Digitālā realitāte ir ienākusi arī nekustamo īpašumu tirgū

Moderno tehnoloģiju risinājumi mūsdienās ir kļuvuši par pašsaprotamu palīgu daudzās biznesa jomās, arī nekustamo īpašumu jomā tos var izmantot gan, lai efektivizētu savu darbu un radītu risinājumus, kas atvieglo ikdienu, gan arī, lai palīdzētu veiksmīgāk apkalpot klientus un uzlabot servisa līmeni.

Notikumi, Redaktora izvēle

Jau šo piektdien, 31. martā, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) organizētajā ikgadējā konferencē "Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?", kura visas dienas garumā norisināsies Radisson Blu Hotel Latvija telpās, eksperti, kuri ikdienā strādā ar jaunajām tehnoloģijām, diskutēs par to, vai internets ir konkurents vai palīgs nekustamā īpašuma aģentam, un par to, kā mainās aģenta loma pakalpojuma sniegšanā.

LANĪDA šo konferenci organizē sadarbībā ar DNB banku, un tajā tiks skarts ļoti plašs nekustamā īpašuma (NĪ)  jomas profesionāļiem šobrīd aktuālu tēmu loks.

Diskusiju par jauno tehnoloģiju lomu NĪ speciālistu ikdienā vadīs žurnālists Arnis Krauze.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma Ober Haus Real Estate Latvia Dzīvojamo platību nodaļas vadītāja Kristīne Dubane diskusijā vēlas runāt par to, kā mainās NĪ tirgus IT risinājumu ietekmē. "Nekustamo īpašumu aģentiem ir jāseko līdzi tam, kā mainās tirgus. Ja pirms 15 gadiem sludinājumus lika avīzēs, tagad objektu pārdošana notiek caur internetu, bet – ne tikai! Internetā var pārdot "vienkāršus" objektus, bet sarežģītākus, lielākus īpašumus kā ražošanas ēkas, noliktavas u.tml., internetā nevarēsiet atrast, jo tie pārsvarā tiek tirgoti klātienē, tirgū. Tātad jāsaprot, ka ne visu var un varēs atrast internetā, un nekustamā īpašuma aģenta pakalpojumi joprojām būs pieprasīti un vajadzīgi," saka K. Dubane. Viņa uzskata, ka jauno tehnoloģiju ietekmē ir jāmaina pasniegšanas veids: klienti pieprasa vairāk vizuālā materiāla un arvien populārākas kļūst objektu virtuālās tūres. "Skaidrs, ka strādāt ar vecām, konservatīvām metodēm mēs vairs nevaram," atzīmē eksperte.

Visapmeklētākā informācijas portāla delfi.lv izpilddirektors Konstantīns Kuzikovs jautāts, kādas tendences var būt aktuālas NĪ jomas speciālistiem, saka: "Tagad parādās daudz dažādu inovāciju un mājas lapu, kuras orientētas atvieglot sludinājumu publicēšanu vai nekustamā īpašuma meklēšanu, taču lielākā daļa no pircējiem ir ļoti konservatīva un negrib eksperimentēt. Tāpēc klasiskais variants, kad pircējs meklē sludinājumus populārākajās mājas lapās, paliks un būs dzīvotspējīgs vēl ilgu laiku. Mans ierosinājums nekustama īpašuma speciālistiem ir nepārvērtēt jaunās tehnoloģijas un inovācijas, un saglabāt konservatīvo pieeju."

Aivars Birulis, AB Alliance valdes loceklis, konferences diskusijā vēlas akcentēt to, ka internets un sociālās vietnes NĪ jomā un tieši - izīrēšanā, īrē, pirkšanā un pārdošanā – ir kvalitatīvs darba rīks NĪ aģentam un tiešajam īpašniekam u.c. "Internets un sociālās vietnes izkristalizē arī daudzus problēmaspektus nekustamo īpašumu aģentu un lietotāju darbībā, piemēram, darba kvalitāte, attiecinot to uz tiešo komunikāciju ar potenciālajiem klientiem; biznesa ētikas ievērošanas problēmu; spamošanu, orfogrāfiju, gramatiku, tekstu, foto kvalitātes jautājumu, kā arī vērts domāt par internetu un sociālām vietnēm kā potenciālās peļņas avotu," tēmu loku, par ko vēlas diskutēt, ieskicē A. Birulis.

Lielākā nekustamo īpašumu sludinājumu portāla City24.lv pārdošanas vadītājs Kristaps Pagils, pamatojoties uz savu darba pieredzi, konferencē vēlas akcentēt jautājumu par to, kādi dati pieejami NĪ portāliem, kā mainās portālu lietotāju uzvedība un kā tas viss kopumā ietekmē/maina kontaktplūsmas. Viņš novērojis, ka pēdējā laikā ievērojami pieaudzis informācijas meklējumu skaits mobilajās ierīcēs. "Pašlaik aptuveni 40% lietotāju sludinājumus meklē caur saviem viedtālruņiem, un paredzams, ka šī tendence attīstīsies vēl plašāk, jo pasaules pieredze to apliecina," saka pārdošanas speciālists.

Viena no šīs diskusijas dalībniecēm, sociālās platformas mājokļu labiekārtošanai un darījumiem ar tiem balu.lv līdzdibinātāja Jevgēnija Dmitričenko uzskata, ka diskutēt par to, vai internets ir konkurents vai palīgs NĪ speciālistam būtu tāpat, ja diskutētu, vai diena un nakts, vai gaiss un vakuums ir konkurents vai palīgs. "Internets ir mūsdienu realitāte: visa informācija, kas ir pieejama internetā nav noslēpjama, to nevar padarīt neesošu un arī nevajag! Tieši pretēji, mums ir jāprot pielāgoties jaunajiem apstākļiem. To, kā ikviens bizness spēj izmantot tehnoloģijas savā labā, redz ikviens. Piemēram, tūrismā aktīvi izmanto booking.com un līdzīgas platformas rezervācijai, redzam arī to, cik strauji IT joma ienāk banku sektorā un kā mainās to pakalpojumi. Bizness tehnoloģijas neuztver kā konkurentu, bet gan kā izaicinājumu, kas palīdz pārstrukturēt ikdienišķas, pat neefektīvas darbības līdz superātrām, efektīvām IT darbībām," uzskata eksperte. Viņa piebilst, ka arī NĪ jomā, kas līdz šim ir bijusi diezgan konservatīva, šogad esot novērojama strauja kustība: rodas arvien jauni, moderni IT risinājumi. 

"Aģentiem tā ir iespēja nodarboties ar to, ko tie prot vislabāk – ar pārdošanu, kur neviena tehnoloģija nespēs aizstāt viņu profesionālās iemaņas. Tomēr tehnoloģijas var būt labs rīks un palīgs. Manuprāt, ir iezīmējama tendence, ka vismaz pēc pieciem gadiem darījumu noformēšana notiks tikai online. Līdzīgs process jau ir novērojams Igaunijā, kur nevienam vairs nav jāiet ne uz valsts iestādēm, ne pie privātiem uzņēmumiem, jo visas lietas var nokārtot internetā. Mēs vēl no tā mazliet atpaliekam, bet arī pie mums drīzumā daudzi procesi digitalizēsies, no kā ieguvējs būs patērētājs. Mēs dzīvojam digitālā laikmetā, tā ir mūsu realitāte: esiet sveicināti tajā!" saka J. Dmitričenko.

Atgādināsim, ka ikgadējā LANĪDA organizētā konference "Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?" notiek jau sesto gadu un ir kļuvusi ļoti iecienīta NĪ nozares profesionāļu vidū, kur vienkopus satiekas ap 200 interesentu un kur var uzzināt visu aktuālo informāciju par norisēm nozarē, atklāt labāko pieredzi un iezīmēt iespējamos nākotnes attīstības scenārijus, kā arī socializēties un neformālā gaisotnē tikties ar kolēģiem.

Plašāka informācija par konferenci www.lanidaevent.lv.

Notikumi, Redaktora izvēle

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 20.03.2017-26.03.2017

28.03.2017

alt
alt

Vai atvērtā tipa biroji ir vēsture?

29.03.2017

Saistītās ziņas

alt

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

alt

Durvis vērs šarmantas privātmājas Daugavas kreisā krasta apkaimēs

alt

Jaunums! Atvērto durvju dienas augustā mājām un zemēm. Piesaki savu īpašumu!

alt

Tuvojas atvērto durvju diena jaunajos projektos Rīgā un Pierīgā!

alt

Apskati klātienē jaunos projektus Rīgas Centrā: Merks Viesturdārzs, Rēdera nami un citi!

alt

Interese par īpašumu pirkšanu saglabājas augsta; pircēji kļuvuši mērķtiecīgāki un zinoši

alt

Iepazīsties klātienē: dzīvokļi, zemes un mājas pieprasītajā Pierīgā

alt

Jaunie projekti kūrortpilsētā - atvērto durvju diena Jūrmalā !

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

4

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem