Bezmaksas konsultāciju "maratons" iezīmēja sabiedrībai aktuālākos jautājumus nekustamo īpašumu tirgū

Īres tirgum kļūstot arvien aktīvākam, aug arī cilvēku interese par īres jautājumiem, tāpat daudz jautājumu ir par kreditēšanas politiku un juridiskajām niansēm, kas skar darījumus ar nekustamo īpašumu. Šādi ir secinājumi par cilvēku lielo interesi aizvadītajās «Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienās», kurās visas dienas garumā bija iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas no sertificētiem nekustamo īpašumu (NĪ) aģentiem un banku speciālistiem, turklāt vairums interesentu pie ekspertiem vērsās ar konkrētiem jautājumiem.

Notikumi

Atgādināsim, ka 18. februārī visas dienas garumā Rīgā, tirdzniecības centrā "Spice" notika Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA un tās partnera - DNB bankas organizētās jau otrās "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienas" - bezmaksas konsultāciju "maratons", kad visu sestdienu bija iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas no kompetentiem ekspertiem.

Vera Dorohova, DNB bankas nekustamo īpašumu partneru kanāla vadītāja: "DNB pārstāvji ļoti atzinīgi novērtē, ka klienti mērķtiecīgi nāca izzināt jautājumus par nekustamo īpašumu un kreditēšanas iespējām – pasākums, lai gan notiek tikai otro reizi, ir iezīmējis savu formātu un veidu, šoreiz pulcējot krietni lielāku apmeklētāju skaitu! Cilvēki interesējās par ļoti dažādām tēmām. Uz vietas radām atbildi uz tādiem jautājumiem kā - programmas ALTUM piedāvājums, rēķinājām klientu maksātspēju, piemeklējām izdevīgākos būvniecības finansēšanas risinājumus, skaidrojām dokumentu kārtošanas procesus, u.c. Plaša interese bija arī, kā savu jau esošu īpašumu, padarīt par peļņas avotu. Neizpalika arī klienti, kuri bija ieradušies īpašā piedāvājuma mudināti, ko DNB sagatavoja pasākuma apmeklētājiem, un nu jau plānojam atkārtotu tikšanos pie mums, bankā, par ko ir īpašs prieks – varam būt klāt īstajā brīdī!"

Notikumi

Janeta Linkuna, Latio nekustamo īpašumu aģente, konsultēja daudz interesentu ("cilvēki uz konsultācijām nāca nepārtraukti, visu dienu"), un līdztekus nekustamo īpašumu aģentiem uzdotajiem jau ierastajiem jautājumiem, par kādiem tie konsultē ikdienā: par NĪ tirgus īpatnībām, piedāvājumu, pieprasījumu, cenu politiku, prognozēm u.tml., vairums interesentu uz šīm konsultācijām bija ieradušies ar jau sagatavotiem, konkrētiem jautājumiem. "Daudziem interesēja jautājums par nodokļiem, kas un kā jāmaksā, izīrējot savus dzīvokļus. Tas, acīmredzot, labi raksturo situāciju, ka daudzi cilvēki vēlas izīrēt mitekļus legāli, reģistrējot līgumu VID un nomaksājot 10% ienākuma nodokli par šo saimniecisko darbību," stāsta eksperte. Tika konsultētas arī vairākas jaunajās ģimenes, kuras bija izlēmušas kredītā iegādāties dzīvokli, tāpēc ar padomu talkā nākuši arī DNB bankas speciālisti. "Izrādījās, ka daudzi nezina programmas "Altum" nianses un prasības, tāpēc kopīgi varējām to visu paskaidrot," piebilst viņa. J. Linkuna domā, ka šādas bezmaksas konsultāciju dienas jārīko arī turpmāk, jo esot daļa cilvēku, kas ir radījuši sapni par savu īpašumu, bet diemžēl viņu sapņi nav reālistiski, tādēļ šādi klienti ir jāinformē un tiem jāstāsta gan par tirgus situāciju, gan par piedāvājumu tirgū. "Mums, kā īpašuma aģentiem šie ir jautājumi, ar kuriem strādājam katru dienu, bet konsultāciju "maratons" apliecināja, ka ir cilvēki, kas nezina pat elementāras lietas," secina eksperte. 

Notikumi

Nekustamā īpašuma aģentūras Aldis. Jūrmala īpašnieks Aldis Lezdiņš šajā konsultāciju "maratonā" novērojis cilvēku interesi par trim lielām tēmām. "Pirmkārt, liela interese bija par juridiskajiem jautājumiem, piemēram, saistībā ar ģimenes konfliktiem: māte uzdāvinājusi meitai dzīvokli, bet tagad viņa māti izliek no tā ārā. Otrs liels jautājumu bloks bija par īres tiesībām. Redzams, ka ir daudz problēmu saistībā ar īres tiesību likumdošanu: tirgū joprojām ir spēkā t.s. padomju laika īres līgumi, un ir noteiktas grūtības ar to pārtraukšanu. Likumdošana pašlaik šo jautājumu nerisina, jo būtu liela cilvēku grupa, kas paliktu neaizsargāta, jo šie vecie īres līgumi galvenokārt ir maznodrošinātiem cilvēkiem, kuri joprojām maksā par īri mazāk par vienu eiro kvadrātmetrā, lai gan tirgus cenas sasniedz pat 2 eiro. Tāpat bija jautājums par gadījumu, ko darīt, ja bankas izsolē nopirktam īpašumam pēkšņi uzrodas nomas līgumi ar atpakaļejošu datumu. Trešais jautājumu bloks bija saistīts ar Jūrmalu un t.s. premium īpašumiem, par kuriem cilvēkiem joprojām ir augsta interese," ar saviem novērojumiem dalās A. Lezdiņš.

Karīna Matvejeva, ImperioEstate nekustamo īpašumu aģente, pēc notikušajām "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienām" secinājusi, ka sabiedrībā mūsdienās trūkst cilvēciskas, tiešas saziņas, tāpēc "šādas konsultācijas ir labs veids, kā mums satikties, un šī tradīcija ir obligāti jāturpina, to pat varētu attīstīt vēl plašākā formātā". Eksperte novēroja, ka daudzi interesenti bija uz konsultācijām nākuši ar nolūku: satikt īpašumu aģentus un bankas speciālistus, jo viņus uz to bija pamudinājušās kādas konkrētas situācijas, kad paši vairs nav tikuši galā ar NĪ jautājumiem. Tā, piemēram, viens pāris bija izlēmis pats iesaistīties īpašuma pārdošanā, tomēr viņiem bija radušies jautājumi par dažām darījuma niansēm. "Protams, īpašumu aģenti var izveidot standartizētas atbildes, bet tās nederēs ikvienam: nav vienotas receptes visiem, jo  katrs darījums ir īpašs un ir nepieciešama izpratne par tirgu, nosacījumiem u.c. lietām, kas nespeciālistam var būt ļoti problemātiski izprotamas," piebilst K. Matvejeva. 

Atgādināsim, ka pirmās "Sertificēto nekustamo īpašumu aģentu dienas" notika pērn, augustā, un lēmumu rīkot šādu bezmaksas konsultāciju "maratonu" LANĪDA pieņēma, lai sniegtu sabiedrībai iespēju klātienē iepazīt nekustamo īpašumu aģentu darbu, kā arī tāpēc, ka mūsu valsts iedzīvotājiem pirms NĪ darījumu veikšanas rodas ļoti daudz jautājumu, jo trūkst pilnvērtīgas un ticamas informācijas par norisēm nekustamo īpašumu tirgū. 

Arī turpmāk LANĪDA plāno rīkot bezmaksas konsultāciju dienas.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Izstādē "Māja I 2017" piedalīsies vairāk nekā 300 uzņēmumu

23.02.2017

alt
alt

Nebijušas atlaides un iespējas tieši Tavam sludinājumam!

23.02.2017

Saistītās ziņas

alt

"Skanstes Parks" – energoefektīvākā jauno dzīvokļu ēka Latvijā

alt

"Vestabalt" atvērs durvis daudzdzīvokļu namam Tallinas ielā 86

alt

Ielūdz uz īpašo klientu dienu Ezerparka Namos

alt

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

alt

SWH Biroju centrā iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

alt

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

alt

Jaunās rindu un dvīņu mājas "Mežaparka Rezidencēs" nosvinējušas spāru svētkus

alt

Atvērto durvju diena jaunajā projektā Iecavas ielā 5: ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!

alt

Atklās pirmo mūsdienīgo multifunkcionālo biroju centru Jūrmalā – "Citadele biroji"

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

4

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

5

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

6

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

alt

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

alt

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā