņēma grīdas pamatne no grīdas reģipša, kas uzklāts uz keramzīta, citviet - OSB plāksnes un sijas. Ņemot vērā to, ka reģipša grīda bija pietiekoši līdzena lamināta uzklāšanai, tā tika saglabāta. Savukārt otra daļa klāta uz sijām, turklāt – diezgan neprofesionāli, tādēļ tā diezgan stipri čīkstēja. Šī daļa tika demontēta, sijas rūpīgi nofiksētas un uz tām uzklātas jaunas OSB plāksnes, kā rezultātā čīkstoņa pazuda kā nebijusi.

"Nolēmām arī visās telpās kardināli mainīt grīdas toni. Dzīvojamā zonā tika ieklāts gaišs lamināts, bet virtuvē, priekšnamā un vannas istabā - akmens masas flīzes. Pavērojiet, kā gaišā grīda, salīdzinājumā ar tumšo, pārvērš dzīvokli! Tas tāpēc, ka gaiša grīda atstaro gaismu, un, pateicoties tam, tā izplatās pa visu dzīvokli. Telpa kļūst vieglāka un vizuāli plašāka. Lai arī pastāv uzskats, ka tumša grīda ir praktiskāka, mūsdienīgais lamināts ir pietiekoši izturīgs un viegli kopjams, tāpēc šoreiz skaistums ņēma virsroku," skaidro uzņēmuma pārstāvji.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Elektrotīkla maiņa 

Elektrotīkls tika pilnībā nomainīts. Visi kabeļi tika "izvilkti" virs reģipša griestiem, savukārt griestos izurbtas atsevišķas atveres cauri kurām kabelis tika pievadīts uz vajadzīgajiem punktiem. Visas rozetes un slēdži tika iegādāti kompānijā SIMENS Delta Line, kas citu konkurentu vidū izceļas ar cenas un kvalitātes apvienojumu.

Starpsienas

Pēc veco starpsienu demontāžas izveidoja jaunas - saskaņā ar Knauf C 111 standartiem. Vienotā metāla karkasu (75mm) no abām pusēm apšuva ar Knauf plāksnēm, bet vannas istabas skaņu izolācijai starpsienu pildīja ar 70 mm biezu minerālvati.

Dzīvojamā istaba

Uz grīdas remonta veicēji uzklāja gaišu laminātu, bet, lai istabas interjeru padarītu nedaudz interesantāku, divas no sienām tika nolemts nedaudz pārvērst. Šim nolūkam tika izmantots dizaineru vidū visai izplatīts un viegli realizējams paņēmiens. Proti – siena tika nokrāsota vienā tonī, bet uz dažām tās daļām tika veikts akcents, uzlīmējot tapetes. Līdzīgu efektu var panākt ne tikai ar tapetēm - var izmantot galeriju no ģimenes fotogrāfijām, noteiktu zonu iekrāsot citā krāsā, vai izcelt ar citas faktūras apmetuma palīdzību, mozaīku vai zīmējumu, un tamlīdzīgi.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Guļamistaba

Uz grīdas tika uzklāts tas pats gaišais lamināts, kas dzīvojamā istabā. Ņemot vērā nesošās sienas atrašanās vietu, guļamistaba iznāca ļoti plaša. Sienas tika aplīmētas ar gaišām tapetēm, bet griesti – nokrāsoti balti. "Mājokļa iedzīvotāju ērtībai blakus plānotajai gultas atrašanās vietai ierīkojām papildus centrālās lustras gaismas slēdzi, lai lielo gaismu var izslēgt un ieslēgt, neizkāpjot no gultas," par remonta gaitu stāsta Baltic Būves Centrs komanda.

Kādreizējā arkā tika uzstādītas mūsdienīgas, kvalitatīvas durvis.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Virtuve 

Tā kā virtuves zona parasti tiek kopta biežāk, jārēķinās ar to, ka grīda tiks biežāk mazgāta un tai jābūt izturīgākai nekā istabā. Tieši tāpēc virtuves zonā tika ieklātas lielas akmens masas flīzes (60x60 cm). Virtuves mēbeles tika izvēlētas riekstkoka krāsā, bet gatavotas no lamināta (tās ir kvalitatīvas un kalpos ilgi). Lai virtuvei piešķirtu vairāk individualitātes, atšķiras daļa piekaramo skapīšu izmēri. Kompaktās iebūvētās mēbeles un tehnika padarīja virtuvi plašāku, tajā pat laikā saglabājot tās funkcionalitāti. Atlikušās, brīvās sienas tika ar ūdens emulsijas krāsu, bet sienas daļa virs darba virsmas tika izgatavota no augstspiediena lamināta (HPL) - tādā pašā krāsā un ar tādu pašu faktūru kā darba virsmai. Lai virtuve nebūtu tik trokšņaina, izlietni izvēlējās no melna mākslīgā akmens. Šādas izlietnes, kad tajās tiek laists ūdens, ir krietni klusākas nekā metāliskās.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Vannas istaba 

Vecās duškabīnes vietā tika ievietota vannu ar stikla sieniņu, lai nebūtu jākarina aizkari, bet grīda tik un tā paliktu sausa. Sienu, pie kuras stiprināja vannu, bija diezgan daudz jālīdzina, jo taisni leņķi tur nebija atrodami. Tomēr, veicot attiecīgās manipulācijas, Baltic Būves Centrs komandai tomēr izdevās izveidot 90 grādu leņķus. Īpaši svarīgi tas bija tāpēc, lai vanna būtu cieši klāt pie sienas. "Veidojot jaunu, līdzenu sienu, izmantojām ūdens noturīgo ģipškartonu, kas noteikti nedeformēsies mitrajā gaisā un nebojās virsū esošās flīzes. Uz grīdas klājām akmens masas flīzes, bet uz sienām - horizontālas keramiskās flīzes ar mozaīkas imitāciju, lai tās vizuāli paplašinātu telpu. Pirms tam visas sienas rūpīgi apstrādājām ar hidroizolējošu materiālu. Griestus krāsojām ar speciālu, mitrām telpām piemērotu krāsu, kas neļauj veidoties pelējumam," stāsta uzņēmuma pārstāvji.

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Lai visi ikdienai nepieciešamie vannas piederumi būtu viegli izvietojami un pieejami, zem izlietnes tika izvietots neliels skapītis. Veļas mašīnu iebūvēja ietilpīgā saimnieciskajām vajadzībām piemērotā skapī. Skapja augšējā daļā ir plaukti dvieļiem, veļai un higiēnas precēm, bet sānos  - vieta telpu uzkopšanas inventāram. Kosmētiku un tualetes piederumus būs ērti izvietot uz neliela, atvērtā tipa plauktiņa blakus spogulim. 

Visas mēbeles gatavotas no ūdens izturīga lamināta, jo vannas istaba ir tā telpa, kur bieži vien ir paaugstināts gaisa mitrums.

Priekšnams 

Sienas un griestus  priekšnamā tika nokrāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Lai vēl vairāk nesašaurinātu jau tā mazo telpu, tika nolemts neveidot standarta apjomīgo skapi - kupeju. Kā norāda remonta veicēji, tam patiesībā ir arī savi plusi. Proti, lai arī sākumā šķiet, ka atklātā vietā pakārtās drēbes izskatās neakurāti, tomēr, salīdzinājumā ar slēgto skapi, tās vienmēr ātri izkalst un ir papildus stimuls koridorā turēt tikai pašu nepieciešamāko. 

Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Būvniecība, Remonts, Interjers un dizains

Ieejas durvis bija diezgan labā stāvoklī, tāpēc tās netika mainītas. "Nomainījām tikai pašu slēdzeni un durvis, kuru tonis ievērojami atšķīrās no kopējās krāsu gammas, no jauna laminējām. Šim nolūkam durvis sākumā tika pilnībā attīrītas no vecās plēves, noslīpētas, bet pēc tam aplīmētas ar jaunu plēvi. Ja jūsu laminētās durvis vairs neizskatās jaunas, neskumstiet - tās noteikti var tieši tādā pašā veidā atjaunot," zina teikt Baltic Būves Centrs eksperti.

Rezumējums 

Uzņēmuma pārstāvji stāsta, ka viņu pasūtītāji vienmēr ļoti priecājas, kad ienāk svaigi remontētā dzīvoklī un saprot – nu, lūk,  ir, atlicis tikai ievākties un ik dienu baudīt šo skaistumu! "Vēl vairāk priecājas mūsu komanda, kad izdodas pavisam vienkāršu, "pelēku" dzīvoklīti pārveidot par šāda veida "konfektīti". Pēc klientu reakcijas esam ievērojuši, ka remonts, pat neskatoties uz visām pārvākšanās neērtībām, piešķir dzīvei jaunu impulsu un enerģiju. Tūlīt rodas vēlme atbrīvoties arī no vecajiem paklājiņiem, pannām un aizkariem. Justies kā karalim savā jaunajā, gaišajā pilī, kur nav nekādu atkārušos rozešu, čīkstošu grīdu un sarūsējušu naglu sienās. Šķiet, ka pat elpot kļuvis vieglāk un brīvāk! Ja kaut reizi esiet pārvākušies uz jaunu vai svaigi izremontētu dzīvokli, jums šīs sajūtas noteikti ir saprotamas.

Nobeigumā vēlam jums iedvesmu jaunām pārmaiņām arī jūsu dzīvoklī. Pat ja globāls remonts nav ieplānots, izdariet kādu sīkumu - nomainiet aizkarus, pielieciet jaunu plauktiņu, pielīmējiet atlupušo tapešu stūri, pielieciet jaunu bērnu bildi pie sienas. Tūlīt sajutīsiet, kā jūsu mājoklis jums pateiksies!" iesaka Baltic Būves Centrs komanda

Dzīvokļa pārvērtības apskati galerijā:

 

City24.lv iesaka:

APSKATI ARĪ CITUS KOMPĀNIJAS BALTIC BŪVES CENTRS REMONTDARBUS UN IEDVESMOJIES PĀRMAIŅĀM SAVĀ DZĪVOKLĪ!

Nebijušas atlaides un iespējas tieši Tavam sludinājumam!

23.02.2017

alt
alt

2016. gads nekustamo īpašumu jomā bijis darījumiem bagāts

23.02.2017

Saistītās ziņas

alt

Pirms un pēc: kā lietderīgi izmantot dzīvokļa lodžiju un īstenot sapni par savu darba zonu

alt

Pirms un pēc: no dzīvokļa ar "vecmāmiņas remontu" par interjera žurnāla cienīgu sapņu mājokli

alt

Soli pa solim: vērienīgs dzīvokļa remonts jaunajā projektā

alt

Tuvāk dabai: atpūta lapenē ar vasaras virtuvi jebkuros laika apstākļos

alt

Pirms un pēc: kā vecmāmiņas Hruščova dzīvokli pārvērta omulīgā "ligzdiņā"

alt

Iedvesmojoši! Dzīvokļa pārvērtības Miera ielā, kas priecēs vēl gadiem ilgi

alt

Mēbeles, kas atspoguļo individualitāti

alt

Pirms un pēc: nolietots divistabu dzīvoklis Purvciemā piedzīvo lieliskas pārvērtības

alt

Dzīvokļa pārvērtības Pļavniekos: kā ienest mūsdienas padomju laika dzīvoklī

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

4

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

5

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

6

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem