Bezmaksas konsultāciju "maratons" iezīmēja sabiedrībai aktuālākos jautājumus nekustamo īpašumu tirgū

Īres tirgum kļūstot arvien aktīvākam, aug arī cilvēku interese par īres jautājumiem, tāpat daudz jautājumu ir par kreditēšanas politiku un juridiskajām niansēm, kas skar darījumus ar nekustamo īpašumu. Šādi ir secinājumi par cilvēku lielo interesi aizvadītajās «Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienās», kurās visas dienas garumā bija iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas no sertificētiem nekustamo īpašumu (NĪ) aģentiem un banku speciālistiem, turklāt vairums interesentu pie ekspertiem vērsās ar konkrētiem jautājumiem.

Notikumi

Atgādināsim, ka 18. februārī visas dienas garumā Rīgā, tirdzniecības centrā "Spice" notika Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA un tās partnera - DNB bankas organizētās jau otrās "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienas" - bezmaksas konsultāciju "maratons", kad visu sestdienu bija iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas no kompetentiem ekspertiem.

Vera Dorohova, DNB bankas nekustamo īpašumu partneru kanāla vadītāja: "DNB pārstāvji ļoti atzinīgi novērtē, ka klienti mērķtiecīgi nāca izzināt jautājumus par nekustamo īpašumu un kreditēšanas iespējām – pasākums, lai gan notiek tikai otro reizi, ir iezīmējis savu formātu un veidu, šoreiz pulcējot krietni lielāku apmeklētāju skaitu! Cilvēki interesējās par ļoti dažādām tēmām. Uz vietas radām atbildi uz tādiem jautājumiem kā - programmas ALTUM piedāvājums, rēķinājām klientu maksātspēju, piemeklējām izdevīgākos būvniecības finansēšanas risinājumus, skaidrojām dokumentu kārtošanas procesus, u.c. Plaša interese bija arī, kā savu jau esošu īpašumu, padarīt par peļņas avotu. Neizpalika arī klienti, kuri bija ieradušies īpašā piedāvājuma mudināti, ko DNB sagatavoja pasākuma apmeklētājiem, un nu jau plānojam atkārtotu tikšanos pie mums, bankā, par ko ir īpašs prieks – varam būt klāt īstajā brīdī!"

Notikumi

Janeta Linkuna, Latio nekustamo īpašumu aģente, konsultēja daudz interesentu ("cilvēki uz konsultācijām nāca nepārtraukti, visu dienu"), un līdztekus nekustamo īpašumu aģentiem uzdotajiem jau ierastajiem jautājumiem, par kādiem tie konsultē ikdienā: par NĪ tirgus īpatnībām, piedāvājumu, pieprasījumu, cenu politiku, prognozēm u.tml., vairums interesentu uz šīm konsultācijām bija ieradušies ar jau sagatavotiem, konkrētiem jautājumiem. "Daudziem interesēja jautājums par nodokļiem, kas un kā jāmaksā, izīrējot savus dzīvokļus. Tas, acīmredzot, labi raksturo situāciju, ka daudzi cilvēki vēlas izīrēt mitekļus legāli, reģistrējot līgumu VID un nomaksājot 10% ienākuma nodokli par šo saimniecisko darbību," stāsta eksperte. Tika konsultētas arī vairākas jaunajās ģimenes, kuras bija izlēmušas kredītā iegādāties dzīvokli, tāpēc ar padomu talkā nākuši arī DNB bankas speciālisti. "Izrādījās, ka daudzi nezina programmas "Altum" nianses un prasības, tāpēc kopīgi varējām to visu paskaidrot," piebilst viņa. J. Linkuna domā, ka šādas bezmaksas konsultāciju dienas jārīko arī turpmāk, jo esot daļa cilvēku, kas ir radījuši sapni par savu īpašumu, bet diemžēl viņu sapņi nav reālistiski, tādēļ šādi klienti ir jāinformē un tiem jāstāsta gan par tirgus situāciju, gan par piedāvājumu tirgū. "Mums, kā īpašuma aģentiem šie ir jautājumi, ar kuriem strādājam katru dienu, bet konsultāciju "maratons" apliecināja, ka ir cilvēki, kas nezina pat elementāras lietas," secina eksperte. 

Notikumi

Nekustamā īpašuma aģentūras Aldis. Jūrmala īpašnieks Aldis Lezdiņš šajā konsultāciju "maratonā" novērojis cilvēku interesi par trim lielām tēmām. "Pirmkārt, liela interese bija par juridiskajiem jautājumiem, piemēram, saistībā ar ģimenes konfliktiem: māte uzdāvinājusi meitai dzīvokli, bet tagad viņa māti izliek no tā ārā. Otrs liels jautājumu bloks bija par īres tiesībām. Redzams, ka ir daudz problēmu saistībā ar īres tiesību likumdošanu: tirgū joprojām ir spēkā t.s. padomju laika īres līgumi, un ir noteiktas grūtības ar to pārtraukšanu. Likumdošana pašlaik šo jautājumu nerisina, jo būtu liela cilvēku grupa, kas paliktu neaizsargāta, jo šie vecie īres līgumi galvenokārt ir maznodrošinātiem cilvēkiem, kuri joprojām maksā par īri mazāk par vienu eiro kvadrātmetrā, lai gan tirgus cenas sasniedz pat 2 eiro. Tāpat bija jautājums par gadījumu, ko darīt, ja bankas izsolē nopirktam īpašumam pēkšņi uzrodas nomas līgumi ar atpakaļejošu datumu. Trešais jautājumu bloks bija saistīts ar Jūrmalu un t.s. premium īpašumiem, par kuriem cilvēkiem joprojām ir augsta interese," ar saviem novērojumiem dalās A. Lezdiņš.

Karīna Matvejeva, ImperioEstate nekustamo īpašumu aģente, pēc notikušajām "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienām" secinājusi, ka sabiedrībā mūsdienās trūkst cilvēciskas, tiešas saziņas, tāpēc "šādas konsultācijas ir labs veids, kā mums satikties, un šī tradīcija ir obligāti jāturpina, to pat varētu attīstīt vēl plašākā formātā". Eksperte novēroja, ka daudzi interesenti bija uz konsultācijām nākuši ar nolūku: satikt īpašumu aģentus un bankas speciālistus, jo viņus uz to bija pamudinājušās kādas konkrētas situācijas, kad paši vairs nav tikuši galā ar NĪ jautājumiem. Tā, piemēram, viens pāris bija izlēmis pats iesaistīties īpašuma pārdošanā, tomēr viņiem bija radušies jautājumi par dažām darījuma niansēm. "Protams, īpašumu aģenti var izveidot standartizētas atbildes, bet tās nederēs ikvienam: nav vienotas receptes visiem, jo  katrs darījums ir īpašs un ir nepieciešama izpratne par tirgu, nosacījumiem u.c. lietām, kas nespeciālistam var būt ļoti problemātiski izprotamas," piebilst K. Matvejeva. 

Atgādināsim, ka pirmās "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienas" notika pērn, augustā, un lēmumu rīkot šādu bezmaksas konsultāciju "maratonu" LANĪDA pieņēma, lai sniegtu sabiedrībai iespēju klātienē iepazīt nekustamo īpašumu aģentu darbu, kā arī tāpēc, ka mūsu valsts iedzīvotājiem pirms NĪ darījumu veikšanas rodas ļoti daudz jautājumu, jo trūkst pilnvērtīgas un ticamas informācijas par norisēm nekustamo īpašumu tirgū. 

Arī turpmāk LANĪDA plāno rīkot bezmaksas konsultāciju dienas.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Izstādē "Māja I 2017" piedalīsies vairāk nekā 300 uzņēmumu

23.02.2017

alt
alt

Nebijušas atlaides un iespējas tieši Tavam sludinājumam!

23.02.2017

Saistītās ziņas

alt

Līdz 10.janvārim iespējams pieteikties nekustamo īpašumu izsolēm Rīgā

alt

Atvērto durvju dienā, rezervējot dzīvokli Bišumuižā, pirkumam saņem 5 000 eiro atlaidi

alt

Aicina uz lekciju: Investīcijas īres dzīvoklī - kā izveidot personīgo pensiju fondu?

alt

Atvērto durvju dienas maratona piedāvājumā arī Summer House vasaras mājas

alt

Klientiem durvis vērs arī vairāki jaunie projekti Pārdaugavā un Mārupē

alt

Savas jaunās mājvietas sāk apdzīvot pirmie Tuvidi iedzīvotāji

alt

Dzīvo tuvāk dabai - jaunais projekts Tuvidi ver durvis apmeklētājiem

alt

Klātienē varēs apskatīt Rīgas centra jauno dzīvokļu projektus

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība