Domina Shopping rekonstrukcijā investēti pieci miljoni eiro

Telpu efektivitātes uzlabošanā apmēram 12 000 kvadrātmetru platībā tirdzniecības centrā Domina Shopping investēti pieci miljoni eiro, stāsta Domina Shopping vadītāja Dina Bunce.

Būvniecība, Komercplatības

Tāda ir summa, ko "Domina Shopping" īpašnieki investējuši rekonstrukcijas daļā, kur iepriekš atradās pērn pavasarī slēgtais "Prisma" veikals. Ieguldītos līdzekļus varētu atpelnīt desmit gadu laikā.

Bunce uzsver, ka šajā centra daļā ir veiktas ievērojamas izmaiņas, lai varētu, piemēram, radīt tādus apstākļus, kur izvietot 25 jaunus veikalus. Tāpat daudz līdzekļu ieguldīts šīs veikala daļas interjera izveidē. Līdz ar rekonstrukciju "Domina Shopping" centrā palielināts mājas preču piedāvātāju klāsts vispār.

Rekonstruējamā daļa klientiem ir pieejama no 2.marta, taču oficiālā atklāšana paredzēta 30.martā, atklāj Bunce.

No 2.marta pircējiem ir pieejami vairāki veikali, kuru vidū ir tādi zīmoli kā "Sports Direct", "Siena", "Tiger", "Lage gastronomija", "SEB banka", "Audums pluss", "Lakstos", "Hobby Style", "Optika Italiana", kā arī "Stenders" un "Top Shop".

Tirdzniecības centra plāns paredz, ka marta laikā rekonstruētajai daļai pievienosies arī tādi zīmoli kā "Charlott", "Baltic Data", "Čili Pica", "Hemma", "Duni", "Apotheka", "Lattelecom", "Euroaptieka" un "Jysk".

Tikmēr noslēdzošais rekonstrukcijas posms būs vasaras vidū, kad paredzēta "Maxima" lielveikala atvēršana.

Rekonstrukcijas daļā izbūvēti ātrgaitas lifti, kas savienos šo centra daļu ar autostāvvietu. Tāds risinājums iepriekš šeit nav bijis pieejams. Tiesa, šie lifti lietošanā būs pieejami tad, kad centrā tiks atvērts pārtikas preču operatora veikals.

Vienlaikus Bunce atzīmē, ka šogad paredzēt vēl ieguldīt līdzekļus arī esošo telpu uzlabošanā. Proti, dažādu jaunus funkcionālu risinājumu un uzlabojumu veikšanai paredzēts ieguldīt vienu miljonu eiro.

Līdz ar to kopējā summa, ko ieguldījuši tagadējie īpašnieki, ir ap sešiem miljoniem eiro, norāda Bunce.

Kā ziņots, Konkurences padome (KP) patlaban vēl vērtē ziņojumu par apvienošanos, ar kuru SIA "Maxima Latvija" no SIA "EfTEN Domina" iegūst nomas tiesības uz mazumtirdzniecības telpām tirdzniecības centrā "Domina Shopping", liecina paziņojums KP mājaslapā.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas. Ziņojums saņemts šogad 3.februārī.

Jau vēstīts, ka KP iepriekš liedza tirdzniecības centrā "Domina Shopping" atvērt "Rimi" lielveikalu. SIA "Rimi Latvia" vēlējās atvērt lielveikalu vietā, kur iepriekš atradās mazumtirgotāja "Prisma" lielveikals. Tas tika slēgts pagājušā gada maijā.

KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama skaidroja, ka aizliegums pieņemts, jo tas būtiski palielinātu "Rimi Latvia" dominanci mazumtirdzniecības tirgū. "Šis lēmums ir signāls mazākajiem tirdzniecības tīkliem, lai tie augtu un attīstītos. Tālākais jau ir tirgus dalībnieku ziņā," viņa piebilda.

Tādējādi "Domina Shopping" noslēdza sadarbības līgumu ar mazumtirdzniecības tīklu "Maxima Latvija" par telpu nomu pārtikas lielveikala atvēršanai. Jaunais lielā formāta "Maxima XXX" pārtikas veikals aizņems 4000 kvadrātmetrus tirdzniecības centra platības. Jaunā veikala izveidē "Maxima Latvija" plāno investēt vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Kā vēstīts, pagājušā gada vasarā "Domina Shopping" par 74,5 miljoniem eiro iegādājās nekustamo īpašumu fonds "EfTEN Kinnisvarafond II". Tirdzniecības centra platība pārsniedz 120 000 kvadrātmetru, un tas ir otrs lielākais tirdzniecības centrs Rīgā. Tirdzniecības centrā darbojas vairāk nekā 160 veikalu. 2015.gadā "Domina Shopping" apgrozījums bija 64,4 miljoni eiro, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt 2016.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

Februārī skatītākie jaunie projekti - TOPS

03.03.2017

alt
alt

Īres dzīvokļu ienesīgums Rīgas mikrorajonos ir augstāks nekā centrā

06.03.2017

Saistītās ziņas

alt

Jēkabpilī sākta lielveikala "Lidl" būvniecība

alt

LNK Properties attīstīs jaunu B klases biroju ēku "Deglava Biroji"

alt

Tirdzniecības parka Alfa piebūvei nosvinēti Spāru svētki

alt

Palielināsies pieprasījums pēc tirdzniecības platībām

alt

Ober-Haus: Aktīvi turpinās modernu biroju ēku būvniecība

alt

Būvkompānijai "Merks" uzticēta "Lidl" loģistikas centra izbūve Rīgā

alt

Pieaug "Merko Ehitus" pusgada apgrozījums un peļņa

alt

SWH Biroju centrā iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

alt

Latvijas Universitātes Zinātņu mājā nosvinēti spāru svētki

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā