Eksperti diskutēs par Latvijas investīciju klimatu un pašmāju investīciju fondu perspektīvām

Šī gada 31. martā Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) organizētajā ikgadējā konferencē «Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?», kas visas dienas garumā norisināsies Radisson Blu Hotel Latvija telpās, finanšu jomas eksperti diskutēs par investīciju klimatu Latvijā un to, kādas perspektīvas ir Latvijas investīciju fondiem, kuri orientējas uz ieguldījumiem nekustamajā īpašumā.

Notikumi, Investīcijas un kredīti

LANĪDA šo konferenci organizē sadarbībā ar DNB banku, un tajā tiks skarts ļoti plašs nekustamā īpašuma jomas profesionāļiem šobrīd aktuālu tēmu loks, tai skaitā - diskusijā par investīciju klimatu Latvijā vairāki Latvijā augstu novērtēti finanšu un nekustamo īpašumu jomas eksperti izteiks savu viedokli par investīciju vidi Latvijā un vietējo nekustamo īpašumu (NĪ) investīciju fondu attīstības perspektīvu.

Notikumi, Investīcijas un kredītiViens ko konferences diskusijas dalībniekiem, Prudentia investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, jautāts par to, kāds ir viņa uzskats par Latvijas nekustamā īpašuma fondu potenciālu, teica: "Šajā jautājumā esmu zināmā mērā rezervēts. Skaidrs, ka investīcijas Latvijā ir un ienāk, bet mūsu, lokālais, investors vēl līdz tam nav izaudzis: to nosaka tirgus situācija, kapitāla pieejamība, biznesa pieredze un biznesa vēsture. Tas viss pagaidām neveicina likt naudu nekustamā īpašuma fondos."

Tomēr Rungainis saredz potenciālu vietējo fondu attīstībā: "Process ir tikko sācies, un domāju, ka tas kļūs aktīvāks, bet tā nebūs lēcienveida aktivitāte. Šis potenciāls līdz šim nav ticis izmantots. Cilvēkiem ir līdzekļi, viņi tos tur arī bankās, jo ir maz investīciju iespēju”. 

"Kā zināms, sākumā ir jābūt pieprasījumam un tad radīsies arī piedāvājums. Bet var jau arī gadīties otrādi, kā ar slaveno iphone telefonu: kad sākumā bija piedāvājums un tad cilvēki saprata, ka to viņiem noteikti vajag," saka eksperts. 

Notikumi, Investīcijas un kredītiNormunds Igolnieks, ZGI Capital valdes priekšsēdētājs un partneris, diskusijā mēģinās ilustrēt, kādi NĪ fondi darbojas Baltijā, un kā uz kaimiņvalstu fona izskatās Latvijas fondi, vai mēs neatpaliekam no kaimiņiem. "Domāju, ka mēs tomēr atpaliekam, bet ne tik traki, kā varbūt pirmajā acu uzmetienā varētu likties. Laba pazīme ir tā, ka pie mums sāk rasties arvien jauni šādi fondi, kas piesaista Latvijas kapitālu. Situācija pamazām uzlabojas šai ziņā. No naudas pieejamības viedokļa raugoties, nevarētu teikt, ka mums trūktu naudas un tā būtu jāpiesaista, jo naudas mums ir daudz, tomēr ienesīguma līmeņi ir diezgan zemi, jo izvēle nav liela: Latvijā ir maz labu investīciju projektu." Eksperts domā, ka pašmāju fondu attīstību sekmēs tas, ka vietējo fondu priekšrocība ir viņu know-how jeb vietējā ekspertīze: tiem ir pieejama vairāk un plašāka informācija, daudz labāk izprot vietējā tirgus īpatnības, līdz ar to var "paņemt" labākus projektus.

Notikumi, Investīcijas un kredītiAndris Kovaļčuks, Pillar Investment Group izpilddirektors, pirms konferences atklāj, ka iecerējis tajā mudināt uzņēmējus turpināt attīstīt investīciju NĪ jomā virzienu. "Kurš gan cits, ja ne mēs paši to darīsim?" viņš jautā. "Tomēr jāatzīst, ka šis sektors Latvijā ir nepiedodami mazs gan fondu pārvaldnieku skaita, gan piesaistītā kapitāla ziņā. Ja salīdzinām ar Igauniju, tur šī attīstība ir daudzkārt lielāka, arī Lietuvā šī joma veiksmīgi attīstās. Mums pašiem jāveicina pieprasījums, jāveicina jaunu tirgus spēlētāju veidošanos, arī ar vietējo kapitālu, un ir jāorganizējas formālās fondu pārvaldnieku struktūrās, jo līdz šim tās bijušas tādi "ģimenes uzņēmumi". Vienkārši – jāsāk darīt!" savu uzskatu pauž eksperts.

Atgādināsim, ka ikgadējā LANĪDA organizētā konference "Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?" notiek jau sesto gadu un ir kļuvusi ļoti iecienīta NĪ nozares profesionāļu vidū, kur vienkopus satiekas ap 200 interesentu un kur var uzzināt visu aktuālo informāciju par norisēm nozarē, atklāt labāko pieredzi un iezīmēt iespējamos nākotnes attīstības scenārijus, kā arī socializēties un neformālā gaisotnē tikties ar kolēģiem.

Plašāka informācija par konferenci www.lanidaevent.lv.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Latvija nekustamā īpašuma nodokļu ziņā ir iedzīvotājiem visnedraudzīgākā Baltijas valsts

23.03.2017

alt
alt

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2017 pieteikti 36 darbi

23.03.2017

Saistītās ziņas

alt

Āgenskalna tirgus nomnieki sagatavojuši tirgus atjaunošanas projektu un cer tur ierīkot arī lasītavu

alt

Spāru svētkus svin pirmais "Bonava Latvija" projekts Pārdaugavā

alt

PropTech Riga speciālisti: Blokķēdes tehnoloģija pilnībā mainīs nekustamā īpašuma nozari

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

alt

Jaunais daudzdzīvokļu namu komplekss Rīgas klusā centra apkaimē pirms spāru svētkiem jau teju izpārdots

alt

Jaunums Jūrmalas tirgū: dzīvokļi par zemām cenām jūras krasta pirmajā līnijā

alt

Kopš "KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences" projekta nodošanas ekspluatācijā pārdoti vēl 25% dzīvokļu

alt

Dzīvokļu īres "bums" sasniedz kulmināciju

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks