Iedvesmojoši! Dzīvokļa pārvērtības Miera ielā, kas priecēs vēl gadiem ilgi

Remonts ir diezgan laikietilpīgs process, kas prasa saliedētu, precīzu darbu un vairāku speciālistu iesaistīšanos. Svarīga pārmaiņu sastāvdaļa ir gan plānošana, gan pareizo materiālu izvēle, gan mēbeļu pasūtīšana. Tomēr, kad rezultātā tiek iegūts tieši tāds mājoklis, kādu esat vēlējies un par kuru var priecāties vēl ilgus gadus, ir skaidrs – tas ir tā vērts! Lielisks piemērs ir šis 78 kvadrātmetru plašais dzīvoklis, kurā iespaidīgus remontdarbus veica kompānijas Baltic Būves Centrs komanda.

Plašais četru istabu dzīvoklis atrodas kādā Miera ielas jaunceltnē un pieder trīs cilvēku ģimenei, kas ir aktīva dzīvesveida cienītāji un novērtē stilu, kā arī kvalitatīvu un akurātu darbu. Baltic Būves Centrs (www.buvescentrs.lv) komandai šajā dzīvoklī tika uzdots veikt pārplānošanu un remontu:" Galvenā klienta prasība - nodrošināt racionālu dzīvojamās telpas plānojumu. Remontdarbiem atvēlētais laiks bija stingri ierobežots, tāpēc remonts veikts rekordīsā laikā - 2 mēnešos."

Plānojums un dizains

Pārplānošanas autors bija pašu pasūtītāju izvēlēta arhitekte - Tatjana Kurdjumova. Pārvērtību rezultātā dzīvoklim bija jākļūst par ērtu, plašu un gaišu mājokli ar gaumīgi izvietotām mēbelēm. Nozīmīga loma bija mājokļa piemērošanai saimnieku aktivitātēm un vajadzībām, tāpēc tika nolemts palielināt virtuves zonu, garderobi un mainīt ieejas durvju atrašanās vietu. Lai ieekonomētu telpu platību, tika pasūtīti iebūvētie skapji - kupejas, un speciāli šim dzīvoklim izgatavoti plaukti un citas mēbeles. Tatjana uzraudzīja visa projekta norisi, tāpēc remonta veiksmīgo rezultātu izdevās sasniegt, pateicoties teicamam komandas darbam - meistaru tehniskajai pieredzei un arhitektes nevainojamajai gaumei.

Lieko detaļu demontāža

Nekādu piekaramo griestu un lamināta! Darbs sākās ar starpsienu un flīžu demontāžu vannas istabā un priekšnamā. Uz visām sienām bija uzlīmētas krāsojamās tapetes, kuras remontdarba veicēji akurāti noņēma.

Caurules un radiatori

Lai realizētu dizaineres ieceri, bija jāpārvieto arī ūdens un kanalizācijas izvadīšanas vietas.

Saskaņa ar oriģinālo plānojumu, virtuves radiators atradās tieši tur, kur, pēc Baltic Būves Centrs komandas domām, būtu jāatrodas virtuves darba virsmai un izlietnei. Lai to pārvietotu, nācās demontēt nelielu grīdas laukumu.

Arī vannas istabā esošā radiatora atrašanās vieta neatbilda plāniem, jo traucēja mēbeļu uzstādīšanai un santehnikas izvietošanai. To tika nolemts pilnībā likvidēt un tā vietā ierīkot apsildāmo grīdu. Šāda grīda spēj sildīt telpu 2 līdz 2,5 metru augstumā, tāpēc tā ir piemērota gandrīz jebkuram dzīvojamajam projektam. Īpaši patīkams šis apsildes veids ir ziemā. Nevienam nav noslēpums: galvenais, lai kājas siltas. Silto grīdu neiesakām klāt vienīgi gadījumos, ja uz grīdas paredzēts korķa vai parketa segums. Pirmkārt, šie materiāli jau paši par sevi nemēdz būt auksti, otrkārt, korķis slikti vada siltumu, bet parkets var arī pārkalst.

Ja kādreiz esat domājuši par siltās grīdas ieklāšanu, noteikti prātā ir ienācis jautājums, kādu tieši grīdas apsildīšanas veidu izvēlēties? Lai arī jautājums ir šķietami vienkāršs, atbildi sniegt nav nemaz tik viegli, jo eksistē vairākas grīdas apsildīšanas sistēmas. Katra no tām paredzēta dažādiem apstākļiem un mērķiem. Visizplatītākais variants – apsildīšana, izmantojot elektrisko kabeli, bet tā ekspluatācija ir visai dārgs prieks. Tieši tāpēc Baltic Būves Centrs izvēle ir ūdens apsildīšanas sistēma, kas ir daudzas reizes izdevīgāka par elektrisko. Darbības princips ļoti vienkāršs: par siltuma avotu kalpo karstais ūdens, kas tek pa grīdā iemontētu lokanu cauruli. Tā kā šādi siltums savu mērķi sasniedz daudz ātrāk nekā ar radiatora palīdzību, kopējā telpas temperatūra var būt par 2 grādiem zemāka, bet energopatēriņš būs par 12% mazāks. Silto grīdu ieklāšana nav viegls darbs, toties efektīvs. Tas ļauj ieekonomēt vietu telpā un vannošanos padara īpaši patīkamu. Neviens radiators neuzsildīs grīdu tik vienmērīgi! "Varam garantēt, ka pat zobu tīrīšanas procedūra kļūs daudz patīkamāka un vēlēsieties to darīt ilgāk, lai tikai lieku reizi pasildītu kājiņas," apsola Baltic Būves Centrs eksperti.

Lai uzstādītu silto grīdu, tika demontēts sausais betons, ieklāts siltinājums (EPS150 markas putuplastu), speciālā folija un tad tika izvietotas caurules, pa kurām cirkulēs siltums. Tā kā ūdens uzsildīšanai nolēma izmantot kopējās apkures sistēmas ūdeni, tad arī grīdas tiks sildītas tikai tad, kad tas tiešām nepieciešams, tas ir, apkures sezonas laikā. Apkures temperatūru kontrolēs speciāls regulators.

Jānomaina bija arī pārējos radiatorus, jo jauda tik lielām telpām nebija pietiekama. Vēl jāatzīmē, ka 2 no 3 radiatoriem bija nepareizi uzstādīti (ūdens padeves un noplūdes caurules sajauktas vietām) un šī iemesla dēļ tie nepatīkami svilpa. Šī problēma tika novērsta.

Jauna grīda

"Atbrīvojuši grīdu no vecā lamināta, konstatējām, ka grīda apakšā ir kvalitatīva, tāpēc nekāda papildus izlīdzināšana nav nepieciešama. Visās dzīvojamajās telpās ieklājām "baltā oša" parketu," tālāko remonta gaitu komentē tā veicēji.

Priekšnamā un virtuvē tika uzstādīti Reychem elektriskos paklājiņus. Arī šajā gadījumā noteiktu temperatūru nodrošinās klāt esošie termoregulatori.

Tā kā ir diezgan ievērojama atšķirība materiālu biezumos (parkets, flīzes), zonās un telpās, kur klājām flīzes, grīdu bija nedaudz jāpaceļ, lai vietās, kur saskaras flīzes un parkets, neveidotos slieksnis.

Elektrotīkla maiņa

Pirms darba sākuma Baltic Būves Centrs komandai bija skaidrs plāns, kur un kā jāizvieto elektropadeves punkti. Darba procesā tika  nomainīti visi apgaismes un elektrības padeves avoti un veikta pilnīga elektrotīkla maiņa. Rozetes, slēdžus, kā arī termoregulatorus tika izvēlēti pie jau pārbaudītiem kompānijas partneriem — SIEMENS Delta Line.

Dzīvojamā istabā tika ievilkti arī interneta un televīzijas kabeļi. "Ievilkām arī kabeli jaunāko drošības sistēmu ierīkošanai - kustības sensoriem, durvju atvēršanas sensoram, dūmu detektoriem.

Slēdžu kasti nomainījām uz jaunu un noslēpām priekšnamā esošajā skapī - kupejā. Tur ievietojām arī televīzijas un interneta sadales kasti," stāsta ekspertu komanda.

Ventilācija

Nosūcēja ventilācijas ierīkošanai tika izmantota plakana plastikāta caurule, ko varēja izvietot zem reģipša. Tādējādi ventilācijas cauruli izdevās nolaist līdz nosūcējam tā, lai nosūcēja truba būtu vienā līmenī ar virtuves skapīšiem, nevis stieptos līdz griestiem.

Starpsienas

Starpsienas tika veidotas atbilstoši Knauf C111. Tas ir vienotā metāla karkass (75mm), ko no abām pusēm apšuva ar Knauf plāksnēm. Skaņas izolācijai starpsienu pildīja ar 70 mm biezu minerālvati. Telpu racionālākai izmantošanai un saimnieku ērtībai tika pārvietotas arī vannas istabas ieejas durvis un ieeja garderobē. Tādējādi uzreiz no guļamistabas iespējams nokļūt garderobē.

Griesti

Griesti veidoti atbilstoši Knauf D113. Skaņas izolācijai tika ievietota 50 mm biezu minerālvati, tāpēc tagad arī augšstāvā esošie kaimiņi nekādi nespēs traucēt nakts miegu. Viesistabā un guļamistabā tika izveidota griestu konstrukciju ar slēptajām diodēm.

Dzīvojamā istaba

Sienas un griestus Baltic Būves Centrs komanda nokrāsoja ar ūdens emulsijas krāsu. Savienojumos viņi ieklāja apmales, kas sienu un griestu pārejas padarīja daudz interesantākas un plūstošākas.

"Aiz dīvāna izveidojām nelielu īpaši apgaismotu nišu ar stikla plauktiņiem. Bez centrālās gaismas, griestus izgaismo arī slēptās krāsainās (RGB) diožu lampas. Atkarībā no garastāvokļa iespējams izvēlēties vēlamo gaismas toni, ko viegli nomainīt, ieslēgt un izslēgt ar pulti," skaidro kompānijas pārstāvji.

Katrai telpai tika kvalitatīvas finierētas durvis, tas ir, aplīmētas ar vērtīgu koku sugu plāksnēm. Kā skaidro uzņēmuma eksperti, tās visilgāk saglabā savu formu un kvalitāti, kā arī ļauj realizēt praktiski jebkuru interjera dizaina risinājumu.

Kopējā zāles un virtuves zonas platība sastāda aptuveni 28 kvadrātmetrus.

Kabinets

Kabinets šoreiz ir pati mazākā istaba visā dzīvoklī, tāpēc uzstādot 3,7 m lielo skapi – kupeju, tā durvis tika no glancēta baltā stikla, kas lieliski atstaro gaismu, tādējādi vizuāli paplašinot un izgaismojot telpu.

Sienas un griesti tika nošpaktelēti un krāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Lai nodrošinātu stabilu interneta padevi, interneta kabeli ievilka arī kabinetā.

Bērnu istaba

Bez jau pieminētā grīdas seguma atjaunošanas, arī sienas un griesti tika nošpaktelēti. Pēc apdares nožūšanas uz divām sienā tika uzlīmētas tapetes, bet divas citas – nokrāsotas ar ūdens emulsijas krāsu. Virs durvīm tika ierīkots neliels antresols, kuru durtiņas veras uz divām dažādām telpām: vienas uz bērnistabu, citas uz garderobi.

Guļamistaba

Tāpat kā citur, arī guļamistabā sienas un griesti tika špaktelēti un krāsoti ar ūdens emulsijas krāsu. Uz sienas, kas atrodas gultas galvgalī, tika uzlīmētas pasteļkrāsas tapetes, kas ļoti atgādina māksliniecisko krāsojumu.

Aizkariem tika izveidota speciāla ģipškartona griestu niša. Šāds risinājums ir ne tikai estētisks, bet ļauj arī izvairīties no dārgajām karnīzēm, kas stilistiski jāpieskaņo telpas stilam un interjeram.

Virs gultas remontdarbu veicēji uzstādīja divas sienas lampas, kuras iespējams pārslēgt uz klusinātas gaismas režīmu un uz režīmu lasīšanai.

Garderobe

Sienas un griestus špaktelēja un krāsoja ar ūdens emulsijas krāsu. Kā jau minēts iepriekš, šeit tika uzstādītas arī durtiņas uz antresolu bērnu istabā. Apģērbu un apavu glabāšanai tika izgatavoti skapji un speciāli pakaramie.

Virtuve

"Lai atvieglotu uzkopšanu, uz grīdām klājām akmens masas flīzes, kas pēc krāsas un faktūras maksimāli pietuvinātas istabā esošajam parketam. Sienas un griestus nošpaktelējām un nokrāsojām ar ūdens emulsijas krāsu. Tāda krāsa nebojājas mitrās uzkopšanas laikā, tāpēc ir ideāli piemērota ne tikai dzīvojamām telpām, bet arī virtuvei. Sienu virs darba virsmas aizsargā glancētas keramiskās flīzes," stāsta Baltic Būves Centrs eksperti.

Virtuves mēbeles izgatavotas pēc pasūtījuma. Fasādes no glancēta, pulēta mdf, darba virsma un izlietne - no mākslīgā akmens, savukārt karkass - no lamināta plāksnēm, kuru tonis pieskaņots virtuves skapīšu durtiņu tonim. Virtuvē izmantota tikai iebūvētā tehnika, kas ekonomē vietu un harmoniski iekļaujas jebkurā dizainā.

Saskaņā ar dizaineres ieceri un pateicoties celtnieku profesionālajām iemaņām, izlietni un darba virsmu izdevās pārvietot iepretim virtuves logam. Tas ne tikai labi izskatās, bet arī ļauj maksimāli ilgi izmantot dabisko dienas apgaismojumu.

Vannas istaba

Sagatavošanās darbs šajā telpā sākās ar visas grīdas un sienu, kas pieguļ pie vannas un izlietnes, hidroizolāciju. Pēc tam tika betona masas flīzes ar dekoratīvajiem keramiskās mozaīkas elementiem. Griesti un sienas virs flīzēm tika noklāti ar ūdens noturīgo špakteli un krāsoti ar ūdens emulsijas krāsu, kas paredzēta tieši mitrām telpām. Apsildāmais spogulis tika ielīmēts tieši mozaīkas centrā. Sildelements neļaus spogulim aizsvīst pat pēc ilgstošas vannošanās.

Baltic Būves Centrs eksperti jautā:" Kas var būt labāks par aromātisku sāls vannu, garas, nogurdinošas darba dienas beigās? Tā noņem muskuļu saspringumu, atslābina un ļauj justies harmonijā ar sevi. Ja vien vannas istabas platība atļauj, iesakām tomēr neatteikties no vannas. Jo duša būs arī vannā, bet pagulēt vannā, ja ir tikai duškabīne varētu būt problemātiski. Mūsu projektā mēs uzstādījām plašu akrila vannu ar atlokāmu sienu. Lai arī dušas aizkari ir visvienkāršākais risinājums, tomēr tie vienmēr izskatīsies mazāk akurāti, turklāt, tie ilgāk žūst un tos laiku pa laikam ir nepieciešams mainīt, tāpēc ilgstošā laika posmā stikla siena ir ekonomiskāks un drošāks risinājums."

Blakus vannai remontdarbu veicēji uzstādīja iebūvēto podu ar bidē funkciju, bet vannas piederumu izvietošanai tika izveidoti stikla plauktiņi un elektriskais dvieļu žāvētājs. Baltā, mākslīgā Silk Stone akmens izlietne tika izgatavota pēc speciāla pasūtījuma un saskaņā ar konkrētajiem izmēriem, tāpēc tā ideāli izvietojās gar visu sienu. Zem tās tika ievietota veļas mašīna, kā arī skapītis kosmētikai un sadzīves ķīmijai. Papildu tam tika izgatavoti 2 daudz ietilpīgāki skapji - viens slēgts, otrs ar stikla durvīm. Visas mēbeles gatavotas no ūdens noturīgiem materiāliem. Lai nodrošinātu savlaicīgu mitruma nosūkšanu, tika uzstādīts ventilators ar taimeri.

Priekšnams

Priekšnamam bija izprojektēts iebūvētais skapis - kupeja apaviem un virsdrēbēm, kā arī spogulis un divas atsevišķas gaismas diožu lampas.

"Ja jums nav durvju zvana vai tas jau morāli novecojis un jūs domājat par jaunu zvanu, iesakām izvēlēties bezvadu zvanu ar uzstādāmām melodijām. Tādu izmantojām arī šajā projektā. Tā priekšrocības: viegli uzstādāms un lietojams. Nav nekādas vajadzības urbt sienās caurumus, jo tā barošanai nevajag elektrību, bet gan baterijas. Tādiem zvaniem parasti ir līdz 25 polifoniskajām melodijām un iespēja regulēt zvana skaļumu (līdz pat 4 reizēm skaļāku, kā parastais zvans), kas īpaši svarīgi ir mājokļos ar lielu kvadratūru. Kā arī, jebkurā brīdī, varēsiet nomainīt jau apnikušo melodiju," nobeigumā vērtīgu padomu sniedz Baltic Būves Centrs eksperti. 

 

City24.lv iesaka:

APSKATI KOMPĀNIJAS BALTIC BŪVES CENTRS VEIKTOS REMONTDARBUS UN IEDVESMOJIES PĀRMAIŅĀM SAVĀ DZĪVOKLĪ!

Tuvākajos gados jauno projektu cenām Rīgas mikrorajonos ir jāaug

27.02.2017

alt
alt

Jauno biroju telpu būvniecība Rīgā turpinās būt piesardzīga

28.02.2017

Saistītās ziņas

alt

Pirms un pēc: kā lietderīgi izmantot dzīvokļa lodžiju un īstenot sapni par savu darba zonu

alt

Pirms un pēc: no dzīvokļa ar "vecmāmiņas remontu" par interjera žurnāla cienīgu sapņu mājokli

alt

Soli pa solim: vērienīgs dzīvokļa remonts jaunajā projektā

alt

Tuvāk dabai: atpūta lapenē ar vasaras virtuvi jebkuros laika apstākļos

alt

Pirms un pēc: kā vecmāmiņas Hruščova dzīvokli pārvērta omulīgā "ligzdiņā"

alt

Soli pa solim: kā "pelēku" dzīvokli pārveidoja elegantā un klasiskā mājoklī

alt

Mēbeles, kas atspoguļo individualitāti

alt

Pirms un pēc: nolietots divistabu dzīvoklis Purvciemā piedzīvo lieliskas pārvērtības

alt

Dzīvokļa pārvērtības Pļavniekos: kā ienest mūsdienas padomju laika dzīvoklī

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

2

Zemesgabali Daugavas labajā krastā: lieliskas vietas Tavai privātmājai!

3

Jaunums Ķekavas pusē: dzīvokļu projekts "Apiņi"

4

Perspektīvajā Krasta ielas apkaimē ekspluatācijā nodota "Krasta kvartāla" otrā ēka

5

Ķengaraga projektā "Divi krasti" uzsāk otrās mājas dzīvokļu rezervāciju

6

Nesaskaņota mājokļa pārbūve: kam jāpievērš uzmanība

City24 redaktora izvēle

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!

alt

Koka dārgumi: mājas, ar kurām lepojas paaudzēs